Öner Döşer

1 Ocak Haftası

Bu sayfa 11799 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 Ocak Haftası HOŞ GELDİN YENİ YIL!

Elveda 2017, hoş geldin 2018!

Yeni yıla yeni umutlarla gireriz hep. 2018 yılına girerken de umutlarımız, hayallerimiz, ideallerimiz var. Unutmamamız gereken şey ise umut ettiğimiz, hayalini kurduğumuz ve ideal edindiğimiz iş ve girişimlerle ilgili çok çalışmak ve gayret göstermek, ayağı yere basan işlere el atmak ve gerçekçi beklentiler içerisinde olmak…

Haftaya Bakış canlı yayın

Önümüzdeki haftanın hem genel, hem de burçlara göre değerlendirmelerini yaptığım canlı yayının videosunu linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Isuxqk6hnZM&t=20s

Her hafta yaptığım yayını anında izlemek ve yayından haberdar olmak için Youtube Astroloji Televizyonu kanalına ücretsiz abone olabilirsiniz.

Realist romantik

Oğlak burcunda ilerleyen çok sayıda gezegen, önümüzdeki hafta için de bu mesajı veriyor. Venüs—Satürn kavuşumunun etkili olduğu günlerde ilişkilerimiz konusunda gerçekçi olmaya davet ediyor bizi adeta! Ama hayallerimiz olmasın anlamına gelmiyor. Venüs’ün Neptün ile uyumlu açısı, ilişkilerimiz konusunda ayağı yere basan, ama bir o kadar da hoş, karşılıklı özveriye dayanan ilişkiler kurabileceğimizi gösteriyor. Hali hazırda devam eden ilişkilerimiz için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Oğlak burcundaki Venüs ile Balık burcundaki Neptün’ün altmış derecelik açısını realist bir romantiğe benzetebiliriz. Hafta genelini etkileyecek bu olumlu açı Çarşamba günü kesinleşiyor. (20:38)  

İdealleri gerçeğe dönüştürebilmek

Oğlak burcunda ilerlemekte olan Güneş’in Balık burcundaki Neptün ile altmış derecelik açısı da bu hafta etkili olacak. Salı günü kesinleşecek olan bu açı (12:37) yakın geleceğe yönelik ideallerimiz yönünde gerçekçi ve sağlam adımlar atabileceğimiz bir haftada olduğumuzu gösteriyor. Planlı hareket eder ve sorumluluğumuzu bilirsek, üzerinde uğraştığımız veya yeni girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, projelerimizi ortaya koyabilir, kendimizi ifade edebiliriz.

Farklı projelerle ortaya çıkma zamanı!

Merkür-Uranüs arasındaki üçgen açının etkileri yaratıcılığı tetikliyor bu günlerde. Farklı, orijinal fikirleri veya projeleri ortaya koymanın tam zamanı! Uranüs’ün direkt harekete dönmek üzere durağanlaşmasıyla birlikte, Salı gününden itibaren almaya başladığımız bu dışa vurucu enerji, hafta sonunda Merkür-Uranüs üçgeninin kesinleşmesiyle iyice kendini göstermeye başlıyor. (Pazar 02:28) Astroloji ile uğraşanlar için ayrıca vurgulamak gerekirse, içinde astrolojiyi barındıran projeleri ortaya koyma zamanlarında olduğumuzu söyleyebiliriz.

Abartılı risklerden kaçınmalı!

Mars-Jüpiter kavuşumunun abartıya ve gözü karalığa meylettiren etkilerini hafta genelinde hissedeceğiz. Özellikle hafta sonuna doğru kendini gösterecek abartıya kaçma ve gözü kara riskler alma eğilimi hafta sonunda doruğa varıyor. Ve tabii ki 8 Ocak haftasını da etkiliyor. Ama bu konuda dengeleyici açılar da mevcut olduğundan, makul riskler açısından değerlendirilebilir. Mars’ın 19 derece Akrep’te bulunduğu 9 Ocak Salı günü Venüs-Güneş-Plüton üçlüsü 19 derece Oğlak burcunda kavuşumda olacak. Bugünü şimdiden not alınız, üzerine ilave yorumlar yapacağım önümüzdeki haftanın yazısında…

Yengeç burcunda Venüsyen dolunay

Venüs ile hizalanan dolunay ve yeniay zamanlarından geçmekteyiz. 2 Ocak’ta gerçekleşecek Yengeç dolunayının ardından, 16 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay da Venüs ile yakın temasta olacak. Yani ilişkiler vurgu kazanıyor. Zaten Venüs’ün sınır dışına taştığı (out of bounds) günlerden geçmekteyiz ve ilişkilerde sınırlarımızı aşabiliriz! Venüs’ün Facies yıldızıyla birleştiği zaman dilimine de denk geldiği için, ilişkilerde acımasız ve agresif bir enerji akışı riskinden bahsedebiliriz! Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz. (2 Ocak, 05:24)

 

 

Haritada gördüğünüz üzere Oğlak burcundaki gezegen toplaşması Ankara’ya göre çizdirilmiş astroloji haritasının 2.evine, Ay haritanın 8.evine denk düşmekte. Bu yerleşimler ekonomi, finans, parasal konuların vurgu kazanacağını göstermekte. Haritanın 12.evine denk düşen Mars-Jüpiter kavuşumu, içeride kalan, ama dışarı çıkmak için zaman kollayan sinsi enerji gibi çalışabilir. Dolayısı ile ülke olarak gizli düşmanlıklara, sinsice saldırılara (sözlü veya fiziksel) ve bizi içeriden vurmaya çalışacak kişilere ve gruplara, hatta ülkelere karşı uyanık olmamız gerekmekte! Gizli istihbarat ve benzeri şeyler de 12.ev konuları arasındadır ve burada yerleşen Mars-Jüpiter kavuşumu da bu konuya dikkat çekmektedir.

Bu haritayı Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde de benzeri mesajlar içerdiğini görmekteyiz. Aşağıda dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde görmektesiniz.  

 

 

Dolunay Türkiye astroloji haritasının Yükselen derecesine çok yakın olduğu için ülkemiz açısından çok önem arz etmekte. 1.eve ve özellikle de Yengeç burcuna denk düşen yeniay ve dolunaylar halkla ilgili konuları, halkın hassasiyetini veya bu alandaki duygusal dışa vuruşları gösterir. Nostalji, geçmişe özlem, günlük hayatın yorgunluklarına serzeniş vardır. Milli değerler, geleneksel konular, millet olarak yatkın olduğumuz karakteristik özelliklerimizi en güçlü şekilde sergilediğimiz zamanlardır. Dolunayın haritamızın 1.evinde Yükselen derecesine yakın yerleşen Plüton’u ve dik açı ile haritamızın dip noktasında yerleşen Mars’ı tetikliyor olması, agresif ve sert karakterde, şiddetli ve/veya gergin olayların yaşanması riskine işaret eder. Dolunay esnasında transit Mars, astroloji haritamızın 5.evinde yerleşmekte olan Venüs’ün bulunduğu dereceyi tetiklemekte. Bu tetikleme ve cinsellikle ilgili şiddet olaylarına, taciz edici durumlara yönelik riskleri göstermektedir. 5.ev çocuklarla, gençlerle de ilişkilidir. Ayrıca sanat ve spor camiasından kimselerle de…

2018’de Bizi Neler Bekliyor?

Yüksek Şuurlar Bilimleri Derneğinin konuğu olarak geçtiğimiz Pazartesi akşamı bir konuşma yaptım. Önümüzdeki yılı astrolojik açıdan ele aldığım ve 12 burca göre genel değerlendirmeler de yaptığım konuşmamı linkteki videodan izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=-RmO9FIm0JI

TEKE TEK PROGRAMININ KONUĞUYUZ

2 Ocak Salı akşamı Haberyürk Televizyonunda Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında yer konuşmacı konuklar arasında alacağım. Diğer konuşmacılar Habertürk Gazetesi astroloji köşesi yazarı ve okulumuzun değerli mezunlarından Hande Kazanova ve Sözcü Gazetesi astroloji köşesi yazarı ve okulumuzun değerli mezunlarından Dinçer Güner olacak. Programda 2018 yılına yönelik astrolojik tahmin ve yorumlarımızı paylaşacağız. Keyifle izlemenizi dilerim… 

 

 

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabaha karşı 02:38’de kesinleşen Uranüs altmışlığının ardından (sürpriz gelişmeler) boşluğa giren Ay, sabah 11:10’da Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve duygusal konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri civarında duygusal anlamda sıkıntı yaşayabiliriz. Bir şeylerin kolay ve rahat akmadığı, gecikmelere sebep olabilecek olayların etrafımızda döneceği, engellenme enerjisinin güçlü aktığı saatlerdeyiz. Üzerinde uğraştığımız işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz! Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde ilişkiler alanında zorlanabiliriz, dikkat!

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Sabah 05:24’te dolunay gerçekleşiyor. Duyguların zirve yaptığı bir gündeyiz. Günün ilk yarısında Ay’ın diğer açıları uyumlu olduğundan, girişeceğimiz işlerde rahat ve uzlaşmacı bir akış yakalayabiliriz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Neptün altmışlığı, yakın geleceğe yönelik ideallerimiz yönünde gerçekçi ve sağlam adımlar atabileceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Planlı hareket eder ve sorumluluğumuzu bilirsek, üzerinde uğraştığımız veya yeni girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, projelerimizi ortaya koyabilir, kendimizi ifade edebiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında finans, eğitim, yayıncılık alanlarında ve uluslararası işlerde başarı elde etme şansımız yüksek. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde enerji biraz daha gergin akıyor. Akşam saatlerinde sürprizler ve ani farkındalıklar gezegeni Uranüs durağan-direkt harekete dönüyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay’ın Uranüs ile dik açı yaparak tetiklediği Uranüs, ani gelişen, beklenmedik durumlara ve olaylara açık olduğumuzu gösteriyor.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 10:22’de Aslan burcuna geçiyor. Kendine güven ve cesaretin başarı sağlamamızda önemli rol oynayacağı bir gündeyiz. Gözükmek ve dikkat çekmek için kişisel becerilerimizi ortaya koymaktan kaçınmamalıyız! Venüs-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu gün genelinde ilişkiler açısından keyifli bir zaman diliminde olacağız. Uzlaşma ve uyum, karşılıklı fedakarlık sayesinde güzel gelişmeler yakalayabiliriz! İlişkilerden yana şanslı bir gündeyiz!  

Perşembe günü boyunca Aslan burcunda ilerleyen Ay, geri adım atmakta zorlanacağımız ve güç gösterisinde bulunmaktan kaçınmayacağımız bir günde olduğumuzu göstermekte! Ay’ın Mars-Jüpiter kavuşumunu dk açıyla tetiklediği günün ikinci yarısında bu agresif ve abartılı enerji daha da belirginleşiyor. Boyumuzu ve haddimizi aşmamaya özen göstermeliyiz! Ay-Merkür kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatlerine doğru daha rahat ve uzlaşmacı bir atmosfer yakalayacağız. Önemli toplantılar, görüşmeler, yazışmalar, konuşmalar, anons ve paylaşımlar açısından değerlendirebiliriz! Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri sonrasında hoş sürprizlere açık olacağız. Yaratıcılık gerektiren işlerde başarı sağlayabiliriz.

Cuma gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor. 02:09’dan itibaren boşlukta ilerleyen Ay, saat 11:11’de Başak burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde beklediğimiz gelişmeleri yakalayamayabiliriz. Öğle civarından itibaren bir şeyler belirginleşmeye başlıyor. Ay-Satürn üçgeninin etkisinin devreye girdiği öğle sonrasındaki saatlerden itibaren sağlam ve kalıcı adımlar atabilir, somut gelişmeler yakalayabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu sabah erken saatlerde yön bulmakta veya kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. Doğru kararlar vermekte ve harekete geçmekte sorun yaşayabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay’ın Venüs ve Güneş ile uyumu açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde uzlaşma ve anlaşma sağlama şansımız yüksek. Ay’ın Mars-Jüpiter kavuşumunu tetikleyeceği akşam saatlerinde cesaret ve risk gerektiren işlerde girişimler yapabiliriz. Spor, yürüyüşler, yoga gibi aktiviteler açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde başkalarından beklediğimiz destekleri bulabiliriz! 

Pazar gününün ilk yarısında Başak burcunda ilerleyen Ay, Merkür ile dik açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. (05:50) Ay’ın Terazi burcuna geçeceği 15:14 öncesinde beklediğimiz konularda henüz netlik kazanamayabiliriz. İlişkilerin önem kazanacağı günün bu ikinci yarısında, özellikle de akşam saatleri civarında zorlu bir akış mevcut. Ay-Satürn arasındaki dik açı gecikme, engellenme, tatminsizlik, soğuma, eleştiri atmosferi yaratabilecek olaylara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Merkür-Uranüs üçgeninin etkili olduğu bu günde abartı ve aşırılıklara açık olacağız. Müsrifçe harcamalardan kaçınmamızda fayda var. Sonradan kredi kartı ekstremiz geldiğinde pişman olabiliriz. Merkür-Uranüs üçgeninin de etkili olduğu bu günde değişik ve farklı fikirlerle ortaya çıkabilir, özel ve akla gelmedik çözümlerle dikkat çekebiliriz! Astroloji ile uğraşanlar açısından kullanılabilecek güzel bir gündeyiz, duyurulur!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi

APAI Üyesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

30 Aralık 2017, Cumartesi

30.12.2017

Designed by Ongunsoft