Öner Döşer

10 Haziran haftası

Bu sayfa 24022 kişi tarafından ziyaret edildi.

BU HAFTAYA DİKKAT!

Uzun zamandan beri konuştuğumuz zaman dilimine giriyoruz. Haziran ayının bu en kritik haftasında çok sayıda gergin açılar var:

Güneş-Jüpiter karşıtlığı: Pazartesi günü kesinleşiyor.

Mars-Satürn karşıtlığı: Cuma günü kesinleşiyor.

Merkür-Satürn karşıtlığı: Pazar günü kesinleşiyor.

Jüpiter-Neptün karesi: Pazar günü kesinleşiyor.

Tüm bu açılar ekonomik, politik konular ve özel ilişkiler bakımından çok dikkat çekici bir haftada olacağımıza işaret ediyor. Bu konuda detaylı bilgi paylaştığım videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=PJ0C-nsUSWA&t=191s

Yaz aylarına astrolojik bakış

Ayrıca tüm bu konuları teknik açıdan ve haritalarla ele alacağım online seminere katılabilirsiniz. Bilgi ve başvuru için linkten yararlanabilirsiniz. https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/oner-doser-ile-yaz-aylarina-astrolojik-bakis-online-seminer/

 

 

Canlı yayına katılamayanlar veya tekrar izlemek isteyenler için bir ay (13 Temmuz’a kadar) arşivde kalacak ve tekrar izlenebilecek seminerin konu başlıklarım şunlar olacak:

İstanbul seçimleri

Ekonomik ve politik açıdan bundan sonrası

Diğer ülkelerle ilişkilerimiz

Dikkat çeken olumlu ve olumsuz tarihler

Kendimizi nasıl hazırlayabiliriz?

Bilgi için info@astrolojiokulu.com veya 0532 284 89 79 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Mağrur olma padişahım, senden büyük Allah var!

Güneş-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu Pazartesi günü Ay’ın da tetiklemesiyle birlikte ego çekişmelerine açık bir günde olacağız. Kibre meylettiren tuzaklara düşmeyelim. Mağrur olmaktan uzak duralım. Büyüklenmeyelim! Zira bu açının etkileri “Kim daha büyükmüş görelim”, “Sana kim olduğumu gösteririm!” ya da “Sen benim kim olduğumu biliyor musun!” tarzında ifadeleri sık duyabiliriz bu sıralar. Liderler arası çekişmelere de işaret eden bu açının etkisi hafta boyunca devam ediyor, ama özellikle Pazartesi günü çok belirginleşiyor.

Jüpiter Güneş’in ikizi mi?

Geçtiğimiz günlerde sevgili Mukadder Altaylı’dan bir mail gelmişti. Mukadder Hanım okulumuzun ilk mezunlarından biridir. Sağlam astroloji bilgisinin yanı sıra tasavvuf bilgisi de sağlamdır ve bu alanda eğitim vermektedir. Mukadder Hanım’ın mailinde bahsettiği üzere

Melami Muhammed Nurul Arabi yolundan bir Melami büyüğü olan Mahmut Dipşar beyefendiden aktardığı bilgiye göre “Her şey çift yaratılmıştır. Hepimizin aslı Güneş’tir. Biz güneşin çocuklarıyız. Aslımız ateştir. En büyük gezegen de Güneş gibi büyük ve kucaklayıcı olan, gezegenlerin gülen yüzü, Güneş’in ikizi Jüpiter’dir” Üstada bu bilgi nereden diye sorulduğunda “Bu manevi ilim. Ben bunu ispatlayamam” diyor. Naçizane, değerli üstattan bu bilgiyi haftalık yazımda paylaşmak istedim. Tam da Güneş-Jüpiter karşıtlığı aktif iken…

Malefik karşılaşmalar

Mars-Satürn karşıtlığı 14 Haziran Cuma günü kesinleşiyor! Aşağıda Ankara koordinatlarına göre düzenlenmiş kesinleşme anı haritasını görmektesiniz.

 

 

Mars ve Satürn geleneksel astrolojide “malefics” yani “kötücüller” olarak tanımlanırlar. Buna sebep bu gezegenlerin aşırılığı temsil etmesidir. Satürn Aşırı soğuk ve kurudur. En büyük kötücül olarak nitelendirilmiştir. Geleneksel astrologların tanımlamasına göre “Ondan her türlü kötülük beklenir”. Satürn, aşırı soğuk ve kuru doğası ile yaşamsallığın karşısındadır. Doğa olarak Güneş tarafından temsil edilen şeylerle karşıt yapıdadır. Güneş hayatı, Satürn ölümü anlatır.

Mars aşırı sıcak ve kurudur. Kötücül etkisi Satürn kadar geniş alana yayılmadığı ve kalıcı olmadığı için daha az kötücül olarak kabul edilir. Genel olarak tüketme/harcama eğilimindedir. Ateşle ve sıcaklıkla, yangınlarla bağdaştırılır. Sorun, tartışma, şiddet, öfke, gazap ve cinayet gibi kelimelerle özdeşleşir. Geleneksel astrologlar bu iki malefik gezegenin kavuşum ve karşıtlıkları zamanlarını tespit eder ve karşılaşılması muhtemel zorlu etkilere karşı uyarırlar.

Türkiye astroloji haritasını nasıl etkiliyor?

Mars-Satürn karşıtlığı haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine yansıttığımızda etkilerinin belirgin olacağını görüyoruz.

 

 

Karşıtlık Türkiye astroloji haritasının en önemli hattına: 1/7.evler eksenine izdüşüyor. Uzun süredir Satürn-Plüton gezegenlerinin 7.evimizden geçişinin diğer ülkelerle ilişkilerde zorluk ve problem işaretçisi olduğundan bahsediyorduk. Şimdilerde Mars-Merkür ikilisi Satürn-Plüton ikilisini karşıt açıyla tetikliyor, yani aktif ediyor. Dolayısı ile diğer ülkelerle ilişkilerde problemlerin ciddi bir stres noktasına varması zamanlarına ermiş bulunuyoruz. Hayırlısı diyelim!

Savaş işaretçisi!

2015 yılından bu yana 19.yüzyıl astroloğu Sadullah el-Ankaravi’nin Mecmuat eserinden çeviriler yapıyoruz. Bu eserden bazı bilgileri yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen seminerlerde paylaşıyorum. Üstat özetle diyor ki: “Mevsim haritalarında Merkür-Mars-Satürn birlikte iseler bu savaş işaretçisidir.” Yaz mevsimine giriş veya astrolojik ifadesiyle Yengeç Giriş haritasında Merkür-Mars kavuşumu Satürn ile karşıt açı yapıyor. Sadullah Efendi’nin belirttiğine benzer bir durum var yani. Bu da savaş atmosferi oluşacağını gösteriyor ki bazı siyasi otoritelere ve dönemsel haberlere göre gidişat da onu gösteriyor.

Ticaret kuşatma altında!

Tabii günümüzde savaş denilince akla ticaret savaşları da geliyor ki, ticaret Merkür’le alakalı olduğuna göre ve önümüzdeki günlerde Merkür gezegeni Mars-Satürn gezegenleri arasında geleneksel astroloji tabiriyle “Kuşatma altında” olacağı için, ticari konular, anlaşmalar ve faaliyetler de astrolojik tabiriyle “kuşatma altında” olacak demektir. Dünya ticaretiyle ilgilenenlere, işi olanlara, ya da genel olarak ticaretle uğraşanlara duyurulur! 16-17-18 Haziran günlerinde astrolojik tabirle Merkür “Malefiklerin kuşatması altında” olacak. Farkında ve uyanık olalım!   

Yeni dünya düzeni

Plüton’un Oğlak burcuna geçişinden itibaren “Yeni Dünya Düzeni” sözcüğünü şık duymaya başladık ve yazılarımızda sürekli bundan bahsettik. Oğlak burcu sistem ve düzenler demektir. Ağır hareket eden gezegenlerin ve tutulmaların Oğlak burcundan geçişi dönemlerinde mevcut düzenin sorgulanması, düzen değişiklikleri veya yeni düzenlerin gündeme gelmesi sıkça rastlanan bir şeydir. Düzen ve sistem gezegeni Satürn Oğlak burcundan geçmekte, Oğlak burcunda tutulmalar oluyor. Oğlak burcu aynı zamanda karalar, topraklarla alakalıdır.

Ve tabii ki Yengeç burcunda da tutulmalar oluyor, gezegenlerin Yengeç burcundan kısa dönemli geçişleri oluyor. Böylesi dönemlerde mevcut düzenin değişimini tetikleyen olaylar görüyoruz. Yengeç burcundan Mars geçiş yapmakta ve bu dönemin kolay olmayacağını yazılarımızda ve videolarımızda belirtmiştik. https://www.youtube.com/watch?v=w0brrqO59to&t=10s

Mavi vatan

Mavi vatan denilince aklı denizler ve ülkelerin sınırları ve son zamanlarda Doğu Akdeniz geliyor. Denizler, sular, sıvılarla ilişkili Yengeç burcundan Mars’ın geçişi günlerindeyiz ve Doğu Akdeniz ile ilgili gelişmeler dikkat çekici derecede arttı. Merkür Yengeç burcuna geçti, söylemler, söylentiler, anlaşmalarla ilgili konular gündeme getirildi. Kıbrıs Rum Kesimi’nin Akdeniz’de doğalgaz çıkarılması konusunda Fransa, ile anlaşma yaptığı, Yunanistan, İsrail ve Mısır’la Doğu Akdeniz’de ortak tatbikat yaptığı, ABD Kara Kuvvetleri Komutanı ile görümeler gündemin önemli konu başlıkları olarak görülüyor.

Loving on Petr’oil!

Ajda Pekkan’ın meşhur Eurovizyon şarkısını hatırlarız. Gençlik dönemimizde dilimizden düşürmediğimiz şarkılardan biriydi. İlk dörtlüğünü burada paylaşalım:

Don't give me a diamond ring 'cause that's not what I need

Just give me some gasoline and you fill up my dreams

When I think I'm running out, my whole inside goes out

So don't talk of precious gems, just give me liquid gold

Gerçekten de önümüzdeki dönemi güzel anlatıyor. Türkçeleştirilmiş sözleri ne güzel tabii. Bir dörtlük de oradan paylaşıp AMAN PETROL, CANIM PETROL!” diyelim…

Aman petrol, canım petrol

Artık sana sana muhtacım petrol

Elinde petrol, sonunda petrol

Artık dizginlerim senin elinde petrol

Şimdi de astroloji açısından ele alalım. Petrol ve gazlar Neptün ile ilişkilendirilir. Neptün su elementinden Balık burcundan geçiş yapmakta. Şu anda Yengeç-Oğlak burçlarındaki karşıtlığa üçgen ve altmış derecelik açılarla bağlanmakta. Yani içinde bulunduğumuz dönemdeki uluslararası zıtlaşmaların, çekişmelerin, muhtemel fiziksel veya ticari savaşların amacını göstermekte.

Jüpiter-Neptün karesinin etkin olduğu bir dönemdeyiz ve bu hafta sonunda (16 Haziran Pazar günü) bu açı kesinleşiyor. Yani bahsettiğimiz olaylar bu haftadan itibaren çok hareketleniyor. Ayrıca dünya genelinde petrol fiyatları da hareketlenebilir. Pek tabii ki petrol fiyatları üzerine spekülasyonlar olasıdır.

Bu tarihleri not alın!

Güneş’in Yengeç burcuna geçişiyle birlikte 21 Haziran’dan itibaren tüm bu konularda gelişmeler dikkat çekici derecede artmaya başlayacaktır. Ve tabii ki 2 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek tam güneş tutulmasında önemli atılımlar bekleyebiliriz. Bu atılımların-adımların sonuçlarını da almaya başlayacağımız 16 Temmuz civarında kara-deniz harekatları görürsek astrolojik açıdan hiç şaşırmayız!

Ama Mars-Satürn karşıtlığının kesinleştiği bu hafta, öncelikli olarak önem arz ediyor. Agresyonun patlak vermesi noktası karşıtlığın kesinleşeceği 14 Haziran Cuma günü olacak muhtemelen. Ay’ın Terazi burcundan bu karşıtlığı tetikleyeceği Çarşamba günü de önemli bir tetik noktası olarak dikkat çekiyor…

Başvuru ve talepler için uygun olmayan tarihler

Merkür-Satürn karşıtlığının da etkili olduğu bir haftadayız. Merkür iletişime geçmek, yazmak, konuşmak, dolayısı ile başvuruda ve talepte bulunmak gibi faaliyetlerle alakalıdır. Satürn de engelleri ve sınırlamaları temsil eder. Bu ikisinin karşıtlığı 16 Haziran Pazar günü kesinleşiyor. 12 Haziran tarihinde Ay, Merkür-Satürn karşıtlığını kare açı ile tetikliyor. Dolayısı ile 12 Haziran’dan başlayarak, açının maksimum etkili olduğu 16 Haziran’a kadar başvuru ve talepler açısından uygun bir zaman diliminde olmayacağız, farkında olalım!

Manevi değerler ve yardımlaşma

Mars-Neptün üçgeninin etkili olduğu haftanın ikinci yarısında manevi konularda daha aktif olabiliriz. İhtiyacı olanlara yardım eli uzatabiliriz. Güzel işler yapabiliriz, güzel amellerde bulunabiliriz. Merkür-Neptün üçgeninin etkili olduğu hafta sonunda da yine zihinsel anlamda ve düşüncelerimizde, niyetlerimizde temizlik yaratacak çalışmalar yapabiliriz. Ruhsal çalışmalar, şifa çalışmaları, terapi türünde çalışmalar açısından harika bir haftada, özellikle de hafta sonunda olduğumuzu bilelim ve mümkünse değerlendirelim…

Sevgiyle şifalandırma

Venüs-Kiron altmışlığının etkili olduğu hatanınözellikle  ikinci yarısında sevdiğimiz insanları cesaretlendirebilir, yapmak istedikleri işler konusunda motive edebiliriz. Ya da en azından sevgiyle besleyebilir, yaralanmalarını şifalandırabiliriz.    

Kadersel konuşmalar ve girişimler

Ay Düğümlerinden biri olan Kuzey Ay Düğümü geleceğe yönelik plan ve projeler, iş birlikleri ile alakalıdır ve kadersel çekilmeleri, işleri temsil eder. Bir müddettir Kuzey Ay Düğümüyle yakın derecede bulunan Mars tam kavuşumunu Çarşamba günü kesinleştiriyor. Dolayısı ile gözü kara girişimlere açık bir zaman dilimine giriyoruz. Mücadeleye çağıran, meydan okumacı enerjilerin hayli aktif olduğu Çarşamba ve Perşembe günlerinde uluslararası ilişkilerde, içeride de politik açıdan stresler yaşayabiliriz. Merkür-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun kesinleştiği Cumartesi günü ise kadersel anlaşmalar, konuşmalar, yazışmalar, duyurular, belki de tweetler devrede olacak, aslında 14 Haziran Cuma gününden itibaren. Farkında ve uyanık olalım!


Solar Fire semineri

Bilgisayar ortamında dünyanın en çok kullanılan astroloji programı Solar Fire’ın kullanımının anlatılacağı bu eğitim seminerinde, astroloji ile uğraşanlar Solar Fire programını uygulamalı bir şekilde öğrenecekler.

Hem yüz yüze eğitim hem de online eğitim olarak sunulacak seminer, AstroArt Astroloji Okulu eğitmenlerinden Mustafa Konur tarafından verilecek, programın en sık kullanılan özellikleri ve detayları uygulamalı olarak anlatılacaktır. Detaylı bilgi için linki tıklayınız. https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/solar-fire-astroloji-yazilimi-egitim-semineri/

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Başak burcunda ilerleyen Ay’ın Neptün ile karşıt açısının etkili olduğu sabah saatlerinde yanılgılara, hatalara, dalgınlık ve unutkanlıklara açık olacağız, yanlış iş yapmayalım, dikkat! Ay-Güneş karesinin de etkili olduğu sabah saatlerinde rekabet enerjisi aktif olacak. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, başvurular, talepler açısından da uygun bir zamanda değiliz, farkında olalım! Ay-Satürn üçgeninin ardından Ay-Jüpiter karesi de devreye giriyor, Güneş-Jüpiter karşıtlığını çalıştırıyor. Kibirden, büyüklenmekten, abartı ve müsriflikten uzak durmamız gereken bir zaman dilimindeyiz! Ay-Plüton üçgeninin kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Başak burcundaki ilerlemesine… 

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra Ay Terazi burcuna geçiyor (03:28). Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabah saatleri ilişkiler, estetik, sanat, kişisel bakım, giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon ve düzenleme gibi işler açısından çok uygun gözüküyor. Ay-Kiron karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında duygusal yaralanmalara açığız. Ay-Merkür karesinin etkinleştiği akşam saatleri ve sonrasında fikir ve görüş ayrılıklarına, zıtlaşmalarına açığız. Ay’ın Merkür-Kiron karesini tetiklediği alınganlıklara, kaprisli davranışlara, hatta söz düellolarına açık bir atmosferde olacağız. Konuşmalarımıza ve tavırlarımıza dikkat etmemizde fayda var! 

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Haftanın en zorlu günlerinden birindeyiz. Güne başlarken etkili olan Ay-Mars karesi, sabah saatlerinde agresyona, sakarlıklara, hatta kazalara açık olduğumuzu gösteriyor. Acelecilikten, telaştan kaçınmamız, sakin hareket etmeye ve ağırdan almaya çalışmamız isabetli olur. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında gecikmelere ve engellenmelere veya eleştirilere ve yadsınmaya muhatap kalabiliriz. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın Jüpiter ve Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrasına alabiliriz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu akşam saatleri de yine zorlu gözüküyor. Mars-Satürn karşıtlığının tetiklendiği bugünde dünya genelinde olaylı, zorlu bir atmosferde olacağız, dikkat! 18:15 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşlukta ilerliyor olacak…

Perşembe gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 07:02’de Akrep burcuna geçiyor. Duygusal açıdan çalkantılı bir gündeyiz. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde bu çalkantılı ruh hali patlayıcı bir efekt kazanabilir, dikkat! Öğle sonrasındaki bu saatlerde sağlam ve kalıcı adımlar atmak istediğimiz işlere girişmek açısından uygun gözükmüyor. Venüs-Kiron altmışlığının etkili olduğu gün genelinde sevdiğimiz insanları cesaretlendirebilir, yapmak istedikleri işler konusunda motive edebiliriz. Ya da en azından sevgiyle besleyebilir, yaralanmalarını şifalandırabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Bir taraftan iç sesimize kulak vereceğimiz ve sezgilerimizi takip ederek girişeceğimiz manevi işlerde başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz, ama diğer taraftan Mars-Satürn karşıtlığının etkili olduğu gün genelinde maddi, işle alakalı konularda stresler devrede, farkında olalım! Başkalarına yardım elini uzatmak, manevi doyum sağlayacak faaliyetler içerisinde yer almak açısından bugünü iyi değerlendirebiliriz. 22:45 sonrasında Ay boşlukta olacak…  

Cumartesi gününün ilk yarısında Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, 12:02 itibariyle Yay burcuna geçiyor. İyimser bakış açısının ve neşeli bir gün geçirme arzusunun devrede olacağı güzel bir gündeyiz aslında. Ama, uluslararası alanda, özellikle de askeri konularda gelişmeler de dikkat çekebilir bugün. Allah askerimizi, bizim güvenliğimiz için çalışan herkesi korusun! Kadersel konuşmalar, anlaşmalar, ticari alanda kadersel faaliyetler, işbirliklerinin konuşulacağı, yazılacağı, duyurulacağı bir gündeyiz…

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Bugünün çok garip bir enerjisi var. Hem olumlu, hem de zorlu enerjiler bir arada! Merkür-Satürn karşıtlığının ve Jüpiter-Neptün karesinin etkili olduğu gün genelinde ekonomik, sosyal, fiziksel, ruhsal açıdan gergin bir atmosferde olacağız. Öte yandan, Merkür-Neptün üçgeninin de etkili olduğu bugünde zihinsel anlamda ve düşüncelerimizde, niyetlerimizde temizlik yaratacak çalışmalar yapabiliriz. Ruhsal çalışmalar, şifa çalışmaları, terapi türünde çalışmalar açısından harika bir haftada, özellikle de hafta sonunda olduğumuzu bilelim ve mümkünse değerlendirelim…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

08.06.2019

Designed by Ongunsoft