Öner Döşer

10 Mart Haftası

Bu sayfa 9941 kişi tarafından ziyaret edildi.

10 Mart Haftasına Astrolojik Bakış: RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER!

İletişim ve haberleşmede sorunlar: Merkür Satürn karesi

Bir müddettir etkin olan Merkür-Satürn karesi Salı günü kesinleşiyor. Bu ikisi arasındaki gergin açılar, iletişim ve haberleşme konularında sorunlar, engellenmelerle, düzenlemelerle ilişkilendirilir. Merkür iletişim ve haberleşmeyi, yazılı veya sözlü fikirleri ve görüşleri, Satürn ise engel veya daraltma getiren ya da kontrol altına almaya çalışan durum veya kişileri temsil eder.

Otorite ve stabiliteyi sağlama: Güneş-Satürn üçgeni

Perşembe günü kesinleşen Güneş-Satürn üçgeni, otorite temsilcisi kişilerin kontrol ve yönlendirme yetilerini daha etkin bir şekilde kullanabileceği birkaç günlük süreçte olduğumuzu gösteriyor.

Cesur açıklamalar: Merkür-Mars üçgeni

Cuma günü kesinleşecek Merkür-Mars üçgeni iletişimin hayli aktif, dinamik akacağını gösteriyor. Fikirlerimizi güçlü ve enerjik bir biçimde ifade edebiliriz. Etrafımızda cesurane ya da harekete geçirici konuşmalara şahit olabiliriz.

Girişimlerin sonuçları: Ay-Güneş karşıtlığı, DOLUNAY!

Ektiklerimizi biçeceğimiz bir dolunaya doğru ilerliyoruz. 16 Mart Pazar akşamı 19:08’de 26 derece Başak burcunda gerçekleşecek dolunay, tam bir hasat zamanında olduğumuzu işaret ediyor. Dolunaylar, yeniayda atılan adımların sonuçlarının ortaya çıktığı enerjik ve yaratıcılığın da yüksek olduğu zamanlardır. Başak burcundaki bu dolunay, 1 Mart tarihinde Balık burcunda Kiron ile kavuşum yapan yeniayın enerjisinin ortaya çıkacağı yüksek frekanslı ama bir o kadar da hassas birkaç günlük sürece işaret ediyor. Başak-Balık eksenindeki bu dolunay, egonun ve kişisel güdülerin saflaştırılması, birikmiş duyguların ve zihinsel imajların arıtılması fırsatını da beraberinde getiriyor. Kozmik şifa terapisti Gaye Döşer, Astroloji Okulu’muzda 16 Mart Pazar günü 15:00-16:30 saatleri arasında ücretsiz seminer ve şifa uygulaması düzenliyor. Dolunay ve etkileri hakkında bilgilerin de paylaşılacağı sunum şifa meditasyonu ile tamamlanacak. Bilgi için okulumuzu arayabilirsiniz.

Dolunay derecesinin haritamızın hangi evlerine denk düştüğüne göre değerlendirme yapıldığında, kişiye özel bilgi almak daha mümkündür. Örneğin dolunay 2-8. Evlerinize denk düşüyorsa, etkileri en çok parasal konular, alacak-verecek konuları üzerinde olacak demektir. Yükselen burcu baz alarak bu dolunayın haritamızın hangi evlerini etkileyeceğini tahmin edebiliriz.

Yükselen Koç 6 ve 12. Evler: Hastalık, iş ilişkileri, hizmetliler ve kontrol dışı faktörler

Yükselen Boğa 5 ve 11. Evler: Aşk, çocuklar, sosyal çevre ilişkileri

Yükselen İkizler 4 ve 10. Evler: Aile, ev, yerleşim, iş ve hedefler

Yükselen Yengeç 3 ve 9. Evler: Eğitim, iletişim, seyahatler, yakın ve uzak çevre

Yükselen Aslan 2 ve 8. Evler: Parasal konular, sahip olunan ve paylaşılan değerler

Yükselen Başak 1 ve 7. Evler: Kişisel konular, sağlık, ilişkiler, eş ve ortaklık

Yükselen Terazi 12 ve 6. Evler: Kontrol dışı faktörler, hastalıklar, hizmetliler, iş

Yükselen Akrep 11 ve 5. Evler: Sosyal ilişkiler, aşk, çocuklar, sanatsal beceriler

Yükselen Yay 10 ve 4. Evler: İş ve hedefler, aile ve yerleşim, evle ilgili konular

Yükselen Oğlak 9 ve 3. Evler: Seyahatler, eğitim, yayıncılık, iletişim, haberleşme

Yükselen Kova 8 ve 2. Evler: Ödemeler, harcamalar, gelirler, para, miras

Yükselen Balık 7 ve 1. Evler: İlişkiler, eş, ortaklıklar, kişisel konular, sağlık

Evler hakkında daha fazla bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/evler-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Başak burcundaki bu dolunay ülkemiz astroloji haritasının 4-10 eksenine denk düşüyor. Dolunay civarındaki günlerden itibaren ülkemizin iç meseleleri, güvenlik konuları ve topraklarımızla ya da binalar, inşa işleriyle ilgili temalar gündemimizde daha fazla yer tutabilir.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal konuların, ailevi ve milli temaların ön planda olacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 1. Evinden geçiş yapmakta olacağından, halkla ilgili konular, sağlık ve girişimlerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Gün boyunca Ay’ın gergin açıları ağırlıkta; bu duygusal tepkiler, sert çıkışlar yaşanabilir anlamına geliyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün üçgeninin kabullenicilik ve teslimiyet vurgusu hakim olacak. Girişeceğimiz işleri erken saatlere almamız, daha rahat ilerlememize yardımcı olabilir. Ruhsal, manevi, şifalandırıcı çalışmalar açısından kullanabiliriz bu saatleri. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkilerini göstereceği öğle saatlerine kadarki süreci her türlü iş ve girişimimiz için değerlendirebilir, önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Uranüs karesinin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde ise olayların ne yönde gelişeceğini tahmin etmekte ve olayları istediğimiz yöne çekmekte zorlanabiliriz. Değiştirici, sürpriz olayları beraberinde getiren bu saatlerde sert ve beklenmedik duygusal çıkışlar, patlayıcı etkiler de aktif olabilir. Ay-Plüton karşıtlığının etkin olacağı akşam saatleri duygusal anlamda güç çekişmelerine ve duygusal bazlı hırpalanmalara açık gözüküyor. Şartları çok zorlamasak isabet ederiz akşam saatlerinde!

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda kendimizi aktif bir şekilde ifade edebileceğimiz ve güçlü gelişmeler kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 1. Evinden geçiş yapmakta olacağından, milli ve manevi değerler, halkla ilgili konular, sağlık konuları ve yeni girişimler yapmaya yönelik arzular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Güneş üçgeninin destekleyici enerjisi sayesinde özel ve sosyal ilişkilerimizde ve yapacağımız iş girişimlerimizde daha rahat ve akıcı ilerleyebiliriz. Kadın erkek ilişkilerinde ve ailevi ilişkilerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde duygularımızı kontrol etmemiz ve başkalarıyla ilişkilerimizi istediğimiz duygusal aşamaya taşıyabilmemiz daha kolay olacak. İş ve girişimlerimiz açısından, Ay-Mars karesinin etkin olacağı akşamüzeri saatlerine bırakmamak isabetli olabilir. Tartışmalara, kazalara, sakarlıklara açık saatlerdeyiz, dikkat! Bu açının ardından başkaca açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili bilgiyi linkteki videodan alabilirsiniz.http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/ Sabah saatlerinden itibaren etkin olan Merkür-Satürn karesi iletişim ve haberleşme konularında engellenmelerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Fikirlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz.

Çarşamba günü sabah saatlerinde henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, 04:08’de Aslan burcuna geçiyor. Kendine güven, iyimserlik ve hayata asılma arzusunun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 2. Evinden geçiş yapmakta olacağından, parasal konular ve sahip olduğumuz değerlerle ilgili temalar ön planda olacak. Sabah saatlerinde gerek ilişkilerde gerekse yapmak istediğimiz işlerde daha dengeli ve rahat ilerleyebiliriz, ama günün ikinci yarısında bunu sağlamamız daha zor olacak. Ay-Venüs karşıtlığı öğle saatleri sonrasında etkinleşiyor ve duygusal dengeyi sağlamak zorlaşıyor. Estetik ve güzellikle ilgili girişimler, giyim kuşam alışverişleri, yeme içmeyle ilgili konularda küçük sorunlarla karşılaşabilir, abartılara kaçabiliriz. Gece saatlerinden itibaren Ay-Uranüs üçgeninin rahatlama, yenilenme, heyecan ve motivasyon getiren pozitif etkileri devreye giriyor.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yönetme becerilerimizi ortaya koyabileceğimiz, aksiyon alarak kendimizi gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 2. Evinden geçiş yapmakta olacağından, parasal konular ve sahip olduğumuz değerlerle ilgili temalar ön planda olacak. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Uranüs üçgeninin yenilik ve değişiklik enerjisi taşıyan etkileri aktif olacak. Günün geri kalanında Ay’ın majör bir açısı kesinleşmiyor. Ama gece saatlerinden itibaren Ay-Satürn karesinin engellenme ve gecikmelere sebep olan enerjisi devreye giriyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn üçgeni, otorite temsilcisi kişilerin kontrol ve yönlendirme yetilerini daha etkin bir şekilde kullanabileceğini gösteriyor. Açılar hakkında daha fazla bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/acilar-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. Parasal konuların vurgu kazanacağı günün bu önemli bölümünde fikir farklılıklarına, eleştirilere, sözlü sataşmalara ya da çekişmelere daha açık olacağız.  Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Satürn karesinin ardından gelecek Ay-Merkür karşıtlığı bunun öğle öncesi saatlerden itibaren başlayacağını gösteriyor. İletişim, haberleşme gibi konular gündeme gelebilir ve bu alanlarda stresler yaşanabilir. Önemli imzalar, görüşmeler, toplantılar açısından problem ve zorlanmaların etkin olacağı, görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte sorun yaşayabileceğimiz saatlerdeyiz, farkında olalım! Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Mars altmışlığının da etkisiyle biraz hareketlenme yakalayabiliriz. 09:23’te boşluğa giren Ay, saat 16:17’de Başak burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde daha dikkatli kararlar alabilir, titiz ve detaycı davranışlara eğilim gösterebiliriz. Ülkemizin yakın komşularıyla ilişkileri, iletişim ve haberleşme konuları, medya ve yayıncılıkla ilgili konular gündemimizde daha fazla yer tutabilir. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars üçgeni iletişimin hayli aktif, dinamik akacağını gösteriyor. Fikirlerimizi güçlü ve enerjik bir biçimde ifade edebiliriz. Etrafımızda cesurane ya da harekete geçirici konuşmalara şahit olabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Organize ve planlı hareket etme eğilimi gösterebileceğimiz, detaylara odaklanarak kendimizi güvencede hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 3. Evinden geçiş yapmakta olacağından, ülkemizin yakın komşularıyla ilişkileri, iletişim ve haberleşme konuları, medya ve yayıncılıkla ilgili konular gündemimizde daha fazla yer tutabilir. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Neptün karşıtlığı kararsızlık ve belirsizliklere işaret ediyor olabilir. Duygu halimiz karmaşık veya dalgalı olabilir sabah saatlerinde. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde daha kolay ve destekli ilerleyebiliriz. Felsefi konularla ilgilenmek, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konularda girişimler yapmak, seyahatlerle ilgili organizasyonlara girişmek açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde kendimizi, duygularımızı güçlü ifade edebilir, etrafımızdaki kişiler ve olaylar üzerinde güçlü etki yaratabiliriz. Birlikte hareket etme ve duygusal bakımdan destek üretme açısından güzel saatlerdeyiz.  

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 3. Evinden geçiş yapmakta olacağından, ülkemizin yakın komşularıyla ilişkileri, iletişim ve haberleşme konuları, medya ve yayıncılıkla ilgili konular gündemimizde daha fazla yer tutabilir. Planlı ve organize hareket etme, duyguları kontrol veya yönlendirebilme ve denge yakalayabilme açısından öğle saatlerine kadarki süreçte başarı şansımız yüksek. Öğle sonrasındaki saatlerde, yakınlaşmakta olan dolunayın da etkisiyle, duygusal dengemizi sağlamakta zorlanabiliriz. Bu etkilerin maksimuma varacağı akşam saatlerinde dengeleyici çalışmalar yapabiliriz. Astroloji Okulu’muzda 15:00-16:30 saatleri arasında Kozmik Şifa Terapisti Gaye Döşer tarafından Kozmik Şifa Terapisi konulu ücretsiz bir sunum ve şifa uygulaması yapılacak. Dolunay ve etkileri hakkında bilgilerin de paylaşılacağı sunum şifa meditasyonu ile tamamlanacak. Bilgi için okulumuzu arayabilirsiniz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

9 Mart 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

09.03.2014

Designed by Ongunsoft