Öner Döşer

Astroloji Adına Güzel Gelişmeler

Bu sayfa 853 kişi tarafından ziyaret edildi.

Her geçen yıl, astrolojiye gösterilen ilginin artmasından duyduğumuz keyif, bu yoğun çalışma temposunun bütün yorgunluğuna değiyor doğrusu. Önceleri sadece kişisel burçlarını okumaya ve bazı tarihlerde başlarına neler geleceğini öğrenmeye odaklanan pek çok insan, artık astrolojinin kendi kişisel gelişimi açısından ne kadar önemli bir çalışma olduğunun farkına varmaya başlamış durumda. 21-25 Mart tarihleri arasında düzenlediğimiz Uluslar arası Astroloji Günleri etkinliklerine katılım beklediğimizden de yoğun oldu.

Caddebostan Kültür Merkezi-Konferanslar, Bilgi Yarışması

21 Mart Çarşamba günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlediğimiz konferanslara ve astroloji bilgi yarışmasına gösterilen ilgi bizi hem şaşırttı, hem de çok mutlu etti. 120 kişilik salon dolup taştı, pek çok izleyici yan merdivenlerden veya salonun giriş çıkış kapılarından izlediler etkinlikleri. Konuşmacısıyla, sunucusuyla, yarışmacısıyla, izleyicisiyle tüm katılımcılara gönül dolusu teşekkürler. Ve pek tabii ki başta Yücel CANYARAN VE Özge ÇEHRELİ olmak üzere tüm Caddebostan Kültür Merkezi yöneticilerine, teknisyenlerine ve standımızın kurulmasından toparlanmasına kadar bize yardımlarını eksik etmeyen tüm görevlilere sonsuz teşekkürler. Tüm organizasyon esnasında bir tek aksaklık bile olmadı, hem Merkür hem de Mars retrosuna rağmen!

Astroloji bilgi yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, bu yarışmada birinci olan Cazimi grubunu ayrıca kutluyorum. Yarışma günü Merkür’ün cazimi olması sanırım en çok onlara yaradı...

Astroloji Okulu-Workshoplar

22-25 Mart tarihleri arasında düzenlediğimiz workshoplarda dünyaca tanınmış duayen astrolog dostlarımız astroloji okulumuzda katılımcılarla çok değerli bilgiler paylaştılar.

Büyük Britanya Astroloji Derneği Başkanı ve dünya astrolojisinde başarılı isimlerden Roy Gillett’e, astroloji dünyasında çok önemli bir yere sahip olan, web sitesi tüm astrologlarca bilinen ünlü astrolog Deborah Houlding’e, geleneksel ortaçağ astrolojisinde bence Robert Zoller’in yerini doldurabilecek en iyi isim olan ve bu alandaki çevirileriyle astrolojinin geleneksel kurallarının çok daha iyi anlaşılmasına büyük katkıda bulunun Benjamin Dykes’a teşekkürlerimizi sunuyoruz…

Yurtdışından katılan astrolog dostlarımız, bu uzun soluklu organizasyon hakkında çok güzel değerlendirmeler yaptılar ve ülkemizden güzel anılarla ayrıldılar. Bu birbirinden değerli konuklarımızdan Deborah Houlding’in facebook’ta paylaşımını aynen aktarıyorum: “I've just returned from a magical trip to Istanbul to attend the International Astrology day conference organised by Öner Döşer of the Astroart Astrology School. Here he is with Barış Özkırış who did so much to make my visit wonderful. I was extremely impressed by the organisation, professionalism and dedication of everyone involved. The first day of the conference was made open to the public and presented free of charge. They had an overwhelming attendance. This is a great way to inform the public on what astrology is really about and attract new students. Lately I have had my eyes opened to how much the Eastern European schools are doing to raise respect for astrology in the global community.”

Bu güzel değerlendirmelerin Türkçesi şöyle: “Sihirli bir yolculuktan – İstanbul’da Öner Döşer öncülüğünde Astroart Astroloji Okulu tarafından düzenlenen Uluslararası Astroloji Günü konferansından henüz geri dondum. Burada beraberinde olan Barış Özkırış ziyaretimin harika geçmesini sağladı. Organizasyonun profesyonelliği ve görev alanların özverili çalışmaları karşısında çok etkilendim. Konferansın ilk günü halka acık ve ücretsizdi. Aşırı bir ilgi vardı. Bunun, yeni öğrenciler çekmek ve astrolojinin gerçekte ne olduğunu topluma anlatmak için çok güzel bir yol olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda Doğu Avrupa okullarının astrolojinin global platformdaki saygınlığını arttırmak için ne kadar caba sarf ettiklerine gözlerim açılmış durumda.”

24 Mart Cumartesi akşam yemeğinde yedikleri Gaziantep kebabı ve mezelerinin ardından, 25 Mart Pazar günü öğle arasında Dr Sena BÜYÜKÇOPUR'un leziz perde pilavını da afiyetle yiyen konuklarımız Benjamin Dykes ve Deborah Houlding, dönüşlerinde sıkı bir diyete girmeye karar verdiler.  

Moda Deniz Kulübü-Astroloji Balosu

25 Mart gecesi Moda Deniz Kulübü’nde bu yıl ilkini düzenlediğimiz astroloji balomuz, Boğa burcundaki Ay-Jüpiter kavuşumunun da etkisiyle beklediğimizden de güzel geçti. Değerli sanatçı Atilla Atasoy’a güzel şarkılarıyla gecemize renk kattığı için; değerli dostumuz Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı başkanı Haktan AKDOĞAN’a gecemizde aramızda bulunduğu ve 10-11 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Salonu’nda yapılacak 2012 ve Ötesi konulu zirve hakkında bizleri bilgilendirdiği için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Türkiye’de astroloji denilince ilk akla gelen isimlerden değerli astrologlar Ata NİRUN ve Filiz ÖZKOL, Deanna ERKUT, Zeynep Süzmen ŞEN, Meral PALA da balomuzda bizlerle birlikteydiler. Bu yıl ilk defa sunduğumuz ve bundan sonraki yıllarda da sunmaya devam ettireceğimiz Fomalhaut ödülünü CKM’de yaptığı konuşmasında Türkiye’de astrolojinin gelişim sürecini tüm duygularıyla bizlere çok güzel bir şekilde aktaran, astroloji dünyasına çok değerli katkılarda bulunmuş, duayen astrologlardan Ata NİRUN’a sunmaktan onur duyduk.

Basın mensubu dostlarımız Gülenay BÖREKÇİ, Aycan SAROĞLU, Neslihan PERKER, Ürün DİRİER ve Elvan Özgü YILMAZ da aramızdaydılar. Kendilerine gecemize güzellik kattıkları için teşekkür ediyoruz.

Özel Teşekkür

Astroloji severlerin yakından tanıdığı ve severek takip ettiği, televizyon, sinema ve tiyatro alanlarındaki başarısının yanı sıra uzun zamandır emek verdiği astrolojideki başarısıyla da dikkat çeken, zarafeti ve mütevaziliğiyle her zaman büyük takdir alan değerli astrolog arkadaşımız Hande KAZANOVA’ya; astroloji dünyasının parlayan isimlerinden, bu alana büyük katkıları olacağına, astrolojinin akademik dünyaya geri kazandırılmasında önemli rol üstleneceğine emin olduğum astrolog Barış ÖZKIRIŞ’a, etkinliklerde hem konuşmacı ve hem sunucu olarak katıldıkları, ayrıca tüm organizasyonun planlanmasında ve uygulanmasında yer aldıkları için özel teşekkürlerimi sunuyorum.  

Finansal ve Kurumsal astroloji kavramlarını Türkiye’de en doğru tanıtacağına emin olduğuna inandığım astrolog arkadaşımız Binnur ZAİMLER’e, CKM’de yaptığı güzel sunumla herkesin ilgi ve beğenisini toplayan Kubilay AKTAŞ’a, etkinliklerimize katkılarından dolayı özel teşekkürlerimi sunuyorum. 

Hem konferanslarda konuşmacı olarak yer alan, hem de konuklarımızın workshoplarındaki çevirilerde bize büyük katkıda bulunan, ayrıca etkinliğimizin planlanmasında ve ilerlemesinde, konuklarımızın ağırlanmasında büyük rol üstlenen, sempatikliğiyle yabancı konuklarımızın da sevgisini kazanan Yeşne İREN’e; konuklarımızın workshoplarında çeviri konusunda büyük katkıda bulunan ve bunun için yurtdışından çıkıp gelme nezaketini gösteren değerli mezunumuz Ebru ERDOĞUŞ’a etkinliklerimize katkılarından dolayı özel teşekkürlerimi sunuyorum. 

Tüm etkinliklerin organizasyonlarında yer alan ve aktivitelerimize büyük katkıda bulunan Esin COŞKUNIRMAK’a, Astroloji Okulu standında görev yapan değerli mezunlarımız Rezzan TERZİ, Ufuk ŞENSES, Emel BAŞTANOĞLU, Hande BAYBALI ve Beril GÜLGENER’e etkinliklerimize katkılarından dolayı özel teşekkürlerimi sunuyorum. 

Pazar günü öğle arasında geleneksel perde pilavı günümüz vardı. Son dört yıldır perde pilavı günlerimizi düzenleyen Dr Sena BÜYÜKÇOPUR'a bu etkinliğimizde de bize hazırladığı leziz pilav şöleni için özel teşekkürlerimi sunuyorum.

Astroloji bilgi yarışmasına katılarak etkinliklerimize katkıda bulunan değerli öğrencilerim Mustafa KONUR, Nur SAYAR, Arzu ERKAN, Ayşe COŞKUN, Halil USTAOĞLU, Çiğdem AYKAŞ, Burçak ALKANLI, Özge DÖNMEZ, Ayşe YENİGÜN, Ebru KART, Nazan HELVACIOĞLU ve Müjgan TUĞUTLU’ya özel teşekkürlerimi sunuyorum.

Öğrencileriyle birlikte, ekip olarak tüm etkinliklerimizin hem video kayıtlarını ve hem de fotoğraflarını alan, yurt dışından ve Türkiye'den astrologların röportaj kayıtlarını profesyonelce hazırlayan değerli öğrencim yönetmen Derya AKBAŞ’a ve ekibinde yer alan değerli öğrencileriMelek BOZKURT, Arda ÜZMEZ, Burcu GELEN, Hakan Bilge BAŞÇI'ya özel teşekkürlerimi sunuyorum.  

Cumartesi tüm gününü ayırarak, konuklarımıza ve ekip arkadaşlarımıza İstanbul'umuzun tarihi bölgelerini gezdiren ve tarihi bilgiler vererek konuklarımızı bilgilendiren Gürsel BULUT'a özel teşekkürlerimi sunuyorum. Konuklarımız bu vesile ile özel rehber eşliğinde bir gezi yapmış oldular.  

Değerli eşim, cam ve takı sanatçısı Gaye DÖŞER'e, astroloji bilgi yarışması birinciliği kazanan ekip için hazırladığı ve her birinin kişisel horoskobunu içeren Zodyak tasarımlı kolyeler için özel teşekkürlerimi sunuyorum.  

Her organizasyonda olduğu gibi bu organizasyonda da becerisiyle herkesin hayranlığını toplayan, her zaman iftihar ettiğim değerli kardeşim ’e özel teşekkürlerimi sunuyorum. Başından sonuna kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar çok iyi tasarladı ve uyguladı.

Herşeyiyle iyi planlanmış, iyi işleyen bir organizasyondu. Tam bir ekip işiydi. Hep birlikte astroloji adına daha nice başarılara imza atacağımıza eminim. Her şey Bir'likten doğar!

22 Mart tarihinde Uranüs ile Koç burcunda birleşen yeniay, astroloji adına yeni bir sayfanın açılacağına işaret ediyordu. Bu etkinlikleri organize edenler ve tüm katılanlarla birlikte bu kadar geniş katılımlı, astrolojiyle dolu bir atmosfer içerisinde yer almaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Dilerim bu etkinlikler vesilesiyle astrolojinin öneminin ve değerinin daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunmuşuzdur ve bu yönde çok değerli katkılarda bulunmuş astrologların gelecekteki dayanışmasını oluşturmaya yönelik önemli bir adım atmışızdır.

Etkinlik fotoğraflarını Astroloji Okulu web sitesinde ve facebook sayfasında yayınlamaya devam ediyoruz. Yakında etkinliklerin videolarını da yayınlayacağız.

Nice Astroloji Günü etkinliklerine…

Öner DÖŞER

29 Mart 2012, Perşembe

Astroloji Okulu, Caddebostan

30.03.2012

Designed by Ongunsoft