Öner Döşer

1 Haziran Haftası

Bu sayfa 13261 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Haziran Haftası YAY BURCUNDA DOLUNAY ve SEÇİMLERİMİZ

Haftaya damgasını vuracak Yay burcu dolunayı 2 Haziran Salı akşamı saat 19:18’de Ay-Güneş karşıtlığının kesinleşmesiyle maksimum fazına varıyor. Dolunaylar bir şeylerin ortaya çıkış zamanlarıdır. Gayretlerimizin olumlu ya da olumsuz sonuçlarını gördüğümüz, projelerin netleştiği, bir ürün olarak ortaya çıktığı zamanlardır.

Haziran ayını değerlendirdiğim videoyu izlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-haziran-2015/

Ay fazları ve günlük hayatımıza yansımaları hakkında daha fazla bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz.

http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-fazlari-ve-gunluk-hayatimiz-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/

AŞIRILIKTAN ve TAKINTILARDAN UZAK DURMALI

2 Haziran Salı günü 11 derece Yay burcunda gerçekleşecek bu dolunay Antares yıldızına yakın konumda olacağından, ana temasında abartılardan, takıntılardan, fanatiklikten kaçınmak gerekliliğini barındırıyor. Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’e göre bu yıldız Çok büyük başarılara yol açabilir; fakat kişi aşırılığa kaçarsa ya da takıntılı hale gelirse, perişan da olabilir. Buna karşın, kişi hedefleri ve yaşamının niteliği arasında bir denge tutturursa, yıkım ihtimalinden kaçınabilir. Acımasızlık ve kıskançlıktan, intikam hissinden kaçınmak gerekir. Seçimleri yaparken fanatiklikten uzak durmak gerektiğini ifade eder.

DÜRÜST, ETİK ve İLKELİ OLMAK

Dolunay esnasında Güneş Antares yıldızına yakın bir derecede olacağından dürüstlük, ilkeli olmak gerekliliği de vurgu kazanıyor. Bu karakteristik temalar önümüzdeki yaklaşık iki haftanın ana vurgularını gösteriyor. Aldebaran’ın ana temasında dürüstlük teması hakimdir. Dürüst, etik ve ilkeli olmak kazandıracaktır. Buna mukabil dürüstlükten veya ilkeli olmaktan ödün vermek kaybettirecektir.

BÜTÜNLEŞMEK-BÜTÜNLEŞTİRMEK

Güneş otorite figürü çizen, yönetici pozisyonu tutan kişileri temsil eder. Bu dolunayda olacağı gibi, Güneş-Aldebaran yıldızıyla birleşmelerde yönetici pozisyonu tutan kişiler açısından başarı şansı yüksektir. Başarı için gereken şeylerden biri de bütünleşmek ve bütünleştirmektir. Ayrımcılık ve dışlamak başarısızlığa sürükler.

ALDATILMA, YANILTILMA RİSKİ

Dolunay derecesi Mars-Neptün arasındaki uzaklaşan dik açıyı aktif edeceğinden yanlış yönlendirilme, yanıltılma, aldatılma, yanlış karar verme ya da kararsız kalma ve eyleme geçememe gibi temaları görünür kılacak. Geçtiğimiz günlerde Mars-Neptün karesi çok etkindi ve ziyadesiyle yaşadık bu saydığımız temaları. Şimdi dolunayın tetiklemesiyle, bu temalar tekrar görünür hale gelecek. Merkür’ün de geri harekette olması, tüm bu temaları bir kez daha vurguluyor ve bir şeyleri iyice gözden geçirmeden karara bağlamanın isabetli olmayacağını işaret ediyor. Bu bağlamda Pazartesi ve Salı günleri özellikte dikkat çekiyor.

YÖN KAZANMAK ve KARARA BAĞLAMAK

6 Haziran Cumartesi günü kesinleşecek Mars-Jüpiter altmışlığı ve Venüs-Satürn üçgeni, hayatımızda karar vermemiz şeyleri karara bağlamamız konusunda bir yön ve denge kazanmamıza yardımcı olacak. Geleceğe yönelik kararlarımızda daha sağduyulu seçimler yapabilmemize destek verecek.

BÜTÜNÜN HAYRINA OLANI SEÇMEK

7 Haziran günü de etkin bu göksel konumlanmalar. O gün Ay’ın da Kova burcunda olacağını göz önüne alırsak, daha objektif ve doğru seçimler yapabileceğimizi düşünebiliriz. Dünya Astrolojisi türünde Kova burcu toplumsal temaları ifade eder. İçinde bulunduğu toplumun geleceğine yönelik kararlarda aklı selim olanı seçmeye eğilimli olmak, Ay’ın Kova burcundaki konumundan genel olarak beklediğimiz şeydir. Fanatik bir taraftarın takımını fanatikçe desteklemesinden ziyade, objektif bir seyircinin hak edeni takdir etmesi gelir akla bu konumlanma ile. 7 Haziran’da yapacağımız seçimlerin bütünün hayrına olması en büyük dileğimiz…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, duygularımızı derin ve tutkulu bir biçimde ifade edeceğimizi gösteriyor. Sabah saatlerinden itibaren bütünleştirici ve sevgi dolu bir atmosfer oluşturabilmek adına güzel bir zaman diliminde olacağız. Ay-Venüs arasındaki uyumlu üçgen açının iyice etkinleşeceği öğle saatlerinde sevgi alışverişleri adına çok güzel bir enerji akışı mevcut. Bu güzel atmosferi artistik ve sanatsal konular, estetik ev güzellikle ilgili konular, giyim kuşam veya dekorasyonla ilgili konular açısından değerlendirebiliriz. Bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, saat 21:39’da Yay burcuna geçinceye dek boşlukta devam edecek Akrep burcundaki ilerlemesine. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde mesuliyet yükleyen durumlarla karşılaşabiliriz. Biraz sıkıcı ve monotonluk hissi uyandıran enerjilerin aktif olacağı bu saatlerde yalnız kalmamalı…

Salı günü boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Ay, abartılara ve aşırılıklara kaçma eğilimimizi tetikliyor. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde bu abartı ve aşırılık sözlere yansıyabilir, dikkat! Bu açının ardından öğle sonrasındaki saatlerde etkinleşecek Ay-Neptün karesi, yanılgılara ve hatalara açık saatlerde olacağımızı gösteriyor. Saat 19.18’de Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: Dolunay! 11 derece Yay burcunda gerçekleşecek bu dolunayın etkileri hakkında bilgi için yazının giriş bölümüne göz atabilirsiniz. Dolunayın ardından Ay’ın Mars’a karşıt açıya ilerleyecek olması, sert ve agresif enerjilerin devreye gireceğini düşündürüyor ister istemez…

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter üçgeni ve ardından etkinleşecek Ay-Uranüs üçgeni güne başlarken kendimizi daha iyimser, motivasyonu yüksek ve enerjik hissedeceğimizi düşündürüyor. Yenilik ve değişiklik arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ama gün boyunca Ay boşlukta (Açısız) ilerleyeceğinden, olayların varacağı noktayı tahmin etmekte zorlanabiliriz.

Perşembe gününe başlarken henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 03:50’de Oğlak burcuna geçiyor. Sorumluluklarımızın öne çıkacağı, halletmemiz ve bir neticeye bağlamamız gereken işlerin yoğunlaşacağı bir gündeyiz. Gerçekçi olmak, ayakları yere sağlam basmak gerekiyor. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde ruhsal, manevi konulara ağırlık verebiliriz. Hayal gücümüzü aktif edecek konularla ilgilenebiliriz. İmgeleme çalışmaları, meditasyon, şifa çalışmaları yapabiliriz. Müzik dinlemek, sinemaya gitmek veya film izlemek, roman okumak iyi hissettirebilir.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Plüton kavuşumunun etkin olacağı sabah saatlerinde ısrarcı davranma ve olayları istediği yönde manipüle etme eğilimi ağır basıyor. Ay-Uranüs karesinin etkinleşeceği öğle saatlerinde ani ve beklenmedik gelişen yön ve durum değişiklikleri dikkat çekebilir. Bu açının kesinleşeceği 13:53 sonrasındaki saatlerde Ay boşlukta (Açısız) ilerleyeceğinden, etrafımızda gelişen olayların hangi yönde ilerleyeceğini kestirmek iyice zorlaşıyor. Elektrikli bir atmosfer var. Sakin olmamız, asabi ve ani çıkışlardan kaçınmamız gereken saatlerdeyiz! Akşam saatlerinde Venüs’ün Aslan burcuna geçişiyle birlikte (18:32) hayatın keyifli ve eğlenceli yönlerini de değerlendirmek isteyeceğimiz bir sürece giriyoruz. Venüs’ün Başka burcuna geçiş yapacağı 19 Temmuz tarihine kadar sürecek bu dönemde sosyal alanda daha fazla boy gösterebiliriz. Giyim kuşam alışverişlerinde daha ziyade gösterişli ve kaliteli seçimler yapma arzusu taşıyabiliriz. İlişkilerde daha sıcak, samimi ve tutkulu bir görünüm sergileyebiliriz.

Cumartesi günü sabah saatlerine kadarki süreçte Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 08:01 itibariyle Kova burcuna geçiyor. İlişkilerde objektif, dostane ama biraz da soğukkanlı davranma eğilimi gösterebiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde bu daha da belirginleşiyor. Aslında Ay-Venüs karşıtlıkları ilişkilerde zıtlaşma ve gerginlik enerjisi taşır. Ama bu açının hemen ardından Ay’ın Satürn ile uyumlu açısının kesinleşmesi ve bunun da hemen ardından Venüs-Satürn üçgeninin kesinleşmesi bizi dengeye getiriyor. Bu yüzden gün genelinde ilişkilerin olumlu akacağını öngörebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Mars-Jüpiter altmışlığı ve Venüs-Satürn üçgeni, hayatımızda karar vermemiz şeyleri karara bağlamamız konusunda bir yön ve denge kazanmamıza yardımcı olacak. Geleceğe yönelik kararlarımızda daha sağduyulu seçimler yapabilmemize destek verecek. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı ikindi saatlerinde iletişimsel anlamda olumlu bir enerji akışı devreye giriyor. Bu saat civarında yapacağımız yazışma ve konuşmalardan, duyurulardan olumlu geri dönüşler alabiliriz. Bu olumlu atmosfer gece saatlerinde de devam ediyor…

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş üçgeni, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerde dengeli ve uyum yakalayabileceğimizi gösteriyor. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olacağı öğle saatlerinde abartılara, aşırılığa kaçmaya eğilim gösterebiliriz. Ay-Mars üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerinde enerjimiz yüksek olacak. Yürüyüşler, sportif aktiviteler açısından güzel birkaç saatlik sürece giriyoruz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde değişiklik, yenilik arzumuz artıyor. Hoş sürprizlere açık saatlerdeyiz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

31 Mayıs 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

31.05.2015

Designed by Ongunsoft