Öner Döşer

10 Haziran Haftası

Bu sayfa 8256 kişi tarafından ziyaret edildi.

10 Haziran Haftası-DİKKATLİ OLMAK GEREKEN ZAMANLAR!

Haftaya, 8 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşen yeniayın tazeleyici enerjisiyle başlıyoruz. Yeniay ve bize getirdikleri hakkında bilgi için tıklayınız. 

http://www.onerdoser.com/Y123_1_ikizler-burcunda-yeniay-ve-biz.html

Venüs-Uranüs-Plüton arasındaki T-kare açı kalıbının etkin olacağı bir haftadayız. Özel ve sosyal ilişkilerimizde empati, anlayış ve hoşgörüyü ön plana çıkarmamız gerekiyor. Oldukça gergin, güç çekişmelerine yönelik, barış ve huzuru zedeleyebilecek durumlara davetiye çıkaracak bir gökyüzü var. Dikkatli ve sağduyulu olmalıyız. Bu akşam saatlerinde (9 Haziran Pazar, saat 19:16) Ay’ın Yengeç burcuna geçişiyle tetiklenmeye başlayacak açı kalıbının gergin etkileri hafta sonuna doğru azalmaya, uzaklaşmaya başlıyor. Estetik değişiklikler, artistik ve sanatsal konularda yapılacak girişimler, dekorasyon değişiklikleri gibi Venüs doğasında temalarda girişim yapmak için en azından Cuma gününden sonrasını beklemeyi tercih edebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve milli konuların, empati, şefkat ve anlayış temalarının, duyarlılık ve sahip çıkma duygularının vurgulandığı bu süreçte, bu temalara yönelik duyarlılığın arttığı bir gündeyiz. Ay, sabah saatlerinden itibaren Venüs-Uranüs-Plüton T-karesini aktif ediyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde gergin ve yıpratıcı etkilerden kaçınmamızda, esneklik, tolerans ve hoşgörüyü elden geldiğince korumakta fayda var gün boyunca. Gece saatlerinde Ay-Merkür kavuşumu var. Önemli söylemler, fikirler, görüşler, yazılar dikkat çekecek…

Salı gününe geçişten sonra Merkür ile kavuşumunu kesinleştiren Ay, 01:08 sonrasında Yengeç burcundaki ilerlemesine boşlukta devam ediyor olacak. Yani gün boyunca Ay boşlukta olacak. Bugün girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Olayların belirgin bir yön ve kararlılık kazanması zordur Ay’ın boşlukta olduğu günlerde. Milli konuların ön planda olacağı bu günde, özellikle akşam saatlerinden itibaren etkinleşmeye başlayacak Venüs-Plüton karşıtlığının özel ve sosyal ilişkileri zorlayan etkilerine karşı uyanık ve farkında olmamızda fayda var. Estetik değişiklikler, artistik ve sanatsal konularda yapılacak girişimler, dekorasyon değişiklikleri gibi Venüs doğasında temalarda girişim yapmak için uygun bir günde değiliz.

Çarşamba gününe başlarken Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay sabah 07:57’de Aslan burcuna geçiyor. Dikkat çekmek, ön planda olmak isteyebileceğimiz bir gündeyiz. Açık, net ve dürüst tavırlar ortaya koymamızda, kendimizi olduğumuz gibi ifade etmemizde fayda var. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karesi, rahat ve hızlı ilerleyemeyeceğimiz saatlerde olduğumuzu, engellerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton karşıtlığı, özel ve sosyal ilişkilerde güç çekişmeleri ve streslerin işaretçisi. Yine gün boyunca etkin olacak Satürn-Neptün üçgeni, idealize ettiğimiz şeyleri gerçekliğe dönüştürme yönünde destekleyici etkiler yaratıyor.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi yaratıcı ve özgüvenli bir şekilde ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın sabah saatlerinde Uranüs ile yapacağı yüzyirmi derecelik uyumlu açı, bu şansımızı daha da arttırıyor. Yeni ve hoş sürprizlere açık sabah saatlerinin ardından, gün boyunca yenilikçi, özgürleştirici, aydınlatıcı etkiler devrede olacak. Venüs-Uranüs karesinin ilişkilerde kalıcılığı, devamlılığı, güvenirliği zorlayan, beklenmedik değişimler ve kopma riski taşıyan etkileri her ne kadar gün boyunca devrede olacak ise de, öğle sonrasındaki saatlerden itibaren azalmaya başlayacak.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Son birkaç güne nazaran daha fazla canlılık ve umut kazanacağımız bir gündeyiz. Ay’ın Güneş ve Jüpiter olumlu açıları, uzlaşma ve birlikte hareket etme enerjisini beraberinde getiriyor. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı sabah ve öğle saatlerini özel ve sosyal ilişkiler, otorite temsilcisi figürlerle görüşmeler, yardım ve destek talepleri için değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı öğle üzeri ve hemen sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerden olumlu sonuçlarla çıkma potansiyelimiz yüksek. Hukuksal ve eğitsel girişimler, yabancılar ve seyahatlerle ilgili konular, dini ve ilahi, ruhsal ve manevi temaların yanı sıra, finansal konular açısından da olumlu etkiler söz konusu gün boyunca. Ama somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz girişimlerimizi Ay’ın ilerlemesine boşlukta devam edeceği 14:14 sonrasına bırakmamak daha isabetli olabilir. Bu saat sonrasında ilerlemesine boşlukta devam edecek olan Ay, saat 19:25’te Başak burcuna geçiyor. Plan program yapmak, mantıklı hareket etmek gereken akşam saatlerindeyiz…

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylara odaklanacağımız ve eleştirilerin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün karşıtlığı, duygusal anlamda kararlılık ve yön kazanmamızın zor olacağını, yanlış karar alma riskimizi gösteriyor. Ay-Mars karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde de bu enerji devam ediyor. Eleştirilerin dozunu iyi ayarlamak gereken bu saatlerde, tartışma, stres ve gerginliklere de açık olacağız. Biraz daha ilerleyen saatlerde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni, güç destekleri ve dayanışmaya işaret ediyor. Gece saatlerinde etkin olacak yakınlaşan Ay-Venüs altmışlığı, özel ve sosyal ilişkilerde güzel, destekleyici, olumlu etkilerin devrede olacağına işaret ediyor. Eğlenceli aktiviteler, sanatsal konular açısından güzel saatlerdeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, iletişim ve haberleşmenin olumlu yönde akacağını, uzlaşma ve anlaşma şansı veren etkilerin devrede olacağını gösteriyor. Önemli konuşma ve görüşmeleri, yazışmaları sabah saatlerine denk getirebiliriz. Ay-Güneş karesinin daha ziyade gerginlik ve uyuşmazlık enerjisi taşıyan etkileri öğle sonrası ve akşam saatlerinde devrede olacak. Fikir ve görüş farklılıkları yüzünden gerginlikler yaşanabilir. Otorite temsilcisi kişilere karşı çıkış, tepki enerjisi çok güçlü aynı zamanda.  Gerek özel, gerekse sosyal ilişkilerde dikkatli olmak yerinde olur akşam saatlerinde.  Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı gece saatlerinde de benzer etkiler var. Duygular yüksek oktavlı ve abartılı ortaya konabilir bu saatler civarında. Jüpiter'in tetiklendiği zamanlar, fanatik eğilimlerin patlak verdiği zamanlardır. Bu yüzden, inançlarla ya da başkalarının inandığı değerlerle ilgili konuları fazla zorlamamak, böyle ortamlardan ve kişilerden uzak kalmak, provokasyona gelmemek, sağduyuyu muhafaza etmek yerinde olur.  

Sevgi, umut ve ışıkla…

Öner DÖŞER

9 Haziran 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

  

09.06.2013

Designed by Ongunsoft