Öner Döşer

1 Temmuz Haftası

Bu sayfa 12903 kişi tarafından ziyaret edildi.

YENGEÇTE GÜNEŞ TUTULMASI

Tutulma zamanlarına vardık! 2 Temmuz’da gerçekleşecek tam güneş tutulması ile yaz tutulmalarına başlıyoruz! Yengeç ve Oğlak burçlarında gerçekleşecek güneş ve ay tutulmalarını inceleyen yazımı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://astrolojiokulu.com/tr/yengec-ve-oglak-tutulmalarina-geleneksel-bakis/

Aşağıda İstanbul merkez alınarak hazırlanmış tutulma haritasını görmektesiniz. İstanbul’u merkez almamın sebebi Yengeç burcu kapsamına giren bölgeler arasında İstanbul’un da yer alması.

Tutulma derecesi haritanın 5.evinin sonlarına, 6.ev girişine yakın bir dereceye denk düşmekte. Bu yerleşim önümüzdeki günlerde hizmet, sağlık, yerleşim ve güvenlik konularının aktif bir şekilde üzerine gidileceğinin bir göstergesi olabilir. Bir müddettir konuşulan “sınırda güvenli bölge oluşturulması” konusunda adım atılabilir. Sağlık alanında yeni adımlar atılabilir, sağlık turizminde gelişme sağlanabilir.

Tutulma derecesinin Satürn ile karşıt açısı, sağlanmaya çalışılacak bazı hizmetlerin önünde engel veya gecikmeler oluşabileceğini düşündürüyor. Aradaki 7 derece, tutulmayı takip eden 7 gün içerisinde problemlerin, gecikmelerin, engellerin veya blokajların ne yönde gelişeceği hakkında bir zamanlama bilgisi veriyor.  

Haritaya döneceğim. Ama öncelikle neden haritayı İstanbul’a göre çıkardığımı anlatayım.

İstanbul için önemi zamanlar!

Eski astrologlar coğrafi haritaları 12 burca bölerek parseller yaratmışlardı. Tutulma dönemlerinde en çok hangi bölgelerin etkileneceğini anlamak için uyguladıkları yöntemlerden biriydi. Bu yönteme göre Yengeç burcundaki tam güneş tutulmasından etkilenecek, yani tutulmanın temsil ettiği temaların vurgu kazanacağı ülkeler ve şehirlerden bazıları şunlardır: Azerbaycan, Çin, Hollanda, Amsterdam, Stockholm, Cenova, Milano, Venedik, İskoçya, İstanbul, Tunus, Cezayir, Ermenistan.

Yukarıda görüldüğü üzere Yengeç burcundaki tutulma, Yengeç burcundaki bölgeler kapsamına giren İstanbul için önemli dedik. Aslında bunu İstanbul astroloji haritası ile karşılaştırdığımızda da fark edebiliriz. Aşağıda daha evvelce de üzerinde çalıştığım İstanbul astroloji haritası ve tutulma haritasını birlikte görmektesiniz. İstanbul astroloji haritası hakkında bilgi verdiğim köşe yazıma linkten ulaşabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/makaleler/sehirlerin-kralicesi-istanbul-1-54

Tabii tutulmanın astroloji haritasıyla İstanbul astroloji haritası arasında pek çok enteresan bağlantılar var. Öncelikle, İstanbul haritasının Tepe Noktasına denk düşen transit Kuzey Ay Düğümü, İstanbul için çok kadersel, önemli ve büyük değişikliklerin ufukta olduğu bir dönemeçten geçildiğini gösteriyor. Tabii Büyükşehir Belediye Başkanlığının Ak Partiden Cumhuriyet Halk Partisine geçmesi zaten başlı başına önemli bir faktör bu kadersel değişiklikleri anlatması açısından.

Tutulma derecesi de İstanbul astroloji haritasının Venüs-Jüpiter kavuşumuna çok yakın bir dereceye izdüşüyor. İstanbul astroloji haritasında bu iki uğurlu (eskilerin tabiri ile) gezegenin yan yana düşmesi İstanbul’un uğurlu, güzel, insanı çeken bir yer olduğunun göstergesi zaten. Şimdi tutulmanın da bu derecelere yakın izdüşmesi, önümüzdeki günlerde İstanbul’un daha da önem kazanacağının bir işaretçisi olabilir. Diyeceksiniz ki peki hangi anlamda? Veya nasıl? Bunu tam olarak bilemiyorum. Ama önümüzdeki günleri yakından izleyeceğim. Ayrıca transit Uranüs’ün İstanbul haritasının Ay derecesine dik açısının ardından, Güneş-Neptün karşıtlığını da tetiklemesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yani önümüzdeki birkaç yıllık süreç İstanbul’umuz için maksimumda önemli gözüküyor! Bu konulara ilerleyen zamanlarda daha fazla yer vereceğim.

Mars, Aslan burcu ve Biz Türkler!

Tutulma hartasında görüldüğü üzere Mars Aslan burcunda yerleşmekte. İranlı 9.yüzyıl astroloğu Ebu Ma’şer el-Belhi’ye göre Mars da Aslan burcu da Türklerle ilişkilendirilir. Bizim için “Türkler asker millettir” denilir. Muhtemelen bundandır. Mars savaşmakla, Aslan da cesur yürekli olmakla bağdaştırılır. Biz Türkler cesur yürekli ve mücadeleci bir milletizdir!

Mars’ın Aslan burcundan geçişlerinin biz Türkler açısından daha atak ve cesur girişimlerin yapıldığı bazı zamanlarla örtüştüğünü görüyorum. Tabii her zaman böyledir iddiasında değilim, başından söyleyeyim! Ayrıca savaş çıkacak ve biz de içinde yer alacağız gibi bir iddiada bulunmuyorum. Yukarıda yer alan illüstrasyon Ebu Ma’şer’in Türkleri Mars ve Aslan burcu kapsamında göstermesini sembolize ediyor. Eski astrologlarda bu bir gelenekti. Mesela Satürn Hindistan ve Etiyopya’yı, Jüpiter Persler’i, Babil ve Bağdat’ı (Irak), Venüs Arabistan’ı, Merkür Yunanistan’ı ve Başak Atina’yı, Ay ise İspanya, İngiltere, Ermenistan ve Fransa’yı temsil ederdi.

Mars 2 Temmuz Salı günü Aslan burcuna geçiyor! Hareketlenme başlıyor! Kendimizi açık ve net, direkt ve doğrudan ortaya koymamızın “ben de varım” dememizin zamanı geldi! Aslan burcunun haritamızda denk düştüğü ev hangisi ise, bu evin konularında daha aktif, özgüvenli ve yaratıcı olmamız, mücadele etmemiz gerekecek!

Kıbrıs konusunda önemli adımlar atılabilir!

Mesela Kıbrıs Barış Harekatı (Bundan sonra KBH olarak kullanılacak) esnasında Mars Aslan burcunda imiş, hatta Ay da yine Aslan burcunda imiş. Kıbrıs ile ilgili bir mesuliyet aldık ve kadersel bir adım atmış olduğumuz o tarihte Satürn 10 derece Yengeç’te imiş, şimdi 2 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşecek güneş tutulması 10 derece Yengeç’e denk düşmekte. Aşağıda bu hartaları üst üste yansıtılmış şekilde görmektesiniz.     

Harekat denilince akla Mars, barış denilince akla Venüs gelir. KBH haritasında Venüs 28 derece İkizler burcunda, başarı vaat eden en şanslı yıldızlardan biri olan Betelgeuse yıldızıyla birleşmektedir. 2 Temmuz tutulması haritasında da Venüs 28 derece İkizler burcunda bulunacak. KBH haritasında 18 derece Yay burcunda yer alan Kuzey Ay Düğümü, tutulma haritasının Jüpiter’i tarafından tetiklenecek.

Tüm bunları birlikte gördüğümde, Türkiye’nin Kıbrıs konusunda attığı önemli adımın, yani Kıbrıs Barış Harekatıyla ilgili temaların testten geçeceği, bu alanda önemli sorumluluklar almamızı gerektirecek bir sürece ilerliyor olabiliriz! Bu konuyu işlediğim videoyu izlemek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=ZXuaKkpYIGM&t=1159s

Doğu Akdeniz konusu çok önemli!

Yengeç burcunda bir tutulmanın arifesindeyiz ve bu burcun temsil ettiği şeylerle ilgili bazı zorlanmalar da olasıdır. Yengeç burcu denizlerle ilişkilidir. Eski astrologlara göre Yengeç burcunda tutulma olduğu dönemlerde Ay’ın temsil ettiği denizlerle silahlanma artar, deniz savaşları veya denizlerle ilgili konular yüzünden savaşlar olur. (Referanslar: William Lilly, Sadullah el-Ankaravi, H.S. Green, Deborah Houlding)

Doğu Akdeniz’de sular giderek ısınıyor. Bölgeye sınırı olan Türkiye, İsrail, Mısır, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan, Lübnan, Suriye ve Libya dışında bu bölgeye sınırı olmayan Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İngiltere, Fransa ve İtalya da burada aktif politika yürütüyor, asker ve silah sığınağı yapıyor. Yengeç burcu ülkelerin deniz kuvvetleri veya donanma gücü ile alakalıdır. Yukarıda belirtildiği üzere Yengeç burcundaki tutulma ve sonrasındaki dönemde denizde savaş atmosferi yaratacak durumlar oluşabilir. Bu konuyu işlediğim videoyu izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=ZXuaKkpYIGM&t=1159s

Türkiye tutulmayı değerlendirmeli!

Geçtiğimiz Cuma günü bu başlık altında bir video yaptım ve özellikle G20 Zirvesi ve sonrasına değindim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Lideri Donald Trump ve Rus Lideri Vladimir Putin’in haritaları üzerinden liderler arasın ilişkileri değerlendirdim. İlginç tespitler ortaya çıktı ve bugün gazetelerden takip ettiğim kadarıyla G20 Zirvesinde yaşananlar, liderler arası ilişkilerin ve dönemsel enerjilerin anlaşılması bağlamında faydalı da oldu. Videoyu izlediğimizde ne demek istediğimi anlayacaksınız. https://www.youtube.com/watch?v=ZXuaKkpYIGM

Ülkemiz açısından hızlı gelişmelerin yaşanabileceği, aslında daha atak olmamız ve iyi değerlendirmemiz gereken bir dönemden geçtiğimizi düşünüyorum. Tabii dönemsel astroloji etkileri açısından böyle söylüyorum ve haritalara dayanıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haritası dönemsel olarak bu yönde bazı fırsatlara ve olumlu gelişmelere açık gözüküyordu ve görünen o ki bunu ülkemiz açısından iyi değerlendirmiş de oldu. Fırsatlar, hızlı ilerleme şansı veren ortam 17 Temmuz’daki ay tutulmasına kadar devam ediyor. Umarım iyi değerlendirmeye devam ederiz. Zira sonrasında zorlu etkiler devreye giriyor. O yüzden şimdilerde yapacaklarımız çok önemli. Malumunuz, ne ekersek onu biçeceğiz!  

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Tutulma haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, bu tutulmanın bizim için çok önemli olduğunu bir kez daha fark ediyoruz! Zira tutulma derecesi ülkemiz astroloji haritasının Yükselen derecesine çok yakın bir dereceye izdüşüyor. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

Peki bu ne anlama geliyor?

Bir ülke haritasının en önemli referans noktalarından birincisi olarak Yükselen ve haritanın 1.evi halkın genel durumunu ve sağlığını temsil eder. Bu alana denk düşen tutulma ve yeniay-dolunaylar halkın genel durumu alanında hızlı ve önemli gelişmelerin işaretçisi olarak görülür. Dünya Astrolojisi kitabımdan bir alıntı yaparak konuyu açmam gerekirse: “1. Ev: Bütün olarak ülkeyi ve ülke halkını, halkın çehresini; genel refahı ve sağlık durumunu, halkın dünyanın gözünde nasıl görüldüğü, ulusun bütün olarak hayatiyeti ve gücü, milli özellikleri ve alışkanlıkları, toplumu etkileyen felaket, kaza ve yangın oranlarını temsil eder.” Güneş Ay kavuşumu, yeniay, yani güneş tutulmasının bu eve ve Yükselen derecesine çok yakın izdüşmesi yenilikler, değişim ve gelişim, yeni adımlar atılacağının işaretçisidir. (Dünya Astrolojisi, Öner Döşer, Astroloji Okulu Yayınları, 2016)

Tutulma derecesi haritamızın Plüton-Mars karesini tetiklediği için diğer ülkelere gücümüzü gösterme ve kendimizi savunma arzumuzu tetikleyecektir. Büyük ihtimalle Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda önemli adımlarımız olacaktır. Duygusal güvenliği sağlama, kıyımız bulunan denizlerdeki payımıza sahip çıkma konularında daha aktif davranabilir, hakkımızı savunma veya iddia etme alanında önemli girişimler başlatabiliriz.

Tutulma burçları nasıl etkiliyor?

Tutulmanın hangi dekanında, yani burcun 10’ar derecelik üçte birlik bölümlerinden hangisine denk düştüğü de öngörü astrolojisi açısından önemlidir. 2 Temmuz tutulması Yengeç burcunun ikinci dekanına denk düşüyor. Geleneksel astrologlara göre Yengeç burcunun ikinci dekanda tutulma olduğunda bazı diğer durumların yanı sıra “… insanlar arasında tutarsızlık ve alınganlık baş gösterir.” (Lilly, Sepherial) İnsan duygularındaki değişimler, tutarsızlıklar ve alınganlık gibi yoğun duygular Ay ile ilişkilendirilir ve tutulma Yengeç burcunda olacağı için hızlı değişen duygular söz konusudur. Bu şartlar altında kalıcı veya sabit kılmak istediğimiz iş ve girişimler açısından iki tutulma arasındaki zaman dilimini (2-17 Temmuz) fazla zorlamasak iyi ederiz. Hatta mümkünse büyük ve kalıcı işler açısından Merkür retrosunun tamamlanmasını (Ağustos ayını) beklemek daha iyi olur. Tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerini, Merkür Retrosunu da katarak incelediğim videoyu linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=obhlK6_2YZQ&t=15s

İlişkilerde empati yapmak

İlişkiler gezegeni Venüs Yengeç burcuna Çarşamba günü geçiyor. Bu geçişle birlikte ilişkilerde sahiplenme güdümüz vurgu kazanacaktır. Başkalarına karşı empati yapma becerimiz de artacaktır. Ailevi konularda sevgi paylaşımlarının da önem kazanacağı günlere ilerlemekteyiz. Özellikle Venüs’ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumunun aktif olacağı Temmuz ayında aile konularına, aile için paylaşımlara daha fazla önem verebiliriz. Sevdiklerimize daha fazla vakit ayırabiliriz. Eskiden tanıdıklarımızla tekrar irtibata geçebiliriz. Arkadaşlarımıza karşı vefakar olmanın önemini hatırlayabilir, hatırlatabiliriz. Şimdi aramızda olmayan insanları yad edebilir, güzel anılarımızı canlandırabiliriz. Venüs’ün Yengeç burcundan geçişini evimizde dekoratif değişiklikler yapmak, yaşadığımız yeri ve çevresini güzelleştirmek için kullanabiliriz. Hayvanlarla daha yakınlaşabiliriz. İhtiyaçları varsa ve imkanlarımız varsa sahiplenebiliriz. Veya sahiplenmelerine vesile olabiliriz.  

Karma yaratmayın!

Karma denilince akla Satürn gezegeni gelir. Retro gezegenler de karma ile ilişkilendirilir ve bugünlerde Satürn Retro malum. Güney Ay Düğümü karma ile ilişkilendirilen bir diğer faktördür ve bu hafta Satürn Güney Ay Düğümü kavuşumu var! Tam kavuşum 4 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor.

Dolayısıyla Karma Yaratmayın! Aman dikkat! diyorum…

Diyeceksiniz ki hangi konularda? Hangi alanlarda? Yükselen burçları baz alarak yaptığım analizleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=X4TlUBwwA1k&t=1046s

İran-ABD ilişkileri

İçinde bulunduğumuz bu bir iki günde biraz geri plana düşmüş gözükse de, İran-ABD ilişkileri alanında gerginlikler Temmuz ayının genel konuları arasında önemli yer tutmakta. İran liderlerinin astroloji haritasında bunun ipuçlarını görmek gayet mümkün. ABD’nin İran’a yaptırım uygulaması hakkında pek çok yorum yapıldı. 2 Temmuz tutulması ABD’in diğer ülkelerle finans ilişkisini etkiliyor. Kısa olarak KATSA şeklinde ifade edilen ekonomik yaptırımlardan bahsediyorum. Donald Trump’ın astroloji haritasının aldığı dönemsel transitler de tutulmalar da benzeri işaretleri veriyor. Daha önceki yazılarımda ele almıştım. Aslında tüm bu konuları paylaştığım Temmuz ayının genel değerlendirmesini yaptığım bir video var. Oradan detaylı bilgi alabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=wLrznVpjMgQ&t=311s

Angela Merkel sağlığına dikkat etmeli!

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sağlığıyla ilgili endişeler var, malum bir süredir basında yer alıyor. Yineleyen titreme nöbetleri yaşadığı söyleniyor. Bu türde durumlar, yani Perkinson gibi rahatsızlıklar klasik astrologlara göre Merkür ve Satürn ile, bazı modern astrologlara göre Uranüs gezegeniyle de alakalıdır. Aşağıda göreceğiniz üzere Merkel’in astroloji haritasında Güneş-Uranüs kavuşumu vardır ve bu kavuşum 16 Temmuz’da gerçekleşecek ay tutulması esnasında tetik alacak. Merkel’in haritasında 9 derece Yengeç’te yer alan Merkür’ün bulunduğu dereceye çok yakın güneş tutulması gerçekleşecek (2 Temmuz). Merkür nörolojik problemleri de temsil eder. Eğer sağlık sorunu nörolojik nedenli ise, tutulma sonrasında tetiklenebilir, bu bir ihtimal olarak bir kenarda durmakta. Tüm bunlar önümüzdeki günlerde Merkel’in sağlığına çok dikkat edilmesi gerektiğini göstermekte. Güneş-Uranüs kavuşumunun 16 Temmuz’da tetiklenmesi nörolojik ya da beyinle ilgili sorunların veya nadir görülen rahatsızlıkların yanı sıra, kalp ve dolaşımla ilgili konulara da dikkat çeker.

16 Temmuz’daki ay tutulmasının Angela Merkel’in Güneş derecesini aynı dereceden tetikleyecek olması, Güneş-Uranüs kavuşumunu da dikkate alırsak, Merkel’in liderliğinin sorgulanması veya bu konunun gündeme getirilmesi olarak yorumlanabilir. Aşağıda haritayı görmektesiniz.   


CEVAPLI-YORUM!

Youtube Astroloji Televizyonunda yeni bir uygulama başlattık. Sürpriz canlı yayınlar yapacağız ve bendeniz belirlenmiş konu başlıkları hakkında sorularınızı cevaplayacağım. Yükselen burcunuzu belirlemek ve size bildirmek üzere yaptığımız ilk canlı sürpriz yayının ardından “Burçlar ve Aşk” başlıklı bir canlı yayın daha yaptık. Yakın zamanda “Burçlar ve Para Durumu” başlıklı bir sürpriz canlı yayın yapacağız. Bu canlı yayından anında haberdar olmak ve bana soru sormak, güncel astroloji yorumları hakkında bilgilenmek isterseniz kanalımıza abone olmayı unutmayın! https://www.youtube.com/user/astrolojitelevizyonu


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay, Jüpiter-Neptün-Venüs gezegenleri arasındaki T-kare açı kalıbını tetikliyor. Gereksiz harcamalara, hesap hatalarına, parasal konularda yanılgılara, yanıltılmalara, yanlışlıklara açık bir gündeyiz. Özellikle piyasada hareket edenlerin manipülasyonlara karşı uyanık olmasında fayda var. Yanıltıcı iniş çıkışlar yaşanması ihtimaldir. Bilgi kirliliği veya asparagas haberler yüzünden hata yapmayalım, dikkat! Özel ilişkiler açısından da riskli bir gündeyiz aslında. Dalgalı, ruh hali değişken, yanılgılara ve hayal kırıklıklarına açık olabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren ılımlı bir atmosfer yakalamaya başlıyoruz.

Salı gününe geçişten hemen sonra Venüs ile kavuşumunu kesinleştirmesinin ardından boşluğa giren Ay 04:23’te Yengeç burcuna geçiyor. Gece 22:16’da gerçekleşecek Ay-Güneş kavuşumuna, yani yeniay güneş tutulmasına kadarki süreçte Ay iyice küçülüyor olacak. Eldeki işleri tamamlama, artık bir kenara koyma, yeni iş ve girişimlere hazırlık yapma zamanı! Hareket gezegeni Mars 02:19’da Aslan burcuna geçiyor. Kendimizi açık ve net, direkt ve doğrudan ortaya koymamızın “ben de varım” dememizin zamanı geldi! Aslan burcunun haritamızda denk düştüğü ev hangisi ise, bu evin konularında daha aktif, özgüvenli ve yaratıcı olmamız, mücadele etmemiz gerekecek! Ay-Kiron karesinin ve Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde bizi yaralayan durumlara ve konularda yaratıcı çözümler üretebiliriz. Gece 22:16’da tam tutulmanın odak noktasına varıyoruz! Bizim için çok önemli gördüğüm bu tutulma hakkında bilgi için haftalık yazımın tamamını okuyabilirsiniz.  

Çarşamba günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay’ın Satürn ve Plüton ile karşıt açıları hayli zorlu ve mücadeleli bir günde olduğumuzu gösteriyor. Bugün girişeceğimiz işlerde kolay ve engelsiz ilerleyemeyebiliriz. Sabah saatlerinde bu zorluklar, engeller, geciktirici faktörler daha da belirgin gözüküyor. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle üzeri saatlerde bir kısım gevşeme ve rahatlama var, öğleye kadarki zaman dilimini değerlendirebiliriz. Saat 17:24 sonrasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Yani bu saat sonrasında girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir. Akşam 18:17’de ilişkiler gezegeni Venüs Yengeç burcuna geçiyor. İlişkilerde duygudaşlık yaratma ve sahiplenme zamanı!

Perşembe gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay Aslan burcuna 06:19’da geçiyor ve ardından Mars ile kavuşuyor (08:41). Mücadeleci, rekabetçi, agresif ve aceleci enerjiler devrede dikkat! Öte yandan, özgüvenimiz ve kendimizi net bir şekilde ortaya koyma arzumuz artıyor. Cesaret gerektiren işlere girişebiliriz. Bu kavuşumun ardından Ay-Merkür kavuşumu geliyor, yani Ay, Mars’ın ışığını Merkür’e iletiyor. Ne istediğimizi açıkça beyan etme, düşüncelerimizde netleme ve kararlılık ortaya koyma zamanı gelmiş durumda! Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde beklenmedik, hatta şoke eden gelişmelerle karşılaşabiliriz. Ay’ın Jüpiter ile üçgen açıya ilerlediği gece saatlerini önemli görüşmeler, yazışmalar, sosyal ilişkiler veya kendimizi geliştirmek istediğimiz alanlarda harekete geçmek için kullanabiliriz. Gün boyunca etkili olan Satürn-Güney Ay Düğümü kavuşumu dikkat “Karma Yaratmayın” dedirtiyor. Diyeceksiniz ki hangi konularda? Hangi alanlarda? Yükselen burçları baz alarak yaptığım analizleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=X4TlUBwwA1k&t=1046s

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yeniay güneş tutulmasının ardından Ay’ın büyüdüğü, attığımız adımların büyüme safhasına geçtiği bir zaman dilimindeyiz. Ama sorun şu ki gün boyunca Ay boşlukta ilerleyecek. Yani somut ve kalıcı sonuçlar almaya yönelik adımlar boşa çıkabilir. Bu yüzden Ay-Jüpiter üçgeninin kesinleştiği sabah 09:24’e kadarki zaman dilimini iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ne demiş atalarımız “Erken kalkan yol alır!” 

Cumartesi gününe geçişte henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay Başak burcuna 07:25’te geçiyor. Titiz ve detaycı olmamız kaydıyla başarı sağlayabileceğimiz, yaptığımız işlerde aşama kaydedebilmek için sıkı çalışmamız ve gayret göstermemiz gereken bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında ikili ilişkiler yönünde atacağımız adımlarda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Estetik, kişisel bakım, giyim kuşam alışverişleri için de güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde hoş, güzel gelişmelere ve sürprizlere açığız. Yeni ve yaratıcı projeler üretmek ve ortaya koymak açısından bu zaman dilimini kullanabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu sabahın erken saatlerinde karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler bakımından olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Değerlendirelim! Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde yeme içme, harcamalar alanında abartılara kaçabiliriz, dikkat! Ay’ın Satürn ve Ay Düğümleriyle uyumlu açılarının etkili olduğu öğle saatleri civarında daha evvelce sorun yaşadığımız, kara yarattığımızı düşündüğümüz konularda düzeltme, telafi yapabiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarı kafa karıştırıcı ve yanıltıcı bir atmosfere işaret ediyor, dikkat! Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde sevdiklerimizden destek bulabilir, güçlü kişilerden olumlu geri bildirimler alabiliriz.

 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

30.06.2019

Designed by Ongunsoft