Öner Döşer

10 Aralık Haftası

Bu sayfa 10530 kişi tarafından ziyaret edildi.

Deneyimlerimizi, felsefemizi, hayat görüşümüzü başkalarıyla paylaşmak, yakın geleceğimiz hakkında vizyon kazanmak açısından mükemmel bir haftadayız. 11 Aralık Salı günü Merkür Yay burcuna geçiyor, 13 Aralık Perşembe günü Yay burcunda yeniay gerçekleşiyor ve “Büyük Uyandırıcı” Uranüs Koç burcunda direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Doğru ve kapsamlı bilgi yayma, uyandırma zamanı! 

15-16 Aralık Cumartesi ve Pazargünlerinde Taksim Martı otelde Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi tarafından düzenlenecek konferanslarda konuk konuşmacı olarak yer alacağım. Son dört buçuk yılda yaptığım araştırmalarımdan elde ettiğim ve önümüzdeki dönem için bize ışık tutacağına inandığım bilgileri detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaşacağım. Konferans akış programı ve bilgi için aşağıdaki linki tıklatabilirsiniz.  http://siriusufo.org/2012-ve-otesi-konferans

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Bugün başarılı ve doğru tespitler yapmak açısından sezgilerimizi dinlememiz çok önem taşıyor. Güne başlarken Ay-Neptün üçgeninin sezgileri arttıran, mistik ve manevi alanda rahatlatan etkileri henüz devrede olacak. Bu güzel zaman aralığını iyi değerlendirerek, değerli dostum Haktan Akdoğan ile birlikte 11:45’te Show TV’de Saba Tümer’in konuğu olacağız. Öğle saatlerinde Ay-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Ayağı yere basan projelere yönelmemiz, gerçekçi olmamız, yaptığımız işlerin sorumluluğunu almamız gerekiyor bu saatlerde. Kadınlarla ilişkilerde olgunluk ve sabır gerekebilir. Öğle sonrasında etkinleşecek Ay-Plüton altmışlığı güçlü duygusal destekler alabileceğimize, birlikte hareket etmekten güç kazanacağımıza işaret etmekte.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımızla ilgili konuların öne çıkacağı, mantıktan ziyade duyguların ağırlık kazanacağı bir gündeyiz. Sabaha karşı Merkür Yay burcuna geçiyor. Hayat felsefemizi ve bildiklerimizi geniş vizyonla ifade edebilme şansımız artıyor. Ama bugüne dikkat! Zira Merkür-Neptün karesi de kesinleşiyor ve yanlış teşhis, ifade, anlaşılma riskini de ortaya çıkarıyor. Önemli anlaşmaları, bilgi paylaşımlarını bugüne denk getirmemek isabetli olur. Gün içerisinde Ay hem Mars ve hem de Venüs ile irtibat kuracağından, aşk ve ilişkiler bağlamında gayet olumlu etkiler var. Değerlendirelim! 15:07’de boşluğa girecek olan Ay günün geri kalanında boşlukta ilerleyecek. Ama Venüs kavuşumunun olumlu ve huzurlu enerjisini üzerinde taşımaya devam edecek.

Çarşamba gününe geçişle birlikte 00:21’de Ay Yay burcuna geçiyor. İyimserleşme ve genişleme arzumuz ön plana çıkmaya başlıyor. Ama aşırı heyecanlı ve abartılı davranmaya da açık olmaya başlıyoruz. Gece geç saatlerde Ay Merkür-Neptün karesini tetikleyeceğinden, yanılma veya yanlış karar verme riski taşıyoruz. Sabah saatlerinde ise Ay-Uranüs arasındaki üçgen açının uyumlu ve akıcı enerjisi devreye giriyor. Sürprizler, yenilikler açısından güzel saatlerdeyiz. Günün ikinci yarısına kadar etkin olacak bu heyecanlı, hareketli ve yenilikçi olmaya iten pozitif enerji, Ay-Jüpiter karşıtlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde biraz fazla heyecanlı, abartılı ve yüksek frekanslı hale dönüşüyor, büyüyor. Yapacağımız iş ve girişimlerde boyumuzu ve amacımızı aşmamaya çalışmamız isabetli olabilir. İlahi ve mistik temaların, yüksek enerjilerin hakim olacağı Yeniaya yakınlaştığımız bu güzel günü yeni başlangıçlardan ziyade eldeki işleri tamamlamaya ve geleceğe yönelik hazırlıklar yapmaya yönelik kullanabiliriz.

Perşembe gününün neredeyse tamamında Ay Yay burcunda ilerliyor. Sabah 10:41’de Yay burcunda yeniay gerçekleşiyor. Atacağımız yeni adımlar umduğumuzdan daha geniş alana yayılabilir. Bilgi ve deneyimlerimizi, hayat görüşlerimizi ve inandığımız değerleri paylaşmamız açısından güzel bir sürece giriyoruz.  Yeniaydan sonra Ay gün boyunca boşlukta ilerleyecek. Öğle sonrasındaki saatlerde Uranüs direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Yaratıcılığımızı ortaya koymak, farkındalık kazandığımız alanlarda başkalarını da uyandırmak, yeni ve orijinal girişimlerde bulunmak adına harika bir sürece giriyoruz. 23:42’de Ay Oğlak burcuna geçiyor. Yakınlaşan Ay-Neptün altmışlığı hayallerimizi somutlaştırma enerjisi veriyor. Dua ve zikir, imgeleme çalışmaları için güzel saatlerdeyiz. 

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Uranüs karesinin gergin ve ne yöne çekileceğimizi kestiremeyeceğimiz değişkenlik enerjisi devrede olacak. Bu yüzden önemli iş ve girişimlerimizi Ay-Satürn altmışlığının devreye gireceği, somutlaştırma ve sağlamlaştırma enerjisi taşıyan etkilerinin devreye gireceği öğle sonrasına almak daha isabetli olabilir. Ama Ay-Plüton kavuşumunun duygusal anlamda hırpalayıcı etkilerini de hesaba katmalıyız. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs üçgeni yeni ve özlü bilgiler aktarmak, orijinal fikirler ortaya koymak, iletişim ve haberleşme, önemli toplantılar ve anlaşmalar için kullanılabilir, değerlendirelim!

Cumartesi gününün neredeyse tamamına Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Mars kavuşumu gerçekleşiyor. Kendimizi aktif ve dinamik hissedeceğimiz, efor ve güç, cesaret ve ataklık gerektiren işlere girişebileceğimiz saatlerdeyiz. Ama agresyondan uzak kalmamızda fayda var. Bu etkiler günün önemli kısmına hakim olurken, akşam saatlerinden itibaren Ay-Venüs altmışlığının yumuşak ve huzurlu enerjisi devreye girmeye başlıyor. Aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, eğlenceli aktiviteler açısından çok güzel enerjiler taşıyan gece saatleri bizi bekliyor! 23:14’te boşluğa girecek olan Ay 23:52’de Kova burcuna geçiyor.

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Bilgi alışverişinde bulunmak, yeni şeyler öğrenmek, yaratıcılığımızı ortaya koymak, sosyalleşmek ve birlikte aktiviteler ortaya çıkarmak adına harika bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay Merkür-Uranüs ikilisiyle irtibat sağlayacağından, saydığımız bu etkiler iyice katlanıyor. Kendimizi ifade etmemiz açısından çok güzel enerjiler taşıyan sabah-öğle arasındaki saatleri iyi değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde biraz yorgun ve engellenmiş hissetsek de, bu açının hemen ardından gelecek ve ikindi civarından itibaren iyice etkisini gösterecek Ay-Jüpiter üçgeninin yaratacağı olumlu atmosfer, her türlü iş ve girişim açısından çok işimize yarayabilir. Bugün sabah erken saatlerde Yay burcuna geçecek Venüs ilişkilerimize heyecan ve sıcaklık taşırken, akşam saatlerinde etkinleşecek Venüs-Neptün karesi ilişkilerde yanılma veya yanıltılma, hayal kırıklığı yaşama riski taşıyor; dikkat!

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

9 Aralık 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Aralık ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/arama?q=aral%C4%B1k+2012

21 Aralık 2012 hakkındaki kısa değerlendirmem için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/aralik-2012-burc-yorumlari

09.12.2012

Designed by Ongunsoft