Öner Döşer

10 Ağustos Haftası

Bu sayfa 12641 kişi tarafından ziyaret edildi.

10 Ağustos Haftası JÜPİTER BAŞAK BURCUNDA!

Astrolojide genişleme, büyüme, rahat ilerleme, yardım ve destek alma, iyileşme, korunma gibi nitelikleri temsil eden, şans ve fırsatları sembolize eden Jüpiter (Daha) Büyük İyicil (Greater Benefic) olarak tanımlanır. Her yıl bir burç değiştiren Jüpiter’in bu esnada haritamızdaki evlerden geçişi, hangi hayat alanlarında rahat ilerleyeceğimizi, yardım ev destek bulacağımızı, şans ve fırsatlara açık olacağımızı gösterir.

(Daha) Büyük İyicil Jüpiter 11 Ağustos 2015 Salı öğle saatlerinde (14:11) Başak burcuna geçiyor. Başak burcu kişisel haritamızda hangi eve denk geliyorsa, bu ev konularıyla ilgili yukarıda saydığımız avantajları yaşamaya açık olacağız demektir. Örneğin Yükselen burcunuz Aslan ise, Başak burcu haritanızın 2. Evine denk düşüyor demektir. Bu şartlarda Jüpiter transitini 2. Evinizden alacaksınız, yani genişleme, rahatlama, bollaşma, büyüme parasal kaynaklarınızda, sahip olduğunuz değerlerle ilgili ve kendinize verdiğiniz değerle ilgili olacak demektir. Her burca yönelik değerlendirme için yakında paylaşacağımız videodan bilgi alabilirsiniz.

Tabii ki bu yorumlar bir genelleme olarak kalmak durumunda. Kişisel haritanın çok net olarak bilinmesiyle yorumlar çok daha zenginleşecek, spesifikleşecektir. Doğum haritanızda Jüpiter’in hangi evde yerleştiği, açıları, Zodyak durumu (bulunduğu burçtaki yaptırım gücü, yöneticisiyle açısal bağlantısı, geri harekette ve yavaş harekette olup olmadığı, yanık olup olmadığı vs) ve bunlara ilaveten transitteki konumunun doğum haritanızdaki gezegenlere açılarını bilmeden yapılacak her yorum GENEL kalmak zorundadır.

HANGİ ALANLARDA GELİŞECEĞİZ?

Jüpiter’in Başak burcuna geçişi, Başak burcu ile temsil edilen tıp, şifa, hijyen, çalışma hayatı, çalışanlar, teknik ve teknoloji, bilim, ekonomi, tarım ve ziraat gibi alanlarda genişleme, büyüme, yenilikler, gelişmeler, rahatlamalar getirebilir beraberinde.

Toplum sağlığı ile ilgili güzel gelişmeler, hizmet kuruluşları, devlet kurumları açısından da olumlu gelişmeler bekleyebiliriz. Tabii ki sadece ülkemiz açısından geçerli değil bu; dünya geneli için geçerli. 

Başak burcuyla temsil edilen muhasebe, sekreterlik, yazarlık, bilgisayar, programlama, hemşirelik, doktorluk gibi mesleklerde başarı şansı artabilir, bu mesleklere rağbet artabilir ya da bu mesleklerle ilgili gelişmeler, yeni düzenlemeler oluşturulabilir.

MERKÜR-NEPTÜN KARŞITLIĞI

13 Ağustos Perşembe sabah saatlerinde kesinleşecek bu uyumsuz açı, fikir ve görüşlerde bulanıklık, kararsızlık ve belirsizlik işaretçisi. Yanlış kararlar almaya, yanıltılmaya açık olabileceğimiz bu günün ilk yarısında çok riskli kararlar almamız, açıklamalar yapmamız, imzalar atmamız, toplantılar yapmamız çok akıllıca olmayabilir. Öte yandan, ilham almaya ve yaratıcılığa yönelik enerjiler çok baskın olacak gün boyunca…

GÜNEŞ-URANÜS ÜÇGENİ

13 Ağustos Perşembe günü öğle saatlerinde kesinleşecek bu uyumlu açı, yönetici ve idareci konumunda bulunan kişilerin hızlı ve sürpriz gelişmeler kaydedebileceğini gösteriyor. Bakalım bu uyumlu açı ülkemiz parti idarecileri açısından nasıl çalışacak… Kişisel bazda baktığımızda, sıra dışı ev orijinal tavrımızla ya da yaklaşımlarımızla etrafımızda ilgi uyandırabileceğimizi, değişik yöntem ve fikirlerle ortaya çıkmamız için uygun bir haftada olduğumuzu gösteriyor. Hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle (baba, koca, patron, müdür, yönetici) uzlaşma sağlama konusunda hızlı gelişmeler yakalayabiliriz.  

ASLAN BURCUNDA YENİAY

14 Ağustos Cuma akşamı saat 17:53’te 21 derece Aslan burcunda yeniay meydana geliyor. Yeni aylar yeni gelişmelere, adımlara açık zamanlardır. Yeniayın Aslan burcu gibi kendine güven, yönetme becerisi, kendini güçlü ve yaratıcı ifade yeteneğini temsil eden bir burçta gerçekleşiyor olması, ne istediğimizi açıkça beyan etme zamanlarında olduğumuzu gösteriyor. Kendine güvenli bir duruş sergilersek, sözlerimizin arkasında durursak, kendimizi açık, net ve kararlı bir şekilde ifade edersek, önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Yeniayın Uranüs ile birleşiyor olması, umduğumuzdan hızlı sonuç alabilme ve beklenmedik hoş sürprizler neticesinde istediğimizi elde edebilme şansımızı arttırıyor.  

Yeniaydan sonra Ay’ın önündeki ilk açı Venüs ile kavuşum olacak. Yani Venüsyen bir yeniaydan bahsediyoruz. Bu da, uzlaşma şansı veren birkaç günlük süreçte olacağımızın işaretçisi. Tabii Venüs’ün geri harekette olduğunu hesaba katarak, uzlaşma zeminini ancak bazı gecikmeler ya da anlaşmazlıklar sonrasında yakalanabileceğini söyleyebiliriz.  

GÜNEŞ-VENÜS KAVUŞUMU

15 Ağustos Cumartesi günü Venüs Güneş’in kalbinde olacak. Astrolojide Venüs “sevgi” kavramını temsil eder. Güneş “kalp” demektir. Aslan burcu da “kalbi” yönetir. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Güneş kavuşumu kalbimize dönme zamanında olduğumuzu gösterirken, sevgimizi kalpten ifade etme fırsatını da sunuyor beraberinde. Daha önce Merkür’ün Güneş’in kalbinde olmasını (Aslan burcunda) değerlendirmiştim. Linkteki video, Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş-Venüs kavuşumuna konusunda da ilham verebilir. http://www.astrolojitelevizyonu.com/arinma-zamani-astrolog-oner-doser-yorumluyor/

MERKÜR-PLÜTON ÜÇGENİ

15 Ağustos Cumartesi günü etkin olacak bu uyumlu açı, kişisel ifade becerilerimizi etkin bir şekilde ortaya koyabileceğimizi gösteriyor. Önemli görüşme ve yazışmalarımızı özellikle bu açının en etkin olacağı akşam saatlerine denk getirebiliriz. Anlaşmalar, sözleşmeler açısından da kullanabileceğimiz bir gündeyiz.

HAFTANIN GÜNLERE GÖRE DEĞERLENDİRMESİ

Bu güzel haftanın günlere göre değerlendirmesine gelirsek…

Pazartesi gününe başlarken henüz Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim ve haberleşme açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Olumlu sonuç almak istediğimiz ya da uzlaşma sağlama arzusunda olduğumuz iş ve girişimlerimizi sabah saatlerine denk getirebiliriz. Ama olumlu ve rahat akışlar sadece sabah saatleriyle sınırlı değil tabii ki. Öğle saatleri civarından itibaren daha etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı da bu rahat akışı büyütüyor, destekliyor. Bu açının kesinleşmesinden sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa gireceğinden, önemli iş ve girişimlerimizi saat 14:46 sonrasına bırakmasak isabet ederiz. Kısa bir müddet boşlukta ilerleyecek olan Ay saat 15:09’da Yengeç burcuna geçiyor. Bu saatten sonrasında mantıktan ziyade duygusal, daha hassas düşünceler ve davranışlar vurgu kazanmaya başlıyor. Ailevi ve milli konularda (ülkemizle ilgili) daha duyarlı tavır sergileyebileceğimiz iki günlük bir sürece giriyoruz Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, iletişimin rahat ve uyumlu akacağını gösteriyor. Görüşmemiz, konuşmamız, yazışmamız gereken şeyleri gece saatlerine alabiliriz. (Akşam yemeği ve sonrasındaki saatler)

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusallığın ve hassasiyetin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Neptün üçgeni, güne uyumlu ve huzurlu bir atmosferde başlayacağımızı işaret ediyor. Maneviyatı öne çıkaran bu uyumlu açı, ruhsal ve ilahi konulara vakit ayırmak, ilham almak, yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak açısından da güzel bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkin olacağı ikindi civarındaki saatlerde ise gergin, çekişmeli ve hırpalayıcı enerjiler devrede olacak, dikkat! Uzlaşma yakalamanın zor olduğu bu zaman diliminde şartları gereksizce zorlamasak isabet ederiz! Saat 14:11 itibariyle Başak burcuna geçiş yapacak olan Jüpiter, 9 Eylül 2016 tarihine kadar bu burçta seyredecek. Jüpiter’in Başak burcuna geçişinin genel ve burçlara göre değerlendirmesi için yazımın giriş bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Çarşamba gününün neredeyse tamamında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Güne başlarken dengemizi sağlamakta zorlansak da, günün ilerleyen saatlerinde istikrar ve dengeyi sağlamamız daha kolay olacak. Ay-Uranüs karesinin gergin etkileri günün ilk yarısında beklenmedik durum değişiklikleri ve gelişmeleri işaret ederken; Ay-Satürn altmışlığının istikrar ve denge sağlamaya yönelik destekleyici açısının etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde daha sağlam ilerleyebiliriz. Saat 20:43’te bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, saat 23:52’de aslan burcuna geçiyor. Genel olarak sakin ve durağan bir gecedeyiz diyebiliriz…

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi sıcakkanlı, spontane, iyimser ve kendine güvenli hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars kavuşumunun gergin enerjisinin etkin olacağı sabah saatlerinde sakarlıklara, kazalara, tartışmalara açık olacağız, dikkat! Sabah saatlerinde Merkür-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor ve bu uyumsuz açı, fikir ve görüşlerde bulanıklık, kararsızlık ve belirsizlik işaretçisi. Yanlış kararlar almaya, yanıltılmaya açık olabileceğimiz bu günün ilk yarısında çok riskli kararlar almamız, açıklamalar yapmamız, imzalar atmamız, toplantılar yapmamız çok akıllıca olmayabilir. Öte yandan, ilham almaya ve yaratıcılığa yönelik enerjiler çok baskın olacak gün boyunca… Öğle saatlerinde itibaren Güneş-Uranüs üçgeninin heyecanlandırıcı, uyandırıcı etkileri iyice baskınlaşıyor. Günün ikinci yarısını daha fazla etkileyecek bu uyumlu açı, yönetici ve idareci konumunda bulunan kişilerin hızlı ve sürpriz gelişmeler kaydedebileceğini gösteriyor. Bakalım bu uyumlu açı ülkemiz parti idarecileri açısından nasıl çalışacak… Kişisel bazda baktığımızda, sıra dışı ev orijinal tavrımızla ya da yaklaşımlarımızla etrafımızda ilgi uyandırabileceğimizi, değişik yöntem ve fikirlerle ortaya çıkmamız için uygun bir haftada olduğumuzu gösteriyor. Hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle (baba, koca, patron, müdür, yönetici) uzlaşma sağlama konusunda hızlı gelişmeler yakalayabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yepyeni, taptaze enerjilerle dolacağımız güzel bir gündeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin enerjik hissettiren ve hareketlendiren etkileri sabah saatlerinden başlıyor ama öğle sonrasındaki saatlerde daha da artıyor. Yeni, değişik, farklı fikirlere, kendini sıra dışı ve yaratıcı ifade etmeye meyil göstereceğimiz bu güzel günde, önemli adımlarımızı en azında yeniayın gerçekleşeceği 17:53 sonrasına bırakabiliriz. (Aslında yeniaydan bir gün sonrası daha uygundur). Ay ve Güneş saat 17:53’te kucaklaşıyorlar! Aslan burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniayın etkileri hakkında bilgiyi yazımın giriş bölümünde okuyabilirsiniz. Yeniaydan sonra Ay’ın önündeki ilk açı Venüs ile kavuşum olacak. Yani Venüsyen bir yeniaydan bahsediyoruz. Bu da, uzlaşma şansı veren birkaç günlük süreçte olacağımızın işaretçisi. Tabii Venüs’ün geri harekette olduğunu hesaba katarak, uzlaşma zeminini ancak bazı gecikmeler ya da anlaşmazlıklar sonrasında yakalanabileceğini söyleyebiliriz. Aşk ve romantizm açısından harika bir gecedeyiz, değerlendirebiliriz…

Cumartesi günü sabah saatlerinde Ay henüz aslan burcunda ilerliyor olacak. Ay-Satürn karesinin etkinleşeceği sabah erken saatlerde girişeceğimiz işlerden istediğimiz sonuçları elde etmemiz zor gözüküyor. Engellenmelerle, gecikmelerle karşılaşmamız muhtemel bu saatlerde şartları zorlamasak isabet ederiz. Saat 07:37’de boşluğa girecek olan Ay, saat 10:45’te Başak burcuna geçiyor. Planlı ve organize hareket edersek, başarıya daha kolay ulaşabileceğimiz şanslı saatlerdeyiz. Bu şans ve fırsatlara açık zaman dilimi öğle saatlerinde etkisini maksimum göstermeye başlıyor. Öğle sonrasındaki saatlerde de etkisi henüz devam ediyor. Her türlü iş ve girişim açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Gün boyunca etkisini gösterecek olan Güneş-Venüs kavuşumu sürecinde günün büyük çoğunluğunda Venüs Güneş’in kalbinde olacak. Astrolojide Venüs “sevgi” kavramını temsil eder. Güneş “kalp” demektir. Aslan burcu da “kalbi” yönetir. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Güneş kavuşumu kalbimize dönme zamanında olduğumuzu gösterirken, sevgimizi kalpten ifade etme fırsatını da sunuyor beraberinde. Daha önce Merkür’ün Güneş’in kalbinde olmasını (Aslan burcunda) değerlendirmiştim. Linkteki video, Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş-Venüs kavuşumuna konusunda da ilham verebilir. http://www.astrolojitelevizyonu.com/arinma-zamani-astrolog-oner-doser-yorumluyor/ Bugün Merkür-Plüton üçgeni de kesinleşiyor. Gün boyunca etkin olacak bu uyumlu açı, kişisel ifade becerilerimizi etkin bir şekilde ortaya koyabileceğimizi gösteriyor. Önemli görüşme ve yazışmalarımızı özellikle bu açının en etkin olacağı akşam saatlerine denk getirebiliriz. Anlaşmalar, sözleşmeler açısından da kullanabileceğimiz bir gündeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detayların ve ayrıntıların vurgu kazanacağı, üzerinde uğraştığımız işlere titizlik göstermemiz gereken bir gündeyiz. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde karar vermekte ve eyleme geçmekte zorlanabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin olumlu enerjisinin etkin olacağı öğle saatleri civarında harekete geçebilir, organizasyonlar yapabilir, daha aktif olabiliriz. Önemli konuşma, yazışma ve duyuruları Ay-Merkür kavuşumunun da etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlere alabiliriz. Problemlere çözüm üretebileceğimiz, başkalarına fikir ve görüşlerimizi daha iyi anlatabileceğimiz saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! Bu olumlu ve rahat enerji akışı akşam saatlerinde de devam ediyor. Bilgi ya da fikir alış verişleri açısından değerlendirebiliriz…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

8 Ağustos 2015, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

08.08.2015

Designed by Ongunsoft