Öner Döşer

1 Ağustos Haftası

Bu sayfa 23984 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Ağustos haftası SICAK BAŞLANGIÇLAR

Aslan burcunun 11. Derecesinde gerçekleşecek yeniayla birlikte, Salı gecesinden itibaren yeni başlangıçlara doğru adım atıyoruz. Aslan burcu sıcak ve kuru doğadaki burçlardan biridir. Aslan burcunda yeniay zamanlarında, havalar da sıcaklaşır, ortam da. Ama ortamı sıcaklaştıran sadece Aslan burcundaki yeniay değil. Mars’ın Yay burcuna geçecek olması da Salı gününden itibaren daha sıcak bir atmosfere işaret etmekte. Öncelikle Mars’ın Yay burcuna girişini ele alalım…

Askeri konular, güvenlik konuları vurgu kazanıyor

6 Mart tarihinde bu yıl ilk kez Yay burcuna geçen, 27 Mart’ta Akrep burcuna geriledikten ve bir müddet Akrep burcunda seyreden hareket gezegeni Mars Salı gecesi 20:49’da tekrar Yay burcuna geçiş yapıyor. Mars’ın Yay burcuna geçiş anı haritasını aşağıda görmektesiniz.

Mars’ın Yay burcuna girişi anı için Ankara’ya göre düzenlenmiş astroloji haritasında Balık burcunun ilk derecesinin yükselmekte olduğunu görüyoruz (İstanbul’a göre düzenlenmiş astroloji haritasında Kova burcu yükselmekte). Yükselen burç yöneticisi Jüpiter haritanın 7. Evinde Başak burcunda yerleşmekte. Jüpiter yargıçlar, hukuki davalar, yabancılar, dindar kişiler, öğretmenlerle bağdaştırılır. Jüpiter’in yerleştiği 7. Ev de uluslararası ilişkiler, davalar, duruşmalar ve açık düşmanlıklarla ilişkilidir. Jüpiter’in yönetici gezegeni Merkür’ün güçlü yerleşimde olduğu Başak burcunda ve 7. Evde yerleşiyor olması, uluslararası anlaşmalar, belge ve evrak alışverişleri, yazışmalar ile ilişkili gelişmelere dikkat çekmekte. Kuzey Ay Düğümü’nün de bu alanda yerleşiyor olması, aynı temayı destekliyor.

Bu arada, Mars Giriş haritası bize ne veriyor derseniz, bu dönemde mücadele vereceğimiz alanları gösteriyor diyebiliriz. Mars’ın haritadaki ev yerleşimi, mücadelenin uzak yerlerdeki kişiler, yabancılarla ilişkili olduğunu gösteren bir başka önemli gösterge. Haritayı Whole Sign ile ele alırsak, Balık burcuna göre Yay burcunun 10. Burç olması hasebiyle Mars’ı köşesel olarak görebiliriz. Bu şartlarda önümüzdeki dönem hayli mücadeleli ve hareketli olacak demektir. 12-13 Ağustos, 18 Ağustos, 24-25 Ağustos, 30 Ağustos tarihleri bu ay içerisinde en dikkat çeken stresli tarihlerdir. Bu tarihleri ele aldığım köşe yazımı okumak için tıklayınız… 

http://onerdoser.com/Y187_0_dikatli-olmamiz-gereken-zamanlar.html

İlişkilerde heyecanlı gelişmeler

İlişkiler gezegeni Venüs’ün açıları, haftanın ilk yarısında ilişkiler bakışından daha rahat ilerleyeceğimizi gösterirken, haftanın ikinci yarısında işimizin zorlaşacağını işaret ediyor.

Pazartesi günü kesinleşecek Venüs-Uranüs üçgeni (saat 07:08) özel ilişkilerimiz açısından heyecanlı, hareketli, yenilikler ve sürprizlerle dolu, eğlenceli ve yeni gelişmelere açık bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte.

Artistik ve sanatsal konularda, moda ve tasarımla ilgili konularda, dekorasyon ve düzenleme işlerinde, giyim kuşam, estetik ve güzellikle ilgili işlerde yeni girişimleri haftanın ilk yarısında yapabiliriz. Bu bakımdan Çarşamba ve Perşembe günleri değerlendirilebilir.

İş girişimleri

Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşme ve iş yapma açısından Güneş-Satürn üçgeninin etkin olduğu haftanın ilk yarısını değerlendirebiliriz.

Patrondan zam istemek, terfi istemek, önemli taleplerde bulunmak açısından da yine Çarşamba ve Perşembe günleri değerlendirilebilir. Pazartesi günü de bir alternatif olarak aklımızın bir köşesinde bulunsun.

Yeni işlere girişmek açısından yeniay sonrasını tercih etmek daha makul gözüküyor. Yeniay Salı gecesi gerçekleşiyor. Aşağıda yeniayla ilgili bilgi vermekteyiz.

Aslan burcunda yeniay

Salı gecesi Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay, yeni girişimler başlatmak, yeni adımlar atmak açısından uygun bir zaman dilimine girdiğimizi göstermekte. Tabii içinde bulunduğumuz koşullara göre kendimizi ayarlamamız, riskleri de buna göre almamız gerekecek. Genel değerlendirmeler gösteriyor ki, Ağustos ayı pek kolay bir ay olmayacak. Temmuz ayı kolay mıydı dediğinizi duyar gibiyim. Değildi! Haziran ayından beri gelen bir gerginlik vardı ve Temmuz ayında, Güneş’in Yengeç burcundan geçişi ve Türkiye astroloji haritasının Mars transiti almasıyla tetiklendi. Zorlu bir aydı. Ama bizleri uyandırdı. Şimdi daha bilinçli, daha dikkatliyiz! Neyin ne olduğunu öğrendik. 15 Temmuz’dan önceki gibi değiliz!

Aslan burcundaki yeniay zamanları yönetim becerilerimizi gösterme fırsatı sunar. Bu yeteneğimiz zorlu, stresli zamanlarda ortaya çıkar. Kolay zamanlarda idare becerimizi ortaya koymak, kendimizi göstermek durumunda kalmayız. İçinde bulunduğumuz zamanlar sağlam durmayı, kendine ve yeteneklerine güvenmeyi, dürüst ve açık olmayı gerektirmektedir. Farkında olalım!

İlişkilerde kılı kırk yarmak

İlişkiler gezegeni Venüs 5 Ağustos Cuma akşamı 18:26’da Başak burcuna geçiyor. Venüs bu burçta çok rahat değildir. Çünkü ilişkilere, aşka, sevgiye bakış gereğinden fazla mantıklıdır. Olduğu gibi kabullenmek yerine karşı tarafı düzeltmeye çalışmak, ilişkiyi koşullandırmak, koşulsuz sevgiye meydan vermeyebilir.

Venüs’ün Başak burcundan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca ilişkilerde detaylara fazla takılabiliriz. Tam tabiri ile kılı kırk yarabiliriz. Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlayamayabiliriz. Durduk yerde huzursuzluk çıkarabiliriz. En çok hangi zamanlarda mı dikkat etmeliyiz? Cevap: Hemen bu hafta sonunda…

Hafta sonunda ilişkilere dikkat!

İlişkiler gezegeni Venüs, hareket ve agresyon gezegeni Mars ile dik açısını bu hafta sonunda kesinleştiriyor (7 Ağustos Pazar saat 03.19). Bu gergin açı kadın-erkek ilişkileri başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerimizde stres ihtimalini yükseltiyor.

Bu bağlamda, Cumartesi gecesi maksimumda olmak üzere, hafta sonu boyunca ilişkilerde kılı kırk yarıp huzursuzluk yaratmaktan (Venüs Başak), detaylara fazla takılmaktan (Venüs Başak), patavatsızca çıkışlar yapmaktan (Mars Yay) uzak durmamızda fayda var!

İlişkilerde biraz daha özgür kalmak isteyebiliriz. Ama özgürlüğün de bir sınırı var. Abartmamak gerekir (Mars Yay).

İfadede kısıtlanma, yanlış kararlar

Cuma akşam saatlerinden itibaren daha etkin olan Merkür-Satürn karesi, 6 Ağustos Cumartesi günü kesinleşiyor (Saat 16:17). Bu uyumsuz açı, ifade konusunda engellenme, blokaj işaretçisi. Kendimizi özgürce ifade etmemiz önünde bazı engellerle karşılaşabiliriz.

Önem verdiğimiz fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Sözümüzün kesilmesi fırsat bulamamak, bastırılmak gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Önemli anlaşmalar, görüşmeler, toplantılar açısından Cumartesi gününü tercih etmeyebiliriz.

Yine hafta sonunda etkili olacak ve 7 Ağustos Pazar akşamı saat 19:24’te kesinleşecek Merkür-Neptün karşıtlığı, geleceğimizi ilgilendiren konularda yanılgıya düşme, yanlış kararlar alma riskimizin yüksek olduğunu gösteriyor.

Yanıltılmaya, yanlış yönlendirilmeye de açık olabiliriz. Dalgınlıklar, unutkanlıklar başımıza iş açabilir. İyisi mi, önemli işlerimizi hatırlamak için parmağımıza bir ip bağlayalım…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Duygusal temaların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ülkemiz, halkımız, ulusumuzla ilgili konular ön planda olacağa benzer. Duygusal tepkiler vermeye de açık olacağız. Özellikle de Ay-Plüton karşıtlığının henüz çok etkin olduğu sabah saatlerinde. Sabah-öğle saatleri arasında güç çekişmelerine, gerginliklere açığız, bu yüzden içinde bulunduğumuz koşulları fazla zorlamasak, gereksiz risk almasak ve tehlike içeren ortamlardan uzak kalsak isabet ederiz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebiliriz. Eğitim, seyahatler, hukuksal ve finansal konularda yapacağımız işlerden daha iyi sonuçlar alabiliriz. Ay-Uranüs karesinin dengesiz ve değişken enerjisinin aktif olduğu akşam saatlerinde attığımız adımlara dikkat etmemizde fayda var. Gecenin ilerleyen saatlerinde kendimizi daha aktif ve dinamik hissedebiliriz. Enerjimizi efektif kullanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Uranüs üçgeni özel ilişkilerde şansımızı arttırırken, Güneş-Satürn üçgeni de iş ilişkilerimizde destekleyici olarak devrede olacak.

Salı gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ilerleyen ve Mars ile uyumlu üçgen açı yapan Ay, 03:44-04:12 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta ilerledikten sonra, saat 04.12’de Aslan burcuna geçiyor. Gün boyunca Ay’ın önünde Satürn ile üçgen açı olduğundan, ağır ve emin adımlarla ilerleyebiliriz. Gece saat 23:44’te yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniay hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz. Gece saat 20:49’da hareket gezegeni Mars Yay burcuna geçiyor. Bu geçiş ve etkileri hakkında bilgi için yine yazımın giriş bölümüne bakınız.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendine güven isteyen bir gündeyiz. Yönetme becerilerimiz testten geçebilir. Eğer üstesinden gelebilirsek, bundan sonrası için etrafa güven verebilir, kendimizi ispat etmemiz gereken konularda başarılı sonuçlar alabiliriz. Ay büyümekte ve yeni olaylar gelişmekte. Akşam saatlerine doğru Ay-Uranüs üçgeninin spontane, heyecanlandırıcı, uyandırıcı, canlandırıcı enerjisi devreye giriyor. Sıra dışı, farklı, yeni temalara açık olalım ve adım atmaktan korkmayalım. Mantıklı riskler almak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Gece saatlerinde ise aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız!

Perşembe günü sabah saatlerine kadar Ay henüz Aslan burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Venüs kavuşumunun olumlu enerjisi bizimle olacak. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı olduğumuz sabah saatlerini değerlendirebiliriz. Saat 07:13’e kadarki zaman dilimi erken saatte yapılabilecek iş ve girişimler için değerlendirilebilir. 07:13-10:33 saatleri arasındaki zaman dilimi yine gayet olumlu, fakat Ay boşlukta ilerliyor olacak. Öğle saatlerine doğru ilerlediğimizde ise, daha ziyade stresli bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Mars karesinin gergin etkilerine açık olduğumuz bu saatlerde sakarlıklara, kazalara, tartışmalara maruz kalabiliriz, dikkat! Ay’ın Merkür kavuşumuna kadar ilerlediği gece saatlerine kadar da bu agresyon devam ediyor olacak. Sözlere çok dikkat!

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Şartları stabilize etmekte zorlanabiliriz. Ay’ın Satürn-Neptün karesini tetikleyeceği sabah saatlerinde yapacağımız iş ve girişimlerden beklediğimiz sonuçları almakta zorlanabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin aktifleşeceği öğle saatlerinden itibaren daha etkili ve rahat ilerleyebiliriz. Önemli iş ve girişimler açısından öğle sonrasındaki saatleri de değerlendirebiliriz. Finansal girişimler, eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, turizm, hukuksal girişimler açısından öğle sonrasındaki saatleri kullanabiliriz. Akşam saatlerine kadar bu etkili ve destekleyici akış devam ediyor. Ay-Jüpiter kavuşumunun destekleyici etkilerini hissedeceğimiz Cuma akşam saatlerini sosyal organizasyonlar, görüşmeler, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde de genişlemeci ve gelişime fırsat veren enerji akışı devam ediyor. İlişkiler gezegeni Venüs saat 18.26’da Başak burcuna geçiyor. Venüs’ün Başak burcundan geçiş süreciyle ilgili bilgiyi yazımın giriş bölümünde bulabilirsiniz.

Cumartesi günü sabah saatlerinde Ay henüz Başak burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter kavuşumunun kesinleşeceği 06:20 sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Terazi burcuna geçiş yapacağı 19:56’ya kadarki zaman diliminde Ay boşlukta ilerliyor olacak. Gün genelinde yapacağımız ve kalıcılık, devamlılık, garantili gelişmeler beklediğimiz işlerden arzu ettiğimiz sonuçları elde etmemiz zor olacak gibi gözüküyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn karesi, ortaya koyduğumuz fikir ve görüşleri kabul ettirmekte zorlanacağımızı gösteriyor. İletişim konusunda engellerle karşılaşabiliriz. Sinirsel gerginliklere davetiye çıkaran bu zaman diliminde bizi yoracak, sinirlendirecek, endişelendirecek kişilerden ve ortamlardan uzak kalsak isabet ederiz. Ay’ın Terazi burcunda ilerleyeceği ve Mars ile uyumlu açıda olacağı gece saatlerinde kendimizi aktif ve dinamik hissedebiliriz. Cesaret isteyen sözler ve girişimler açısından değerlendirebiliriz bu geceyi. Ama Venüs-Mars karesinin ilişkilere yansıyan gergin enerjisinin de devrede olduğunu unutmamalıyız. Abartılı ve gereksiz cesaret, gözü karalık, patavatsızca sözler ve girişimler ilişkilerimizi zedeleyebilir, dikkat!

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge arayışında olduğumuz bir gündeyiz. Venüs-Mars karesinin etkisinin devam ettiği sabah saatlerinde henüz ilişkilerde dengeyi bulmakta zorlansak da, günün ilerleyen saatlerinde denge noktasına oturacağız. İlişkiler, eşitlik ve adalet, başkalarının haklarına saygı bugünün anahtar sözcükleri. İhtiyacı olan kişilere doğru yolu bulmaları konusunda yardım ve destek verebiliriz. Günün ikinci yarısında daha baskın olacak Merkür-Neptün karşıtlığı, geleceğe yönelik önemli kararlarımız ve açıklamayı düşündüğümüz projelerimiz konusunda henüz kararsız olduğumuz ya da netleşemediğimiz şeyleri ortaya koymak açısından isabeti bir zaman diliminde olmadığımızı gösteriyor. Bu bakımdan, hafta başını beklemek daha isabetli olabilir…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

29 Temmuz 2016, Cuma

Burgaz adası

 

 

29.07.2016

Designed by Ongunsoft