Ana Sayfa Hakkımda Danışmanlık Astroloji Okulu Kitaplar Haberler Burçlar Videolar Foto Galeri Sizden Gelenler İletişim
Ana Sayfa  →  15 Nisan Haftası
14/04/2013 07:52
...

15 Nisan Haftasına Astrolojik Bakış

Pazartesi günü Venüs, Cumartesi günü Güneş ve Mars’ın Boğa burcuna geçişleriyle birlikte, Boğa burcunda gezegen toplaşması meydana geliyor. Maddi ve fiziksel güvence konularının vurgu kazanacağı bir sürece giriyoruz.

Bir müddettir yakın ilerleyen Güneş ve Mars, Koç burcunun 29. derecesinde kavuşuyorlar. Bu kavuşum kararlı ve aktif bir profil çizeceğimiz günlerde olduğumuzu gösteren bu kavuşum, otorite ve lider pozisyonu tutan kişileri hareketlendirebilir. Önemli ve etkin kararlar alabilirler. Agresif, sert ve riskli karar ve eylemlere açık bir gün olarak Ay’ın bu kavuşuma dik açı yapacağı 18 Nisan tarihi dikkat çekiyor bu bağlamda.

21 Nisan’da Merkür-Plüton karesi kesinleşiyor. Zihinsel ve düşünsel anlamda güç çekişmelerine ve sert sözlere açık olacağımız hafta sonunda fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim becerilerimizin ön plana çıkacağı, kendimizi iyi ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah 10:24’te Venüs Boğa burcuna geçiyor. İlişkilerde sakinlik ve devamlılık arayışımız ön plana çıkmaya başlıyor. Moda ve dekorasyon, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı daha iyi ifade edeceğimiz bir sürece giriyoruz. Gün boyunca etkin olan olumlu enerjiler, akşam saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının iyice etkinleşmesiyle birlikte maksimuma varıyor. Kadın-erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, iş ve geleceğimizi ilgilendiren işlerde kullanmak adına harika bir gündeyiz. Akşam saatlerinde bu etki maksimuma varıyor. Ay-Mars altmışlığının da desteğiyle fiziksel enerjimizi en etkin düzeyde ve kontrollü kullanabileceğimiz akşam saatlerini sportif aktiviteler, yoga ve meditasyon, enerji çalışmaları, değerlendirebiliriz. 22:41’de Ay boşluğa giriyor.

Salı sabahı erken saatlerinde henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 05:49’da Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal ve ailevi konuların, maneviyatın, korumacılığın, milli değerlerin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde özel ilişkilerimizde güzel ilerlemeler kaydedebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde ise fikirsel çekişmelere ve rekabete açık olacağız. Öğle sonrasındaki saatlerde enerji daha rahat ve olumlu akıyor. Ay-Neptün üçgeninin olumlu enerjisi özel ve sosyal ilişkilerimizde anlayış ve sevgiyle muhabbeti ön plana çıkarıyor. Ruhsal ve manevi temalara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz mümkün. Çok geç saatlerde ise daha ziyade değişken ve güvenmekte zorlanacağımız koşullar devreye giriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve milli temaların, duygusal bağlar ve empatinin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Plüton karşıtlığı, özellikle sabah saatlerinin çekişmeli ve gergin etkileri olacağını düşündürüyor. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren gergin etkiler nispeten uzaklaşıyor gibi gözükse de, henüz aktif. Çünkü Ay’ın ilerleyen açıları gergin olacak ve Güneş-Mars kavuşumu giderek yakınlaşıyor. Biraz gergin ve dominant etkilerin öne çıktığı günlerdeyiz…

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda agresyona ve çekişmelere açık bir gündeyiz. Güneş-Mars kavuşumunun baskın, liderlik ve etkinlik isteyen, aynı zamanda kararlı ve yönlendirici enerjisi sabaha karşı saatlerden itibaren kendini tam olarak belli edecek. Ay’ın bu ikiliyle temasları, öğle sonrasındaki saatlerde gerginliğin maksimuma varacağını gösteriyor. Eğer cesaret ve atılganlık gerektiren işler varsa, bunlara girişilebilir; ama güç çekişmesi ve agresyonu göze almak gerekiyor. Hakkımızı kolay alabileceğimiz bir günde değiliz zira. Mücadele vermemiz gerekiyor. Otorite figürleriyle, erkeklerle ilişkilerde dikkat! 15:30’da son açısını Güneş ile yapacak olan Ay, bu açının ardından boşluğa giriyor. Ay’ın boşlukta ilerlemesi, Aslan burcuna geçiş yapacağı 18:13’e kadar devam ediyor olacak. Aradaki saatlerde hem gergin, hem de netice almakta zorlanacağımız enerjiler aktif olacak. Bu yüzden önemli iş ve girişimleri Ay’ın Aslan burcuna geçeceği 18:13 sonrasında aktif etmek daha akıllıca olacaktır. Gecenin geç saatlerinde Ay-Venüs karesinin gergin etkileri devreye gireceğinden, özel ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Dikkat çekmek ve yönetme becerimizi ortaya koymak arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde Ay-Venüs karesinin özel ilişkileri zorlayan gergin etkileri henüz devrede olsa da, bu fazla uzun sürmeyecek. Venüs-Neptün altmışlığının uyumlu, fedakarca, özverili etkileri agresyonu yumuşatıyor zira. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde fikir ve görüşlerimizi daha rahat kabul ettirebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkisini göstereceği öğle saatlerine doğru engellenme, geciktirilme, olumsuz sonuçlar alma olasılığı fazla. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde ise rahat ve pürüzsüz akış yakalayabiliriz. Yeni işlere başlangıçlar, sürprizler, yaratıcı aktivitelere girişmek için kullanabiliriz öğle sonrasındaki saatleri. Akşam saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Jüpiter altmışlığı, günün en rahat ve başarıyla ilerleyeceğimiz saatlerinde olduğumuzu gösteriyor. Her türlü iş ve girişim açısından akşam ve gece saatlerini kullanabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Belki çok net ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz, ama yine de keyifli, güzel, sosyal ve eğlenceli bir gün geçirebiliriz. 01:03’te Güneş Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik, maddi güvence arayışı ve temkinli hareket etme arzusu ön plana çıkıyor. 14:48’de Mars’ın da Boğa burcuna geçişiyle birlikte bu etki daha da belirginleşiyor. Ama Güneş-Mars ikilisinin henüz yakın hareket ediyor olması, aradığımız sakinliği, güven ve huzuru sağlamamız için mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs kavuşumu yeni şeyler öğrenmeye, keşfetmeye açık bir günde olacağımızı gösteriyor. Hızlı ve beklenmedik kararlar almaya, sıra dışı ve beklenmedik konuşmalar yapmaya açık bir gündeyiz. Sözlere dikkat!

Pazar gününe başlarken henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay sabaha karşı 04:08’de Başak burcuna geçiyor. Olayları detaylı analiz etme ve iyice sorgulama eğilimi göstereceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerinde etkin olacak Ay-Mars ve Ay-Güneş üçgenleri, enerji ve eforumuzun yüksek olacağını gösteriyor. Sportif aktiviteler, yoga, enerji çalışmaları için harika saatlerdeyiz. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında yanılma, yanıltılma, yanlış kararlar verme riskimiz hayli fazla, dikkat! Akşam saatlerine doğru ilerledikçe dengeyi sağlamakta daha başarılı olacağız. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde. Eğlenceli aktiviteler ve sosyallik açısından da öyle. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde dengeyi ve devamlılığı sağlama şansımız daha da artıyor. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton karesi fikir ve görüş çekişmelerine, sert sözlere ve kırgınlıklara açık olacağımızı gösteriyor, dikkat!

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

14 Nisan 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşlekesi sayısının 148 civarında, görece yüksek miktarda seyrettiği günlerdeyiz. 13 Nisan tarihinde bir Koronal Kütle Fışkırması Dünya manyetik alanını etkiledi; düşük düzeyde manyetik fırtına yararı ve Norveçte kutup ışıklarına sebep oldu. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com

16 Nisan Salı günü kesinleşecek Venüs-Satürn dizilimi sonrasında, Güneş-Mars-Dünya dizilimi yaşayacağımız 18 Nisan tarihi güneş aktivitelerinin ve manyetik fırtınaların aktif olabileceğini düşündürüyor. Daha önce belirttiğim gibi, NASA Mars’ın yörüngesinde Güneş’in arkasında ve en Güneş’e en yakın geçişini yapacağından, 18 Nisan civarındaki günlerde Mars yörüngesindeki uydularla iletişimin aksayabileceğinden endişe ediyor. 

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

 

YAY

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-yay-haftaya-astrolojik-bakis

OĞLAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-oglak-haftaya-astrolojik-bakis

BOĞA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-boga-haftaya-astrolojik-bakis

YENGEÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-yengec-haftaya-astrolojik-bakis

ASLAN

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-aslan-haftaya-astrolojik-bakis

İKİZLER

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-ikizler-haftaya-astrolojik-bakis

BALIK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-balik-haftaya-astrolojik-bakis

BAŞAK

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-basak-haftaya-astrolojik-bakis

KOÇ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-koc-haftaya-astrolojik-bakis

TERAZİ

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-terazi-haftaya-astrolojik-bakis

KOVA

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-kova-haftaya-astrolojik-bakis

AKREP

http://www.astrolojitelevizyonu.com/15-04-2013-akrep-haftaya-astrolojik-bakis

Bu sayfa 7214 kişi tarafından ziyaret edildi.
Yorumlar..
Henüz Yorum Yapılmamış
Diğerleri...
19 Eylül Haftası
12 Eylül Haftası
5 Eylül Haftası
29 Ağustos Haftası
22 Ağustos Haftası
15 Ağustos Haftası
8 Ağustos Haftası
1 Ağustos Haftası
25 Temmuz Haftası
18 Temmuz Haftası
11 Temmuz Haftası
27 Haziran Haftası
20 Haziran Haftası
13 Haziran Haftası
6 Haziran Haftası
30 Mayıs Haftası
23 Mayıs Haftası
16 Mayıs Haftası
9 Mayıs Haftası
2 Mayıs Haftası
25 Nisan Haftası
18 Nisan Haftası
 
Haftaya Astrolojik Bakış
19/09 19 Eylül Haftası
09/09 12 Eylül Haftası
04/09 5 Eylül Haftası
27/08 29 Ağustos Haftası
Genel Bilgiler
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Köşe Yazıları [ Tümü ]
Tutulmalar ve Türkiye'nin Yazgısı 2. Bölüm
Tutulmalar ve Türkiye'nin Yazgısı 1. Bölüm
Neden Sadece 12 Tip İnandan Söz Edemeyiz!
Burç Köşeleri ve Astrolojinin Güvernirliği
Yakın Geleceğe Dair Umutlar!
Akrep'in Kalbinde Malefik Kavuşum
Dikatli Olmamız Gereken Zamanlar!
Darbe Girişimi ve Bundan Sonrası II
Darbe Girişimi ve Bundan Sonrası I
OPA - Öner Döşer Röportajı
Popun Yıldızları ve Sabit Yıldızlar
Atatürk Havalimanı Saldırısı
Merkür Transiti ve Ekonomik Değişimler
TAVSİYELER
Güneş, Ay ve Gezegenlerin Yücelme Yöneticiliği
Yakınlaşan Ekonomik Kriz-III. Bölüm
Yakınlaşan Ekonomik Kriz-II. Bölüm
Yakınlaşan Ekonomik Kriz-I. Bölüm
2016'da Türkiye ve Dünya - 2. Bölüm
2016'da Türkiye ve Dünya - 1. Bölüm
Satürn Yay Burcunda
Koç Burcunda Tam Ay Tutulması ve BİZ
SÜPERAY VE CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ
Burçlar değişmedi!
Astrolog kimdir; nasıl olmalıdır?
Yeniay, dolunay, SÜPERAY ve etkileri
Yaslı Dolunay
Astrolojide Minör Asaletler
Çocuk ve genç ölümleri hakkında
Savaş Uyarısı Üzerine
 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 
Copyright © 2010 Öner Döşer