Öner Döşer

10 Aralık Haftası

Bu sayfa 12724 kişi tarafından ziyaret edildi.

PERŞEMBEDEN SONRASI…

İletişim gezegeni Merkür 13 Aralık Perşembe günü Yay burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte Yay burcunda ilerleyen Jüpiter ile kavuşumunun etkileri de belirginleşmeye başlıyor. Peki, bu ne anlama geliyor? Astroloji Televizyonu Youtube kanalı için hazırladığımız haftalık videoda bu konuyu detaylı biçimde ele aldım ve burçlara göre değerlendirmeler de yaptım. İzlemek için tıklayınız… https://www.youtube.com/watch?v=lHEkVhdsOjw

Uzun vadeli hedefler

Yay burcunda yeniayla birlikte uzun vadeli hedeflerimizi devreye sokma zamanına gelmiş bulunuyoruz. Merkür’ün Yay burcuna geçeceği Perşembe gününden itibaren işlerimizi daha geniş alana yaymak açısından güzel bir zaman dilimine girmiş olacağız. Zira Merkür, Yay burcunun yöneticisi Jüpiter ile kavuşuma doğru ilerleyecek ve 21 Aralık’ta bu ikilinin tam kavuşumuyla birlikte genişlemeye yönelik enerji zirveye varacak!

Aşağıda Merkür’ün Yay burcuna giriş haritasını görmektesiniz.

 

 

İçinde bulunduğumuz günleri, ama özellikle Perşembe gününden sonrasını şu alanlarda girişim-büyüme-genişleme yönünde kullanabiliriz:

 • Eğitim-akademik konular
 • Yayıncılık-yazmak ve yayınlamak
 • Uluslararası ticaret- ithalat-ihracat
 • Turizm
 • Seyahatler
 • Pasaport-vize işlemleri
 • Hukuki konular-davalar
 • Patent başvuruları
 • İnançlarla ilgili konular
 • Felsefi konular
 • Medya-sosyal medya

Jüpiter’in Yay burcundaki seyri sürecinde Yay burcundaki diğer gezegen hareketleri de tüm bu konularda girişimler yapmak açısından değerlendirilebilir. Bu bağlamda önümüzdeki yakın süreçte dikkat çeken zamanlar şunlar:

21 Aralık 2018: Merkür-Jüpiter kavuşumu civarındaki günler

2-3-4 Ocak 2019: Ay’ın Jüpiter ve Merkür ile kavuşum yapacağı tarihler

21-22 Ocak 2019: Venüs-Jüpiter kavuşumu civarındaki günler

29-31 Ocak 2019: Ay-Venüs-Jüpiter dizilimi

Bu tarihlerden en önemli olanı değerlendirerek farklı ülkelerden kişilerin katılımcı olacağı bir etkinlik gerçekleştirdik! Tanıtım metnini burada yayınlıyorum. Detaylı bilgi için https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/meksika-astroloji-inziva-xixim-paradise-resort-ve-uxmal-piramidleri/

Jüpiter, Venüs ve Ay’ın Yay’daki uğurlu hizalaması altında,

Göklerin bilgisini paylaşmak ve Mayaların kadim bilgeliği ile yeniden birleşmek için bir araya geliyoruz. Bu muhteşem astroloji inzivasına katılın, ruhsal kanalınızı açın ve özel bir toplulukla harika zaman geçirin!

29 Ocak – 5 Şubat, 2019

Dünyaca ünlü üç astrolog, Xixim, Meksika’daki bir cennet beldesinde olağanüstü bir etkinliğe liderlik edecek.

Maurice Fernandez – Evrimsel Astrolog

Gemini Brett – Şamanik Astrolog

Oner Doser – Geleneksel Astrolog

Özel Konuklar: Ursula Stockder ve Nadiya Shah

 

 

– Astroloji – Yoga – Astronomi – Tören – Plaj – Topluluk – Uxmal Piramidi –

Merkür-Jüpiter’in tam kavuşum tarihine yakın bir başka eğitime daha başlıyoruz.

Yeşne Karaca İren ile Ezoterik Astroloji

İçeriğinde ezoterizm, yaratılış ve yasalar, varlık ve astrolojik bağlantı, beden ve çakralar, 7 asal tesir kuşağı, ezoterik açılımlarıyla burçlar, gezegenler, evler ve açıları, harita okuma pratiğini barındıran kurs programı, Alice A. Bailey tarafından aktarılan Tibetli üstat Djwhal Khul’un 7 Rays (7 Tesir Kuşağı) öğretisinin İbn-i Arabi bakışlı İslam ontolojisi ile sentezine dayanmakta. Program detayı, süresi ve ücretiyle ilgili bilgi için linki ziyaret ediniz http://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/yesne-karaca-iren-ile-ezoterik-astroloji-2/

 

 

İlişkilerde sağlam adımlar!

Venüs-Satürn altmışlığının etkili olduğu, yani ilişkiler açısından sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir haftadayız. Cuma-Pazar günleri arasındaki zaman dilimini bu yönden değerlendirebiliriz. Olumlu enerji akışı Pazar akşam saatlerinde maksimuma varıyor! Ay-Güneş arasındaki uyumlu açının etkili olduğu Çarşamba günü de yine ilişkiler ve ortaklaşa projeler, evlilik yönünde atılan adımlar açısından tercih edilebilir günler arasında yer alıyor. İlişkileri burçlara göre de değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız… https://www.youtube.com/watch?v=lHEkVhdsOjw


Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Finansal konularda girişim yapabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton kavuşumuyla başladığımız günün sabah saatleri biraz mücadeleli geçebilir. Ama Ay-Merkür altmışlığına doğru ilerlemeye başladığımız öğle saatlerinden itibaren iletişim daha rahat akıyor. Önemli toplantı, yazışma, anlaşma ve duyurularımızı öğle sonrasına bırakabiliriz. Olumlu akış gece saatlerine kadar devam ediyor. Şifa ve iyileştirmeye yönelik iş ve girişimler açısından da yine günün ikinci yarısını kullanabiliriz. Gecenin geç saatlerinde Ay-Uranüs karesinin devreye girmesiyle birlikte elektrikli bir enerji akışı devreye giriyor, dikkat!

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra Ay Kova burcuna geçiyor (02:39). Entelektüel ve zihinsel konularla uğraşmak açısından güzel, yaratıcılığımızı ve orijinal düşüncelerimizi ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu öğle saatlerinde ilişkiler açısından zorlu bir enerji akışı var, farkında olalım! Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerine doğru yapacağımız iş ve girişimlerde daha kolay ilerleyebiliriz. Gelişime ve genişlemeye açık bu zaman dilimini eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, seyahatler, hukuksal konular, medyatik konular açısından değerlendirebiliriz.  

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Bilgimizi diğer insanlara aktarmak, eğitim ve benzeri alanlarda gelişme kaydetmek açısından harika bir gündeyiz! Sesimizi duyurabilir, çok sayıda insana ulaşma şansı yakalayabiliriz. İkili ilişkilerimiz alanında güzel gelişmelere açık olacağımız günün özellikle ikinci yarısını önemli kişilerle toplantılar, önemli başvurular, talepler, girişimler açısından değerlendirebiliriz! Akşam saatlerinde bu olumlu ve genişlemeci enerji akışı maksimuma varıyor!

Perşembe gününün ilk yarısında Kova burcunda ilerleyen Ay öğle saatlerinde Uranüs ile altmış derecelik olumlu açısını kesinleştiriyor. Sabah-öğle arasındaki zaman diliminde farklı fikirlerimizle dikkat çekebilir, yaptığımız işlerde fark yaratabiliriz! Güzel sürprizlere, yeni gelişmelere açık bu zaman diliminde keşifçi, icatçı yönlerimiz vurgu kazanıyor olacak, değerlendirebiliriz! 13:19-15:39 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek olan Ay, saat 15:39’da Balık burcuna geçiyor. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde çok yöne dağılan zihnimizi toparlamakta zorlanabiliriz. Yapamayacağımız işlere girişmememizde, tutamayacağımız sözleri vermememizde fayda var!

Cuma günü boyunca Balık burcunda ilerleyen Ay’ın Venüs ve Jüpiter ile açılarının aktif olduğu sabahın erken saatlerinde şanslı, olumlu, güzel bir enerji akışı var. Fakat öte yandan harcatan, müsrifliğe eğilim veren bir akış da söz konusu. Neyin gerekli olduğunu belirlemek, gereksiz harcamalardan kaçınmak isabet olur bu saatlerde. Ay-Satürn altmışlığının etkisinin devreye girdiği sabahın ilerleyen saatlerinde ise enerji daha dengeli akıyor. Gerçekçi ve ayağı yere basan, gerekli ve dengeli harcamalar ya da yatırımlar yapmak açısından olumlu bir akış mevcut. Öğleye kadar çok etkili olan bu zaman dilimini kullanabiliriz. Ay-Neptün kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri maneviyat ve ruhsallık enerjisini vurguluyor. Başkaları için güzel işler yapma, özveri ve alçakgönüllülük zamanı!

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Mars kavuşumu ve ardından Ay-Plüton altmışlığı ile güne aktif, biraz da agresif başlayabiliriz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Tartışmacı ve gergin bir enerji akışı var. Hem özel ilişkiler, hem de sosyal ve iş ilişkileri açısından riskli bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Ay-Kiron kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde sağlık açısından dikkatli olmamızda fayda var!

Pazar gününe geçişten bir müddet sonra Koç burcuna geçen Ay (03:43) sabah erken saatlerde Merkür ile uyumlu açısını kesinleştiriyor. Önemli konuşmalar, yazışmalar, duyurular açısından sabah saatlerini değerlendirebiliriz. Ay’ın Jüpiter ile uyumlu açıda ilerlediği gün genelinde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Venüs-Satürn altmışlığının etkisini maksimumda gösterdiği bugünde ilişkiler açısından sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu gecenin geç saatlerinde duygusal anlamda zorlanmalar dışında engellenme ve gecikmelere de açığız, dikkat!  

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

09.12.2018

Designed by Ongunsoft