Öner Döşer

10 Ekim Haftası

Bu sayfa 5541 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Belirsizliklerin ağırlık tutacağı, kararsızlığın hakim olacağı saatlerin ardından saat 15:57’de Ay Koç burcuna geçiş yapıyor. Bu saat sonrasında netlik kazanmak mümkün olacak ve kararlılık artmaya başlayacak. Cesur girişimlere açık olacağımız bu saatler sonrasında, girişeceğimiz işlerde hızlı gelişmeler bekleyebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Uranüs kavuşumunun etkisi devreye girmeye başlıyor. Şartların kalıcı olmasını sağlamakta zorlanacağımız bu saatlerde beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmamızda fayda var. Öte yandan, yaratıcı yönlerimizi daha etkin biçimde sergileyebilir, ani idrak ve farkındalıklar yaşayabiliriz. Keşif ve icatlara, üzerinde çalıştığımız konularda sıra dışı saptamalara da açık olacağız. Sıra dışı, orijinal bir akşamdayız. Gece saatlerinde Ay-Plüton karesi yakınlaşıyor ve duygusal anlamda hırpalayıcı olabilecek durumları haber veriyor. Özel ve ailevi ilişkilerimizde dikkatli olsak iyi ederiz!

 

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda hareket ediyor. Temposu yüksek bir gündeyiz. Girişimcilik ve atılganlığın ön plana çıkacağı bu günde, kendimizi oldukça aktif ve dinamik hissedebiliriz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Plüton karesinin gergin ve çekişmeli etkileri devrede olacağından, yapacağımız iş ve girişimlerde zorlanabiliriz. Duygusal anlamda huzursuzluk hissedebiliriz. Öğle saatleri civarında gergin etkiler azalmaya başlıyor. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars üçgeni, bu saatler civarında kendimizi çok etkin ve aktif hissedebileceğimizi, cesaret ve girişimcilik gerektiren konularda eyleme geçebileceğimizi ve hızlı sonuç alabileceğimizi gösteriyor. Efor ve güç gerektiren işleri halletme zamanı!

 

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. İki hafta kadar önce başlattığımız proje ve girişimlerin sonuçlarıyla karşılaşacağımız bir gündeyiz. 05:05’te Koç burcunda dolunay gerçekleşiyor. Gün boyunca ilişkilerimizde gerginlik hissedebiliriz. Bu etki Ay’ın Satürn ile karşıt konuma geleceği sabah saatlerinde iyice belirginleşmeye başlıyor ve etkisi güne yayılıyor. Bu dolunay bize, uğraştığımız iş ve girişimlerimizin pek de hızlı ilerlemeyeceğini, mücadele ve gayret gerektireceğini, bazı engellenmeler ve gecikmelerle karşılaşabileceğimizi göstermekte. Ama başarısız olacağımız anlamına gelmiyor. Sadece daha fazla uğraş vermemiz, sabırlı olmamız gerekecek. Gün boyunca etkin olan Merkür-Neptün üçgeni, yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü aktive ediyor. Edebi konularda, yazışmalar ve konuşmalarda duygulara dokunan konuşmalar yaparak ve karşımızdakilerle empati kurarak başarılı olabiliriz. Gece geç saatlerde Ay-Neptün altmışlık açısı da devreye giriyor. Meditasyon, zikir, enerji çalışmalarına yönelmek açısından uygun bir gündeyiz.

 

Perşembe günü saat 04:36’da Ay Boğa burcuna geçiyor. Huzur ve güven arzusunda olacağımız, kendimizi garantiye almaya önem vereceğimiz, risklerden uzak kalma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton altmışlığı, ilişkilerimizde beklediğimiz güç desteğini bulabileceğimizi gösteriyor. Ama gereken sorumluluğu almamız ve gayreti göstermemiz sayesinde. Zira Güneş-Satürn kavuşumunun kesinleşeceği bir gündeyiz ve üzerimize düşenleri yapmadığımız sürece beklediğimiz sonuçları almamız zor olacak. Ama gereken gayreti gösterebilirsek, kalıcı ve somut sonuçlar alabileceğiz. Olgunluk ve sabır göstermemiz gereken bir gündeyiz! Merkür Akrep burcuna geçiyor. Zihinsel olarak kendimizi daha iyi odaklayabileceğimiz, ama düşüncelerimizde inat ve ısrar etme eğilimi göstereceğimiz bir sürece giriş yapıyoruz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Venüs karşıtlığının etkisiyle ikili ilişkilerimizde geçici gerginlikler yaşasak da, Ay-Jüpiter kavuşumunun etkinleşeceği akşam saatlerinde işleri düzeltme-yoluna koyma fırsatı bulabileceğiz. Şanslı akşam saatlerinde yapacağımız konuşmalardan ve girişeceğimiz işlerden olumlu geri dönüşler alma potansiyelimiz yüksek; değerlendirebiliriz!

 

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Maddi güvence konularının, finansal temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Her ne kadar huzur ve sakinlik arayışında olsak da, sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars karesinin etkisiyle gereksiz agresif çıkışlar yapma ve mevcut huzuru bozma riski taşıyoruz, dikkat! Gergin etkiler öğle saatlerine kadar belirgin bir şekilde devrede olurken, öğle sonrasındaki saatlerde sakinlik ve durağanlığı temin etmek daha mümkün olacak. Giderek etkinleşmeye başlayan Venüs-Jüpiter karşıtlığı, parasal konularda müsrifçe harcamalara eğilim göstereceğimize işaret ediyor. Keyif ve zevke yönelik konulara, estetik ve güzellikle ilgili temalara harcamalar yapabiliriz. İlişkilerimiz konusunda da abartılara, gereksiz kıskançlıklara kapılmamaya özen göstermemizde fayda var.

 

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Tatlı bir tembellik ve dinlenme arzusuyla başlayacağımız günün öğle sonrasında hareketleneceğiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, duygusal anlamda karmaşıklık hissine, yanılma ve yanıltılmaya açık olacağımızı, belirsizlik ve kararsızlık etkisinin öne çıkacağını gösteriyor. 17:15 itibariyle Ay İkizler burcuna geçiyor ve günün geri kalanında tempo yükseliyor. İletişim trafiğinin yoğun akacağı akşam saatlerinde, sosyal organizasyonlar yapabilir, kültürümüzü arttıracak aktivitelere katılabiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkisini belirginleşeceği gece saatlerinde ise, hoş sürpriz ve gelişmelere açık olacağız. Aşk ve romantizm açısından heyecanlı ve elektriğin güzel aktığı bir akşamdayız. Sosyal aktivitelere dahil olabilir, yeni insanlarla tanışabilir, ilginç ortamlarda bulunabiliriz. Yaratıcılığımızın aktif olacağı bu saatlerde fikir alışverişlerinde bulunmak, beyin fırtınası yapmak bizi isabetli noktalara taşıyabilir. Sosyal olmakta fayda var…

 

Pazar gününün tamamında Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Yine iletişimin hareketli akacağı bir gündeyiz. Yakın yerlere geziler düzenlemek, yeni şeyler öğrenmeye yönelik aktivitelere katılmak, bilgi alışverişinde bulunmak için güzel bir gündeyiz. Alacağımız tavsiyeler, girişim yapmayı düşündüğümüz projelerimiz açısından olumlu açılımlar yapabilir. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton altmışlığı, fikirlerimize destek bulabileceğimizi, başkalarını ikna etmek gereken işlerde başarı elde edebileceğimizi gösteriyor. Önemli konuşmalar, yazışmalar yapmak açısından bu günü iyi değerlendirebiliriz. Yakın yerlere seyahatler yapmak, yeni şeyler öğrenmek veya daha önce öğrenilen şeyleri aklımızda yerli yerine oturtmak açısından da son derece olumlu etkiler devrede olacak.

 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

9 Ekim Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Bu haftanın en önemli Güneşmerkezli açılarına gelince…

12-13-14 Ekim: Dünya-Satürn-Güneş dizilimi. 12 Ekim tarihinde Satürn ile birleşen dolunay gerçekleşiyor. 13-14 Ekim tarihlerini önemsiyorum, çünkü Dünya-Güneş-Satürn dizilimi olacak bu tarihlerde. 21 Mart 2010 tarihinde Dünya ve Satürn tam olarak Güneş ile hizalandıklarında İzlanda’da bir volkan patlaması olmuştu. Satürn ile dizilimlerde deprem veya volkan aktivitelerine rastlıyorum. Dolayısı ile bu tarih civarındaki günlerde etkin doğal afetler yaşanabileceğini düşünebiliriz. Güneş lekesi sayısının yüksek olmaması olumlu bir gösterge, ama hızlı bir şekilde yükseliş göstermeyeceğinden emin olamayız ve böyle hızlı yükseliş zamanlarında doğal afetlerde artış ve insan ilişkilerinde türbülans görülüyor. Dolunayın gergin etkilerini hesaba katarak bu üç günlük süreçte özel ve sosyal ilişkilerimizde huzursuzluk yaratacak durumlardan uzak kalmamızda fayda var.

Güneş aktiviteleri

Hafta içinde dikkat çekici seviyeye yükselen güneş lekeleri, son iki-üç gündür düşük seviyelerde seyrediyor. 4-5 Ekim tarihinde güneş lekesi sayısı 126’ya yükseldi. 7 Ekim itibariyle ise 61 güneş lekesi görülmekte. Konu hakkında www.spaceweather.com adresinden ve aşağıya kopyaladığım bölümden bilgi alabilirsiniz.

Geçen haftaki yazımda 6-7 Ekim tarihlerine dikkat çekmiştim. 6 Ekim tarihinde Arjantin’de 6 büyüklüğünde çok tehlikeli ve çok güçlü olduğu belirtilen bir deprem meydana geldi. Depremin ardından, 8 Ekim tarihinde 4,9 büyüklüğünde bir de artçı sarsıntı oluştu.

http://earthquake-report.com/2011/10/06/very-dangerous-and-very-strong-shallow-earthquake-in-argentina/

 

NASA uzmanları bu tarihler civarında iki veya üç CME’nin (Koronal Kütle Fışkırması) Dünya’mıza ulaşıp minör jeomanyetik fırtınaya yol açabileceğini belirtiyorlardı. Aşağıya bu bilgiyi kopyalıyorum.  

GEOMAGNETIC STORM WATCH: NOAA forecasters estimate a 30% chance of minor geomagnetic storms on Oct. 5th and 6th as a series of two to three CMEs sweeps past our planet.

 

09.10.2011

Designed by Ongunsoft