Öner Döşer

1 Temmuz Haftası

Bu sayfa 7954 kişi tarafından ziyaret edildi.

1 TEMMUZ HAFTASINA ASTROLOJİK BAKIŞ

Güneş-Uranüs-Plüton arasındaki T-karenin gergin etkileri haftanın ilk yarısına damgasını vuruyor. Otorite figürleriyle ilişkilerde dengesizlik, gerginlik, tartışma, çekişme riski yüksek. Önemli pozisyondaki, yönetici düzeyindeki kişiler zorlanabilir. Ya da kendi aralarında çekişme ve rekabeti iyice stresli aşamaya taşıyabilirler. Perşembe günü dahil bu etkiler güçlü bir şekilde devrede olacak. 

Haftanın ikinci yarısında nispeten rahatlıyoruz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Bildiğimiz gibi ilerleme ve tek başımıza hareket etme eğilimimizin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlığının girişimcilik ve cesareti yükselten etkilerini dengeli bir biçimde kullanabileceğimiz sabah saatlerinde, kendimizi daha enerjik ve güçlü hissedebiliriz. Ama Ay-Merkür karesinin etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde iletişim gergin akmaya başlıyor. Fikir ve projelerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Kırıcı ifadeler kullanabiliriz. He Merkür Yengeç’te gerilemekte, hem de Koç burcundaki Ay ile gergin açıda zira. 09.47’de Ay boşluğa giriyor. Günün geri kalanında girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz zor gözüküyor. Gün boyunca etkili olacak ve akşam saatlerinde kesinleşecek Venüs-Satürn karesi, özel ve sosyal ilişkilerde zorlanma işaretçisi. Giyim kuşam, estetik ve zarafet, dekorasyon, alışverişler, aşk ve ilişkilere atılacak adımlar, zevk ve eğlenceye yönelik organizasyonlar açısından pek de uygun saatlerde sayılmayız.

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra, 00.42’de Ay Boğa burcuna geçiyor. Somutluk, kalıcılık, güvence arayışında olacağımız bir gündeyiz. Çok sayıda açının kesinleşmesinden dolayı, gündem hayli yoğun olacak gibi gözüküyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Jüpiter altmışlığının yapıcı etkileri devrede olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn karşıtlığı, henüz aktif olan Venüs-Satürn karesini tetikleyeceğinden, özel ve sosyal ilişkilerde gerginlik yaşayabiliriz, dikkat! Bu açının ardından gelen Ay-Neptün altmışlığıyla biraz rahatlasak da, hemen ardından gelecek Ay-Venüs karesi, gerginliğin henüz devam ettiğini gösteriyor. Ay-Venüs-Satürn T-karesi günün ilk yarısını gergin etkiliyor kısacası. Bu gerginlik öğle sonrasındaki saatlere de yansıyabilir. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton üçgeni ve Ay-Güneş altmışlığı ile denge kazanıyoruz. Ama günün geneline damga vuracak güneş-Plüton karşıtlığı, otoriteyi temsil eden kişilerle (baba, koca, patron, müdür-amir, devlet vs) gerginlikler riskini gösteriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran gündem daha az dolu olabilir. Ama Güneş-Uranüs-Plüton T-karesinin istikrar ve dengeyi zedeleyen, gergin ve çekişmeye yönelik enerjisi devam ediyor. Ay-Merkür altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde ve akşamüzeri saatlerde fikir birliği yakalamak ya da görüşlerini onaylatmak daha mümkün olabilir. İletişim daha dengeli akıyor. 18.50’de Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor.

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Somut ve net sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. 12:21’de Ay İkizler burcuna geçiyor. İletişim trafiği hareketleniyor, bilgi akışı yoğunlaşıyor. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde yanılgılara ve yanlış yönlendirilmeye açığız, dikkat! Duygusal anlamda istikrarı ve dengeyi sağlamakta zorlanacağımız bu saatlerde yanlış yönde ilerleme riskimiz var. Güneş-Uranüs karesinin etkilerini maksimum hissedeceğimiz saatler sabah saatleri. Ama günün geri kalanında da bu gergin açının etkileri devrede olacağından, otorite figürleriyle ilişkilerde gerginlik olasılığı yüksek. Olayların istikrar ve denge kazanması, istediğimiz noktaya varması olasılığı zayıf. Planlarımızı buna göre yaparsak, isabet ederiz.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Esnek ve toleranslı tavır alarak, iletişimi aktif tutarak ve diyaloglarımızı arttırarak daha başarılı ilerleyebiliriz. Gün genelinde uyumlu açılar hakim. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yüksek. İyi ilişkiler ve huzurun, uzlaşma ve paylaşma enerjisinin öne çıkacağı bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı öğle üzeri saatlerinde beklenmedik gelişmelere, sürprizlere açığız. Zihinsel ve entelektüel alanlarda, yaratıcılık isteyen konularda başarı sağlayabiliriz. Olumlu enerji akşam saatlerinde ve sonrasında da devam ediyor.

Cumartesi günü boyunca ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimin yoğun akacağı bir gündeyiz. Kendimizi ifade etme, sosyalleşme, hareket etme, seyahat etme arzumuz artıyor. Yakın yerlere geziler düzenleyebilir, rutin dışına çıkarak zihnimizi dağıtabiliriz. Ay-Mars kavuşumunun etkinleşmeye bağlayacağı öğle saatlerinden itibaren tempomuz yükseliyor. Hareketlerimizde sakarlıklara, yolculuklarda kazalara, iletişimde streslere yol açmamak adına acelecilikten kaçınmamızda fayda var. Sözlerimize dikkat etmemiz yerinde olur. Kırıcı olabiliriz. 15:30’da boşluğa girecek olan Ay, İkizler burcundaki ilerlemesine boşlukta devam ediyor günün geri kalanında. Somut ve kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorsak bu saat sonrasına kalmamamız yerinde olur. Zaten Merkür gerilemekte ve Ay küçülmekte olduğundan, netlik ve kalıcılık gerektiren konularda istediğimiz sonuçları alamayabiliriz.

Pazar gününe geçişten bir müddet sonra, saat 01:13’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve milli konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Korumacılık, duygusallık ön plana çıkıyor. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı sabah erken saatlerde çok güzel bir enerji alanı oluşuyor. Talepte ve dilekte bulunmak, ruhsal çalışmalar yapmak, ibadet ve zikir çalışmaları ya da temiz niyetlerle yapılacak bütün ritüeller ve çalışmalar açısından olumlu etkiler taşıyan bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Bu açının ardında Ay-Satürn üçgeni ve Ay-Neptün üçgeni gerçekleşiyor. Su elementindeki Büyük üçgen açı kalıbı tetikleniyor (Jüpiter, Satürn, Neptün arasındaki). Manevi değerlerin, özveri ve fedakarlığın, vericiliğin, cömertliğin, koruma ve kollayıcılığın yoğun enerjisini hissedeceğimiz gün boyunca dayanışma vaat eden etkiler ağırlık tutuyor. Sosyal organizasyonlar ve aktiviteler açısından değerlendirebiliriz. Ay-Plüton karşıtlığının etkinleşeceği akşam saatlerinden sonra ise gergin ve çekişmeli etkiler var, dikkat!

Sevgi, umut ve ışıkla…

Öner DÖŞER

30 Haziran 2013, Pazar

AYVALIK

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

 

  

30.06.2013

Designed by Ongunsoft