Öner Döşer

1 Ekim Haftası

Bu sayfa 12392 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Ekim haftası TAM YOL GERİ!

İlişkiler gezegeni Venüs Akrep burcunun 10 derecesinden gerilemek üzere 5 Ekim tarihinden itibaren durağanlaşmaya başlıyor! Bu gerileme gerek özel ve ikili ilişkilerimizde, gerekse finansla ilgili konularda gerileme, geri adım atma, şartları gözden geçirme zamanlarında olacağımızı gösteriyor.

Venüs gerilemesi (durağanlık) başlangıç haritasını aşağıda görmektesiniz.

 

 

İlişkileri gözden geçirme zamanı!

Venüs gerilemesi dönemleri ilişkilerde gerileme ve zorlanma dönemleri olarak görülebilir. Ama aynı zamanda biraz geri çekilip ilişkilere daha dışarıdan bakma şansı da verir. Yani bu dönemde ilişkilere yönelik pozitif veya negatif kararlar almak yerine, durumu yeniden değerlendirmek için ideal zamanlardır aslında. İlişkimizde kendi söylem ve tavırlarımızı, karşımızdaki kişilere nasıl davrandığımızı, ilişkiden gerçekte ne beklediğimizi, hem kendimizin hem de karşımızdaki kişilerin bu konudaki motivasyonlarını gözden geçirme zamanlarıdır. Böyle hassas bir dönemde kalıcı kararlar alınmaması bu yüzden önerilir. Bu yüzden evlilik adımı atılması için uygun görülmemiştir. Ayrıca estetik değişiklikler, artistik ve sanatsal konularda yapılacak girişimler, dekorasyon değişiklikleri gibi Venüs doğasında temalarda da, bu gezegenin geri hareketiyle gerilemeler, zorlanmalar görülebilir.

11 Ekim’e kadar ilişkilerde en zorlu dönemde olacağız!

Haritada 10 derece Akrep’te gözüken Venüs gerileme ile direkt harekette olan Mars’a kare açıya yakınlaşacak ve zaten şimdilerde de etkilerini deneyimlediğimiz bu açının etkisi 11 Ekim’de açı kesinleştiğinde zirveye varacak. Dolayısı ile ilişkiler açısından 11 Ekim’e kadarki dönemde ılımlı ve rahat dönemde olmayacağız.

Bu dönemde kıskanç tavır sergileme eğilimimiz artabilir. Karşı taraftan beklenenler karşılanmadığında, hayal kırıklığı yaşanabilir, hatta ödeştirme çabasına girişilebilir. Kısacası, ilişkilerde her zamankinden daha fazla yoğunlaşacağımız ve derinleşeceğimiz 11 Ekim’e kadarki zaman diliminde uçlarda duygularımıza gem vurmamız, abartılı kıskançlıktan ve intikam alma arzusundan uzak durmamızda fayda var! Ama tabii ki sadece 11 Ekim ile sınırlı değil, zira Venüs Retro henüz devam ediyor olacak. Sadece Mars karesini atlatmış olacağız.

Retronun zirvesi 26 Ekim’de

Sonrası için de ilişkilerde zorlanmalar devam ediyor olacak, ama en zorlu açıyı atlatmış olacağız. Retronun zirve noktası olan Güneş ile tam kavuşum yaptığı 26 Ekim tarihi Venüs’ün enerjisini zirve noktasında hissedeceğiz. Aslında bu Venüs’ün Cazimi yani Güneş’in kalbinde olduğu bir zaman dilimine işaret ettiği için, ilişkiler açısından önemli bir tarih, zira korunmuş olmayı ifade etmesi açısından önemlidir. Böylesi zamanlar ilişkiler açısından arındırıcı da olabilir. Hayatımızda bundan sonra bize gerekli olmayan ilişkiler bu noktada arınabilir, hayatımızdan temizlenebilir.

Spekülatörlere dikkat!

Ülkeler, kurumlar, şirketler, gruplar, finans dünyası gibi konuları içeriğine alan Dünya Astrolojisi türünde dikkatle izlenen dönemlerden biri de Venüs döngüleridir ve bu gezegenin Retro zamanları dönemleri finans ve ekonomi açısından zorlu zamanlardır. Piyasalarda çalkantı, iniş çıkışlar dikkat çeker. Dünya Astrolojisini modern tekniklerle çalışan astrologlara göre sekizinci burç olan Akrep 8.ev konularıyla bağdaştırılır ve dolayısı ile bankalar, krediler, borçlar, geri ödemeler, vergiler de Akrep burcu kapsamına girer. Eğer bu açıdan ele alırsak, Venüs’ün Akrep’te gerileyecek olduğu 15 Kasım’a kadarki dönemde özellikle, ama gölgeden çıkış tarihi olan 17 Aralık’a kadarki dönem ekonomik açıdan zorlu olacak demektir. Kaldı ki Venüs Akrep’te rahat etmediği bir burçtadır ve bu da finansal anlamda keyifsiz bir zaman dilimine işaret etmektedir. Son dönemlerde ülkemizde ekonomik açıdan keyifsiz, tatsız bir atmosfer oluştuğu hepimizin iyi bildiği bir gerçektir… 

Venüs’ün Akrep burcunda gerileyecek olması, özellikle ülkemiz astroloji haritası açısından ele alındığında, borsa ve piyasalarda spekülasyon oluşması, spekülatörlerin ziyadesiyle iş başında olacağını düşündürmektedir. Zira Venüs gerilemesi haritamızın 5.evine denk düşmektedir ve bu alanda önemli gezegen yerleşimlerine ilaveten parasal konularla ilişkilendirilen Şans Noktası da vardır…Aşağıda Türkiye astroloji haritası üzerine izdüşürülmüş transitleri görmektesiniz. Venüs’ün geri hareketine başlamak üzere durağanlaştığı zamanın haritası merkez alınmıştır.

 

 

Transit Venüs’ün TC astroloji haritasının Şans Noktası derecesine yakın konumda olduğunu ve gerilemenin TC haritasının Güneş derecesini tekrar tetikleyeceğini görmekteyiz. Venüs’ün bu dereceyi (5 Akrep) yakın geçmişte tetiklediği tarih 17 Eylül, henüz çok geride bir tarih değil. Ta da o tarih civarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'nin Türkiye İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı'na devredilmesi gerektiği sözleri konuşuluyordu ve ardından gelen pek çok açıklama vardı. Haliyle piyasalarda hareketlilik oluşmuştu. Geri harekete geçmek üzere olan Venüs’ün Güneş derecesine tekrar varacağı tarih 23 Ekim 2018 olacak. Bu tarih civarında İş Bankası konusu tekrar gündeme gelebilir veya benzer konularda tekrar gelişmeler yaşanabilir. Pek tabii ki ardından piyasalarda yine hareketlilik görülebilir.

Astrolojik 5.ev aracılarla ilişkili olduğu gibi, spekülatör tabir edilen kişilerle de ilişkilendirilir. 8.evi de buna dahil edebiliriz. Ki Türkiye astroloji haritasının 8.evinde yer alan Kova burcunda bu dönemde Güney Ay Düğümü ve Mars transit etmektedir. Bu göstergeler ekonomiyle ilgili konularda, borsa ve dövizde ya da altın fiyatlarında speklatif iniş çıkışlar olacağına, spekülatörlerin spekülasyon yaparak para kazanmaya çalışacağına işaret ediyor olabilir, dikkat!

Aşk, cinsellik, çocuklar, sanat

Astrolojide 5.ev ve bu evi seven Venüs konu başlığı olarak kullandığımız aşk, cinsellik, çocuklar, sanat ve yaratıcılık konularıyla alakalıdır. Astroloji haritamızda Venüs bu alanda Akrep burcunda yer almaktadır ve saydığımız alanlara ilgimizi göstermektedir. Transit Venüs’ün yine bu alanda gerileyecek olması, saydığımız bu alanlarda ve konularda bazı şeylerin gözden geçirileceğine, tekrar düzenlemeler yapılacağına işaret ediyor olabilir. Tabii bu konularda aksamalar, yanlış anlaşılmalar, problemler de olasıdır, çünkü bir gerileme (Retro) söz konusudur. Keyif içeren maddeler, eğlence yerleri ve sanatsal mekanları da buna dahil edebiliriz.

İletişim krizi!

İletişim gezegeni Merkür, büyük dönüşümleri ve krizleri ifade eden Plüton ile dik açısını 3 Ekim Çarşamba günü kesinleştiriyor. Bu açı, iletişim alanında sorunlar yaşanabileceğini gösterdiği gibi, daha evvelce anlaştığımız veya belirlediğimiz işlerde bazı zorlanmalar ve dönüşümler ya da yeniden yapılandırmak gereken durumlara da işaret etmekte! Zira Plüton da direkt harekete dönüyor (1Ekim Pazartesi) ve enerjisini çok daha baskı bir şekilde göstermeye başlayacak! Yeni fikirler ve planların toplumda heyecan ve dramatik durumlar yaratması da bu açının etkileri arasında sayılabilir. Politik alanda karışıklıklar, çelişen menfaatler yüzünden yaşanan anlaşmazlıkları da bu zorlu açının yan etkileri arasında sayabiliriz. Ticaret, seyahatler, iletişim alanları, eğitimle ilgili konularda bazı yeniden yapılandırmalar gündeme gelebilir ve bunlar kısa süreli krize sebep olabilir. Dünya genelinde bir durumdan bahsediyoruz tabii, sadece ülkemizden değil…


Astroloji okurlarına müjde!

Astroloji okurlarına güzel haberlerimiz var! Tam 9 tane yeni kitap çıkardık! AstroArt Astroloji Okulu Yayınlarımızın çıkardığı bu yeni kitaplara ve tüm kitaplarımıza N11 sitesindeki ASTROSHOP adlı mağazamızdan ulaşabilirsiniz. (Astrolojide Temel Kavramlar kitabımız yoğun ilgiden dolayı tükendiği için şu an baskıda bulunuyor, yaklaşık 1 hafta sonra satışa sunulacaktır.) Link: https://www.n11.com/magaza/astroshop

 

 

Gezegenlerin Gücü

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Gezegenlerin Gücü isimli kitap piyasaya çıktı! N11 sitesindeki ASTROSHOP adlı mağazamızdan ulaşabilir veya Astroloji Okulunda bulabilirisiniz. https://www.n11.com/magaza/astroshop

Kitabın tanıtım yazısını aynen paylaşıyorum…

“Astrolojiye yeni başlayanların çok şey öğreneceği, astroloji bilenlerin ufkunu geliştirecek harika bilgileri içinize sindirmeye hazır mısınız? Osmanlı’da Astroloji konusu ile ilgilenenler için harika bir kaynak! 19.yüzyılda yaşamış Osmanlı müneccimi Sadullah El-Ankaravi’nin eseri Mecmuatü’l Ahkam’dan eserinden alıntılar ile Öner Döşer’in yorum ve açıklamaları bu kitapta buluşuyor!”

 


Önemli bir öngörü yöntemi

Geleneksel astrolojinin en önemi öngörü yöntemlerinden biri olan Profeksiyonlar üzerine Uluslararası Astroloji Araştırmaları Derneği ISAR’ın Star Kulübü için 30 Eylül Pazar gecesi Türkiye saati ile 22:00’de bir saatlik sunum yapacağım. ISAR üyeleri ücretsiz olarak, üye olmayanlar da 10$ ödeyerek bu semineri izleyebilir.

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu durum, gün boyunca yapacağımız konuşmalarda belirgin bir netice alamayacağımızı düşündürüyor. Yani boşa konuşabiliriz. Boşa beklenti yapabiliriz. Uzlaşı gerektiren işlerde bir yere varamayabiliriz. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde gereksiz ve kırıcı konuşmalardan uzak kalsak iyi ederiz! Sakarlıklara ve sakatlıklara da açığız, dikkat! Saat 21:00’de Ay Yengeç burcuna geçiyor ve Uranüs ile altmışlık açısını kesinleştiriyor. Ailevi konularda, sevdiklerimizle ilişkiler açısından keyifli, yenilik ve değişikliklere açık, sürprizlerle benzenmiş güzel bir atmosfer yakalayabiliriz.  

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay’ın Satürn-Güneş karesini çalıştırdığı günün ilk yarısında otorite figürleri ve önem verdiğimiz erkek figürleriyle ilişkilerde ve iş yapma konusunda zorlanabiliriz. Gecikmeler, engeller, bastırılma enerjisinin devrede olduğu öğle öncesi saatleri kullanmak yerine, Ay-Venüs üçgeninin ılımlı ve yapıcı enerjisinin devreye girdiği, uzlaşma olasılığını çok arttıran öğle sonrasındaki saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin de olumlu enerjisinin devreye girdiği akşamüzeri, aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, yaratıcılık ve hayal gücü becerisi isteyen alanlar, duygusallık ve empati içeren konularda her türlü iş ve girişim açısından uygun gözüküyor. Karşılıklı destek, uyum, uzlaşma, esneklik, fedakarlık enerjisinin vurgu kazandığı güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz!

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemiz, alışkanlıklarımız, geleneklerimiz, ailemizle ilgili konularda daha hassas davranma eğilimi gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Plüton karesi Ay tarafından da tetikleniyor ve iletişimde kriz yaşanma ihtimaline dikkat çekiyor. Özellikle de Ay’ın bu açıyı tetiklediği sabahın erken saatlerinde yapacağımız iş ve girişimlerde, toplantı ve yazışmalarda pürüzsüz ve problemsiz ilerlememiz zor olabilir. Şartları gereğinden fazla zorlamasak ve ısrar etmesek daha iyi olur. Sabahın ilerleyen saatlerinden başlayarak, öğle saatlerine kadarki dönemde etkili olacak Ay-Jüpiter üçgenini kullanabilir, önemli iş ve girişimlerimizi, toplantı ve yazışmalarımızı 11:33’e kadarki zaman diliminde gerçekleştirebiliriz. Zira bu vakitten sonra Ay boşluğa giriyor olacak. Yani günün ilk yarısını değerlendirelim, ama sabahın çok erken saatlerinden kaçınalım mümkünse…     

Perşembe gününe geçişte çok kısa bir zaman sonra Ay Aslan burcuna geçiyor (00:12). Haftanın en zorlu günündeyiz desek yanlış olmaz! Mücadelesiz ve pürüzsüz ilerlemenin zor olduğu bir zaman dilimindeyiz. Sabah saatlerinde halen etkili olan Ay-Uranüs karesinin üzerine bir de Ay-Mars karşıtlığı geliyor ve ipler iyice geriliyor! Kazalara, sakarlıklara, stres ve gerginliklere, kavgalara, tartışmalara açık bir gündeyiz, farkında olalım! Ay-Venüs karesinin etkili olduğu akşamüzeri saatlerinde özel ilişkilerde zorlanabiliriz. Kopuşlara, kırgınlıklara, aşırı alınganlıklar neticesinde gelen dargınlıklara açık saatlerdeyiz, dikkat! Harekete geçmek, konuşmalar yapmak, yazışmak, duyurular ve paylaşımlar yapmak açısından Ay-Güneş altmışlığının uyumlu ve ılımlı enerjisinin devreye gireceği geç akşam saatlerini ve gece saatlerini bekleyebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında etkili olan Ay-Merkür altmışlığı, önemli iş ve girişimler ticaret, alışverişler, eğitim, yayıncılık, seyahatler, konuşmalar, toplantılar, yazışmalar açısından gayet uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu günün ikinci yarısında abartılara, aşırılıklara açık olacağız, dikkat! Boyumuzdan büyük işlere kalkışmasak veya söz vermesek isabet ederiz! Piyasa hareketleri de abartılı olabilir günün ikinci yarısında, çıkış veya düşüş yönünde… Ay-Jüpiter karesinin kesinleştiği 14:33 sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor…

Cumartesi gününe geçişten bir müddet sonra (02:19) Ay Başak burcuna geçiyor. Rahat ilerleyebileceğimiz, girişimlerimizden olumlu sonuçlar alma şansı veren bir gündeyiz, farkında olalım! Ay’ın Uranüs ve ardından da Satürn ile uyumlu üçgen açısının etkili olduğu sabah saatlerinde değişik, farklı bir şeyler yapabilir, değişik mekanları gezebilir, yeni şeyler öğrenebileceğimiz kültürel faaliyetlere katılabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu günün ikinci yarısında özel ve sosyal ilişkiler açısından şanslıyız, değerlendirebiliriz! Akşam saatleri bu bakımdan günün en verimli zamanını oluşturuyor, söylemesi bizden!

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karşıtlığının henüz etkili olduğu sabaha karşı saatlerde karmaşıklık hissedebiliriz. Ama bu uzun sürmüyor. Hemen sonrasında, Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerine zinde ve güçlü hissederek başlayabiliriz. Güç birliği içerisinde olmak, birlikte hareket etmek açısından harika bir gün, böylelikle daha güçlü bir etki yaratabiliriz! Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu günün ikinci yarısında girişeceğimiz işlerde güzel bir gelişme sahası bulabiliriz, değerlendirelim!

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

30.09.2018

Designed by Ongunsoft