Öner Döşer

10 Eylül Haftası

Bu sayfa 7199 kişi tarafından ziyaret edildi.

10 Eylül Haftasına Astrolojik Bakış 

Merkür-Güneş kavuşumu 10 Eylül Pazartesi günü kesinleşiyor. Önemli kararlar almamız, konuşmalar yapmamız açısından dikkat çekici bir gün bu. Kişisel olarak Merkür’ün 17 dakikaya kadar Güneş’e yakınlaştığı ve “Güneş’in kalbinde” olarak ifade edilen ve Merkür doğasındaki konuların adeta kalpten gelen ve öze yakın, bunun yanı sıra sanki özel ve korunmuş gibi çalıştığı zamanları önemli kararlar, konuşmalar, yazışmalar açısından değerlendirmeye çalışırım. Pazartesi günü 08:30-23:20 saatleri arasında Merkür Güneş’e bu yakınlık dahilinde olacak. Gün boyunca iletişimin hızlı akacağını da tahmin ettiğim bu günde önemli açıklamalar, konuşmalar, haberler de beklenebilir medyada. Güneşmerkezli bakışla Merkür-Dünya-Mars dizilimlerle birlikte okunduğunda sert ve gergin etkiler de 10 Eylül Pazartesi ve 11 Eylül Salı günlerine hakim olacak gibi gözüküyor. Yazımın sonundaki güneşmerkezli bakış bölümünde buna değineceğim.

Venüs-Uranüs arasındaki uyumlu üçgen açı 12 Eylül Çarşamba günü kesinleşiyor. İlişkilerde tatlı sürprizler ve heyecanlara açık olacağız. Karşımızdaki kişileri şaşırtacağımız teklifler, hediyeler, sürprizler yapmak gibi bir düşüncemiz varsa, tam da zamanıdır! İlginç ve farklılık yaratacak özgün estetik değişiklikler açısından da güzel bir gündeyiz. Bunu hem kendi görüntümüz, giyim kuşamımız için, hem de evde veya işyerimizde yapmayı düşündüğümüz dekorasyon değişiklikleri yönünde düşünebiliriz.

16 Eylül Pazar sabahı 05:10’da 23 derece Başak burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Başak hasat döneminin, çalışmanın karşılığını almanın, verimliliğin de mükemmel bir sembolüdür. Bu burçta gerçekleşen yeniayla birlikte, yeni bir hasat, verimlilik dönemi başlıyor demektir. Artık yazın rehavetinden sıyrılıp işimizin başına dönmemizin zamanıdır. Her türlü iş ve organizasyonlarla ilgili yeni girişimler açısından bu yeniayı kullanabiliriz. Muhasebe, bankacılık, sağlık ve hijyen konularında girişimlerimizi takip eden hafta başından itibaren aktif edebiliriz (17 Eylül haftası). İşe detaylara eğilerek başlayabiliriz. Yapacağımız işi iyi planlayarak hareket etmemiz, başarıyı da beraberinde getirecektir. 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Çevremizle, ülkemizle ilgili durum ve konuların duygusal anlamda vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Plüton ve Uranüs ile gergin açılarda olması gergin ve patlayıcı duygusal çıkışlara açık olacağımızı işaret ediyor. Elimizden geldiğince kontrollü olabilirsek, muhtemel gerginliklere ve kırgınlıklara meydan vermeyiz. Güneş-Merkür kavuşumunun kesinleşeceği bir gündeyiz. Önemli kararlar alabilir, önemli konuşmalar ve yazışmalar yapabiliriz. Bunu en doğru kullanabileceğimiz zamanlar öğle saatleri civarından başlıyor, gece saatlerine kadar uzanıyor. Gün boyunca iletişimin hızlı akacağını da tahmin ettiğim bu günde önemli açıklamalar, konuşmalar, haberler de beklenebilir medyada. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars üçgeni civarındaki saatlerde duygularımızı daha güçlü ve aktif ifade etme şansı bulacağız. Enerji ve eforumuzu, cesaret ve kendine güvenle birleştirebileceğimiz ve dikkat çekici konuşmalar yapabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Milli ve mahalli konuların öne çıkacağı, duygusal temaların ağırlık kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı, otoriteyi temsil eden kişilerle, güçlü ve etkin kişilerle, kurumlarla, baba ve koca gibi hayatımızda önemli yer tutan erkek figürleriyle görüşmeler, konuşmalar yapmak açısından olumlu etkilerin ağırlık kazanacağını gösteriyor. Bu açının ardından gelecek Ay-Merkür altmışlığı da duygularımızı iyi ve etkili ifade şansı veriyor. Ticari konularda, alışverişlerde, tanıtım ve pazarlama gibi konularda iletişim ve haberleşmeyi aktif kullanmamızın faydasını görebiliriz. Olumlu etkiler öğle sonrasındaki saatlere de yansıyor. Akşam saatlerinde ise Ay-Satürn karesinin duygusal anlamda baskılayan etkileri devreye giriyor. Kadınlarla ilgili konular, ailevi temalar, sağlıkla ilgili temalarda şartlarımızı ve kendimizi fazla zorlamasak iyi ederiz. Ay-Satürn arasında gergin açıların etkin olduğu zamanlar klasik astrologlar tarafından şanssız ve kötücül olarak görülmüştür. Günümüzde biz bunu engelleyici, geciktirici, soğutan ve uzaklaştıran, depresifleştiren etkiler olarak tanımlayabiliriz. Bu açı yalnızlık ve dışlanmışlık hissi yaratabilir. Bu yüzden duygu bağımız olan kişilerle bir araya gelip yapacağımız duygusal paylaşımlarla bu zorlu saatleri atlatabiliriz.   

Çarşamba günü sabah erken saatlerde Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 06:00’da Ay Aslan burcuna geçiyor. Sıcaklık ve spontaneliğin, dürüstlük ve açıklığın başarımızda önemli rol oynayacağı bir gündeyiz. Duygusal anlamda kendimizi coşkun ve neşeli hissedebiliriz. Özellikle de Ay-Venüs kavuşumunun etkisini göstereceği öğle sonrasındaki saatlerde. Ay-Venüs kavuşumu Ay’ın yapabileceği en iyicil kavuşumlardan ikincisidir. (En iyicil kavuşum Ay’ın Jüpiter ile kavuşumudur). Özel ve sosyal ilişkilerde şans getirir. Aşk ve ilişkiler açısından çok şanslı olacağımız akşam saatlerini değerlendirebiliriz. Saç bakımı (kesim, boyama vs gibi) açısından en çok salık verilen zamanlar Ay’ın Aslan burcunda olduğu zamanlardır. Aslan burcundaki Ay-Venüs kavuşumu bu olumlu etkiyi maksimuma vardırıyor bence. Estetik girişimler, giyim kuşamla ilgili ya da kıymetli takılar vs gibi alışverişler açısından güzel saatlerdeyiz. Eğlenceli aktiviteler, yeme içmeye yönelik girişimler açısından da öyle. Bu açının hemen ardından Ay-Uranüs üçgeni de etkinleşiyor ve akşam saatlerini iyice coşkulu, heyecanlı kılıyor. Yeni bir ilişkiye adım atmak, yukarıda saydığımız diğer konularla ilgili özgün, kendine has, yaratıcı tüm aktivitelere girişmek, sanatsal konularda girişimler yapmak açısından harika saatlerdeyiz. Bu olumlu etkiler bir sonraki günde kesinleşecek Venüs-Uranüs üçgeni sürecinde de devam ediyor olacak.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından ekonomik konuların dikkat çekeceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars karesi duygusal hareketliliğin yoğun olacağını gösteriyor. Stres ve agresyonun etkin olacağı bu saatlerde düşünmeden ve aceleyle girişeceğimiz işlerden zararlı sonuçla çıkabiliriz, dikkat! Önemli operasyon ve ameliyatlarda daha dikkatli olunmasında fayda var. Sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğle civarındaki saatlerde devreye girecek Ay-Jüpiter altmışlığı adeta olumsuz ve gergin etkileri tolare ediyor, iyimserliği arttırıyor. Önemli iş ve girişimlerimiz açısından öğleye yakın saatleri, öğle sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz. Aslında olumlu etkiler akşam saatlerinde de devam ediyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Uranüs üçgeninin etkisiyle ilişkilerde tatlı sürprizler ve heyecanlara açık olacağız. Karşımızdaki kişileri şaşırtacağımız teklifler, hediyeler, sürprizler yapmak gibi bir düşüncemiz varsa, tam da zamanıdır! İlginç ve farklılık yaratacak özgün estetik değişiklikler açısından da güzel bir gündeyiz. Bunu hem kendi görüntümüz, giyim kuşamımız için, hem de evde veya işyerimizde yapmayı düşündüğümüz dekorasyon değişiklikleri yönünde düşünebiliriz.

Cuma günü sabah saatlerinde Ay Aslan burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında kendimize güvenimiz daha ön planda olacak. Ay-Satürn altmışlığının duyguları dengelemeye ve kontrollü hareket etmeye destek veren olumlu etkileri sabahın erken saatlerini daha iyi kullanabileceğimizi gösteriyor. Ay’ın boşluğa gireceği 08:13 sonrasında önemli ve sonuç beklediğimiz işlerde çok da istediğimiz neticeleri alamayabiliriz. Daha doğrusu bu işlerde netlik kazanamayabiliriz. 12:30’da Ay’ın Başak burcuna geçişiyle sağlamcı ve iyi etüt edilmiş adımlar atma arzumuz artıyor. Fakat henüz Ay-Neptün karşıtlığının etkisinde olacağımızdan, Akşamüzeri saatlere değin arzu ettiğimiz kontrol ve netliği sağlamamız zor gözüküyor. Yanılma, yanıltılma, yanlış karar verme risklerimiz var bu saatlerde. Bunun yanı sıra, duygusal anlamda kararsızlık, üşengeçlik etkileri de mevcut. Ay-Plüton üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren sisler dağılmaya başlıyor. Gece saatlerinde duygusal anlamda iyice netlik kazanmaya ve güçlenmeye başlıyoruz. Başkaları üzerinde etki yaratabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Her şeyi detaylı bilme arzumuzun ve ince eleyip sık dokuma güdümüzün iş başında olacağı bir gündeyiz. Ülkemiz açısından yakın çevremiz ve komşularımızla ilişkilerimizle ilgili gelişmeler yaşayabileceğimiz bir gündeyiz. Öğle öncesi saatlerde yakınlaşan Ay-Mars altmışlığının enerjik etkileri devrede olacak. Güç ve efor gerektiren, cesarete ihtiyacımız olan işleri aktif etmenin tam da zamanıdır. Sportif aktivitelere, enerjik aktivitelere vakit ayırmak açısından da gayet güzel saatlerdeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde ise abartı riskimiz artıyor. Duygusal anlamda aşırıya kaçmaya eğilim gösterebiliriz. Gereksiz alınganlık yapabiliriz ya da eleştirimizin dozunu iyi ayarlayamayabiliriz. Haliyle alınganlık, kırgınlık riskleri de var. Bu yüzden günün geri kalanında sözlere dikkat! Ama genel anlamda bu çok da büyük bir olumsuzluk göstergesi değil. Ay’ın Jüpiter ile gergin açıları biraz abartılara sebep olsa da, kötücül etkiler taşımaz; iyicil ve iyimser yönleri baskındır.

Pazar günü büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah 05:10’da 23 derece Başak burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Başak hasat döneminin, çalışmanın karşılığını almanın, verimliliğin de mükemmel bir sembolüdür. Bu burçta gerçekleşen yeniayla birlikte, yeni bir hasat, verimlilik dönemi başlıyor demektir. Artık yazın rehavetinden sıyrılıp işimizin başına dönmemizin zamanıdır. Her türlü iş ve organizasyonlarla ilgili yeni girişimler açısından bu yeniayı kullanabiliriz. Muhasebe, bankacılık, sağlık ve hijyen konularında girişimlerimizi takip eden hafta başından itibaren aktif edebiliriz (17 Eylül haftası). İşe detaylara eğilerek başlayabiliriz. Yapacağımız işi iyi planlayarak hareket etmemiz, başarıyı da beraberinde getirecektir. Ay-Merkür kavuşumunun aktif olacağı öğle saatlerinde iletişim ve haberleşme de aktif olacak. Önem verdiğimiz kişilerle irtibata geçmek, bilgi almak, bilgi vermek, yeni şeyler öğrenmek, gezip yeni yerler görmek açısından da çok güzel saatlerdeyiz. 14:25’te boşluğa girecek olan Ay 15:55’te Terazi burcuna geçiş yapana kadarki kısa zaman diliminde boşlukta ilerleyecek. Ay’ın Terazi burcuna geçişiyle biraz daha huzur ve sakinlik kazanmaya başlıyoruz. Sosyal ilişkiler ve organizasyonlar açısından bu saat sonrasını tercih edebiliriz.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

9 Eylül 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Eylül ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/eylul-2012-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşlekesi AR1564 8 Eylül Cumartesi günü M1-sınıfı patlama üretti. NASA Güneş Dinamikleri Gözlemevi (SDO) ekstrem ultraviyole parlamayı kaydetti. Kayıtlar tekil bir alevlenmeden daha fazlası olduğunu gösteriyor. Bu patlama “çapraşık” şeklinde nitelendiriliyor. Sıcak plazmanın 250.000 km uzaklıktaki bir başka aktif bölge olan güneşlekesi AR1562’ye kadar uzandığı bildiriliyor. Bir müddettir hızlı yükselen güneşlekesi sayısı patlama sonrasında 70’e geriledi.

Geçen hafta yayınladığım Haftaya Astrolojik Bakış yazımda belirttiğim gibi, güneşmerkezli bakışla Merkür-Dünya-Mars arasındaki gergin açıların etkin olduğu günlerdeyiz. Yermerkezli bakışla Ay’ın Güneş-Jüpiter karesini tetiklediği ve Ay’ın maksimum kuzey deklinasyonunda olduğu 8 Eylül Cumartesi günü Güneş’teki M1-sınıf patlamayla paralel gerçekleşen Çin’deki iki deprem, tüm bu parametrelerin gerek güneş aktiviteleri ve gerekse yer hareketleriyle gezegensel etkileşimler arasında paralelliği bir kez daha gözler önüne serdi. aksimum kuzey deklinasyonunda olduğu 8 Eylül Cumartesi günü Güneş’teki M1-sınıf patlamayla paralel gerçekleşen Çin’deki iki deprem, tüm bu parametrelerin gerek güneş aktiviteleri ve gerekse yer hareketleriyle gezegensel etkileşimler arasında paralelliği bir kez daha gözler önüne seriyor.

Fikirsel ve iletişimsel agresyonu tetikleyebilecek 9 Eylül civarındaki günlerde zihinsel olarak çok aktif, bir o kadar da agresif hissedebiliriz. Merkür-Dünya-Mars arasında oluşacak gergin açılar rüzgarlı, fırtınalı ve sert hava koşullarını da tetikleyebilir dünya genelinde. Kasırga mevsiminde olduğumuzu da göz önüne alarak, 9 Eylül civarından itibaren etkin kasırgalar oluşabileceğini düşünüyorum. 9 ve 10 Eylül tarihi civarında etkin depremler de oluşabilir. Bu tarihte Ay da maksimum kuzey deklinasyonunda olacak ve yermerkezli gezegen konumları da buna müsait gözüküyor zira. Bu etkiler 22 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna, Dünya’nın Koç burcuna giriş yapmasıyla iyice belirginleşecek ve ayın son günlerinde maksimuma varacak. Bu bağlamda oldukça gergin etkiler taşıyan 30 Eylül tarihine şimdiden dikkat çekmek istiyorum. İlerleyen günlerde bu konuda bir yazı paylaşacağım. 

15 ve 16 Eylül tarihlerinde Merkür Uranüs-Plüton ile gergin açılar gerçekleştirecek. Bu tarih civarında rüzgarlı hava koşullarının yanı sıra, iletişim daha da yoğun ve aktif olacağa benzer. Zihinsel olarak da çok aktif olacağımızdan, yaratıcılık potansiyeli de yüksek olacaktır muhtemelen bu tarihler civarında…  

09.09.2012

Designed by Ongunsoft