Öner Döşer

10 Nisan Haftası

Bu sayfa 13257 kişi tarafından ziyaret edildi.

10 Nisan haftası REFERANDUM HAFTASI

Salı günü Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay esnasında Ay ve Güneş, Uranüs ile dizilimde olacak. Astrolojide Uranüs sıra dışı, beklenmedik, ani gelişen, şok eden, sürpriz olaylarla bağdaştırılır. Uranüs’ün dolunay ile dizilimde olması, bu haftanın genel olarak gerek özel, gerek toplumsal, gerek iş dünyası ve ekonomi, gerekse politik açıdan beklenmedik gelişmelere, yön değişikliklerine, manevralara açık bir hafta olacağını işaret etmekte. Aşağıda dolunay anına yönelik astroloji haritasını görmektesiniz. Yer olarak Ankara merkez alınmıştır.

 

Haritada İkizler burcu yükselmekte, Yükselen yöneticisi Merkür haritanın 12. Evinde, asaletinin (yaptırım gücünün) bulunmadığı Boğa burcunda ve geri harekette yerleşmekte. Bu yerleşim, bazı kontrol dışı faktörlerin, farkında olunmayan durumların devrede olacağını göstermekte. Geri hareket eden Merkür, Yükselen yöneticisi olduğu için halkın durumunu temsil eden göstergelerden biridir ve halkın bazı konularda karar değişikliğini gösteriyor olabilir. Halkın genel göstergesi olan Ay ise 5. Evde yerleşmekte, önümüzdeki iki haftalık süreçte (26 Nisan’daki yeniaya kadar) gençler, çocuklar, sanatçılar, sporcular, aracılar, gibi kişilerle ilgili konuların önem kazanacağını göstermekte. Bu yerleşim Referandumda gençlerin yüksek oranda oy kullanacağını düşündürüyor, çünkü Ay’ın yanında Jüpiter de var. (Jüpiter arttırır, büyütür)

Haritanın 10.evinde yerleşmekte olan Güney Ay Düğümü ve 10. Evin yöneticisi olan Satürn’ün geri harekette olması, ülkenin dış imajı, gelecek hedefleriyle ilgili konular, yönetim ve idare şekli ya da yöneticilerle ilgili konularda zorlanma-değişim-rekabet işaretçisi olarak görülebilir.

Dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, haritanın 5-11. Evlerini ve 4-10. Burçlarını etkilediğini fark ediyoruz. Bu yerleşim, önümüzdeki iki haftalık süreçte idari konular, Meclisle ilgili konular, ülkenin müttefikleri veya içinde bulunduğu birliklerle ilgili ya da iç koşullar, çocuklar, gençler gibi alanlarda değişiklikler, yenilenmeler olacağını düşündürmekte. Bu iki haritayı aşağıda görmektesiniz.

Dolunay derecesi ve dolunayla hizalanan Uranüs, TC astroloji haritasının Merkür-Satürn kavuşumunu ve Kiron’u tetiklemekte. Terazi burcundaki Merkür-Satürn kavuşumunu mevcut anlaşmalar, düzen ve sistemler, yapılar, temel oluşturan unsurlar, yazılı belgeler, referandumda değişikliği oylanacak mevcut anayasa ile bağdaştırırsak, dolunay derecesinin ve Uranüs’ün bu ikiliyi tetiklemesini, mevcut anayasada yapılması düşünülen değişikliklerle ilgili görebiliriz ya da bu konuda beklenmedik gelişmeler ve yaşanacak sürprizler şeklinde okuyabiliriz.

Dolunay haritasında 13 derece Balık’ta bulunan Neptün, TC astroloji haritasında aynı derecede yer alan Uranüs’ü tetiklemekte, yine aynı şekilde, önemli değişimler ya da beklenmedik gelişmeler yönünde işaret vermekte…

Değişiklikler, sürprizler

Hafta başından itibaren etkili olan ve Salı günü gerçekleşecek dolunay esnasında iyice etkinleşecek Güneş-Uranüs kavuşumu, 14 Nisan Cuma günü kesinleşiyor (08:30). Güneş’in açı yaptığı gezegenin temsil ettiği konular sadece bireysel değil, sosyal hayatımızda veya iş hayatımızda bazı değişikliklere işaret eder. Geleceğimizi ilgilendiren konularda plan ve programlarda değişiklik, yenilik ya da farklı yönde gelişmeler Güneş-Uranüs kontaklarının sonuçlarındandır. 

Güneş-Uranüs kavuşum ve açıları, beklenmedik ve sıra dışı gelişmelerin en önemli işaretçilerinden biridir. Güneş bilinçliliği, seçerek ve iradi olarak yön belirlemeyi sembolize eder. Uranüs ile açılarında, kararlı bir şekilde değişim isteği ve yeni bir yön belirleme arzusu vurgu kazanır. Otorite figürü çizen, toplumda ön plana çıkan kişilerin getireceği bir değişim ve yenilenme olabileceği gibi, bu kişilerle ilgili beklenmedik gelişmelerle bağlantılı sonuçları da görülebilir. Yani sürpriz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Referandum günü

Uzun bir müddettir heyecanla beklenen, üzerinde çok konuşulan, pek çok yorum yapılan referandum gününe çok az kaldı. 16 Nisan tarihinde oy verme işleminin başlangıç saati bazı illerde sabah 07:00 çoğu ilde 08:00 olarak belirtiliyor. Her zaman olduğu gibi Ankara’yı merkez alarak çizdireceğimiz harita için 08:00’i esas alıyorum. Önemli olan gezegenlerin göksel konumlarını, açılarını görmek… Aşağıda haritayı görmektesiniz. 

Referandum günü oy verme işlemi bazı illerde 16:00’da, çoğu ilde 17:00’de tamamlanacak. Ankara’ya göre bu saat itibariyle genel gökyüzü konumlarına, özellikle de Ay’ın önündeki açıya bakarsak (durumun ne yönde ilerleyeceğini tespit için bakılacak en önemli kriterlerden biri Ay’ın önündeki-yakınlaştığı-açılardır) Ay’ın Güneş üçgenine ilerlediğini görürüz. Ay-Güneş üçgeninin kesinleşeceği saat 19:45. Bu açının ardından Ay-Venüs karesi (19:53) ve son olarak da Ay-Satürn kavuşumu gerçekleşecek (21:26) ve ardından Ay boşluğa girecek (02:04’te Oğlak burcuna geçinceye kadar).

Oy verme işlemi tamamlandığında (17:00) Ay’ın önündeki açı Güneş ile üçgen olacak. Bu uyumlu açı, otorite temsilcisi figürlerinin etkili olmasına ya da etkili sonuçlar almasına işaret eder genel olarak… Bu açı referandum sonucunun EVET ağırlıklı çıkacağı yönünde bir işaret olarak görülebilir. Öte yandan, Ay’ın son açısı Satürn ile kavuşum olacak ve Satürn geri harekette. Bu da bir engellenme işaretçisidir genel olarak… Bu kavuşum referandum sonucunun HAYIR ağırlıklı çıkacağı yönünde bir işaret olarak görülebilir. Hangisinin daha etkili çalıştığını, sonuçları aldığımızda hep birlikte göreceğiz. Sonuç ne olursa olsun, hepimiz için hayrına olması en büyük temennimiz…

Referandum günü dikkat çeken bazı yıldızlar

Mars Algol ile birleşiyor: Yoğun odaklı tutkuyu ve dişil kundalini enerjiyi temsil eden Algol, kadının, hem yapıcı hem de yıkıcı anlamda kullanılabilecek olan tutkusu ve duygusal yoğunluğudur. Bir şeye kendini tutkuyla adamakla ilişkilendirilir. Yıkıcı veya yapıcı olarak kullanılabilir. Kızgınlık ve şiddetle de alakalıdır. (Brady) Bu yıldız Mars ile birlikte olduğunda şiddetli ve sert olaylara işaret edebilir.

Satürn Acumen ile birleşiyor: Acumen, sonuçlarıyla başa çıkmakta zorlanılan, zayıflatan eleştirilere veya saldırılara maruz kalmakla ilişkilendirilir. Fiziksel, mental, sözlü, spiritüel saldırılara işaret eder. Bunlar, kişiyi yavaşça aşındıran, zayıflatan saldırılardır. Hayat dersi bu zorlukların üstesinden gelmektir. (Brady) Bu yıldız Satürn ile birlikte olduğunda otoriteyi temsil eden kişilere yönelik sert ve acımasızca eleştirileri veya güçten düşmeyi temsil edebilir. Görme problemleriyle ilişkilendirilen bir yıldız olarak Acumen’in Satürn ile birleşmesi, sembolik anlamda gerçekleri görememek, dar görüşlülük ya da olaylara dogmatik bir şekilde bakmak olarak da tanımlanabilir.

Uranüs Altair ile paralel yapıyor: Bu yıldız, hayatta ilerlemek için gereken gücü ya da cesareti simgeler. Anı yakalamak, hızlı hareket etmektir. Daha karanlık tarafı ise, sinirli hareketlere, özensiz ve düşüncesizce davranmaya yol açabilir. Kararlılık, cesaret ve risk almakla ilişkilendirilir. Eril enerjiler taşır. Askeri güç ile bağdaştırılır. Aksiyon ve güç yıldızıdır. Bu aksiyon sadece kişinin kendi yararına değil aynı zamanda başkalarına hizmet içidir. Hayatta ilerlemek için gereken gücü temsil eder. Sinirlilik ve özensizlik hareketlerle de bağdaştırılır. (Brady) Tüm bu özellikleri Uranüs ile birleştirerek okursak, ani ve beklenmedik sert çıkışlar, patlayıcı ve isyankar enerjiler, düşüncesizce eylemlerle alakalı olabileceği gibi; yenilikler ve reformlar yapmak üzere harekete geçme arzusunu da tetikleyebilir.

Bu üç yıldıza ve irtibat içerisinde oldukları gezegenlere bakarsak, referandum gününün hayli güçlü ve etkili, bir o kadar da zorlu bir enerji akışı içerdiğini düşünebiliriz.

Galaktik Merkezle hizalanma

Madde dünyası ve gerçekliğin, karmanın gezegeni Satürn kısa bir müddettir Yay burcunun 27 derecesinde gerilemekte. Referandum akşamı Ay da bu dereceye varacak ve Satürn ile kavuşum yapacak.

Ay-Satürn kavuşumunun gerçekleşeceği 27 derece Yay günümüzde Galaktik Merkez’in izdüştüğü derecedir. Herhangi bir gezegenin Galaktik Merkez’in bulunduğu dereceden geçişi önemlidir; çünkü Galaktik Merkez bu gezegenin niteliklerinin daha etkili gözükmesine, temsil ettiği değerlerin daha belirgin yansımasına yol açar.

Galaktiz Merkez’in bulunduğu derecede birleşecek iki gökcisminden biri olan Ay halkın genel göstergesidir ve Satürn de genel anlamıyla elini taşın altına koymak, sorumluluk almakla ilişkilendirilir. Gökyüzü halkımızın önemli bir sorumluluk aldığını ve geleceğe yönelik çok önemli bir karar vermekte olacağını gösteriyor sembolik olarak adeta!

Suriye’deki gelişmeler

ABD, 7 Nisan Cuma sabahı saat 04:40’ta Suriye’de hafta başında 70’i aşkın kişinin ölümüne yol açan ve Esad rejimine bağlı güçlerin sorumlu tutulduğu kimyasal saldırı iddialarının ardından El Şayrat hava üssüne füze saldırısı düzenledi.  Bu ana yönelik astroloji haritasını aşağıda görmektesiniz.

Bu haritayı 11 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen Ay tutulması haritası üzerine koyup değerlendirmeyi faydalı buluyorum. Çünkü Donald Trump, Vladimir Putin gibi, bu konuyla ilgili liderlerin, ABD, Rusya, Suriye, İran gibi ülkelerin haritasını tetikleyen bir Ay tutulmasıydı o. Tutulmalar sadece gerçekleştiği günün değil, takip eden yaklaşık altı aylık sürecin bilgisini verirler. Tutulma derecesini işaretler, takip eden gezegen tetiklemelerini izlerseniz, tutulmanın olumlu-olumsuz temalarının ortaya çıkış zamanlarını öngörmekte istifade edebilirsiniz. Aşağıda ABD’nin Suriye’ye füze saldırısı başlattığı anın haritasının, tutulma haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.

Saldırı haritasında en dikkat çeken şeylerden biri 19 derece Boğa’da bulunan Mars’ın 22 derece Aslan-Kova ekseninde bulunan Ay-Güneş ikilisine kare açısı kuşkusuz. Transit Ay da tutulmadaki derecesinin üzerinden henüz geçmiş, halen Aslan burcunda bulunmakta. 11 Şubat’taki tutulma derecesi tetiklenmiş gözüküyor yani.

Kimi yorumcular bu saldırının ABD kamuoyu için sembolik bir saldırı olduğunu ve ABD’de iç kamuoyuna yönelik ve yapılmış olduğunu söylüyor. http://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/1454328-abd-kamuoyu-icin-sembolik-saldiri 

Kimi yorumcular ise bu saldırıyla Suriye dışında Rusya ve İran’a, ayrıca Çin’e de bir mesaj verilmek istendiği kanaatinde. http://www.haberturk.com/yazarlar/soli-ozel/1455663-trump-harekat-emrini-neden-verdi

Eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde Dışişleri Bakan Yardımcısı olan Philip Crowley’e göre ABD ile Rusya arasında gerilim artacak, ama bu ikili bir çatışmanın eşiğinde değiller. http://www.haberturk.com/dunya/haber/1455339-philip-crowley-abd-rusya-gerilimi-artmali

Genel yorumlara göre en azından şimdilik arkası gelmeyecek bir saldırı-girişim gibi gözükse de, astroloji haritaları önümüzdeki yaz aylarının hayli hararetli geçeceğini gösteriyor. Özellikle de 21 Ağustos’taki tam güneş tutulması civarındaki günler… Ne kadar ilginçtir bundan 4 yıl önce, 21 Ağustos 2013 tarihinde Esad yönetimi Suriye başkenti Şam'ın tarım kuşağı Guta'nın doğusuna kimyasal saldırı düzenlemiş, yüzlerce insan hayatını kaybetmişti. http://www.sabah.com.tr/dunya/2013/08/21/esaddan-kimyasal-katliam

O dönemde ABD Başkanı olan Barack Obama, cezalandırma amaçlı olarak Esad birliklerine hava saldırısı düzenlemeyi düşünse de, ABD’yi bir Ortadoğu girdabına sokmamak için geri adım bundan vazgeçmişti. Daha sonra Obama’nın bu geri adımı (ya da ağırdan alması) bir güçsüzlük-zayıflık olarak nitelendirilmişti. Donald Trump’ın bu konuda daha atak davranması, askeri gücü kullanması, dünyaya Amerika’nın yeniden gücünü göstermesi şeklinde algılanabilir.

Donald Trump’ın astroloji haritasında bu konuda daha atak ve agresif tavır alacağının izlerini Yükselen derecesine çok yakın yerleşmekte olan Aslan burcundaki Mars ile sembolik olarak gördüğümüz gibi, 21 Ağustos 2017 tarihindeki tutulma esnasında bu Mars’ın ve Yükselen derecesinin tetiklenecek olmasını, Trump’ın bundan daha fazlası için harekete geçebileceği bir dönemde olacağı şeklinde okuyabiliriz rahatlıkla. 

Tüm bu konuları (Ülkemizdeki referandum, Fransa, İran, Almanyadaki seçimler, ABD-Suriye-Rusya-Türkiye ilişkileri, AB ilişkileri, liderlerin ilişkileri) genişçe inceleyeceğim bir online seminer düzenliyorum. Aşağıda tanıtım afişini görmektesiniz. Bilgi almak veya katılmak için 0532 284 89 79 – 0216 286 73 96 veya 0216 358 12 23 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir ya da info@astrolojiokulu.com adresine mail atabilirsiniz.

Merkür gerilemesi başlıyor!

İletişim gezegeni Merkür Boğa burcunda gerilemeye başlıyor (4 derece 50 dakika Boğa). Merkür gerilemesi zamanlarında iletişimde sıkıntılar vardır. Kendimizi anlatmakta, birbirimizi anlamakta, ortak paydada buluşmakta zorlanırız. Bu yüzden böylesi zamanlarda konuştuklarımıza, yazdıklarımıza daha fazla özen göstermemizde fayda vardır.

Merkür gerilemesi Boğa burcunda başladığına göre, maddi ve ekonomik konularda temkinli hareket etmemiz, gözü kara riskler almaktan, düşünmeden girişimler yapmaktan uzak kalmamız gerekmekte.

Huzuru ve fiziksel güvenceyi korumak da ayrı bir önem taşıyor Merkür’ün Boğa burcundaki gerileme sürecinde. Merkür’ün 20 Nisan sonrasında gerilemesine Koç burcunda devam edeceğini göz önüne alırsak, gerilemenin tamamlanacağı 4 Mayıs’a kadarki süreçte agresif ve düşünmeksizin yapılan aceleci konuşmalara, hızlı kararlara açık olacağımızı düşünebiliriz. Merkür gerilemesini kapsamlı bir şekilde ele aldığım yazım bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyenlere yol gösterici olabilir.   http://www.onerdoser.com/makaleler/dikkat-merkur-gerilemesi-46 

Venüs direkt harekete dönüyor

İlişkiler gezegeni Venüs 4 Mart 2017 tarihinden bu yana devam eden gerilemesini 15 Nisan Cumartesi günü tamamlıyor ve direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. İlişkilerimizi, sevgi alışverişlerimizi daha iyi düzenleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Sadece kendimize konsantre olmaktan uzaklaşır, olaylara başkalarının gözünden de bakabilirsek, daha fazla anlayış geliştirebiliriz.

Tam da referandum üzere Venüs’ün direkt harekete dönmesi, umarım birbirimizin kararlarına saygılı ve esnek yaklaşabilme kabiliyetimizi arttırır. Referandumun sonucu hangi yönde olursa olsun, bütünün hayrına olması dileğiyle! 

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay’ın çok dikkat çekici bir açısı yok. Genel olarak dengeli ve rahat bir akıştan bahsedebiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren, gelişme ve ilerleme yönünde bazı şans ve fırsatlara açık olacağız. Öte yandan, Merkür’ün Boğa burcunda gerilemeye başlayacak olması, maddi ve fiziksel güvence konularının gündemimizde daha fazla yer bulacağını, bu konularda tamamlanmamış işlerin tamamlanması gerektiğini, eksikleri gözden geçirmemiz gerekeceğini düşündürüyor. Para piyasalarında düzeltme hareketi olabilir. 3 Mayıs’a kadar sürecek Merkür gerilemesi hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, bir o kadar da gergin bir gündeyiz diyebiliriz. Ay’ın Jüpiter-Plüton karesini tetiklediği sabah erken saatlerinde gergin ve çekişmeli bir enerji akışı var. Para piyasaları açısından hararetli bir gündeyiz. Saat 09:08’de Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor ve dolunay zirve noktasına varıyor. İlişkiler açısından gerginliklere açık bir zaman diliminde olduğumuzu fark eder, kendimizi buna göre ayarlarsak, fazla sorun yaşamadan işlerimizi yürütebiliriz. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde gerek duygusal, gerekse sosyal ilişkilerde dengesiz çıkışlara ya da beklenmedik zorlu gelişmelere açık olacağız, dikkat! Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri civarından itibaren frene basabilmek, düzenleme veya ayarlama yapabilmek daha kolay olacak. Olgun ev aklı başında davranmak işleri kolaylaştıracaktır. 21:18’de bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Terazi burcundaki ilerlemesine…

Çarşamba gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 01:41’de Akrep burcuna geçiyor. Gün genelinde sessiz ve derinden gitmeyi tercih edebilir, sezgilerimize kulak verebiliriz. Ülkemizin gençleri, sanatçıları, sporcularıyla ve diplomatlarıyla ilgili konuların gündemimizde daha fazla yer alması mümkün. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde sözlü tartışmalara açık olabiliriz. Ne konuştuğumuza, ne yazdığımıza dikkat etsek iyi ederiz. Önemli toplantıları öğle sonrasındaki saatlere almak daha isabetli olabilir. Günün ikinci yarısında daha rahat bir enerji akışı var. Ay’ın ülkemizin burcu olan Akrep’te ilerlediği bu güzel günün gecesinde LİDERLER ZAMANI başlıklı bir online seminer sunacağım. 20:30-22:45 saatleri arasında sunacağım bu seminer hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/online-seminer-liderler-zamani-208

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizle ilgili konularda bazı ilginç gelişmelerle karşılaşacağımız bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde fedakarca, düşünceli ve yardımsever tavırlar ortaya koymak, işlerimizin daha rahat ilerlemesine yol açabilir. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde kendimizi daha güçlü ve etkili ifade edebiliriz. Önemli ve etkin pozisyonda kişilerden destek bulabiliriz. Ay-Mars karşıtlığının etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatleri ve sonrasında gergin ve sert bir enerji akışı var. Kazalara, sakarlıklara, tartışmalara, sıcak gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz…

Cuma gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Etrafımızda gelişen olaylara duyarlılık göstereceğimiz, tepkilerimizi daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağımız bir gündeyiz. Erken saatlerdeki gergin enerji akışı, sabahın ilerleyen saatlerinde yumuşuyor. Sabah saatlerinde birbirimize göstereceğimiz sevgi ve anlayış, günümüzün tamamına sirayet edecektir. Buna özen göstermemiz hem kendimiz, hem de sevdiklerimiz açısından çok önemli bence. 07:17-13:26 saatleri arasında boşlukta (açısız) ilerleyecek olan Ay, 13:26’da Yay burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında iyimserlik, gelecekten umut enerjisi aktifleşiyor. Gün genelinde etkili olan Güneş-Uranüs kavuşumu, pozitif veya negatif yönde (nasıl bir tavır alacağımızla paralel) hızlı ve beklenmedik gelişmelere açık olduğumuzu gösteriyor. Sürprizlerle dolu bir gündeyiz! Para piyasalarında da iniş veya çıkış yönünde dalgalanma bekleyebiliriz. Güneş’in Uranüs ile kavuşumundan sonra Satürn ile üçgen açıya ilerlemesi, para piyasaları ve ekonomik açıdan olumlu görülebilir. Bu genel bir yorum. Ülkemiz açısından ise çok yönlü değerlendirmek gerekir. Zira önemli bir hafta sonuna giriyoruz!

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Heyecan ve motivasyonu yüksek bir gündeyiz. Yay burcu uzun vadeli plan ve programlarla alakalıdır. Gelecekle ilgili konular, uzun vadeli trendler, hayata bakışımızı etkileyen durumlar, olaylar ve yaklaşımlar Yay burcu ile bağlantılı görülür ve Ay’ın bu burçtan geçiş zamanları, içinde bulunduğumuz durumlara daha geniş çerçeveden bakmamız ve uzun vadeli düşünmemiz gerektiğini hatırlatır. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde yanılgılara, yanıltılmaya, bazı hayal kırıklıklarına veya kararsızlıklara açık olabiliriz. Venüs Balık burcunda direkt harekete dönüyor. İlişkilerimizi, sevgi alışverişlerimizi daha iyi düzenleyebileceğimiz bir sürece giriyoruz. Sadece kendimize konsantre olmaktan uzaklaşır, olaylara başkalarının gözünden de bakabilirsek, daha fazla anlayış geliştirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olacak Ay-Jüpiter altmışlığı, gelecekten umut ve iyimser düşünceleri aktif ediyor. Ülkemizin ve bütünün hayrına niyet, dilek ve niyazlarda bulunmak açısından güzel bir akşamdayız.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli bir gündeyiz! Ay’ın çok sayıda açı yapacak olması, hayli hareketli bir güne işaret etmekte. Sabah saatlerinde henüz Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisi devrede olacak. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında hoş ve güzel gelişmelere açık olacağız. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, talepte ve teklifte bulunabiliriz. İdareci, etkili, ön planda bulunan kişilerle irtibata geçmek ya da otoritemizi ortaya koymak ve kendimizi kabul ettirmek gereken işlere adım atmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu ilerleyen saatlerde duygusal karmaşa ve duygusal çıkışlara açık olabiliriz. Bu açının ardından Ay-Satürn kavuşumu kesinleşiyor (21:26). Yani Ay, Venüs-Satürn karesini çalıştırıyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından sıkıntılı bir zaman akşam saatlerinde anlayış ve esneklik göstermeyi başarabilmeliyiz! Saat 21:26’daki bu son açısının ardından başka temel açısı kalmayan Ay, saat 02:04’te Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

9 Nisan 2017, Pazar

10.04.2017

Designed by Ongunsoft