Öner Döşer

10 Şubat Haftası

Bu sayfa 7890 kişi tarafından ziyaret edildi.

10 Şubat Haftasına Astrolojik Bakış: SEVGİLİLER GÜNÜ

Şubat ayı denince aklımıza gelen şeylerden ilki “Sevgililer Günü” oluyor öyle değil mi? Bir sevgiliniz olsun ya da olmasın, bugün önemli. Her ne kadar orijinali “Valentine” kelimesi hoşlanılan kişi veya sevgili anlamında kullanılsa da, sevgili olsun olmasın, birbirini seven herkesin günü bence bu. Birbirimize hediye almamıza da gerek yok aslında. Sevdiğimiz insanlara güzel sözlerle veya tavırlarla sevgimizi belli etmemiz yeterli.

14 Şubat Sevgililer Günü gökyüzü konumlarına baktığımızda, Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay’ın Kova burcunda ilerlemekte olan Güneş le karşıtlığının yakınlaştığını görüyoruz. Yani Sevgililer Günü gecesinde bir dolunay gerçekleşmek üzere olacak. Dolunaylar bir taraftan zıtlaşma ve stres enerjisi taşırken, bir taraftan da tamamlanma ve partner olma ihtiyacını vurgulayan, daha evvelce adımları atılmış bir şeylerin görünür hale geldiği zamanlardır.  Sonuç ortaya çıkar dolunaylarda, ürün ortaya çıkar. Dolunay esnasında Aslan burcunda bulunacak Ay, ilişkilerde karşımızdakinin dikkatini çekme, fark edilme arzusunun tırmanacağını gösterirken, hislerimizde heves ve çocuksu bir coşkunluğun da vurgulanacağını gösteriyor.

Ay-Güneş karşıtlığı olduğu günlerde, kadın-erkek ilişkilerinde zıtlaşma, stres riski vardır doğrusu. Ama çekim de vardır. Tamamlanma ve partner olma güdüsü yüksektir. Sevgililer Günü için bu çok zorlu bir konum sayılmayabilir.  Zorlu olan, bu dolunayın Satürn ile açısal kontak kuruyor olması. Astrolojik ifadesiyle, Ay-Güneş-Satürn arasında T-kare açı kalıbının oluşacak olması, duyguları ifade etme güçlüğüne, çekingenliğe, yalnızlık hissine, depresifliğe çekebilir bizi. Ama bunun farkında olabilir, üstesinden gelebiliriz pek tabii ki. Öte yandan, dolunaydan biraz geride, tam da Sevgililer Günü gecesinde kesinleşecek Ay-Satürn karesi, refüze olma, engellenme, gecikme risklerini de beraberinde taşıyor. Naçizane bir astrolojik tavsiyem Sevgililer Günü’ne yönelik girişimlerimizi Ay-Satürn karesinin kesinleşeceği 19:40 sonrasına almak yönünde olacak.  Hoş, bu açıdan sonra Ay-Güneş karşıtlığına ilerliyor olacak, ama en zorlu olanı atlatmış olacağız. Merkür gerilemesi de işin içerisinde olacağından, sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Yanlış anlaşılma riski hayli fazladır Merkür gerilemelerinde zira! Ayrıca Venüs-Mars arasındaki kare açı da yakınlaşan konumda ve bu da Ay-Güneş karşıtlığına benzer şekilde bizi uyarıyor: özel ilişkilerde aceleci ve düşüncesizce girişimlerden uzak durmamız gerekiyor…

11 Şubat Salı günü Güneş-Satürn karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı, Pazartesi ve Salı günlerinde otorite figürleri ile çekişme ve gerginliklere davetiye çıkaracak cinsten olduğu için, hayatımızda önemli yer tutan, etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var. Önemli iş ve toplantıları en azından Salı gününe denk getirmemek daha isabetli olabilir. 

13 Şubat Perşembe günü Merkür Kova burcuna geriliyor. Bu gerileme, üzerinde çalıştığımız projeleri, zihinsel ve entelektüel konularda girişeceğimiz işleri, geleceğe yönelik planları tekrar gözden geçirmek gerekeceğini işaret ediyor. Teknik, teknolojik ve bilimsel konularda zihnimizi her zamankinden fazla odaklayabilir, fikir teatilerinde bulunabilir, yaratıcı fikirler yakalayabiliriz. Bunları etüt edip, Merkür’ün direkt hareketine dönmesinden sonra ortaya çıkarabiliriz.  

15 Şubat Cumartesi 01:52’de 26 derece Aslan burcunda dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayın genel etkilerini yazımın girişinde değerlendirdiğim için burada tekrar etmiyorum.

15 Şubat günü Güneş-Mars üçgeni ve 16 Şubat Pazar günü Merkür-Mars üçgeni kesinleşiyor. Hafta sonunda kendimizi daha aktif ve dinamik hissedeceğiz, harekete geçmeye yönelik olacağız demektir.  Güç ve efor gerektiren işleri hafta sonuna alabiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü erken saatlerde henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 08:32’de Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi, milli, geleneksel değerlerin ön plana çıkacağı bir gündeyiz.  Ay ülkemiz astroloji haritasının 1. Evinde ilerliyor olacağından, bu temalar daha da vurgu kazanıyor ve halkla ilgili konular ön plana çıkıyor. Ayın açıları uyumlu ve rahat olacak gün boyunca. Bu da duygularımızı dengeli biçimde ifade etme şansımızı yükseltiyor. Yapacağımız önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar için Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarını değerlendirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde ruhsal ve manevi açılımlar, artistik ve sanatsal konular, hayal günü ve yaratıcılık isteyen işler açısından çok güzel bir akış var; değerlendirebiliriz! Olumlu enerji gece saatlerine de yayılıyor.

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor.  Ülkemiz astroloji haritasının 1. Evinde ilerleyen Ay, ailevi, milli, geleneksel değerlerin ön plana çıkacağını, duygusal yönümüzün vurgu kazanacağını gösteriyor. Beklenmedik duygusal çıkışlara, tepkilere, alınganlık ve kırgınlıklara açık, hassas bir gündeyiz! Ay’ın sabah erken saatlerden itibaren sert açıları var: Ay-Uranüs karesi, Ay-Plüton karşıtlığı, Ay-Venüs karşıtlığı. Ay-Jüpiter kavuşumunun iyicil etkileri devrede olsa da, bu kavuşum öncü burçlardaki Büyük Kare açı kalıbını tetiklediğinden, duyguların daha da abartılı ve geniş çaplı yansıma bulmasına davetiye çıkarıyor. Gece saatlerinde kesinleşecek Güneş-Satürn karesini de dahil edersek, bu haftanın en riskli ve dalgalı gününde olacağımızı söyleyebiliriz.  Bu dalgalanma sadece duygusal alanda ve ilişkiler bazında değil, ekonomik anlamda da etkili olacak gibi gözüküyor. Bu yüzden bugün para ile ilgili konularda, alım satımlarda, yatırımlarda dikkat! Spekülasyondan kaçınmakta, büyük riske girmemekte fayda var…

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor.  Halkla ilgili konular, ananevi değerler, duygusal bağlar daha da vurgu kazanıyor.  Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn üçgeni, güne duygusal anlamda dengeli ve kontrollü başlayabileceğimizi gösteriyor. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde ve özellikle öğle saatlerine doğru Ay-Mars karesinin dengesiz ve sert çıkışlara yönelten etkileri devreye giriyor. Dikkatli v e kontrollü olmamız gereken saatlerdeyiz. Aceleci tepkiler ve hareketler istenmeyen sonuçları doğurabilir. Sakarlıklara, kazalara açık olacağımız bu saatlerde dikkatimizi iyi odaklamamız yerinde olur. Bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı olmayacak olan Ay 12:51 itibariyle boşlukta devam ediyor Yengeç burcundaki ilerlemesine.  Öğle sonrasındaki saatlerde hem kararsızlık ve belirsizlik, ama hem de Ay-Mars karesinin getirdiği agresyon da henüz devrede olacak. 21.15’te Ay’ın Aslan burcuna geçişinden sonraki saatlerden itibaren rahatlıyoruz ve kararlılık, netlik kazanmaya başlıyoruz. Sosyal ilişkiler, romantik konular açısından keyifli bir akşamdayız.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ve ülkemiz astroloji haritasının 2. evinde ilerliyor.  Finansal konuların vurgu kazanacağı, olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin etkisini göstermeye başlayacağı öğle sonrasındaki saatler heyecanlı, şevke getiren, yeni ve güzel gelişmelere açık. Farklı, her kesin ilgilenmediği ya da henüz yönelmediği alanlarda yeni gelişmelere, keşiflere, icatlara da açık bir gündeyiz. Bir müddettir Balık burcunda gerileyen Merkür, bugün itibariyle gerilemesine Kova burcunda devam etmeye başlıyor.  Bu gerileme, üzerinde çalıştığımız projeleri, zihinsel ve entelektüel konularda girişeceğimiz işleri, geleceğe yönelik planları tekrar gözden geçirmek gerekeceğini işaret ediyor. Teknik, teknolojik ve bilimsel konularda zihnimizi her zamankinden fazla odaklayabilir, fikir teatilerinde bulunabilir, yaratıcı fikirler yakalayabiliriz. Bunları etüt edip, Merkür’ün direkt hareketine dönmesinden sonra ortaya çıkarabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendine güven, açıklık ve dürüstlüğün öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji hartasının 2. Evinden geçiş yapıyor olacağından, halkın maddi durumu, ekonomiyle ilgili konular vurgu kazanabilir. Malum bugün Sevgililer Günü. Bugünle ilgili yorumlarımı yazımın giriş bölümünden okuyabilirsiniz.   

Cumartesi günü sabah saatlerinde Ay henüz Aslan burcunda ilerliyor. 01:52’de 26 derece Aslan burcunda dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayın genel etkilerini yazımın giriş bölümünden okuyabilirsiniz. Ay’ın Güneş ile karşıtlığının ardından Mars ile altmış derecelik açısı ve ardından da sabaha karşı saatlerde Merkür ile karşıt açısı var. Tüm bunları alt alta toplarsak, güne sinirsel açıdan biraz gergin başlayacağımızı öngörebiliriz. Sabah erken saatlerde sözlere dikkat! Sabah saat 05:122de boşluğa girecek olan Ay, saat 09:25’te Başak burcuna geçiyor. Titiz ve dikkatli olmamız, detaylara önem vermemiz gereken saatlerdeyiz. Özellikle de Ay-Neptün karşıtlığının etkisini göstereceği öğle saatleri civarında dalgınlıklar, hatalar, yanılgılar maliyet çıkarabilir. Gün boyunca etkin olacak ve özellikle de gece saatlerinde en etkin fazında olacak Merkür-Güneş kavuşumu, zihinsel anlamda çok aktif ve yaratıcı olacağımızı gösteriyor. Geleceğe yönelik plan ve tasarılarımızın üzerine düşünmek, tekrar düşünmek ve değerlendirme yapmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz!

Pazar günü boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, ülkemiz astroloji haritasının 3. Evinden geçiş yapmakta olacağından, yakın komşularımız, basın ve yayın organları, eğitim sistemi ve eğitmenler, iletişim ve ulaşımla ilgili konuların vurgu kazanacağını öngörebiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığı her türlü iş ve girişimde şans ve fırsatları daha kolay yakalayabileceğimizi, destek bulabileceğimizi gösteriyor. Biraz rutin dışına çıkmak, değişik bir yerlere gitmek, bir şeyler öğrenmek ve ufkumuzu genişletmek açısından güzel bir gündeyiz. Merkür-Mars üçgeni de etkin olacak bugün zira. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni duygusal anlamda kendimizi iyi ifade edebileceğimizi ve destek bulabileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Venüs üçgeni aşk ve ilişkilerden yana çok şanslı saatlerde olacağımızı işaret ediyor. Eğlenceli aktiviteler, sanatsal konular, estetik ve zarafetle ilgili girişimler açısından da güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz…

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

9 Şubat 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

 

  

10.02.2014

Designed by Ongunsoft