Öner Döşer

Astrolojiye Farklı Dokunuşlar

Bu sayfa 1214 kişi tarafından ziyaret edildi.

ASTROLOJİYE FARKLI DOKUNUŞLAR

Ortaçağ Astrolojisi üstadı olarak dünyaca tanınan Amerikalı astrolog Robert Zoller’in iki değerli öğrencisi Dr. Benjamin DYKES ve Öner DÖŞER 1-2 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Taksim Hill otelinde tam gün sürecek yoğunlaştırılmış seminerlerde bir araya geliyor!  

Astrolog Öner DÖŞER, 1 Ekim 2011 Cumartesi günü 11:00-17:00 saatleri arasında yapacağı sunumlarda, Güneşmerkezli (Heliocentric) Astroloji haritalarının Dünya Astrolojisi’nde ve Natal Astroloji’de kullanımları konusunda detaylı bilgiler verecek ve önemli olay anı haritaları, toplumca tanınmış bazı kişilerin haritaları üzerinden tahmin ve değerlendirmeler yapacak.Güneşmerkezli Astroloji hakkında ön bilgi edinmek için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y51_1_gunesmerkezli-astroloji.html

Astrolog Dr. Benjamin DYKES, 2 Ekim Pazar günü 11.00-17:00 saatleri arasında Ortaçağ Astrolojisi tekniklerini kullanarak evlilik ve ilişkiler konusunda tahmin ve zamanlamaya yönelik teknik bilgiler verecek, Ortaçağ Astrolojisi’nde öne çıkan profeksiyon, transit ve güneş dönüşleri gibi önemli ilerletme ve öngörü yöntemlerini birleştirmeyi öğretecek. DYKES, tüm anlatılacak tekniklerin pratikte nasıl kullanılacağını gerçek danışanlara ait örnek haritalar üzerinden değerlendirmeler yaparak anlatacak. DYKES’in aktaracağı bilgiler Astroloji Okulu değerli mezunlarından Ebru ERDOĞUŞ tarafından anında Türkçe’ye çevrilecektir.

Seminerlerde aktarılacak konuların detaylarını ve akış sırasını aşağıda görebilirsiniz. 

Seminer Akışı

1 Ekim 2011 Cumartesi, 11:00-17:00
Konu: Güneşmerkezli Astroloji Haritalarının Kullanımı
Sunan: Öner DÖŞER, AMA
Yer: Taksim Hill Otel - http://www.taximhill.com 
Ücret: 125 TL (Astroloji Okulu öğrencilerine 100 TL)- Coffee Break
Rezervasyon: 0535 665 44 56 – 0532 284 89 79 - info@astrolojiokulu.com  
 
11:00-13:30 (12:00’de Cofee Break)
 
Güneşmerkezli haritaların nasıl hazırlandığı anlatılacak ve kısaca Güneşmerkezli Efemeris tanıtılacak. Ayrıca bu sistemde kullanılan perihelia ve gezegen düğümlerinden bahsedilecek. Gezegenlerin, evlerin ve açıların anlamları ve kullanımlarına kısaca değinildikten sonra, Dünya Astrolojisi’nde güneşmerkezli haritaların kullanımına geçilecek. Depremler, volkan aktiviteleri, kasırgalar gibi doğal afetleri öngörme yöntemleri değerlendirilecek. Önümüzdeki süreçte doğal afetlere, fiziksel ve ruhsal sağlığımızla ilgili durumlara, finansal değişimlere, politik-ulusal-uluslararası huzursuzluklara yol açması muhtemel bazı gezegen dizilimlerinin tarihleri üzerinde odaklanılacak.  

Öğle arası

14:30-17:00 (15:30’da Cofee Break)

Natal Astroloji’de güneşmerkezli haritaların kullanımına değinilecek. Kişisel gelişim ve tekamül sürecinde güneşmerkezli haritaların önemi anlatılacak. Bu haritaların ilerletim modelleri ve transitleri, yermerkezli haritalarla birlikte kullanımları öğretilecek. Doğum bilgilerini önceden ileten tüm katılımcıların bireysel güneşmerkezli haritaları hazırlanmış olacak ve anlatılanlar esnasında bireysel haritalarını takip edebilecekler. Toplumca tanınmış bazı kişilerin Natal haritaları üzerinde değerlendirmeler yapılacak, transitler ve ilerletme yöntemleri değerlendirilecek. 

2 Ekim 2011 Pazar, 11:00-17:00
Konu: Evlilik ve İlişkiler, Güneş Dönüşü Haritaları
Sunan: Benjamin DYKES, PhD, AMA
Yer: Taksim Hill Otel - http://www.taximhill.com  
Ücret: 125 TL - Coffee Break
Rezervasyon: – 0532 284 89 79 - info@astrolojiokulu.com  
 
11:00-13:30 (12:00’de Cofee Break)

Evlilik ve İlişkiler: Bu bölümde evlilik evi olarak bilinen 7. evin ve Evlilik Noktası’nın Almuteni’ni (lordunu) kullanarak bazı temel ilişki yorumlarını öğrenmek için metotlar öğretilecek ve bu konu üzerine bazı örnek danışan haritaları incelenecek. Sonrasında Evlilik Noktası’na Profeksiyon’un nasıl uygulanacağı ve Jüpiter transitlerini eski Dorotheus ve 8. yüzyılda Maşa'llah tarafından önerilen tekniklerle inceleyerek ilişkilerin gidişatını ve ilişkilerdeki değişiklikleri öngörme metodu öğretilecek. 

Öğle arası

14:30-17:00 (15:30’da Cofee Break)
Güneş Dönüşü Haritaları: Ortaçağ Astrolojisi Güneş'e göre ilerletme teknikleri öğretilecek. Ortaçağ astrologları öngörülerinde profeksiyonları, transitleri ve güneş döngülerini birlikte (güneş göre ilerletmeleri) kullanırlardı. Bu bölümde yılların getireceği ana temaları görmek için ve önemli olayların, hatta belli olayların dönemini öngörmek için bu yöntemlerin nasıl birleştirileceği öğretilecek. Bu yöntemi kullanmada kilit noktalardan biri hangi gezegenlerin ve hayat alanlarının en önemli olduğunu bilmektir. Danışan haritalarından örneklerle profeksiyonlar, yılın lordu ve haritanın belli yerlerindeki kilit gezegenlere olan transitler üzerinde yoğunlaşılacak.
Her bir seminer ücreti 125 TL olup,iki seminere birden katılmak isteyenler için ücret 200 TL olarak belirlenmiştir. Ücretlere Coffee Break dahildir.

Seminer ücreti için banka bilgileri ve rezervasyon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Bilgi ve rezervasyon için organizasyon sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz.

Garanti Bankası Göztepe Şubesi (şube no 299)
ASTROART LTD ŞTİ
Hesap No: 6298861
İban No: TR34 0006 2000 2990 0006 2988 61

Bilgi ve Rezervasyon 0535 665 44 56 – 0532 284 89 79 - info@astrolojiokulu.com   

ASTROLOGLAR HAKKINDA

   Benjamin Dykes, PhD, AMA

İllinosis Üniversitesinde felsefe doktorası yapmış olan Benjamin Dykes ortacağ astroloji konusunda tanınan bir astrolog ve çevirmendir. Ortaçağ astrolojisinde Robert Zoller'den uzmanlık almıştır. İllinosis ve Minesota Üniversiteleri'nde felsefe dersleri vermektedir. Son dönemde Fars Astrolojisi Cilt I-III (Persian Nativities Volumes I-III) kitabı yayınlanmıştır. 2010 yılında Arap yazarların ortaçağ soru astrolojisi yazılarından oluşan Gönül Arayışı ve Dokuz Yargının Kitabı'nı (The Search of the Heart and The Book of the Nine Judges) yayınlamıştır. 2007-8'de geleneksel astrolojinin tüm dalları hakkındaki Guido Bonatti'nin Astronomi ve Sahl & Maşa'llah'ın Çalışmaları Kitabı'nı (Astronomy and the Works of Sahl & Masha’allah) tercüme etmiştir. Halen astrologlar ve okültistlere MP3 Logos & Light felsefe kursları ve dünya çapında astroloji danışmanlığı vermektedir. Yıllarca modern astroloji üzerine çalıştıktan sonra, Ortaçağ astrolojisi üzerine çalışmaya başlamış olan Dykes, bugün geldiği noktada, Ortaçağ teknikleriyle harita okuma ve öngörmeyi savunmaktadır. Benjamin Dykes’in çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için: www.bendykes.com

   Öner DÖŞER, AMA

Dünyaca Ortaçağ Astrolojisi’nde uzman kabul edilen Astrolog Robert Zoller’in diploma seviyesini başarıyla tamamlayarak, kendisinden hem eğitmenlik, hem de uygulama alanında ehil olduğunu tasdik eden “Ustalık Belgesi” almış olan Öner Döşer, Astroloji Okulu’nun da kurucusudur ve burada klasik ve modern astroloji yöntemlerini harmanlayarak eğitimler vermeye devam etmektedir. Şu ana kadar yayınlanmış sekiz kitabı bulunan Öner Döşer, 2012 süreci konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik kitaplar, makaleler ve videolar yayınlamakta, seminerler düzenlemektedir.
Öner Döşer, son dönemde yaptığı araştırmaları esnasında, çalışmalarını örnek aldığı Ortaçağ astrologu İranlı Ebu Maşar’ın 8. yüzyılda güneşmerkezli gezegen modeli geliştirmiş ve gezegen yörüngelerini Dünya yerine Güneş’ten bakışla almış olduğunu öğrenmiş, bundan çok etkilenmiştir. Bu alanda başlattığı detaylı çalışmalarının kendisini bugüne getirdiği noktada Döşer, artık kendimize dışarıdan ve bütünsel olarak da bakmamızın, dünyasal sınırlamaların dışına taşmamızın zamanının geldiğine, bunu sağlayabilmemiz için, alışılagelmiş yermerkezli haritalar yanında, güneşmerkezli haritaları da kullanmayı öğrenmemiz gerektiğine inanmaktadır. Öner Döşer’in çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için: www.onerdoser.com  
 
 
 
 

31.07.2011

Designed by Ongunsoft