Öner Döşer

1 Nisan Haftası

Bu sayfa 13115 kişi tarafından ziyaret edildi.

HIZLI GELİŞMELER! (KOÇ BURCUNDA YENİAY)

Koç burcundaki yeniayın damgasını vuracağı, ülkemizin yöneticilerini ve geleceğini ilgilendiren konularda önemli ve hızlı gelişmelere ve girişimlere atıfta bulunan önemli bir haftadayız! Koç burcundaki yeniayın genel ve burçlara göre etkilerini değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=MuwkVFGQE6s&t=4s

Aşağıda Koç burcu yeniayının haritasını görmektesiniz.

 

 

Yengeç burcunun yükseldiği haritada yeniayın 10.eve denk geldiğini görüyoruz. Bu yerleşim ülkemizi ilgilendiren konular, sınırlarımız, ulusal konularla ilgili temaların vurgu kazanacağını (Yengeç), Hükümetin ve yöneticilerin aktif ve girişimci tavır ortaya koyacağı bir zaman dilimine girmekte olduğumuzu gösteriyor.

Koç burcunun 15 derecesinde gerçekleşen yeniay Alpheratz yıldızı ile birleşiyor. Avustralyalı astrolog Bernadette’ye göre bu yıldız özgürlüğe ve bağımsızlığa düşkün olma; hızlı hareket etmeyi ifade eder. Hızın ve hareketin nasıl kullanılacağına dair içgüdüsel bir anlayış kabiliyeti verir. Dolayısı ile hızlı harekete geçme arzusu artacaktır! Tabii yeniayın Satürn ile dik açıda olması, hızı kesen, bekleten, geciktiren birtakım faktörlerin de devrede olacağını gösteriyor. Bazı iş ve girişimler çok hareketlenirken, bazı iş ve girişimler de sabır isteyecek, hemen gelişemeyecek. 

Haritanın 7.evine denk düşen Satürn-Plüton-Güney Ay Düğümü dizilimi, diğer ülkelerle ilişkilerde stres ve zorlanma işaretçisi olarak görülebilir. Tabii akla ilk önce Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Hızlı hareket etme arzusu denilince de Donald Trump akla geliyor. Geçtiğimiz hafta ileri seviye derslerinde incelediğimiz Trump’ın Solar Arc haritasında Uranüs gezegeninin Yükselen derecesiyle kavuşumunun etkisini göstermeye başladığını gördük. Bu durum, ani ve beklenmedik kararlar alabileceğini, ilginç kararlar ve konuşmalarla bazı konularda düğmeye basabileceğini düşündürdü. Bu yeniay Trump’ın hartasının 9.evine denk düşüyor ve uzak yerler, uzak ülkelerle ilgili konularda agresif kararlar alabileceğini gösteriyor.

Haritanın 6.evine denk düşen Jüpiter geri harekete geçmek üzere, askeri konulardaki girişimlere atıfta bulunuyor ve bazı geri adımlar atmak gerekebileceği konusuna dikkat çekiyor.

Şimdi bir de yeniayın Türkiye astroloji haritası üzerindeki etkilerine göz atalım…

Türkiye haritası üzerindeki etkileri

Koç burcunda Alpheratz ile birleşen yeniay Türkiye astroloji haritasının 10.evine burada yerleşen Kiron’un derecesine yakın bir dereceye denk düşüyor. Bu yerleşim, ülkemizin yöneticilerinin alması gereken hızlı kararlar ve inisiyatifler olduğunu gösterirken, bölgemizde kendimizi göstermemiz, net tavrımızı ortaya koymamız ve liderlik pozisyonu üstlenmemizi gerektiren durumların ortaya çıkabileceğini düşündürüyor. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Yeniay haritasını tek başına ele aldığımızda gördüğümüz bazı işaretlerin benzerlerini Türkiye astroloji hartasında da görüyoruz. Geleceğe yönelik plan ve programlar için inisiyatif almamız ve harekete geçmemiz gerekecek ve bunlar askeri konuları da içeriyor (Jüpiter 6.evden geçiş yapıyor, Natal haritanın Merkür-Satürn ikilisine altmış derecelik açı yapıyor). Ama bunlardan bazılarında geri adım atmamız veya tekrar değerlendirme yapmamız gerekebilir (Retro).

Natal haritamızın 7.evinden geçiş yapmakta olan Satürn-Plüton-Güney Ay Düğümü üçlüsü, haritamızın Merkür-Satürn kavuşumuna dik açı yapıyor ve Kiron’a da. Tüm bunlar diğer ülkelerle ilişkilerimizde zorlu durumların ortaya çıkabileceğini gösteren işaretler. Açık düşmanlıklar, engelleme çabaları, muhalif ülkelerin eleştirileri de buna dahil edilebilir.

Transit Mars’ın haritamızın 12.evinden geçişi, arka planda dönen işler, gizli düşmanlıklar, içerden ortalığı karıştırma, kapalı erlerdeki kişilerin hareketlenmesi, gizli örgüt veya ülkenin aleyhinde iş yapmaya çalışan kişilerin, casusların hareketleneceği bir zaman dilimine de atıfta bulunuyor. Bunlar dikkatli olmamız gereken konular!

Nisan ayını Hande Kazanova ile değerlendirdiğimiz videoda da bazı konulara dikkat çektik. İzlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=puvmCfkmd8I&t=206s  

Transit Merkür’ün haritamızın 10.evinden Neptün ile birlikte geçiyor olması kısa süreli kararsızlıklara işaret ederken, Merkür’ün Koç burcuna geçeceği 17 Nisan sonrasında geleceğimize yönelik girişimler açısından önemli, vurucu, hızlı kararlar olacağını gösteriyor!

Dalgınlıklara ve unutkanlıklara dikkat! (Önemli kararlar)

Balık burcunda Merkür-Neptün kavuşumunun etkili olduğu günlerdeyiz ve 2 Nisan Salı günü bu etki maksimuma varıyor. Dalgınlıklar, unutkanlıklar, konsantrasyon bozuklukları ve dağılmalara açık bu zaman diliminde aklımız çok karışık olduğu için yanlış kararlar almaya yatkın olacağız. Dolayısı ile önemli karar ve açıklamaları en azından hafta ortasından sonraya bırakmak isabetli olur.

Karma yaratmaktan kaçının!

Plüton-Güney Ay Düğümü kavuşumunun etkin olduğu haftada, özellikle tam kavuşumun gerçekleşeceği Perşembe günü civarında intikamcılıktan, ödeştirmeden uzak durmamızda fayda var! Karma yaratmamak adına bugünlerde dikkatli olun. Bugünlerde yaptığımız olumsuz işler ve konuşmalar, bumerang gibi dönüp bizi vurabilir, unutmayın!

Önemli girişimler için uygun zamanlar

5 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşecek yeniayın ardından bir şeylere girişme zamanlarına varmış olacağız. Ama 10 Nisan’a kadarki süreçte bu hiç de kolay yürümeyecek, aksamaları ve gecikmeleri olacak gibi gözüküyor. 10 Nisan’dan sonra daha akıcı bir ilerleme yakalayabiliriz. 13 Nisan’daki Güneş-Plüton karesini de atlattıktan sonra daha da rahatlıyoruz. Özellikle de 14 Nisan’daki Güneş-Jüpiter üçgeniyle birlikte… Merkür ortalama gündelik hızına 12 Nisan’da varıyor, 16 Nisan’da gölge dönemini tamamlıyor. Tüm bu konuları Hande Kazanova ile konuştuk. İzlemek için tıklayınız…

https://www.youtube.com/watch?v=puvmCfkmd8I&t=206s  

 

 

Astrologlar Öner DÖŞER ve Hande KAZANOVA Nisan ayını hem genel hem de burçlar bazında değerlendiriyorlar. Nisan ayında harekete geçmek için uygun zamanlar hangileri? Hangi zamanlarda nelere dikkat etmeliyiz? Fırsatlar ne zaman kapımızı çalıyor? Bu videomuzda bu konuları konuşuyoruz. İyi seyirler.

Akılcı kararlar ve konuşmalar

Merkür-Satürn altmışlığının etkili olduğu hafta sonunu akılcı ve sağduyulu konuşmalar yapmak açısından değerlendirebiliriz. Özellikle de tecrübeli, saygın, yaşça olgun kişilerin tavsiye ve deneyimlerinden istifade edebiliriz. Bu yönde olumlu enerji akışı Pazar öğle saatlerinde maksimuma ulaşıyor. Değerlendirebiliriz!


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor (06:01-17:47 saatleri arasında). Ay’ın Balık burcuna geçişinin ardından Mars ile kare açısının etkinleşmesi, akşam saatlerinde agresyon ve gerginlik risklerine dikkat çekiyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu gecenin ilerleyen saatlerinde ise hoş sürprizlere ve yeni gelişmelere açık olacağız…

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu sabah saatleri özel ilişkiler açısından çok şanslı gözüküyor. Değerlendirebiliriz! Ayrıca artistik ve sanatsal konular, giyim kuşam alışverişleri, kişisel bakım, ev dekorasyonu ve güzelleştirme gibi konular açısından da sabah saatlerinden itibaren harekete geçebiliriz. Merkür-Neptün kavuşumunun etkili olduğu gün genelinde dalgınlıklara, unutkanlıklara, dağılmalara açık olacağız, dikkat! Öte yandan, ruhsal ve manevi konularla ilgilenmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından harika bir gündeyiz, bunun da farkında olalım!

Çarşamba günü Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Haftanın en aktif günündeyiz diyebiliriz. Ay’ın Neptün-Merkür kavuşumunu tetiklediği gece saatleri ve sonrasında hayal gücümüz aktif olacak. Rüyalar, hayaller, kurgular zamanı! Yaratıcı fikirlerle uyanabiliriz! Ay’ın Satürn ile altmışlık açı yaptığı sabahın ilerleyen saatlerinde somut adımlar atabilir, hayalini kurduğumuz veya istek duyduğumuz konularda adımlar atabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu ikindi civarında girişeceğimiz işlerde enerjimizi güçlü bir şekilde kullanabilir, diğer kişiler üzerinde etki yaratabiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde abartılara, aşırılıklara açık olacağız, dikkat! Bu açının kesinleştiği 18:35 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor…  

Perşembe gününe geçişte henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 05:56 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Hareketli bir güne merhaba diyoruz! Ay-Kiron kavuşumunun ve Mars ile altmış derecelik açısının etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde, daha önce cesaret edemediğimiz bazı konularda harekete geçme arzusu hissedebiliriz. Plüton-Güney Ay Düğümü kavuşumunun etkili olduğu gün boyunca ödeştirme, intikam alma güdümüz de bizi tetikleyebilir, aman dikkat! Karma yaratmayalım!

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. 11:50’deki Koç burcu yeniayının ardından harekete geçme arzumuz daha da artıyor. Harekete geçmek ve özgürleşmek istediğimiz bir gündeyiz. Ama henüz engellerimiz devrede, bekletilebilir, ertelenebiliriz. Özellikle de Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde… Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton karesi de etkili olacak. Zorlu bir zaman dilimindeyiz. Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz!

Cumartesi gününe Ay-Jüpiter üçgeninin iyimser enerjisiyle başlıyoruz. Ama günün büyük çoğunluğunda Ay boşlukta ilerliyor olacak (05:14-16:06 saatleri arasında). 16:06’da Boğa burcuna geçen Ay, akşam saatlerinde Uranüs ile kavuşuyor. Stabilite, huzur ve sakinlik beklediğimiz anda hareket ve sürpriz yaratan durumlarla karşı karşıya kalabiliriz! Değişikliklere ve yeniliklere açık ve esnek olmamızda fayda var!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün genelinde etkili olan Merkür-Satürn altmışlığını akılcı ve sağduyulu konuşmalar yapmak açısından değerlendirebiliriz. Özellikle de tecrübeli, saygın, yaşça olgun kişilerin tavsiye ve deneyimlerinden istifade edebiliriz. Bu yönde olumlu enerji akışı öğle saatlerinde maksimuma ulaşıyor. Değerlendirebiliriz! Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ilişkiler açısından çok şanslı, güzel gelişmeler kaydedebiliriz, farkında olalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

31.03.2019

Designed by Ongunsoft