Öner Döşer

1 Nisan Haftası

Bu sayfa 7277 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Nisan Haftasına Astrolojik Bakış

Giderek yakınlaşan Venüs-Mars kavuşumunun ilişkilerimiz üzerindeki etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz bir haftadayız. İlişkilerimiz daha sıcakkanlı, samimi ve spontane akış kazanacak. Özellikle de hafta sonunda bu etki maksimuma varıyor. Birlikteliğin tadını çıkaracağımız, ilişkimizin akışını hızlandıracak, heyecanlı ve aktif gelişmeler yakalayabiliriz. Öte yandan gereksiz acelecilikten ve benmerkezcilikten uzak kalmamızda, karşımızdaki kişinin ihtiyaçlarına daha duyarlı olmamızda fayda var.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince...  

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. İyimser ve gelecekten umutlu hissedeceğimiz bir gündeyiz. Sabaha karşı saatlerde etkin olan Ay-Merkür karesinin iletişimi gerginleştiren etkileri, Güneş-Plüton karesinin de etkin olacağı bugünün sabah saatlerinde gergine etkiler ortaya çıkarabilir. Önemli ve etkin kişilerle görüşmeler, izin ve yardım istemek, başvurular yapmak açısından öğle sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz. Diğer taraftan, yine sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Mars altmışlığı efor ve gücümüzü etkin ve rahat kullanabileceğimize, güne enerjik başlayacağımıza işaret ediyor. Ama bu açının ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay 07:59 itibariyle boşluğa giriyor. Günün geri kalanında netleşmekte zorlanabilir, girişim yaptığımız işlerin neticesini hemen alamayabiliriz. Öte yandan, gün boyunca Güneş-Jüpiter altmışlığı, öğle saatleri sonrasında kendini iyice göstermeye başlıyor. Bu olumlu açı otorite figürleri ve önemli kişilerden destek alma şansı veriyor. İyimserlik ve gelecekten umut temasını arttırıyor.

Salı gününe başlarken Ay henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah erken saatlerde henüz kararsızlık ve belirsizlik etkin olsa da, 08:35’te Ay’ın Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte giderek netleşmeye başlıyoruz. Sağlam ve denenmiş metotlarla ilerlemek, gerçekçi olmak ve ayağını yere sağlam basmak gereken bir gündeyiz. Öğle saatlerine doğru etkinleşmeye başlayacak olan Ay-Neptün altmışlığı manevi ve maddi değerleri birbiriyle dengeleme şansı veriyor. Ruhsal ve ilahi temalara yönelmek, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı ortaya koymak açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Uranüs karesinin etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren ise ani ve beklenmedik durumlara açık olacağız. Koşulları istediğimiz yöne çekmekte zorlanabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Somut ve kalıcı sonuçlar peşinde olacağımız, ama bunu sağlamak için mücadele etmemiz gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın ardı ardına gergin temasları olduğundan (Plüton, Güneş, Venüs) özel ve sosyal ilişkilerimizde, iş ve kariyerle ilgili konularda zorlanabiliriz. Önemli ve etkin kişilerle görüşmek açısından pek de isabetli bir günde olduğumuz söylenemez. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı öğleye doğru saatler iletişim ve haberleşme, toplantılar, iş girişimleri için kullanılabilir. Ama öğle saatlerinde ve hemen öğle sonrasında etkin olacak Ay-Mars karesi yine gergin ve mücadeleci enerjilerin öne çıkacağını gösteriyor. Mars ile karesinin ardından temel açısı kalmayacak olan Ay 13:34 itibariyle boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmemiz, kararlılık ev  netlik kazanmamız zor olacak gibi gözüküyor…

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. 11:41’de Ay Kova burcuna geçiyor. Netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. İdealist ve toplumcu işlere girişmek, entelektüel ve zihinsel konularla uğraşmak, sosyalleşmek, ekipçe beraber hareket etmek açısından güzel bir gündeyiz. Gece saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Uranüs altmışlığı hoş, güzel sürprizlere açık olacağımızı gösteriyor. Yaratıcı enerjimizin yüksek olacağı bu saatleri ileri dönük projeler üzerinde düşünmek, fikirler ortaya koymak için kullanabiliriz. Astroloji çalışmak için güzel saatlerdeyiz…

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn karesinin daraltan, baskılayan ve engellemişlik hissi veren etkileri, sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinden itibaren yerini Ay-Jüpiter üçgeninin genişleten, iyimserleştiren, özgürlük ve umut duygusunu arttıran etkilerine bırakıyor. Günün geri kalanında rahat ve akıcı ilerleme şansı yakalıyoruz. Ay-Jüpiter üçgeninin ardından Ay-Güneş altmışlığının da etkisini göstereceği öğle civarındaki saatlerde girişeceğimiz işlerden çok güzel sonuçlar elde edebiliriz. Her türlü iş ve girişim açısından, dini ve ilahi konular, hukuksal temalar, karşı cinsle ilişkiler, otorite figürü kişilerle ilişkiler (patron, müdür, kurumları ve devleti temsil eden kişiler, baba vs) açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız daha da artıyor. Estetik ev kişisel bakım, girim kuşam, evde değişiklik ve dekorasyon, artistik ve sanatsal konularda girişimler yapmak, eğlenceli aktiviteler düzenlemek açısından harika saatlerdeyiz. Ay-Mars altmışlığının olumlu etkileri ve özellikle Ay’ın Venüs’ten ayrılıp Mars’a altmışlık açıya ilerliyor olması aşk ve ilişkilerdeki şansımızı maksimuma vardırıyor. İyi değerlendirelim! 20:21’de Ay boşluğa giriyor. Ama olumlu enerji devam ediyor. 

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın 16:00’da Balık burcuna geçişi öncesinde yön belirlemekte zorlanabiliriz. Ama olaylar rahat akacak. Ay’ın Balık burcuna geçişiyle beraber olayları akışa bırakabilme, sezgiler, empati ve özveri temaları ön plana çıkmaya başlıyor. Akşam saatlerinde duygusallık ve hassasiyetler daha da vurgulanıyor. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı gece saatlerinde bu etkiler maksimuma varıyor. Ruhsal ve ilahi temalara yönelmek için ideal saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz! Yaratıcılığımız ve hayal gücümüzün de tavan yapacağı bu saatlerde romantizm, aşk ve sevgi paylaşımları açısından da harika enerjiler var!

Pazar günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Olayların rahat akacağı, keyifli bir gündeyiz. Koç burcundaki Venüs-Mars kavuşumunun aşk ve ilişkileri vurgulayan etkilerinin ön plana çıkacağı bu güzel günü iyi değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn üçgeni, sağlam temeller atabileceğimiz, denge ve istikrarı sağlayabileceğimiz saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Öğle saatlerinde güç birliği ve dayanışma enerjisi taşıyan Ay-Plüton altmışlığı aktifleşiyor. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde duygusal anlamda biraz abartılı davranabiliriz. Boyumuzu aşan riskler alma eğilimimiz de aktif olacak bu saatler civarında. Ama yine de iyimserlik ve olumlu etkiler ağırlık tutacak günün geri kalanında.  

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

31 Mart 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.astrolojitelevizyonu.com/01-04-2013-aslan-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/01-04-2013-basak-haftaya-astrolojik-bakis/

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31.03.2013

Designed by Ongunsoft