Öner Döşer

1 Kasım Haftası

Bu sayfa 1556 kişi tarafından ziyaret edildi.

Venüs Akrep burcunda geri hareketine devam ederken, Cumartesi sabahı Akrep burcunda gerçekleşecek Yeniay’la birlikte, olaylara daha derinlemesine yöneleceğimiz, sezgilerimizin ön plana çıkacağı, mücadeleli ama bir o kadar da dayanıklılığımızı arttıran bir haftadayız.

Pazartesi günü sabah saat 05:51’de Ay Başak burcuna giriş yapıyor. Detaylarla uğraşmamız, hesabımızı iyi yapmamız gerekecek bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Mars arasındaki gergin açının etkileri devreye girmeye başlıyor. Yeni bağlantılar kurmak, etkin kişilerle görüşmek için uygun saatlerde olmadığımızı söyleyebiliriz. Duygusal tepkiler verme veya tepkilerle karşılaşma riskimiz fazla. Öğle saatlerine doğru Ay-Plüton üçgeninin olumlu ve güçlendirici etkileri devreye giriyor. Fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygun saatlerdeyiz. Hemen ardından gelecek Ay-Venüs altmışlığı, parasal konularda girişimde bulunmak, takılar veya benzeri kıymetli şeyler almak, yeni ilişkilere adım atmak için uygun saatlerde olacağımızı gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton altmışlığı da benzeri olumlu etkileri taşıyor ve ilişkilerde güç destekleşmelerine işaret ediyor. Akşam saatlerinden itibaren devreye girecek olan Ay-Güneş altmışlığı, kadın-erkek ilişkilerinde, önemli kişilerle görüşmelerde, ebeveynlerle ilişkilerde destekleyici işlev görecek.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor olacak. Planlı ve organize hareket etmemizin faydasını göreceğimiz, analitik ve detaycı olmamız gereken işlerde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Öğle sonrasındaki saatler, bu etkileri en iyi değerlendirebileceğimiz, eğitim almaya başlamak, eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, kontrat ve anlaşmalar imzalamak için uygun saatler olacak. Akşam saatlerinde ise, abartılı davranma, beslenme, kararlar ve tepkiler verme riskimiz var. Beklentilerimizi yüksek tutmak yüzünden, elde ettiğimiz sonuçlardan memnuniyet duymayabiliriz. Halbuki aslında güzel gelişmeler yakaladığımızın farkında olmalı, olaya bardağın dolu tarafına bakabilmeliyiz. Geç saatlerde etkinleşmeye başlayacak Ay-Uranüs karşıtlığı, ani ve beklenmedik gelişen durumlara, duygusal huzursuzluklara işaret edebilir, gereksiz zorlamalar yüzünden duygusal zararlar görebiliriz, dikkat!

Çarşamba sabah erken saatlerde Ay-Uranüs karşıtlığının gerginliği henüz aktif olacak. Gerginlik ve huzursuzluk yaratacak durumlardan uzak kalmakta fayda var bu saatlerde. Ay’ın boşlukta olacağı çok erken saatlerde girişilecek işlerden beklenen sonuçlar alınamayabilir. Ay sabah 07:42’de Terazi burcuna giriş yapıyor. İlişkilerde uyumlu ve dengeli davranmamız sayesinde gerginliklerin üstesinden gelebilme ve ortak paydada buluşma şansımızı arttırabileceğimiz bir gün bizi bekliyor. Mamafih, öğle saatleri civarında etkinleşen Ay-Plüton gergin açısı güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun gözükmüyor. Öğle sonrasındaki saatler efor ve çaba gerektiren işlere girişmek, rekabet ve mücadele isteyen işlerde başarı elde edebilmek adına olumlu gözüküyor. Geç akşam saatleri, ilişkiler adına kalıcı ve sağduyulu adımlar atmak adına uygun gözüküyor.  

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor olacak. Gün boyunca gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde başarılı olabileceğimiz, kalıcı ve sonuç getirici adımlar atabileceğimiz pozitif etkiler ağırlık kazanıyor. Eski yerleri ve eşyaları onarmak ve yenilemek, toprağı gübrelemek ve tarımsal işler, inşaat işleri, yatırımlar, yaşlı ve uygun kişilerle, yargıç gibi hukukla alakalı veya idari kişilerle, idari memurlarla yapılacak görüşmeler adına öğle öncesindeki saatleri değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter üçgeni, yeni şeyler öğrenmek, yazışmalar, görüşmeler yapmak, önemli konuşmalar yapmak, parasal yatırımlarda bulunmak, sorunlara çözümler üretmek adına son derece pozitif etkiler içeriyor. Geç saatlerde ise romantizm ve mistisizm ön planda olacak. Müzik eşliğinde romantik bir akşam yemeği yemek için uygun zaman kolluyorsak, işte bize fırsat!

Cuma sabah erken saatlerde Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, her ne kadar boşlukta da olsa, Neptün üçgeninin olumlu etkisiyle, ruhsal ve mistik öğelerle uğraşmak adına olumlu etkiler içeriyor. Ay sabah 08:15’te Akrep burcuna geçiş yapacak. Duygusal anlamda derinleşeceğimiz, etrafımızda gelişen olaylara yüzeysel kalamayacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay, geri hareketteki Venüs ile kavuşuyor. Geçmişte bizim için önem taşımış kişilerle tekrar haberleşebilir, karşılaşabiliriz. İlişkimizdeki önemli sorunları tekrar gündeme getirmek, üzerinde konuşarak çözümlemek adına güzel fırsatlar sunan bu saatleri değerlendirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Plüton altmışlığının destekleyici etkileri devreye giriyor. Ailemizden, hayatımızda önem taşıyan önemli kadın figürlerinden destek bulabiliriz. İrade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygun saatler öğleden sonrasından akşam saatlerine kadar uzanıyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda hareket ediyor olacak. Olayların ardını bırakmamamız, ısrarla takip etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah 06:51’de 13 derece 40 dakika Akrep burcunda gerçekleşecek olan Yeniay, sezgilerimizin de devreye gireceği ve mücadele gerektiren yeni işlere girişim yapabileceğimizi gösteriyor. Hayatımızda bir müddettir beklettiğimiz şeyleri aktive etme zamanlarındayız. Pek tabii ki Venüs’ün Akrep burcunda geri harekette olduğunu hesaba katmalı, estetik ve güzellik, dekorasyon ve düzenleme, evlilik ve ilişkilerle ilgili konularda yeni adımlar atarken dikkatli olmalıyız. Geç saatlere kadar Yeniay’ın olumlu etkileri devam ediyor. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Jüpiter arasındaki üçgen açının olumlu etkileri de devrede olacak. Her türlü yeni risklere girişmek, asil ve etkin kişilerle görüşmek, profesyonel kişilerle görüşmek açısından bu saatler uygun gözüküyor. Dikkatli olmamız gereken şey ise, etkisi bütün güne yayılacak olan Merkür-Neptün karesinin taşıdığı yanıltıcı etkiler. Önemli anlaşmalarda, imzalarda buna çok özen göstermek gerekiyor. Sözlerimize de dikkat etmemizde fayda var. Zira kendimizi yanlış ifade etme riskimiz oldukça fazla.  

Pazar günü sabah saatlerinde Ay Akrep burcundaki hareketine devam edecek. Oldukça yoğun ve duygusal anlamda hırpalayıcı etkilerin olduğu sabah saatlerinde ilişkilerimize ve duygularımızı nasıl yansıttığımıza dikkat etmeliyiz. Öte yandan, Ay-Uranüs üçgeninin olumlu etkisiyle, yaratıcılık ve heyecanlandırıcı etkiler de devrede olacak. Ay’ın Merkür ile de kavuşum yapacağı yine sabah erken saatlerde yapacağımız konuşmalar, karşımızdakiler üzerinde daha derin etkiler yaratabilir. Sezgilerimizin had safhada güçlü olacağı sabah saatlerinde, Ay boşlukta olacağından, girişeceğimiz işler belirsiz kalabilir. Saat 10:27’ye kadar boşlukta kalacak olan Ay, tam bu saatte Yay burcuna geçiş yapıyor. İyimser ve coşkun etkilerin hakim olacağı günün ikinci yarısında, heyecan ve hareketlilik artıyor. Yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak, hayat görüşlerimizi genişletmek, yeni yerler keşfetmek adına güzel bir gündeyiz. Gün boyunca bu hareketlilik devam ederken, geç akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars kavuşumu sayesinde kendimizi daha da aktif ve enerjik hissedeceğiz…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/17-kasim-2010-haftasi-burc-yorumlari

Geçtiğimiz Haftanın Önemli Olayları

Bu haftanın en önemli olayı, 26 Ekim 2010 tarihinde Endonezya’da üç felaketin ardı ardına yaşanmasıydı. Dünyanın jeolojik açıdan en hareketli ve tehlikeli bölgesi olan Endonezya, 7.7 büyüklüğünde deprem ve onun yol açtığı tsunaminin yanı sıra, büyük bir volkan patlamasını art arda yaşadı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/565141-uc-felaket-ayni-anda

Gezegen Dizilimleri ve Güneş Aktiviteleri yazı dizisinde Eylül, Ekim aylarındaki gezegen dizilimleri ve muhtemel sonuçları hakkında öngörülerde bulunmuş, Ekim ayı sonundaki tarihlere de dikkat çekmiştim.   

Güneş-merkezli bakışla yaptığım değerlendirmelerde, 10 Kasım civarındaki günlerde insan ilişkilerinde huzursuzluk yaratması muhtemel etkilerin ve 20 Kasım sonrasındaki tarihlerde bazı etkin doğal afetlerin oluşabileceğini ve ülkeler arasındaki ilişkilerin gerginleşebileceğini öngörüyorum. Önümüzdeki hafta buna daha geniş değineceğim. Bir süredir bahsettiği gibi, Aralık ayına özel önem veriyorum ve bu ayla ilgili öngörülerimi tarihlendirerek ilerleyen günlerde köşe yazılarımda paylaşacağım…

Öner DÖŞER

01.11.2010

Designed by Ongunsoft