Öner Döşer

1 Aralık Haftası

Bu sayfa 9771 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Aralık Haftası BİLMEDİĞİMİZ BİR ŞEYLERİ ÖĞRENMEK ÜZERE MİYİZ?

Bu haftanın en dikkat çekici gökyüzü olayı 6 Aralık Cumartesi günü 14 derece İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay. Astrolojide İkizler burcu iletişim, haberleşme, eğitim, medya ve yayıncılık, seyahatlerle ilişkilendirilir. Bilgi ve fikir alışverişleri İkizler burcu kapsamındadır. Dolunaylar, yeniayda attığımız adımların sonuçlarını alma zamanlarıdır. Bu demektir ki bu hafta sonundan itibaren ve dolunayı takip eden yaklaşık iki hafta boyunca, 22 Kasım tarihindeki yeniaydan bu yana yaptığımız girişimlerin, attığımız adımların sonuçlarını alacağız. Girişimlerimizin gidişatından haber alacağız. Belki bunlardan bazıları anons edilecek, duyurulacak. Bunun için 22 Aralık’taki yeniaya kadar vakit var önümüzde…

Dolunay esnasında iyicil gezegenler Venüs ve Jüpiter uyumlu açıda olacaklar. Üzerinde çalıştığımız projelerde başkalarından destek ve yardım bulma şansımızı arttırıyorlar. Dolunayın Uranüs ile üçgen açıda olması da yaratıcılığımızı arttırıyor ve özgün şeyler ortaya çıkarabilme potansiyeli taşıyor. Dolunaydan sonra Ay’ın ilk açısı Jüpiter ile üçgen olacağından eğitim, iletişim ve haberleşme, medya ve yayıncılık, seyahatler, taşımacılık gibi İkizler ve Yay burcu konularında genel olarak güzel gelişmeler bekleyebiliriz. Bunu iyi değerlendirsek iyi olur, çünkü bu dolunaydan kısa bir müddet sonra, 23 Aralık Salı gecesi Satürn Yay burcuna geçecek. Bu geçiş, medya ve yayıncılık alanında durgunluk, engellenme, gecikme ve sorunlara işaret edebilir.  

İkizler burcundaki dolunaylar haber alma, bilgi alma, öğrenme ile ilişkilidir demiştik. Bu dolunayı Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, İkizler burcunun haritada 12. eve denk düşmesinden dolayı, gizli bilgilerin açığa çıkması ya da bu vakte kadar farkında olmadığımız şeylerin ortaya çıkması olarak nitelendirebiliriz. Önemli bilgiler, geleceğe yönelik bildirimler, kararlar, açıklamalar, yorumlar da buna dahil. Basın, gazeteciler, istihbarat gibi konular İkizler burcu kapsamında ve İkizler burcu astroloji haritamızın 12. evine denk düşüyor. Bilmediğimiz bir şeyleri öğrenmek üzere miyiz?

Haftanın ilk yarısında etkin olacak Merkür-Neptün karesi Pazartesi günü etkinleşiyor. Haftanın bu ilk iş gününe kafa karışıklığı, kararsızlık ve dalgınlıklarla başlayabiliriz. Yanılgılara, yanıltılmaya açık olduğumuz bir gündeyiz, dikkat! Özellikle de sabah saatlerinde. Öte yandan, manevi ve ruhsal konular üzerine çalışmak, düşünmek, yazmak açısından mükemmel birkaç günlük süreçte olacağız…

Risk alınabilir bir haftadayız!

Bu hafta kötücül olarak nitelendirilen gezegenler kendi aralarında, iyicil olarak nitelendirilen gezegenler kendi aralarında uyumlu açılar yapıyorlar.

Kötücül gezegenler olarak nitelendirdiğimiz Satürn ve Mars altmış derecelik uyumlu açılarını Pazartesi günü kesinleştiriyorlar. Bu ikilinin uyumlu açılarında bazen kötü şeyler rahatça akabiliyor. Ama bu kez durum hayli ilginç, çünkü bu iki gezegen birbirlerini ağırladıkları konumlardalar: Satürn, Mars yönetimindeki Akrep burcunda, buna mukabil Mars, Satürn yönetimindeki Oğlak burcunda. Bu şartlarda bu ikisi birbirleriyle iyi anlaşıyor ve daha ziyade olumlu yönlerini ortaya çıkaracak demektir. Yani güç ve dayanıklılık, hırs ve motivasyonunu daha güçlü ve etkili ortaya koyma, girişeceği işleri zamana yayabilme kabiliyeti. Bu ikisinin arasındaki açının altmış derecelik uyumlu açı olması, dayanıklılık ve motivasyonu, yapabilme kabiliyetini arttırıyor. Güç, efor ve dayanıklılık isteyen işlere, inşa işlerine, yapılandırmaya yönelik tüm işlere girişmek açısından güzel bir süreçteyiz, değerlendirebiliriz!  

İyicil gezegenler olarak nitelendirdiğimiz Jüpiter ve Venüs de Perşembe günü tam üçgen açıya ilerliyorlar. Ama daha önce, Salı günü Ay bu iki gezegenin uyumlu açısını tetikleyecek ve gökyüzünde ateş elementi burçlarda Büyük Üçgen açı kalıbı oluşacak. Bu açı kalıbı, Salı gününden itibaren girişeceğimiz işlerde kendine güven ve iyimserlik sayesinde daha güçlü ilerleme yapabileceğimizi gösteriyor. Önemli iş ve girişimler açısından Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini kullanmak akıllıca olur. Başkalarından yardım ve destek istemek, talepte bulunmak açısından da değerlendirebiliriz bu günleri. Finansal girişimler açısından da değerlendirmek isabetli olur. Olumlu gelişmeler yakalayabiliriz zira. RİSK ALMAK AÇISINDAN BU ÜÇ GÜNÜ KULLANABİLİRİZ. ÖZELLİLE DE SALI GÜNÜNÜ!

İdealist girişimler, toplumun hayrına işler

Hareket, eylem, aksiyon gezegeni Mars Cuma günü 01:56’da Kova burcuna geçiyor. Kova burcunun en belirgin özelliği, istediklerini yapabilmek için hareket özgürlüğü kazanmak ve bilgi hazinesine sahip olmaktır. Mars’ın bir müddet için hareket edecek olması bu burçta, tüm enerjinin bunlara kullanılmasına sebep olacaktır. Bireysellik ön plana çıkacak, isyankar tavırlar dikkat çekecektir. Bu yerleşim, bazen ne yapacağı belli olmayan ve sıklıkla, sırf farklı olmak için, genel düşüncelere karşı çıkan radikal bir hayat görüşüne işaret edecektir. Radikal ve orijinal bir tavır sergilemeye, sert ve idealist bir üslup takınmaya meyilli olacağımız bir sürece giriyoruz. Başkalarının otoritesini kabullenmekte zorlanabiliriz. İdealist amaçlar peşinde koşma zamanı! Üreteceğimiz faydaların, sadece kendi hayrınıza değil, toplum hayrına olması çok önemli bu süreçte. Toplumsal projelerde başarıyla çalışabiliriz.   

Farkımızı ortaya koyma zamanı!

Kendini ifade etmeyi temsil eden Güneş ve iletişim becerilerini temsil eden Merkür’ün orijinal, benzersiz, farklı olanı temsil eden Uranüs ile uyumlu açıları Cuma ve Cumartesi günleri kesinleşiyor. Bu uyumlu açılar, yaratıcılığımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, farkımızı ortaya çıkarabileceğimiz zamanlarda olacağımızı gösteriyor. Değişik fikirlerimizle, yeni ve yaratıcı projelerle ortaya çıkabiliriz. Hayatımızda bir şeyleri değiştirmek, bizi sıkan şeylerden özgürleşmek adına güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 03:13 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Aktif ve dinamik hissedeceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Merkür-Neptün karesinin aktif olması, güne kafa karışıklığı, kararsızlık ve dalgınlıklarla başlayabileceğimizi gösteriyor. Sabah saatlerinde yanılgılara, yanıltılmaya açık olacağız. Öğle saatlerine doğru Ay’ın Merkür ile uyumlu açısı devreye giriyor. Kararsızlık etkisinden kurtulmaya başlıyoruz. Fikir ve görüşlerimizi daha rahat ifade edebileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren yakınlaşan Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri de devreye giriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulabilir, önemli görüşmelerimizi, konuşma ve yazışmalarımızı öğle sonrasındaki saatlere alabiliriz. Akşam saatlerinde kötücül gezegenler olarak nitelendirdiğimiz Satürn ve Mars altmış derecelik uyumlu açılarını kesinleştiriyorlar. Bu ikilinin uyumlu açılarında bazen kötü şeyler rahatça akabiliyor. Ama bu kez durum hayli ilginç, çünkü bu iki gezegen birbirlerini ağırladıkları konumlardalar: Satürn, Mars yönetimindeki Akrep burcunda, buna mukabil Mars, Satürn yönetimindeki Oğlak burcunda. Bu şartlarda bu ikisi birbirleriyle iyi anlaşıyor ve daha ziyade olumlu yönlerini ortaya çıkaracak demektir. Yani güç ve dayanıklılık, hırs ve motivasyonunu daha güçlü ve etkili ortaya koyma, girişeceği işleri zamana yayabilme kabiliyeti. Bu ikisinin arasındaki açının altmış derecelik uyumlu açı olması, dayanıklılık ve motivasyonu, yapabilme kabiliyetini arttırıyor. Güç, efor ve dayanıklılık isteyen işlere, inşa işlerine, yapılandırmaya yönelik tüm işlere girişmek açısından güzel bir süreçteyiz, değerlendirebiliriz!

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Motivasyonumuzun yüksek olacağı bir gündeyiz. Gece yarısı Ay’ın Uranüs ve Plüton ile sert açılarının ardından biraz fazla gergin ve sert etkilere açık. Ama sabah saatlerinden itibaren bu gerginliklerden uzaklaşmaya başlıyoruz. Öğle saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor ve rahatlıyoruz. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı saatlerdeyiz. Başkalarından fayda ve destek görebiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni de kesinleşiyor. En büyük fayda ve desteği bulabileceğimiz, önemli ve etkin kişilerden destek alabileceğimiz zaman dilimindeyiz. Finansal konularda, iş girişimleriyle ilgili konularda risk alabileceğimiz ve rahat ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz, değerlendirebiliriz!

Çarşamba gününe başlarken Ay henüz Koç burcunda ilerliyor. Yakınlaşmakta olan Ay-Mars karesi agresyona işaret ediyor. Bu açının kesinleşeceği 04:41 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Ay’ın Boğa burcuna geçeceği 07:14’e kadarki zaman dilimi kararsızlık ve belirsizlik enerjisi taşıyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde gergin enerji dağılmaya, yerine sakinlik ve huzura bırakmaya başlıyor. Günün geri kalanında da uyumlu ve sakin bir atmosfer hakim olacak. Ay-Neptün altmışlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde uyum ve denge daha belirginleşiyor. Duygusal alışverişler açısından keyifli saatlerdeyiz, Manevi ve ilahi konulara vakit ayırabilir, ruhsal çalışmalar yapabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Maddi ve fiziksel açıdan kendimizi güvencede hissetmek isteyeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinden itibaren kendimizi duygusal olarak güçlü hissedebiliriz. Yapacağımız işlere de yansıyacaktır bu güçlü duygusal motivasyon. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Jüpiter karesinin daha fazlasını istemeye yönelik talepkar enerjisi devreye giriyor. Yeme içme, harcama konusunda abartıya kaçmaya açığız, dikkat! Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter üçgeni, girişeceğimiz işlerde başarıya daha kolay ulaşma şansımızı arttırıyor. Temkinli riskler almak açısından güzel bir gün. Hukuksal konular, eğitim ve yayıncılık, seyahatler, artistik ve sanatsal konular, özel ilişkiler, estetik ve güzellikle ilgili girişimler, ev alışverişleri, giyim kuşam alışverişleri açısından da değerlendirebiliriz bu güzel günü.

Cuma gününün ilk yarısında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde biraz zorlanabiliriz, gecikmeler ve engellenmelerle karşılaşabiliriz çünkü Ay-Satürn karşıtlığı kesinleşiyor. Bu açının 08:44’te kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor. Ta ki 12:28’de İkizler burcuna geçinceye kadar. Bu aradaki zaman diliminde girişeceğimiz işleri istediğimiz noktaya çekmek hayli zor olacak gibi gözüküyor. Bu yüzden önemli iş ve girişimlerimizi öğle sonrasındaki saatlere almak daha isabetli olabilir. Hem daha akışkan bir enerji var, hem de esneklik ve adaptasyon kabiliyeti artıyor. Ay-Mars üçgeninin etkinleşeceği hemen öğle sonrasındaki saatlerde kendimizi daha atak, güçlü ve etkin hissedebiliriz. Mars’ın Kova burcuna geçişiyle birlikte idealist girişimler arzumuz da tetikleniyor. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde ise daha ziyade kafa karışıklığı ve kararsızlık hakim olacak. Ama ruhsal, manevi, ilahi konularla ilgilenmek açısından güzel bir zaman dilimindeyiz.

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi akışının hızlanacağı bir gündeyiz. Önemli şeyler öğrenebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs üçgeni, yaratıcılığımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, farkımızı ortaya çıkarabileceğimiz zamanlarda olacağımızı gösteriyor. Değişik fikirlerimizle, yeni ve yaratıcı projelerle ortaya çıkabiliriz. Hayatımızda bir şeyleri değiştirmek, bizi sıkan şeylerden özgürleşmek adına güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz! Ay’ın Uranüs ve Merkür ile açılarının aktif olacağı öğle saatlerinde bu enerji daha da belirgin olacak. Saat 14:26’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: İkizler burcunda dolunay! Bu dolunay hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş kısmına göz atabilirsiniz.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, tempolu bir gündeyiz. Sosyallik alanında hareketlenme var. Arkadaşlarla birlikte programlar yapmak, sosyal gruplar, kulüpler, derneklerde aktif olmak, bilgi almak veya bilgi vermek, yeni şeyler öğrenmek, gezip tozmak ve yeni yerler keşfetmek açısından çok güzel bir gündeyiz, değerlendirebiliriz! Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisi sabah saatlerinde çok belirgin. Olumlu gelişmesini istediğimiz konularda girişimleri sabah saatlerinde aktif edebiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkinleşeceği sabahın ilerleyen saatlerinde duygusal anlamda hassasiyetler mevcut. Alınganlıklara, kırgınlıklara açık saatlerdeyiz, dikkat! Yeme içme konusunda abartılı davranma ve harcamalar konusunda aşırıya kaçma riski de var. Saat 11:51’de Venüs ile karşıt açısının kesinleşmesinin ardından Ay’ın başkaca temel açısı kalmıyor ve saat 19.34’te Yengeç burcuna geçinceye kadar boşluğa giriyor. Gece saatlerinde ailevi konular, aile ortamı, sevdiklerimizde birlikte olmanın mutluluğu devrede olacak.

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

30 Kasım 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

30.11.2014

Designed by Ongunsoft