Öner Döşer

1 Mayıs Haftası

Bu sayfa 13963 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Mayıs haftası MERKÜR DİREKTE DÖNÜYOR

İletişim gezegeni Merkür 3 Mayıs akşamı direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. İletişim ve haberleşme, teknik ve teknoloji, eğitim, anlaşmalar, pazarlıklar, seyahatlerle ilgili konularda tekrar hareketlenmeye ve ilerlemeye başlayacağız giderek. Bir günlük durağanlık döneminin ardından Merkür’ün direkte dönmesi 4 Mayıs tarihinde olacak. Merkür’ün ortalama hızını (1 derece) bulması ise 18 Mayıs’ı bulacak.

Ruhsal konular ve manevi hayatımız

Özüne dönmek, ruhsallık, maneviyat gibi kavramlardan bahsettiğimizde aklımıza hemen Güneş ve Neptün gelir. Hafta ortasında bu ikili arasında altmış derecelik uyumlu açı kesinleşiyor. Ama hafta başından itibaren kendini gösterecek olan ince ve ruhsal atmosfer, hafta sonuna kadar etkili olacak diyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında, manevi ve ilahi konularla uğraşanlar ya da günlük hayatında bu konulara daha fazla yer açmak isteyenler için bir fırsat olarak görülebilir.

Karşılık beklemeden yardım

Güneş-Neptün altmışlığının temsil edebileceği olumlu şeylerden bir diğeri de yardım elini uzatma, karşılık beklemeden yardım etmek, destek vermektir. Hafta geneline yayılan, ama özellikle de Çarşamba gecesi maksimuma varan bu güzel enerji akışını başkalarına yardım elimizi uzatmak için değerlendirebiliriz. Tabii ki yardımlaşmanın günü ve zamanını sınırlamak ya da ille de bu zamanda yapalım anlamında kullanmıyoruz bu ifadeyi. Ama gökyüzünde böyle bir işaret de varken, fırsatı değerlendirmek güzel olabilir.

Haftanın günlerine göre detaylı değerlendirmelere gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi, ulusal ve duygusal konuların ön planda olacağı, duygusal tepkilere açık bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin ardından deneyimleyeceğimiz Ay-Jüpiter karesinin etkisiyle güne biraz gevşek başlayabiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde de etkili olacak Ay-Jüpiter karesi ve ardından gelecek Ay-Plüton karşıtlığı, sert ve şiddetli bir atmosfer yaratabilir. Fanatik ve dogmatik eylemlere ve ortama davetiye çıkaran bu açının ardından, Ay’ın Merkür’e dik açıya ilerliyor olması, tartışmalara ve anlaşmazlıklara açık bir günde olacağımızı düşündürüyor. Yazdığımıza, konuştuğumuza dikkat etmemizde fayda var! Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında beklenmedik olay ve durumlara açık olacağız. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından pek de uygun bir günde değiliz kısacası… 23:22’de Ay boşluğa giriyor.

Salı gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 07.11’de Aslan burcuna geçiyor. Kendimizi gösterme, şartları idare etme, kararlılık ve irade ortaya koyma arzumuzun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs üçgen açısının etkili olduğu sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Bu açının ardından Ay-Mars altmışlığının yakınlaşıyor olması, bu olumlu akışı gün geneline yayıyor. Yani ilişkiler açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz farkında olalım!  

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendine güven ve irade ortaya koyma arzusunun tavan yapacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkili olan Ay-Güneş karesi, ego-duygu savaşlarına, çekişmelere, rekabete işaret ediyor. Otoriteyi temsil eden kişilerle iletişime geçmek, talepte bulunmak açısından pek uygun saatlerde sayılmayız. Kadın-erkek ilişkileri açısından ele aldığımızda da durum benzer şekilde gözükmekte. Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Jüpiter altmışlığının destekleyici enerjisi devreye giriyor. Her türlü iş ve girişim açısından sabahın ilerleyen saatlerini, öğle saatlerini ve sonrasını değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde Merkür direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. (19:32)

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay’ın sırasıyla Merkür, Uranüs ve Satürn ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah erken saatlerini önemli yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Fakat Ay’ın boşluğa gireceği 07.35 sonrasına kalmasak isabet ederiz. Birkaç saatlik boşluğun (kararsızlık ve netleşmeme) ardından Ay Başak burcuna geçiyor. (12:46) Öğle saatleri sonrasında girişeceğimiz işlerde gelişe sağlayabiliriz. Sistemli, düzenli, tertipli hareket etmek, iyi hesap yapmak detaylara hakim olmak bugünün icap ettirdiği başarılı sonuç almak için anahtar kelimeler olabilir…

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Titiz ve dikkatli olmamız, işlerin detayına hakim olmadan fikir beyan etmekten uzak durmamız gereken bir gündeyiz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu sabah saatleri agresif gözüküyor. Acelecilikten uzak duralım, zira sakarlıklara kazalara açık bir zaman dilimindeyiz. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında karışıklıklar, yanlışlıklar ve hayal kırıklıkları yaratan durumlara açık olacağız, dikkat! Ay-Güneş üçgeninin yakınlaştığı akşam saatlerine doğru enerji akışı düzeliyor. Önemli iş ve görüşmelerimizi bu saatlere alabiliriz. Kendimizi ifade etmek, yönetme becerimizi ve bilgimizi göstermek, etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek açısından çok uygun bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz…

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Planlı ve programlı hareket etmemiz, mantığımızı öne çıkarmamız gereken bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin henüz etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde güçlü destekler alabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında engellenmeler veya gecikmelerle karşılaşabiliriz. Ay’ın Kiron-Satürn karesini çalıştırdığı bu saatlerde sakarlıklara, yaralanmalara, sağlık sorunlarına da açık olabiliriz, dikkat! 15:41-21:20 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle Terazi burcuna geçiyor. (21:20) Keyifli, huzurlu, uzlaşmacı bir atmosferin bizi kuşattığı güzel saatlerdeyiz…

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Uzlaşma ve uyum, denge ve eşitlik açısından daha dikkatli ve gayretli olmamız gereken bir gündeyiz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu sabah saatleri tartışmacı ve uyumsuz bir atmosfere davetiye çıkarabilir. Özel ilişkiler açısından stresli bu zaman diliminin ardından, öğle saatlerine doğru rahat bir akış kazanmaya başlıyoruz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde uzlaşma sağlamak daha kolay olacak. Birlikte hareket etmeye yatkın olacağımız bu saatlerde enerjimizi aynı ideal için ortaya koyacağımız kişilerle bir araya gelebiliriz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler açısından da harika bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz.  Bu açının ardından Jüpiter ile kavuşuma ilerleyen Ay, Terazi burcunun romantik ve huzurlu atmosferini iyice hissettiriyor!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

28 Nisan 2017, Cuma

 

27.04.2017

Designed by Ongunsoft