Öner Döşer

1 Eylül Haftası

Bu sayfa 9324 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Eylül Haftası İLİŞKİLERDE KILI KIRK YARABİLİRİZ!

İletişim gezegeni Merkür Salı günü Terazi burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte, iletişimde huzur ve denge sağlama potansiyelimiz güçlenmeye başlayacak. Politik olmamız gereken konularda başarı şansımız artabilir. Tercihimizi barış ve adaleti sağlamaktan yana kullanabiliriz. İletişimde huzuru ve dengeyi sağlayabiliriz.

Güneş-Plüton üçgeni Çarşamba günü kesinleşiyor. Kendimizi güçlü ifade edebilir, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulabiliriz. Önemli iş ve girişimlerimizi, talepte bulunacağımız veya etkili olmamız gereken toplantı ve yazışmaları Salı öğleden sonrasından başlayarak (yakınlaşan Ay-Jüpiter üçgenini de kullanarak) değerlendirebilir, Çarşamba gününe veya Ay’ın Güneş-Plüton üçgenini çalıştıracağı Perşembe gününe denk getirebiliriz. Perşembe günü Ay-Güneş üçgeni de etkinleşeceğinden, her türlü iş ve girişimlerimizde başarı şansımız hayli yüksek olacak.

İlişkiler gezegeni Venüs Cuma günü Başak burcuna geçiyor. Venüs, Başak burcunda çok rahat konumda değildir. Başak burcunun detaycı ve sorgulayan yönleri, Venüs’ün huzur ve sakinlik isteyen, detaylardan ya da sorgulamaktan hoşlanmayan yönleriyle pek de bağdaşmaz. Venüs’ün Başak burcundan geçişi, ilişkilerimizde gereğinden fazla detaycı, eleştirel, kolay beğenmeyen, kılı kırk yaran taraflarımızı hareketlendirebiliriz. Bu yönlerden kendimizi iyi ayarlamamızda fayda var. Öte yandan, bu geçişi olumlu kullanmak da elimizde. Örneğin ilişkimizin geleceğine yönelik akılcı plan ve programlar yapabilir, ilişkimizin gidişatını gerçekçi bir biçimde akıl süzgecinden geçirebiliriz. İlişkimizde karşılıklı yardımlaşma ve birbirimize destek olma yönünde gelişme sağlayabiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz ve liderlerimizle ilgili konuların vurgu kazanacağı, duygusal anlamda huzursuzluklara açık bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Mars kavuşumu, huzursuzluklara ve tartışmalara davetiye çıkarıyor adeta. Bu açının ardından etkinleşmeye başlayacak Ay-Venüs karesi de gerginliği körüklüyor. Aşk ve sevgi alışverişlerinde, insan ilişkilerinde gereğinden fazla hassasiyet gösterebileceğimiz, dengesiz çıkışlar yapmaya açık olacağımız saatlerdeyiz. Bunun farkında olup, yangına körükle gitmeyelim! Öğle sonrasındaki saatlerde gergin etkiler uzaklaşmaya başlıyor. Önemli iş ve toplantılarımızı, yazışma ve görüşmelerimizi, alışverişlerimizi, ticari girişimlerimizi Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren aktif edebiliriz. Net ve kalıcı sonuç bekleyeceğimiz işler açısından, bu açının kesinleşeceği saat 18:39’a kadarki zaman dilimini kullanmamız daha iyi olur. Çünkü bu saat sonrasında Ay boşluğa girecek. Kısa bir müddet boşlukta ilerleyecek olan Ay, saat 20:16’da Yay burcuna geçiyor.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin güvenlik güçleri, memurları, sağlık ve hizmet kuruluşlarıyla ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde Merkür Terazi burcuna geçiyor. Bu geçişle ilgili bilgiyi yazımın giriş bölümünde okuyabilirsiniz. Duygusal anlamda abartılara açık bir gündeyiz. Özellikle günün ilk yarısında! Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün karesi, önemli görüşme ve ilişkilerimizde kararsızlık ve yanılma ya da hayal kırıklığına uğrama riskine işaret ediyor.  Ruhsal, manevi konulara yönelebilir, meditasyon ya da benzeri çalışmalar yaparak, içsel dengeyi yakalamaya çalışabiliriz. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı öğle saatleri civarında kadın erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, iş ve kariyerle ilgili konularda zorlanma riskimiz var. Önemli girişimlerimizi öğle sonrasındaki saatlere alarak (mesela 14:30 sonrasına), daha kolay ve sorunsuz (ya da az sorunlu) ilerleyebiliriz. Akşam saatlerinde de enerji rahat akıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs üçgeni, yaratıcılığımızın yüksek olduğu; yeniliklere, değişimlere, heyecanlı ve sürpriz gelişmelere açık saatlerde olacağımızı gösteriyor. Birilerine sürpriz mi yapmak istiyorsunuz? Tam zamanı!

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin güvenlik güçleri, memurları, sağlık ve hizmet kuruluşlarıyla ilgili konular vurgu kazanabilir. Bir gün öncesine nazaran daha iyimser ve umutlu bir duygu haline sevk eden, duygusal anlamda ve ilişkilerde dengeyi sağlayabileceğimiz bir enerji akışı var. Yenilikler, değişiklikler yapmak açısından güzel bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton üçgeni, kendimizi güçlü ve etkin bir şekilde ifade edebilme şansımızı arttırıyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulabiliriz. Önemli iş ve girişimlerimizi, talepte bulunacağımız veya etkili olmamız gereken toplantı ve yazışmaları aktif edebiliriz. Ay-Venüs üçgeninin uyum, huzur ve denge yayan enerjisi akşam saatlerinde devreye giriyor. Aşk ve sevgi alışverişlerinden yana şanslı saatlerdeyiz! Giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon veya güzelleştirmeye yönelik girişimler açısından da değerlendirebiliriz akşam ve gece saatlerini. 21:06’da Ay-Venüs üçgeninin kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor…

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:14’te Ay Oğlak burcuna geçiyor. Ülkemiz açısından diğer ülkelerle ilişkiler, anlaşmalar, diyaloglar, davalar ve duruşmalarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Girişeceğimiz işleri ciddiye alıp arkasını takip edersek, önemli gelişmeler sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür karesi sözlü tartışmalara açık olabileceğimizi, sinirlerimizin gergin olabileceğini gösteriyor. Farkında olalım! Sabahın ilerleyen saatlerinde gergin etkiler azalmaya başlıyor. Ay-Neptün altmışlığının etkinleşeceği öğle üzeri saatleri barış ve huzur içerisinde akmasını istediğimiz iş ve girişimlerimiz veya konuşma ve yazışmalarımız için kullanabiliriz. Ruhsal ve mistik konulara yönelebilir, çalışmalar yapabiliriz. Ay’ın Güneş-Plüton üçgeninin çalıştıracağı ikindi sonrası ve akşam saatlerinde uyumlu ve dengeli akışlar maksimuma varıyor. Önemli iş ve girişimlerimiz açısından güzel saatlerdeyiz. Özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler kaydedebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından diğer ülkelerle ilişkiler, anlaşmalar, diyaloglar, davalar ve duruşmalarla ilgili konular vurgu kazanabilir. İş ve girişimlerimizde somut ve kalıcı sonuçlar elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabaha karşı saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs karesi, dengesiz ve iniş çıkışlı bir duygu haline açık olabileceğimizi gösterse de, sabah saatlerinde kesinleşecek Ay-Satürn altmışlığının dengeleyici etkileri devreye girmeye başlayacak. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz, önemli ve etkin pozisyonda bulunan kişilerle ya da olgun tavırlı kişilerle görüşmelerden, alınacak tavsiyelerden yarar elde edebileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı ikindi sonrasındaki saatlerde efor ve gücümüzü dengeli ve aktif bir şekilde kullanabilir, cesaret gerektiren ya da risk almamızı icap ettiren işlerde başarı sağlayabiliriz. Spor, yürüyüş, hareket yaratmak açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz. Bu açının kesinleşeceği 18:08 sonrasında başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Gece saatlerinde Venüs Başak burcuna geçiyor. Bu geçişle ilgili bilgiyi yazımın giriş bölümünden okuyabilirsiniz.

Cumartesi gününe geçişten bir müddet sonra, saat 02:58’de Ay Kova burcuna geçiyor. Ülkemiz açısından müşterek kazanımlar, ortaklaşa işler, vergi ve ödemeler, miraslar, ekonomik konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Hafta sonu boyunca Ay’ın Kova burcunda ilerleyecek olması, toplumsal konulara, yardımlaşmaya, entelektüel paylaşımlara, zihinsel faaliyetlere, öğrenmeye ve bilgide derinleşmeye vakit ayırabileceğimiz bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın Merkür ile uyumlu üçgen açı yapacağı sabah saatlerinden itibaren bu etki daha da belirginleşiyor. Astroloji alanında daha da derinleşmemize vesile olabilecek bu güzel günü Astroloji Okulu’muzda uzun zamandır yapmamız istenen “Açılar” workshopuyla değerlendireceğiz. Örnek haritalar üzerinde çalışacağımız workshop 11:00’de başlayacak. Detaylı bilgi için http://www.astrolojiokulu.com/HD626_workshop--acilarla-pratik-calismalar.html  Öğle sonrasındaki saatlerde de iletişimsel anlamda rahat ve dengeli bir akış var. Önemli konuşmalar, yazışmalar, alışverişler, ticari iş ve girişimler, anlaşmalar açısından değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olacağı akşam saatlerinde iyimserlik, coşku ve heves tavan yapıyor. Abartılara da açık olacağı bir taraftan! Sosyal ilişkiler, organizasyonlar açısından değerlendirebileceğimiz bir akşamdayız. Öte yandan, dini ve ilahi konulara yönelmek, kişisel gelişim konularıyla uğraşmak açısından da değerlendirebiliriz geceyi…

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından müşterek kazanımlar, ortaklaşa işler, vergi ve ödemeler, miraslar, ekonomik konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karesi, engellenme ve zorlanmalarla ya da gecikmelerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Duygularımızı ifade etmekte sorun yaşayabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Mars karesinin agresifleştirici etkileri de buna ekleniyor. Akşam saatlerinde kazalara, sakarlıklara, tartışmalara açık olacağız. Duygusal anlamda zorlu bir günde olduğumuzu fark edersek, kendimizi dengeleyebilir, şartları gereğinden fazla zorlamamayı tercih edebiliriz. Ay-Mars karesinin kesinleşeceği 20:18 sonrasında başkaca temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Önümüzdeki hafta 9 Eylül Salı sabahı gerçekleşecek dolunay (SÜPERAY) ve etkileri hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-eylul-2014-oner-doser-yorumluyor/ 

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

31 Ağustos 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

  

31.08.2014

Designed by Ongunsoft