Öner Döşer

11 Ağustos Haftası

Bu sayfa 10029 kişi tarafından ziyaret edildi.

11 Ağustos Haftasına Astrolojik Bakış

Klasik astrolojide “İyicil gezegenler” olarak kabul edilen Venüs-Jüpiter 18 Ağustos tarihinde kavuşum yapmak üzere giderek birbirlerine yakınlaşmaya başlarken, “Kötücül gezegenler” olarak kabul edilen Mars-Satürn de 25 Ağustos tarihinde tam kavuşum yapmak üzere birbirlerine yakınlaşmaya başlıyorlar.

Ay’ın Koç burcunda hareket edeceği ve Venüs-Jüpiter ikilisini üçgen açıyla destekleyeceği Çarşamba günü ve Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı Perşembe gecesi ve Cuma sabahı iyicil, destekleyici enerjiler öne çıkabilir. Ay’ın Boğa burcunda ilerlerken Mars-Jüpiter ile karşıt ve Güneş ile dik açısının etkin olacağı Cumartesi ve Pazar günleriyle stresli ve zorlu etkiler vurgu kazanabilir.

Bu haftanın önemli gezegen geçişlerine ve kesinleşen açılara gelince…

Salı günü Venüs Aslan burcuna geçiyor. İlişkilerde sıcaklık ve samimiyetin, açıklık ve dürüstlüğün ön plana çıkacağı bir sürece giriyoruz. Keyifli ve eğlenceli aktiviteler, sanatsal faaliyetler, şıklık-giyim-moda konularında hareketlenme olası. 5 Eylül akşamına kadar Aslan burcunda hareket edecek Venüs’ün, yine Aslan burcunda ilerlemekte olan Jüpiter ile kavuşumunun olumlu etkileri, özel ve sosyal ilişkilerimize, eğlence hayatımıza olumlu yansıyacaktır. 12 Ağustos’tan itibaren kendini belirgin bir şekilde gösterecek bu iyicil kavuşumun etkileri, 25 Ağustos tarihinden itibaren giderek azalacak. 

Cuma günü Mars-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, harekete geçmek ve kendini ortaya koymak açısından destekleyici etki yaratır. Girişeceğimiz işlerde daha cesur ve atak bir profil çizmemizi destekleyicidir. Güç ve efor isteyen işlerde, cesaret gerektiren konularda harekete geçebilir, kendimizi dengeli bir şekilde ortaya koyabilir, önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Ay’ın bu ikilinin uyumlu açısını önceden etkinleştireceği Salı günü de değerlendirilebilir.

Yine Cuma günü Merkür Başak burcuna geçiyor. Merkür bu burçta yöneticidir. Bu da zihinsel aktivitelerde, iletişim becerisi gerektiren işlerde, sorgulama-analiz-araştırma isteyen konularda başarı şansımızı arttırır. Bir şeyler yazmak, yayınlamak açısından kullanabileceğimiz gibi, daha evvelce yazdığımız şeyleri düzeltmek, mükemmelleştirmek açısından da kullanabiliriz bu geçişi. Merkür’ün Başak burcundaki yolculuğu 2 Eylül tarihine kadar sürecek.

Gelelim haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine…

Pazartesi gününe geçişte henüz Kova burcunda ilerlemekte olan Ay, Merkür ile karşıt açısının kesinleşeceği 01:11’den sonra başkaca açısı kalmadığı için boşluğa girecek. Sabah erken saatlerde bu karşıtlığın yanlış anlaşılma ve sözlü tartışmalara davetiye çıkaran etkilerine karşı uyanık olmamızda, gereksiz eleştirilerden kaçınmamızda fayda var. Günün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerleyeceğinden, sosyal ve toplumsal konular, demokrasi, eşitlik, liberallik gibi temalar, geleceğe yönelik konularda fikir ve görüşler öne çıkabilir. 15:55’te Ay’ın balık burcuna geçişiyle birlikte daha ılımlı bir ruh hali kazanmaya başlayabiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde akışta kalabilir, şartları fazla zorlamadan, uyum sağlayarak ilerleyebiliriz. Gece saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Neptün kavuşumunun ruhsal ve manevi konulara yönelik güzel enerjisi devreye giriyor, değerlendirebiliriz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 10. evinden geçiş yapıyor olacağından, yönetici pozisyonundaki kişiler ve ülkemizin geleceğiyle ilgili ya da dış imajı ile ilgili konular vurgu kazanabilir.

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Bazı zamanlarda fazla duygusal eğilimler göstersek de, genel olarak dengeyi sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 10. evinden geçiş yapıyor olacağından, yönetici pozisyonundaki kişiler ve ülkemizin geleceğiyle ilgili ya da dış imajı ile ilgili konular yine ön planda olacak.  Sabah erken saatlerde Ay-Mars üçgeninin enerji ve eforu yükselten etkileri henüz devrede olacak. Bu açının ardından Ay-Plüton altmışlığı da etkinleşiyor. Birbiri ardına gelen bu uyumlu açılar, harekete geçmek ve kendini ortaya koymak açısından destekleyici etki yaratıyor. Girişeceğimiz işlerde daha cesur ve atak bir profil çizebiliriz. Güç ve efor isteyen işlerde, cesaret gerektiren konularda harekete geçebilir, kendimizi dengeli bir şekilde ortaya koyabilir, önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Sabah saatlerinde Venüs Aslan burcuna geçiyor. İlişkilerde sıcaklık ve samimiyetin, açıklık ve dürüstlüğün ön plana çıkacağı bir sürece giriyoruz. Keyifli ve eğlenceli aktiviteler, sanatsal faaliyetler, şıklık-giyim-moda konularında hareketlenme olası. 5 Eylül akşamına kadar Aslan burcunda hareket edecek Venüs’ün, yine Aslan burcunda ilerlemekte olan Jüpiter ile kavuşumunun olumlu etkileri, özel ve sosyal ilişkilerimize, eğlence hayatımıza olumlu yansıyacaktır. 12 Ağustos’tan itibaren kendini belirgin bir şekilde gösterecek bu iyicil kavuşumun etkileri, 25 Ağustos tarihinden itibaren giderek azalacak. Akşam saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin olgun ve dengeli enerjisi devreye giriyor. Olgun kişilerle görüşmeler açısından uygun saatlerdeyiz. 19:00’da bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayan Ay, boşlukta devam ediyor Balık burcundaki ilerlemesine.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Girişeceğimiz işlerden net ve kalıcı sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Üzerinde uğraştığımız konuların yön değiştirmesi ya da beklenmedik aşamalara gelmesi söz konusu olabilir. 16:00’da Ay Koç burcuna geçiyor, netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz giderek. Günün geri kalanında daha aktif, daha canlı, heyecanlı ve motivasyonlu hissedebiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Keyifli ve eğlenceli aktiviteler açısından güzel bir akşamdayız. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni de etkinleşiyor. Ay’ın iki iyicille açısal teması, girişeceğimiz işlerde, ilişkilerde, sosyal organizasyonlarda güzel neticeler, gelişmeler yakalayabileceğimizi düşündürüyor. Haftanın en rahat ve akıcı saatlerindeyiz. Değerlendirebiliriz…

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hareketli ve tempolu bir gündeyiz. Ülkemizin Meclisi, kulüpler, dernekler gibi kalabalık ortamlarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabahın erken saatlerinde henüz Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu, iyimserleştirici etkileri devrede olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton karesi, çekişme ve gerginlik, anlaşmazlık riskinin fazla olduğunu gösteriyor. Ay-Uranüs kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatlerinde beklenmedik gelişmelere ve değişikliklere açık olacağız. Gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşan Ay-Güneş üçgeni, karşı cinsle ilişkiler açısından olumlu enerjiler barındırıyor. Güzel, sürpriz gelişmelere açık olacağımız bu saatleri özel ve sosyal organizasyonlar, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkiler açısından değerlendirebiliriz.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Aktif ve enerjik bir gündeyiz. Ülkemizin Meclisi, kulüpler, dernekler gibi kalabalık ortamlarla ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri henüz devrede olacağından, sabah saatleri iş ilişkileri, karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler açısından olumlu enerjiler barındırıyor. Bu açının ardından Ay’ın Merkür ile üçgen açıya ilerliyor olması, ticari konularda adımlar atmak, anlaşmalar yapmak, el sıkışmak, önemli konuşmalar ve toplantılar yapmak açısından güzel bir günde olacağımızı gösteriyor. 18:50’de bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, sadece 7 dakika boşlukta kalarak, 18:57’de Boğa burcuna geçecek. Akşam saatleri daha sakin, dingin enerjiler var.  Ama gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs karesi, özel ilişkilerimizde dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Akşam saatlerinde Başak burcuna geçecek olan Merkür, zihinsel aktivitelerde, iletişim becerisi gerektiren işlerde, sorgulama-analiz-araştırma isteyen konularda başarı şansımızın yükseleceği bir sürece gireceğimizi gösteriyor. Merkür’ün bu burçta hareket edeceği 2 Eylül’e kadarki süreci bir şeyler yazmak, yayınlamak açısından kullanabileceğimiz gibi, daha evvelce yazdığımız şeyleri düzeltmek, mükemmelleştirmek açısından da kullanabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Mars-Plüton altmışlığı, harekete geçmek ve kendini ortaya koymak açısından destekleyici etkilerin devrede olacağını gösteriyor. Girişeceğimiz işlerde daha cesur ve atak bir profil çizebiliriz. Güç ve efor isteyen işlerde, cesaret gerektiren konularda harekete geçebilir, kendimizi dengeli bir şekilde ortaya koyabilir, önemli gelişmeler kaydedebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik ve durağanlık arzusunda olacağımız bir gündeyiz, ama beklediğimiz kadar sakin kalamayabiliriz. Sabah saatlerinde Ay’ın Neptün ile altmış, Jüpiter ile doksan derecelik açıları aktif olacak. Ruhsal, manevi konulara yönelmek açısından güzel bir zaman dilimi. Öte yandan, duygularımızı abartılı bir şekilde ifade etme riski de taşıyor olacağız bu saatlerde. Yeme içme konularında abartılardan kaçınmamızda fayda var. Ay-Plüton üçgeninin destek ve yardımlaşma, birlikte güçlü hareket etme enerjisi öğle saatleri civarında etkin olacak. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebilir, karşımızdaki kişiler üzerinde etki yaratabiliriz. Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı ikindi ve sonrasındaki saatlerde ise tartışmacı ve gergin enerjiler iş başında olacak. Kazalara, sakarlıklara, tartışma ve gerginliklere açık olabiliriz, dikkat! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Satürn karşıtlığı da etkinleşiyor. Engellenmeler, gecikmeler, zorlanmalara açık bir gecedeyiz. Risk almamakta, şartları fazla zorlamamakta fayda var.

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda güvencede hissetme ve sahiplenme güdümüzün vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn karşıtlığının baskılanma ve engellenme hissi taşıyan enerjisi henüz devrede olacak. Harekete geçmekte zorlanabiliriz. Gecikmeler, engeller, program iptalleri gibi riskler mevcut. Öğle saatlerinden itibaren Ay-Güneş karesinin gergin etkileri de buna ekleniyor. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, otorite figürleriyle ilişkiler bağlamında zorlanmalar söz konusu olabilir. Otorite ve güç çekişmelerine girmek durumunda kalabiliriz. Saat 15:25’te bu açının kesinleşmesinin ardından, başkaca temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında belirgin gelişmeler kaydedemeyebiliriz. Ama en azından stresli etkiler uzaklaşmaya, gerginlikler azalmaya başlıyor.  

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle...

Öner DÖŞER

8 Ağustos 2014, Cuma

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

08.08.2014

Designed by Ongunsoft