Öner Döşer

Uluslararası Astroloji Günleri

Bu sayfa 1187 kişi tarafından ziyaret edildi.
ULUSLARARASI ASTROLOJİ GÜNLERİ

Güneş’in Koç Burcu’nun ilk derecesine girdiği 21 Mart günü, ilkbaharın gelişini müjdeleyen Bahar Ekinoksu’nu başlatır. Bugün aynı zamanda yeni bir astrolojik yılın ilk günü olarak yepyeni bir sürecin başlangıcına da işaret etmektedir. 1993’ten bu yana “Uluslararası Astroloji Günü” olarak benimsenmiş olan 21 Mart dünyada çeşitli astroloji organizasyonları tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanmaktadır.

Biz de AstroArt Astroloji Okulu olarak her yıl 21 Mart tarihinde geleneksel olarak kutladığımız Uluslararası Astroloji Günü’nü bu yıl, 2012 yılının ifade ettiği özel aydınlanma potansiyeline atfen astroloji dünyasından duayen astrolog dostlarımızla birlikte bir haftaya yaydığımız geniş bir etkinlik programı eşliğinde kutluyoruz.

22- 25 Mart 2012 tarihleri arasında uluslararası astroloji camiasında tanınmış astrologlar Roy GILLETT, Deborah HOULDING, Benjamin DYKES ve Astroloji Okulu kurucusu Öner DÖŞER çeşitli konularda seminer sunumları ve workshop organizasyonları gerçekleştirecekler. 

 

 

 

Etkinlikler 21 Mart 2012 Çarşamba günü 13:30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek sunumlar ve yarışma ile başlayacak. A salonunda Hande KAZANOVA, Barış ÖZKIRIŞ, Binnur ZAİMLER, Yeşne İREN, Kubilay AKTAŞ, Öner DÖŞER ve Ata NİRUN astroloji konusunda bilgilendirici konuşmalar yapacaklar. Aynı salonda bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz sınıflar arası Astroloji Bilgi Yarışması Hande KAZANOVA ve Barış ÖZKIRIŞ tarafından sunulacak. Rezzan TERZİ, Ufuk ŞENSES, Emel BAŞTANOĞLU, Hande BAYBALI, Zeynel EROĞLU, Beril GÜLGENER ve Esin COŞKUNIRMAK salon önünde kurulacak Astroloji Okulu standımızda bilgilendirme yapacaklar. Bu etkinliklere katılım ücretsizdir ve herkese açıktır.

 
 
 
Etkinliklerimiz Moda Deniz Kulübü’nde düzenleyeceğimiz Astroloji Yeni Yıl Balosu ile sona erecek. Tüm astrolog dostlarımızı, astroloji öğrenci ve eğitmenlerini, astroloji meraklılarını yeni yıl kutlamalarımıza davet ediyoruz. Sizleri aramızda görmekten, sevgi, coşku ve bilgimizi paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağız. 
 
AstroArt Astroloji Okulu
 

ETKİNLİK AKIŞ PROGRAMI

21 Mart 2012 Çarşamba, Caddebostan Kültür Merkezi (CKM)
Astroloji Okulu eğitmen, mezun ve öğrencileri, astrolog dostlarımızla birlikte astroloji konusunda bilgilendirici etkinliklerle 21 Mart 2012 Çarşamba günü 13:30-17:30 saatleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde olacaklar.
Etkinliklerde, katılımcılara Astroloji Okulu mezunları tarafından astroloji haritaları hakkında kısa bilgiler verilecek. Rezzan TERZİ, Ufuk ŞENSES, Emel BAŞTANOĞLU, Hande BAYBALI, Zeynel EROĞLU ve Beril GÜLGENER Astroloji Okulu standında görev alacaklar. Stant Organizatörü: Esin COŞKUNIRMAK
13:30-16:20  Astroloji Sohbetleri
Hande KAZANOVA, Barış ÖZKIRIŞ, Binnur ZAİMLER, Yeşne İREN, Kubilay AKTAŞ, Öner DÖŞER, Ata NİRUN astrolojinin ezoterik kökeni, Türkiye’de geçmişi ve geleceği; günlük hayatımızda, psikoloji alanında ve iş dünyasında kullanımı konusunda bilgilendirici konuşmalar yapacaklar.
13:30-13:50 Hande KAZANOVA: Günlük Hayatımızda Astroloji
13:50-14:10 Barış ÖZKIRIŞ: Astroloji ve Psikoloji
14:10-14:30 Binnur ZAİMLER: İş Dünyasında Astroloji
ARA
14:50-15:10 Yeşne İREN: Astrolojinin Ezoterik Kökeni
15:10-15:30 Kubilay AKTAŞ: Muhyiddin-i Arabi ve Astroloji
15:30-15:50 Öner DÖŞER: 2012 Koç Giriş Haritası ve Yakın Geleceğimiz
15:50-16:20 Ata NİRUN: Türkiye’de Astrolojinin Geçmişi ve Geleceği
ARA
16:45-17:45  Astroloji Bilgi Yarışması
Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Astroloji Bilgi Yarışması’nı Hande KAZANOVA ve Barış ÖZKIRIŞ birlikte sunacaklar. Astroloji yarışmasında üç grupta toplam oniki yarışmacı yer alacak.
17:45-18:00 Astroloji Günü Pastası, kutlama
Astroloji Bilgi Yarışması ödüllerinin verilmesi ve Astroloji Günü pastası eşliğinde kutlama. Organizasyon sorumlusu: Didem DÖŞER
 
22 Mart 2012 Perşembe, Astroloji Okulu
10:30-12:30 Astroloji, Karma ve Reenkarnasyon- Roy GILLETT
Tüm doğum haritası doğum karmasının şematik bir sunumu, ilerletmeler ve transitler ise kişisel dönüşüm ve gelişim fırsatları olarak görülebilir.  Roy bu süreçle ilgili görüşlerini kısaca paylaşacak, sonra karmik fırsatları iyi kullanmış ve kullanamamış bazı kişilerin haritalarından örnekler verecek. 
 
12:30-13:30 Öğle Arası
 
13:30-15:00 Dünyanın 2012-15 Yılları Arasındaki Radikal Değişimi ve Türkiye için Zorlu Seçimler- Roy GILLETT
Roy, bu sunumunda dünya ekonomisindeki ve güç yapılarındaki radikal denge kaymasından söz edecek. AB ve Euro’ya, Batı’nın İslam dünyası ile ilişkilerine ve özellikle bunun Türkiye’yi nasıl etkileyeceğine odaklanacak. 
15:00-15:30 Cofee Break
15:30-17:00 Küresel Değişim, Türkiye ve Dünya Ekonomisine Bakış, Öner DÖŞER
Öner, bu sunumunda 2012-2015 yılları arasındaki global değişimlerden ve bu değişimlerin ekonomik, politik alanda yaratacağı etkileri ele alacak ve süper güç dengelerinin değişeceği bu süreçte Türkiye’nin yakın geleceğine odaklanacak.
 
23 Mart 2012 Cuma, Astroloji Okulu
10:30-12:30 Solar Fire Temel Eğitim, Roy GILLETT
Roy, bu sunumunda Solar Fire temel özelliklerine giriş Programların kolay kullanım yapısına ve natal, ilerletilmiş haritaların, dönüş (return), kompozit ve giriş (ingres) haritalarının hesaplanmasının ve kaydedilmesinin pratik yollarını anlatacak. Harita verilerinin kaydedilmesini ve kurtarılmasını, haritaların değişik sunuluş şekillerini öğreneceğiz ve ekranda ve kağıt üzerinde kutucukların işlevini gösterecek. Pratik özelliklere yer verecek, kısa yolları gösterecek ve astrolojik dünya haritalandırmasını öğretecek. Öğrenciler soru sorma ya da öneriler konusunda cesaretlendirilecek, tüm bunlar öğleden sonra oturumunda cevaplandırılacak.
 
12:30-13:30 Öğle Arası
 
13:30-17:30 Solar Fire İleri Eğitim, Roy GILLETT
Roy, sabah oturumunun sonunda sorulan sorulara cevap verecek. Bu sunum astrolojiye yeni başlayanların da yetişmesine ve daha ileri seviyedeki kullanıcıların programın adet haline gelmiş özelliklerini incelemelerine yardım edecek. Solar Fire’ın natal yorumlarda kullanılmasına yönelik bilgiler verecek. Mümkün olduğunca Solar Fire’ın pratik kullanımına yönelik bir sunuş yapacak. Solar Fire’ın ilişkilerin tanımlanmasında kullanılmasını gösterecek. Sinastri, kompozit ve ilişki haritalarının kullanıldığı bir sunuş yapacak.
 
15:00-15:30 Cofee Break
 
15:30-17:30 Solar Fire İleri Eğitim, Roy GILLETT
 
Dinlenme arası sonrasında Roy Solar Fire’ın bireysel öngörülerde kullanılması üzerine bilgiler verecek. Transit ve ilerletme listesinin ve yorumlarının,  doğum haritaları, ilerletmeler ve transitlerde Grafik Efemeris’in kullanıldığı bir olgu sunumunu yapacak.
Solar Fire’ın dünya olayları ve tarihi olayların öngörülerinde kullanılması gösterilecek.
Uzun dönemler için veri bulma, düzenleme ve kullanma listesi düzenlenmesi öğretilecek.
 
Solar Fire v8’i satın alma
Tüm program 219£. Daha önceki 7.3 versiyonu programı olanlar yalnızca 29£, 7 versiyonu olanlar 59£ ve 6 versiyonu olanlar 99£ ödeyecekler. Bu internetten indirme ücreti. CD versiyonu için ayrıca 15£ gerekecek.
 
rograma sahip olanlar %10 indirimli alabilecekler. Öner Döşer’in öğrencisi olanlara ayrıca %15 indirim yapılacak, yani toplamda % 25 indirim yapılmış olacak.
 
 
24 Mart 2012 Cumartesi, Astroloji Okulu
10:30-12:30  Güneş Dönüşü Haritalarında Püf Noktalar, Öner DÖŞER
Öner, bu sunumunda Güneş Dönüşü haritalarının kullanımlarında en önemli noktalara odaklanacak. Katılımcılara Güneş Dönüşü haritaları verilecek ve doğum haritalarıyla karşılaştırmaları öğretilecek. Bu yüzden katılımcıların doğum bilgilerini önceden bildirmeleri önemle rica olunur. Güneş Dönüşü haritaları, transit Güneş’in her yıl natal haritadaki derece ve dakikasına geldiği ana dayalı olarak çıkartılır. Yani, Güneş referans olarak alınır. Sadece Güneş’in derecesi natal haritayla ortaktır. Diğer gezegenler, Güneş Dönüşü anında büyük olasılıkla nataldeki derecelerinden farklı derecelerde olurlar. Bu haritalar sayesinde, bir yıllık olayları değerlendiririz.
12:30-13:30 Öğle Arası
 
13:30-15:00  Term Yöneticileriyle İlerletme Yöntemi, Benjamin DYKES
Ben, bu sunumunda terim yöneticilikleriyle ilerletme tekniğini öğretecek. Term yöneticilikleri yoluyla ilerletme önemli bir eski öngörü yöntemidir. Bu tekniği natal ve güneş dönüşü haritalarına uygulamayı da öğreneceğiz.
15:00-15:30 Cofee Break
13:30-17:30  Term Yöneticileriyle İlerletme ve Diğer Teknikler, Benjamin DYKES
Term yöneticilikleriyle ilerletme tekniğini transitlerle, güneş dönüşü haritalarıyla ve profeksiyonlarla birlikte kullanacak ve geleneksel ömür uzunluğu teknikleriyle bağlantısını göreceğiz. Transitler hayatın önemli trendlerini ve olaylarını gösterirler. Diğer öngörü tekniklerine nazaran daha küçük zaman dilimi içerisindeki olayları gösterebilirler. Özellikle yakın gezegenlerin tetiklemesiyle, olayların tam oluş zamanını belirlemeyi mümkün kılarlar. Güneş Dönüşü haritaları, yıllık önemli olayları öngörmemizi sağlarlar. Profeksiyonlar yıllık, aylık ve günlük gelişmeleri takip etmemizde en güvenilir öngörü yöntemlerindendir.
 
25 Mart 2012 Pazar, Astroloji Okulu-Moda Deniz Kulübü
10:30-12:30  Horary Haritalarında Püf Noktalar, Öner DÖŞER
Öner, bu sunumunda soru anı haritasında öncelikli olarak dikkate alınması gereken püf noktalar hakkında bilgiler paylaşacak; iş ve kariyer değişikliği ile ilgili sorulara, özel ilişkilerle ilgili sorulara yönelik saptamalara ağrılık verecek. Horary, astrolojinin sorularla ilgilenen branşıdır: astrolog, danışanı spesifik bir soru sorduğu zaman için bir harita oluşturur ve bir sonuç öngörür. Bu bakımdan Natal Astroloji olarak da bilinen doğum haritası astrolojisinden farklıdır. Ama Öner, bazı Horary kurallarının Natal haritalarda da kullanılabileceği görüşünde ve bu konudaki pratiklerini katılımcılarla paylaşacak.
12:30-13:30 Öğle Arası: Geleneksel Perde Pilavı İkramı
 
Pazar günü öğle arasında Astroloji Okulumuz değerli mezunlarından Uz Dr Sena BÜYÜKÇOPUR’un bizlere özel perde pilavı sürprizi var!
 
13:30-15:00  Seçimsel Astroloji: Doğru Zamanda Doğru İşler, Deborah HOULDİNG
Deb ile yapacağımız bu workshopta seçimsel astroloji tekniğini açıklayacak, önce felsefe bazında ve en önemli kaynaklara bakacağız, sonra birkaç dikkat çekici olgu sunumuyla bu tekniğin yararlılığını göreceğiz. Danışanlara en uygun ve popüler konulara odaklanacağız. Özellikle doğum haritasıyla doğru karşılaştırıldığında, seçimsel astroloji çok karışık görülebilir; ama sonu olmayan komplike faktörlerin listesi yerine net kılavuz ilkeler verilecek ve en değerli ve güvenilir teknikleri hemen uygulamanıza olanak sağlayacak denenmiş ve güvenilir bir yaklaşım yöntemi gösterilecek.
15:00-15:30 Cofee Break
15:30-17:30  Seçimsel Astroloji: Doğru Zamanda Doğru İşler, Deborah HOULDİNG
Bu workshopta öğrenilecek teknikler evlilik seçiminden profesyonel girişimlerde zamanlamaya kadarki konularda ve saat astrolojisi, sinastri ve natal harita yorumlarında da kullanılabilecek ilkelerin pekiştirilmesinde eşsiz yararlar sağlayacaktır. Workshopa her deneyim düzeyindeki kişiler katılabilir. Tüm notlar sunum sonrasında verilecektir.
Seçimsel astroloji ileri bakabilmemizi ve önemli bir adım atma ya da yeni bir şeye başlama konusunda ideal zamanı seçebilmemizi sağlar. Aslında bundan çok daha fazlasını gösterir, çünkü seçimsel haritalar şaşırtıcı bir şekilde planlarımızın güçlü ve zayıf taraflarını da sergiler. 
20:00-24:00 Balo Yemeği (Moda Deniz Kulübü)
Bu yıl ilk defa düzenleyeceğimiz Uluslararası Astroloji Günleri balo yemeğimiz Moda Deniz Kulübü’nde olacak. Kulüp yönetmeliği gereği konuklarımızın geceye formal kıyafetle katılmalarını önemle rica ederiz. Gecemizde ilginç sürprizler katılımcıları bekliyor olacak.
 

 

KATILIM ÜCRETLERİ

Workshop ve Seminerler
Sadece Perşembe ve Cuma       250 TL.
Sadece Cumartesi ve Pazar       325 TL.
Tüm Workshop ve Seminerler   460 TL.
Balo Yemeği                            65 TL./kişi başına
Ücretlere Cofee-Break, Perde Pilavı dahildir.
Katılım ücreti için banka bilgileri ve rezervasyon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Bilgi ve rezervasyon için organizasyon sorumlusu Didem DÖŞER ile iletişime geçebilirsiniz.
Garanti Bankası Göztepe Şubesi (şube no 299)
ASTROART LTD ŞTİ
Hesap No: 6298861
İban No: TR34 0006 2000 2990 0006 2988 61
Bilgi ve Rezervasyon
0216 386 73 96 – 0216 358 12 23
0535 665 44 56 – 0532 284 89 79  
 

 

 

KONUŞMACI ASTROLOGLAR HAKKINDA

 

Roy Gillett
Halen İngiltere Astroloji Derneği’nin Başkanı olan Roy GİLLETT, 20 yıllık iş ve okul öğretmenliğinin ardından, 40 yıldır astroloji ile uğraşmaktadır. Aynı zamanda bir Budist. olan Roy GİLLETT ulusal ve uluslar arası ölçekte konferans vermeye devam etmektedir. Dünya astrolojisi üzerine yazdığı makalelerini The Astrological Journals’daki köşesinden takip edebilirsiniz. GİLLETT Astrology and Compassion, The Convenient TruthEconomy, Ecology and Kindness isimli kitapların yazarıdır.
 

 

Deborah Houlding

The Houses: Temples of the Sky isimli kitabın da yazarı olan Deborah HOULDING, astrolojinin temel sembolizmi üzerine son 25 yıldır araştırmalarını sürdürmektedir. Klasik astroloji tekniklerini modern astroloji uygulamaları üzerine uyarlayan HOULDING aynı zamanda Ascella Publications’ın kurucusudur. Bir süreliğine Traditional Astrologer Magazine’in editörlüğünü de yapan HOULDİNG, www.skyscript.co.uk web sayfasını düzenlemektedir. Soru ve seçimsel astroloji üzerine ihtisaslaşan HOULDING, the STA School of Traditional Horary Astrology okulunun müdürüdür. Astroloji dünyasına sağladığı olağanüstü katkıları sebebiyle, 2010 yılında Astroloji Derneği’nin Charles Harvey Ödülü’ne layık görüldü.

 

 

Benjamin Dykes
İllinois’de felsefe doktorası yapan ve halen Illinois ve Minnesota Üniversitelerinde felsefe öğretmenliği yapan Dr. Benjamin DYKES, ortaçağ astrolojisi konusunda sayılı astrolog ve çevirmenlerden biridir. Ortaçağ astroloji diplomasını Robert Zoller’den almıştır. Bonatti’ye ait Book of Astronomy isimli külliyat ile Sahl & Masha’allah’ın Çalışmaları ve Pers İlmine göre Natal Haritalar I-III isimli eserlerin tercümesini yapmış ve yayınlamıştır. Halen Soru Astrolojisi yorumlama teknikleri üzerine temel klasik kaynaklardan derlediği yeni bir fasikülün yayınlanmasına yönelik çalışmalarına ve MP3 formatında sunduğu the Logos & Light isimli derslerine ve felsefe kurslarına devam etmektedir.
 
 
 

 

Öner Döşer

Ortaçağ astrolojisi üzerine Robert ZOLLER’den eğitim alan Öner DÖŞER, yurt çapında klasik astroloji konusunda uzman önde gelen astrologlardan biridir. DÖŞER, 2005 yılında AstroArt Astroloji Okulu’nu kurarak, astroloji bilgisinin zengin bir içerikle sistemli bir şekilde öğretilmesine ve yaygınlaştırılmasına önayak oldu.  Bugüne kadar 8 adet kitap yayınlayan DÖŞER, 2012 takvimine özel çalışmaları ve güneş lekeleri ile güneş merkezli astroloji üzerine yaptığı araştırma ve bulgularıyla uluslar arası alanda da dikkat çekmeye başlamıştır. Astroloji makaleleri Büyük Britanya Astroloji Derneği yayın organı olan The Astrological Journal’de, ayrıca The Wise Magazine'de yayınlanmaktadır. Halen eğitim vermeye devameden DÖŞER, ulusal medyada astroji yorumları en çok takip edilen astrologlardandır. 

16.01.2012

Designed by Ongunsoft