Öner Döşer

1 Ekim Haftası

Bu sayfa 8811 kişi tarafından ziyaret edildi.

2 Ekim’de etkisini maksimumda gösterecek Venüs-Satürn altmışlığı 3 Ekim sabaha karşı kesinleşiyor. İkili ilişkilerimizde tutarlılık ve güven temasının ön plana çıkacağı kısa bir zaman aralığındayız. Yapıcı, güvenilir ve sağlam ilişkinin temelleri Salı günü atılabilir. Ortaklaşa işlerde, evliliğe yönelik temalarda, artistik ve sanatsal konularda, güzelleştirme, estetik ve dekorasyonla ilgili konularda girişim yapılabilir.

3 Ekim sabah saatlerinde Venüs Başak burcuna geçiyor. Venüs’ün Başak burcundaki seyahati 28 Ekim’e kadar sürecek. İlişkilerde daha titiz ve dikkatli olacağımız, detaylara ziyadesiyle önem vereceğimiz, karşımızdakinden en iyisini bekleyeceğimiz mükemmelcilik yönümüzü ortaya çıkaracak bir sürece giriş yapıyoruz. Gereğinden fazla eleştirel ve mükemmelci olmaktan, ilişkimizin gidişatı konusunda endişe ve huzursuzluk yaratacak evhamlardan kaçınmamızda fayda var. İlişkide karşılıklı fayda üretebileceğimiz bu süreçte sadeliği ön plana çıkarmak isabetli olacaktır. El becerileri ve sanatsal konular daha fazla önem kazanacak. 

3 Ekim’de etkisini maksimumda gösterecek Venüs-Neptün karşıtlığı 4 Ekim sabaha karşı kesinleşiyor. Özellikle Çarşamba gününde etkin olacak bu gergin açı ikili ilişkilerimizde yanılma ve hayal kırıklığı riski taşıyor. Karşımızdakilerden beklentilerimizi yüksek tutmamız, çok fazla şeyler hayal etmemiz, gerçeklerden uzaklaşmamız sonradan üzüntüye sebep olabilir. Evlilik ve ortaklaşa işlere girişmek adına uygun bir günde değiliz. Kıymetli eşyalar alışveriş etme, estetik ve güzellikle ilişkili işlere girişme açısından da stresli ve hayal kırıklığı yaratacak etkiler var. Artistik ve sanatsal konularda hayal gücümüz ise çok daha aktif çalışacak.

4 Ekim’de Jüpiter İkizler burcunda geri hareketine başlıyor. İletişim ve haberleşme, yayıncılık, medya alanlarında, eğitimle ilgili konularda ve uluslararası ticarette işlerin bir süre için aksama gösterebileceğini gösteren bu gerileme 31 Ocak 2013 tarihine kadar sürecek.

4 Ekim’den itibaren etkisini gösterecek Merkür-Satürn kavuşumu 5 Ekim öğle saatlerinde kesinleşiyor. Terazi burcunun son derecesinde gerçekleşecek bu kavuşumdan sonra Merkür ve Satürn burç değiştirip Akrep burcuna geçiş yapacaklar. İkilinin Terazi burcundaki bu son bir araya gelişinin enerjisini ilişkilerimiz açısından geleceğimizi ilgilendiren kararları artık almak şeklinde kullanabiliriz. Olgun ve otoriter kişilerle önemli konuşmalar ve yazışmalar yapmak, zihinsel olarak konsantrasyon gerektirecek iş ve çalışmalara girişim açısından da bu kavuşumu değerlendirebiliriz.  

5 Ekim’de Merkür Akrep burcuna geçiyor. Merkür’ün bu burçtaki seyahati 29 Ekim’e kadar sürecek (gerilemeden önceki süreçte). Merkür bu burçta kararlarında sabitliğe, yüksek konsantrasyona, sabırlı bir araştırmacılığa ve muazzam bir sezgiselliğe işaret eder; fakat irrasyonel ve takıntılı düşüncelere yol açar. Merkür’ün Akrep’e geçişinin ardından Satürn de bu burca geçecek ve Akrep burcunda kısa bir müddet yakın ilerleyecekler. Bu da bize 5 Ekim’i takip eden birkaç günlük süreçte zihnimizi gereksiz endişe ve vesveselerden, korkulardan uzak tutmamız gerektiğini gösteriyor. Öte yandan karşımızdakileri sezgisel olarak çabukça algılayabilme, kiminle nasıl iletişim kuracağımıza yönelik isabetli bir şekilde karar verebilme, karşımızdakilerin güçlü ve zayıf yönlerini çabuk teşhis edebilme yeteneğimiz artıyor olacak.  

5 Ekim’de Satürn Akrep burcuna geçiyor. Satürn’ün bu burçtaki seyahati 23 Aralık 2014’e kadar sürecek. Akrep burcunun duygusal güvence arzusu Satürn’ün buradaki yerleşimi ile zorlanır. Bu yüzden güvensiz ortamlarla ve durumlarla ilgili sorunlar yaşayabilir korku ve endişeye kapılabiliriz. Bu bağlamda 21 Aralık 2012’nin dünyanın sonunu temsil ettiği görüşü körüklenmek isteyebilir. Bu konuda uyanık olalım ve gereksiz endişeden uzak duralım lütfen. Söz buraya gelmişken Konuyla ilgili güncel bir haberi paylaşıyorum.  http://www.haberturk.com/polemik/haber/780946-21122012-dunyanin-sonu-degil

Akrep’in derin ve gizemli özellikleri de, Satürn’ün burada bulunmasıyla artar. Gizeme olan merakımız, Satürn’ün bu burçta hareket etmesi sürecinde çok daha derinleşecektir. Bu geçiş süreci bize bazen ölümle ilgili ya da esrarengiz şeylerle ilgili takıntılı düşüncelerimiz olabilir. Akrep burcu cinsellikle ilişkilendirilir ve Satürn de olgunlaşma göstergesidir. Bu alanda olgunlaşma gösterebiliriz. Cinsel hayatlarımızdaki yüzeysellik yerini derinleşmeye, bir şeyleri daha derin paylaşmaya bırakabilir. Risk olarak diğer kişileri suçlamaya, gördüğümüz zararın acısını onlardan çıkartmaya yatkınlık gösterebilir, intikam peşinde koşabiliriz. Satürn’ün Akrep burcunda ilerleyeceği bu önemli süreçte testten geçeceğimiz ve başa çıkmamız ve törpülememiz gereken en önemli şeyler korku ve endişelerimiz, intikam alma ve bedel ödetme duygumuz, cinsellikte zayıf veya uç noktalarımız olacak. Kendimizi dönüştürmekten korkmadan ve bu uğurda yaşayacağımız krizlerden korkmadan dönüşüm enerjisine ayak uydurmamızın, tekamül sürecimizde kendimizi olgunlaştırmak adına bu cesareti gösterebilmemizin zamanıdır.  

6 Ekim’de Merkür-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu olumlu açı düşüncelerde hassasiyet ve empatik olmamıza, fedakarca düşüncelere, başkalarının düşünce ve ihtiyaçlarını sezebilme yeteneğimizi artmasına, şairane ilham alma yeteneğimizin ön plana çıkmasına, hayal gücümüzü rahat ve yaratıcı bir biçimde kullanabilmemize yardımcı oluyor. Müzik, sanat, sinema ya da edebiyat alanlarında, metafizik ve ruhani konularda, şifalandırma temalarında yeteneklerimizi ortaya koyabiliriz. Başkaları üzerinde duygusal anlamda hoş bir etki yaratabileceğimiz bu güzel günü önemli konuşmalar ve yazışmalar, toplantılar için kullanabiliriz. Fiziksel ve ruhsal mutluluğunuz için meditasyon ve bu tip rahatlamalar sağlayacak çalışmalar yapabiliriz.

7 Ekim’de Mars Yay burcuna geçiyor. Mars’ın bu burçtaki seyahati 17 Kasım’a kadar sürecek. Yay burcunun maceraperest, hareketli ve cesur özellikleri, Mars’ın burada bulunmasıyla daha da belirginleşir. Sınırlamalardan ve rutinden nefret eden, özgürlüğü birinci sıraya koyan Yay burcu bu özelliklerini, sıcak ve kuru doğasıyla uyum sağlayan Mars aracılığıyla daha rahat ortaya koyacaktır. Bu yerleşim, atılgan ve tartışmacı; ne pahasına olursa olsun doğrudan yana hareket etmek gerektiğine inanan, cesur, fanatik, aşırı açık sözlü, hatta patavatsızca harekete geçme eğilimine işaret eder. Maceraperest ve spekülatif konularda fazla cesurane bir tarz ortaya konabilir. Öte yandan bu yerleşim bize kendini aşma ve ufuklarını genişletme arzusu verecek. Fakat iş ve kariyer uğruna aşırı riskler alabilir, sınırlarımızı fazlasıyla zorlayabiliriz. Mars’ın bu burçtan geçişi inançlar ve dini temalarda bazı zamanlarda fanatikçe ve aşırıya sevk eden etkiler yaratabilir. Bu yerleşim sportif aktivitelere başlamak için güzeldir ve aktif sporcular açısından avantajlıdır.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli, tempolu, enerjik hissedeceğimiz bir gündeyiz. Cesaret ve atılganlık başarıya giden yolda bizi aktif tutacak olacak. Hızlı hareket etmeli, ama acelecilikten kaçınmalıyız. Dolunayın gergin etkileri henüz tam anlamıyla geçip gitmiş değil. Öğle üzeri saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Merkür karşıtlığı fikirsel anlamda çatışma ve gerginlik yaratacak durumlara işaret edebilir. Aceleci karar ve davranışlar, sonradan üzüntü getirebilir. Önemli imzalar, evraklarla ilgili konularda dikkatli olmamızda fayda var. Ülkemiz açısından idari konular, idareciler, meclis ve partiler, organizasyonlarla ilgili konular, sıra dışı beklenmedik gelişmelerle ilgili haberler ön planda olacak. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Özel ve sosyal ilişkiler, aşk, sanatsal faaliyetler, estetik ev güzellikle ilgili faaliyetler, alışverişler, yeme içme organizasyonları açısından güzel saatlerdeyiz. Gece geç saatlerde ise Ay-Satürn karşıtlığının etkileri devreye giriyor. Gerginlik veya soğukluk yaratacak durumlar, ilişkiyi zorlayacak durumlar, duygusal anlamda sıkıntı yaratacak atmosfer oluşabilir, dikkatli hareket etmekte fayda var.

Salı gününe geçişten bir müddet sonra 02:26’da Ay Boğa burcuna geçiyor. Daha sağlam ve huzurlu adımlar atabileceğimiz, istikrar ve güveni sağlayabileceğimiz bir güne ilerliyoruz. Değişken şartları stabilize etmek daha mümkün olacak. Ay-Neptün altmışlığının olumlu etkilerinin henüz devrede olacağı sabah saatlerinde karşılıklı fedakarlıklar, destekleşmeler dikkat çekebilir. Hayal gücü ve yaratıcılık isteyen işlerde, artistik ve sanatsal konularda başarı sağlayabiliriz. Ruhsal konulara eğilmek açısından da güzel saatlerdeyiz. Ay-Neptün arasındaki uyumlu açılar sosyal ilişkiler, seyahatler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur. Ay-Plüton üçgeninin aktif olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde güçlü destekler bulabiliriz. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Ay-Plüton arasındaki uyumlu açılar fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Mevcut şartları yerli yerine oturtabileceğimiz bir gündeyiz. Maddi güvence arayışı ön planda olacak. 3 Ekim sabah saatlerinde Venüs Başak burcuna geçiyor. Venüs’ün Başak burcundaki seyahati 28 Ekim’e kadar sürecek. İlişkilerde daha titiz ve dikkatli olacağımız, detaylara ziyadesiyle önem vereceğimiz, karşımızdakinden en iyisini bekleyeceğimiz mükemmelcilik yönümüzü ortaya çıkaracak bir sürece giriş yapıyoruz. Gereğinden fazla eleştirel ve mükemmelci olmaktan, ilişkimizin gidişatı konusunda endişe ve huzursuzluk yaratacak evhamlardan kaçınmamızda fayda var. İlişkide karşılıklı fayda üretebileceğimiz bu süreçte sadeliği ön plana çıkarmak isabetli olacaktır. El becerileri ve sanatsal konular daha fazla önem kazanacak. Bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini maksimumda gösterecek Venüs-Neptün karşıtlığı 4 Ekim sabaha karşı kesinleşiyor. Özellikle bugün akşam saatlerinden itibaren etkin olacak bu gergin açı ikili ilişkilerimizde yanılma ve hayal kırıklığı riski taşıyor. Karşımızdakilerden beklentilerimizi yüksek tutmamız, çok fazla şeyler hayal etmemiz, gerçeklerden uzaklaşmamız sonradan üzüntüye sebep olabilir. Evlilik ve ortaklaşa işlere girişmek adına uygun bir günde değiliz. Kıymetli eşyalar alışveriş etme, estetik ve güzellikle ilişkili işlere girişme açısından da stresli ve hayal kırıklığı yaratacak etkiler var. Artistik ve sanatsal konularda hayal gücümüz ise çok daha aktif çalışacak.

 Perşembe günü sabah saatlerinde Ay henüz Boğa burcunda hareket ediyor. Sabah erken saatlerde Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri devrede olacağından, mevcut şartları fazla zorlamamakta, kavga ve gürültüden, çekişme ve gerginlikten uzak kalmakta fayda var. Kazalara ve sakarlıklara da açık olacağımız saatlerde aceleci ve düşünmeden girişimlerden kaçınmalıyız. 10:44’te boşluğa girecek Ay 14:46’da İkizler burcuna geçene kadar boşlukta ilerleyecek. Bu aradaki saatlerde somut ve kalıcı sonuç beklediğimiz işlere girişmemek daha isabetli olur. Ay’ın İkizler burcuna geçişiyle birlikte zihinsel ve iletişimsel alanda hareket kazanmaya başlıyoruz. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı öğle sonrası saatlerde hayal kırıklığı ve aldanmalara açık olacağız. Akşam saatlerinde Ay-Venüs karesi de devreye giriyor ve Venüs-Neptün karşıtlığının yanıltan-aldatan-hayal kırıklığı yaratan etkileri yeniden etkinleşiyor. Bu etkiler gece saatlerine de yayılıyor. Öğle sonrasındaki saatlerde Jüpiter İkizler burcunda geri hareketine başlıyor. İletişim ve haberleşme, yayıncılık, medya alanlarında, eğitimle ilgili konularda ve uluslararası ticarette işlerin bir süre için aksama gösterebileceğini gösteren bu gerileme 31 Ocak 2013 tarihine kadar sürecek.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Çok yoğun, tempolu ve bir o kadar da önemli bir gündeyiz. Önemli konuşmalar, haberler, medya ve yayıncılık, eğitim ve hukuk alanlarını etkileyecek önemli gelişmelere açık bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Uranüs altmışlığının taşıdığı yaratıcı ve yeni şeyler keşfetmeye yönelik olumlu etkileri devrede olacak. Bir gün öncesinden itibaren etkisini gösteren Merkür-Satürn kavuşumu bugün öğle saatlerinde kesinleşiyor. Terazi burcunun son derecesinde gerçekleşecek bu kavuşumdan sonra Merkür ve Satürn burç değiştirip Akrep burcuna geçiş yapacaklar. İkilinin Terazi burcundaki bu son bir araya gelişinin enerjisini ilişkilerimiz açısından geleceğimizi ilgilendiren kararları artık almak şeklinde kullanabiliriz. Olgun ve otoriter kişilerle önemli konuşmalar ve yazışmalar yapmak, zihinsel olarak konsantrasyon gerektirecek iş ve çalışmalara girişim açısından da bu kavuşumu değerlendirebiliriz. Öğle saatlerinde Merkür Akrep burcuna geçiyor. Merkür’ün bu burçtaki seyahati 29 Ekim’e kadar sürecek (gerilemeden önceki süreçte). Merkür bu burçta kararlarında sabitliğe, yüksek konsantrasyona, sabırlı bir araştırmacılığa ve muazzam bir sezgiselliğe işaret eder; fakat irrasyonel ve takıntılı düşüncelere yol açar. Bu etkiler hakkında bilgileri yazının giriş kısmındaki paragrafta 5 Ekim’e yönelik bilgi verilen kısımda okuyabilirsiniz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Güneş üçgeni kesinleşiyor. Kadın erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, otorite figürleri ve önemli-etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek açısından öğle sonrasındaki saatleri kullanabiliriz. Gece saatlerinde Satürn de Akrep burcuna geçiyor. Satürn’ün bu burçtaki seyahati 23 Aralık 2014’e kadar sürecek. Bu etkiler hakkında bilgileri yazının giriş kısmındaki paragrafta 5 Ekim’e yönelik bilgi verilen kısımda okuyabilirsiniz. Ay’ın Jüpiter ile kavuşum yapacağı gecenin ilerleyen saatlerinde şanslı etkiler var. Dilekte bulunmak, talep etmek, dua ve zikir, meditasyon, enerji çalışmaları ve şifa çalışmaları yapmak açısından çok güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz…

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bilgi paylaşımlarına, yeni şeyler öğrenmeye açık olacağımız, fikir alışverişlerinden istifade edeceğimiz güzel bir gündeyiz. Ülkemiz açısından en çok perde arkasında işler, öne çıkmayan ve geri planda kalan kişiler hakkında konuşmalar yaşanabilir. Ama Ay boşlukta ilerleyeceğinden, gün boyunca yapılan konuşmaların net bir yere varamayacağını da düşünebiliriz. Bugün erken saatlerden itibaren Merkür-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu olumlu açı düşüncelerde hassasiyet ve empatik olmamıza, fedakarca düşüncelere, başkalarının düşünce ve ihtiyaçlarını sezebilme yeteneğimizi artmasına, şairane ilham alma yeteneğimizin ön plana çıkmasına, hayal gücümüzü rahat ve yaratıcı bir biçimde kullanabilmemize yardımcı oluyor. Müzik, sanat, sinema ya da edebiyat alanlarında, metafizik ve ruhani konularda, şifalandırma temalarında yeteneklerimizi ortaya koyabiliriz. Başkaları üzerinde duygusal anlamda hoş bir etki yaratabileceğimiz bu güzel günde fiziksel ve ruhsal mutluluğunuz için meditasyon ve bu tip rahatlamalar sağlayacak çalışmalar yapabiliriz.

Pazar gününe geçiş esnasında henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 03:45’te Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal temaların, ailevi konuların, milli değerlerin öne çıkacağı bir gündeyiz. Günün ilk yarısında enerjiler daha rahat ve ılımlı akarken günün ilerleyen saatlerinde daha ziyade gergin etkiler öne çıkabilir. Sabah erken saatlerinde Ay’ın Satürn ve Neptün ile uyumlu açılarının henüz etkin olacağı saatlerin ardından, yine ilerleyen sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür üçgeninin toplam etkisiyle girişeceğimiz işlerde güzel ilerlemeler kaydedebiliriz. Her türlü konuyu konuşmak, yazmak, kendini ifade etmek açısından, seyahatler, ticari konular, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konularda girişimlerden yana olumlu etkiler altında bulunacağımız bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Öğle saatleri civarı bu olumlu etkilere Ay-Venüs altmışlığının yapıcı etkileri de ekleniyor. Özel ve sosyal ilişkilerden yana çok güzel bir gündeyiz. Her türlü eğlenceli organizasyonu aktif etmek, sevdiklerimizle birlikte güzel vakitler geçirmek, artistik ve sanatsal yaratıcılığımızı ortaya koymak, alışverişler yapmak açısından olumlu bir atmosfer söz konusu. Akşam saatlerine doğru ilerledikçe enerjiler biraz daha gergin yönde akmaya başlıyor. Ay’ın Uranüs ve Plüton ile gergin açılarının aktif olacağı akşam saatlerinden itibaren girişeceğimiz işler beklenmedik, hesaplanmadık biçimde yön kazanabilir. Ay-Uranüs gergin açıları seyahatler ve taşınmalar, kamusal görevi olan kişilerle görüşmeler, ilerlemeler kaydetmek, arkadaşlık tahsis etmek, evlilik, havacılık, elektrikle alakalı veya gizemli konularla alakalı işlere girişmek, tehlikeli işlere girişmek için uygunsuzdur. Ay-Plüton gergin açıları güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun değildir.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

30 Eylül 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Ekim ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/ekim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçen haftaki yazımda 30 Eylül’deki dolunay civarında güneş aktivitelerinde artış yaşanabileceğinden ve bunun Dünya manyetik alanı üzerindeki muhtemel etkilerinden bahsetmiştim. Güneşlekesi 1577 civarındaki manyetik alanlar 28 Eylül’de neredeyse direkt Dünya yönelimli bir Koronal Kütle Fışkırması (CME) püskürterek patladı. NOAA tahmincileri 30 Eylül civarında plazma bulutu Dünya’ya ulaştığında kutuplarda güçlü jeomanyetik fırtına oluşturabileceğini bildirdi. Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.
http://www.spaceweather.com/

Ekim ayı başlarında henüz Dünya-Uranüs-Plüton arasındaki doksan ve yüzseksen derecelik açılar etkin durumda. Bu dizilimler hava şartlarının değişeceğini, sert hava koşullarını ifade edebilir. Özellikle de Dünya-Plüton arasındaki sert açılar zamanlarında hava mevsim normallerine göre biraz daha sert ve fırtınalı olabilir. Güneş-Plüton karesi 1 Ekim tarihinde kesinleşiyor.

Hafta ortasındaki günlerde Venüs-Mars dizilimi etkinleşiyor. Bu ikilinin gergin karşıt açısı Çarşamba ve Perşembe günleri maksimum etkide olacak. Aynı günlerde Merkür-Jüpiter dizilimi de denk geliyor. Tüm bu dizilimleri bir araya getirdiğimizde güneş aktivitelerinde hareketlenme, yer manyetik alanında etkileşimler dikkat çekebilir.  

30.09.2012

Designed by Ongunsoft