Öner Döşer

11 Haziran Haftası

Bu sayfa 10540 kişi tarafından ziyaret edildi.

HAZIR MISINIZ?

Çarşamba akşamı saat 22:43’te İkizler burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeni aylar yeni başlangıçlara işaret eder. İkizler burcunun 22 derecesine denk düşen ve heyecan verici gelişmelere işaret eden bu yeniay Phact ve Capella yıldızlarıyla kavuşuyor. Bu yıldızların yaydığı titreşim günlük hayatta yeni olana ilgi duymayı, meraklı ve araştırmacı olmayı, yeni ve farklı olanı keşfetmek üzere kararlı bir şekilde harekete geçmeyi teşvik eder. Daha evvel yapmadığınız şeyleri yapmaya, aşina olmadığınız durumlarla karşılaşmaya, heyecanlandırıcı ve canlandırıcı yeni şeyler keşfetmeye hazır mısınız? Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında bu konuda detaylı bilgi paylaştım. İzlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X-fN2uO_L88

Keşfedilmeyi bekleyen çok şey var!

Günlük hayatımız içerisinde gelişen rutin olaylar çoğunlukla hızımı keser. Onlara alışkınızdır. Onlar bizi çok da geliştirmez aslında. Bizi geliştiren yeni şeyler keşfetmek, hayatımızda yeni sayfalar açmaktır. Bu bize heyecan veren bir durumdur ve bir şeyler keşfetmek için ille de bilim adamı olmamız gerekmez! Daha evvel görmediğimiz bir şeyleri görmeye, fark etmeye, idrak etmeye başlamak keşfetmek demektir. Çarşamba akşamı gerçekleşecek bu yeniayla birlikte rutinden çıkıp, yepyeni şeyler keşfetmek üzere kendimizi açabiliriz. Eminim daha evvelce görmediğimiz, fark etmediğimiz pek çok şeyi fark edeceğiz. Yeter ki açık ve hazır olalım! Yenilikler hayatımıza girsin…

Mekanları keşfedin! Her gün gittiğinizden farklı bir yoldan giderek, daha önce bilmediğiniz yeni sokakları keşfedin! Bu bayram tatilinde daha evvel gittiğiniz yerlerden farklı bir yere gidin, yeni yerler keşfedin! Keyfetmek canlandırır!

Ötekileri keşfedin! Eşinizin, çocuğunuzun, arkadaşınızın daha evvelce fark etmediğiniz özelliklerini fark etmek üzere kendinizi açın! Yani hayatınızdaki “ötekileri” keşfetmeye hazır olun! 

Kendinizi keşfedin! Keşfedilmeyi bekleyen en önemli şeylerin başında kendimiz geliyoruz aslında! İçimizdeki semavi özü keşfetmek, ne için burada olduğumuzu, bizden ne beklendiğini anlamak istiyoruz.

Kendini bilmek için astroloji! Astroloji, karakterimiz ve kaderimizle ilgili nesnel bir kavrayış sağlar. Astroloji haritalarımızdan elde ettiğimiz bilgi, kim olduğumuzu, niçin var olduğumuzu anlamamızı sağlar. Böylece de hem başkalarının ve kendi noksanlarımızın farkına varır ve bağışlayıcı oluruz, hem de diğer kişiler veya kendi becerilerimizden daha iyi faydalanabilme avantajı sağlarız.

Zihinsel keşifler peşinde olun! Daha evvel öğrenmediğiniz yeni şeyler öğrenmeye açık olun, bilgi için yenilik arayışında olun ve sizin için yeni olan bilgileri keşfedin!  

Yeni ve farklı şeyler öğrenme zamanı! Yeni ve farklı şeyler öğrenmek açısından harika bir zaman diliminde olduğumuzun bir diğer işaretçisi Çarşamba gecesi İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay esnasında etkin olan Merkür-Uranüs altmışlığı… Bu ikili arasında temel açılar olduğunda, yeni şeylerin farkındalığına varmamız çabuklaşır ve kolaylaşır.


Astroloji Okulu online yaz kursları

Astroloji Okulunda yaz aylarında online eğitim yoluyla kendinizi geliştirme fırsatı devam ediyor. Mustafa Konur ile Harita Okuma derslerine katılabilir, bilgileri harmanlayarak harita okuma konusunda pratik bilgiler edinebilirsiniz. Temel seviyede bilgi sahibi iseniz, Öner Döşer ile Soru Astrolojisi (Horary) ve Seçim Astrolojisi (Electional) derslerine katılabilir, harita okumanın yanı sıra astrolojinin gündelik kullanımında çok önemli yer tutan bu iki alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

 

Bilgi ve kayıt için info@astrolojiokulu.com adresimize yazabilir, 0532 284 89 79 ve 0216 386 73 96 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında bu konuda detaylı bilgi paylaştım. İzlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X-fN2uO_L88


Yeni dönem kayıtları devam ediyor!

Yeni ders sezonumuz 23 Eylül Pazar günü Merkür Otel Altunizade’de düzenleyeceğimiz Sezona Merhaba etkinliklerimizle başlayacak! Sürprizlerle dolu muhteşem bir AÇILIŞ GÜNÜ organize ediyoruz! Astroloji Okulu Yayınları ekibi olarak yaz boyunca üzerinde çalışacağımız yeni kitaplarımız imzalanmak üzere yerli ve yabancı yazarlarıyla birlikte orada olacak. Avalon Astroloji Okulu kurucusu David Cohrane, ISAR Başkanı Aleksandar Imsiragic ve Dr Lea Imsiragic ve muhtemelen bir sürpriz konuğumuzun daha bizlerle birlikte olacağı ve sunular yapacağı etkinliğin detaylarını yaz aylarında duyuracağız.

Yeni sezonda Batı Astrolojisi Diploma eğitim programımız yine üç yıllık olacak. Temel, Orta ve İleri Seviye olmak üzere üç seviyede derslerimize devam edeceğiz. Ders ücretlerimiz 450 TL + KDV, ders süremiz ise 2.5 saattir.

Eğitim müfredatı için linki tıklayınız:

http://www.astrolojiokulu.com/egitim-programi


Sezona veda ettik!

10 Haziran Pazar günü boyunca Mercure Otel Altunizade’de Temel, Orta ve İleri Seviye sınavlarında sorulan soruların cevaplarını değerlendirdik. Hayli zorlu sınavlarda başarı elde eden öğrencilerimize sertifika ve diplomalarını sunduğumuz etkinlikten bazı kareler…

 

 


ISAR Sınavına hazırlık

Diplomalarını alan İleri Seviye öğrencilerimizin bundan sonraki en yakın hedefi ISAR (Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu) Sertifika sınavında başarı elde ederek, uluslararası astroloji camiasında saygı gören bir sertifika elde etmek. Mezunlarımız, 22 Eylül’de yapılacak sınav için hummalı bir çalışma içerisindeler. Başarı elde edeceklerine dair inancımız tamdır!


Yaz aylarına astrolojik bakış (Online seminer)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yaz Aylarına Astrolojik Bakış” semineri yapıyorum ve daha fazla kişinin katılabilmesine olanak sağlamak açısından bu semineri Perculus sistemi üzerinden online olarak sunuyorum.

Sunumu canlı olarak izleyemeyecek veya sonradan tekrar izlemek isteyenler için sunum 1 Temmuz akşamına kadar arşivden izlenebilir kılınacak.

Bilgi ve kayıt için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/yaz-aylarina-astrolojik-bakis-online-seminer-238


Yeniay haritası neler söylüyor?

Yeniay haritasına geri dönersek… Ankara’ya göre çizdirilmiş aşağıda gördüğünüz haritada Kova burcunun ilk derecesi yükselmekte ve Yükselen derecesi Altair yıldızıyla birleşmekte, ayrıca Mars haritanın 1.evinde Güney Ay Düğümü ile birleşmekte. Peki, bunlar ne anlama geliyor?  

 

 

Kova burcu idealist ve toplum yararına yapılan girişimlerle alakalıdır ve özgürlük arzusunu temsil eder. Bu burcun ilk derecesinde yer alan ve haritanın Yükselen derecesiyle de birleşen Altair yıldızı, hayatta ilerlemek için gereken gücü ve cesareti simgeler. Askeri güç ile bağdaştırılır. Kararlılık ve risk almakla alakalıdır, ama özensiz ve düşüncesizce davranışlara yol açabilir. (Fixed Stars, Bernadette Brady). Mars ve Jüpiter karakterinde olan bu yıldızın Ankara için çizdirilmiş haritasında Mars’ın Yükselen burç derecesine yakın ve Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olması, önümüzdeki haftadan başlayarak takip eden iki haftalık süreçte askeri alanda hareketliliğin belirgin bir şekilde artacağına işaret ediyor olabilir. Mars’ın Güney Ay Düğümü ile kavuşumunu dikkate alırsak, iyi planlanmamış ve düşünülmemiş girişimlerden zararla çıkma olasılığını göz ardı etmemek gerektiğini görürüz.

Yeni ay haritanın 5.evine denk düşüyor. Bu yerleşim gençler ve çocuklar ve onların eğitimi, sanatçılar ve sporcular ve tüm bu saydığımız figürlerin bulunduğu ve ilişkili olduğu ortamlarla ilgili yeniliklere, yaratıcı gelişmelere ve keşiflere açık bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor.

Yeniayın kavuşum yaptığı Phact yıldızı barış güverciniyle de ilişkilendiriliyor. (Brady) Umarım bu yeniay barışçıl bazı gelişmeleri de beraberinde getirir.

Yeniayın birleştiği Phact yıldızı için Brady şöyle diyor“ Bilinmeyen suların haritasını çıkaran bir maceraperesttir.” Dolayısı ile yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi, yeni bir şeyler keşfetme ya da bir şeyleri yeniden keşfetme zamanlarındayız! Yeniayın birleştiği Capella yıldızı da meraklı olmayı, kuvvetli ve kararlı biçimde harekete geçmeyi simgeler. Dolayısı ile aşina olmadığımız, bize yabancı gelen ortamlar, kişiler ve bilgiler içerisinde yer alma ya da bunların peşine düşmek üzere harekete geçme zamanlarındayız, söylemesi benden!

Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında bu konuda detaylı bilgi paylaştım. Burçlar üzerinden de değerlendirme yaptım. İzlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X-fN2uO_L88

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Yeniay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde u yeniay derecesinin astroloji haritamızın 12.evine ve Ay’ın bulunduğu dereceye yakın izdüştüğünü görüyoruz. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Dünya Astrolojisinde 12.ev perde arkası işler, sırlar, gizli düşmanlıklar, suç örgütleri, gizli örgüt ve tarikatlar, saklanan kişiler, hapishaneler ve mahkumlar, hastaneler ve hastalar ya da salgın hastalıklarla, bilinçaltında korku ve endişe yaratan durumlarla ve olaylarla ilişkilendirilir. Yeniaylar bir şeylerin adımlarının atıldığı zamanlardır ve bunların sonuçları dolunay zamanında ortaya çıkar. Yani bu hafta içinde hangi konularda bir şeylerin startı verilecek ise, bunların görünür hale gelmesini iki hafta kadar sonra, 28 Haziran’da gerçekleşecek Satürnyen dolunay zamanını takip eden günlerde göreceğiz. 28 Haziran’da 6 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek bu önemli dolunay, şimdilerde farkında olmadığımız, bilincimize henüz çıkmamış pek çok şeyin görünür olacağını ve karşımıza proje ya da ürün olarak çıkacağını gösteriyor.  Ülkemiz astroloji haritasının Yükselen derecesine denk düşen bu önemli dolunaya sonraki yazılarımda yer vereceğim ve detaylı bir şekilde işleyeceğim.

Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında bu konuda detaylı bilgi paylaştım. İzlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X-fN2uO_L88

İlişkilerde dikkatli olmak gereken zamanlar!

Venüs-Uranüs karesinin etkili olduğu bir haftadayız. Bu açı ilişkilerde ani ve beklenmedik gelişmelere, nahoş sürprizlere, sıra dışı durumlar yüzünden uzaklaşma ve kopmalara, ilişkilerde marjinal tavırlara, tuhaf ve sıra dışı ilişkilere işaret eder. Bu açının etkili olduğu dönemlerde ilişki prensibi içerisindeki özgürlük arzusunu abartmak ya da değişiklik arayışı gibi sebepler yüzünden stres ve travmalar yaşanması ihtimali güçlüdür. Bu açının kesinleştiği Cuma günü ve Ay’ın bu kare açıyı tetiklediği Cumartesi günü ilişkiler açısından haftanın en zorlu günleridir diyebiliriz. Bu bağlamda uyanık ve dikkatli hareket etmemizde yarar var. Aksi takdirde travmatik ve üzücü durumlarla karşılaşabiliriz.

Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında bu konuda detaylı bilgi paylaştım. İzlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X-fN2uO_L88

Önemli görüşmeler açısından uygun olan ve olmayan zamanlar

İletişim gezegeni Merkür’ün engelleri ve gecikmeleri temsil eden Satürn ile karşıt açısının da etkili olduğu bir haftadayız. Cuma akşam saatlerinden itibaren çok etkili olan bu açı Cumartesi sabaha karşı kesinleşiyor. Ay’ın bu karşıtlığı tetiklediği Perşembe günü de yine zorlu, engelleyici, geciktirici, eleştiri almaya ve yadsınmaya veya reddedilmeye, iletişimde engellenmeye ve gecikmeye veya bekletilmeye açık bir enerji atmosferi var. Bu demektir ki Perşembe ve Cuma günlerini ve Cumartesi sabah saatlerini önemi görüşmelerimiz ve yazışmalarımız açısından tercih etmeyebiliriz. Buna mukabil Pazartesi, Salı ve Çarşamba günlerini, Cumartesi öğle sonrası ve Pazar günlerini önemli görüşmeler ve yazışmalar açısından kullanabiliriz.

Youtube Astroloji Televizyonu kanalında yaptığım canlı yayında bu konuda detaylı bilgi paylaştım. İzlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=X-fN2uO_L88


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde abartılara, aşırı harcamalara, müsrifliğe açık bir enerji akışı var. Boyumuzdan büyük işlere kalkışıyor olabiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde manevi açıdan çok güzel bir zaman diliminde olacağız. Başkaları üzerinde etkili olmak açısından Ay-Plüton üçgeninin aktif olduğu akşam saatlerini kullanabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının olumlu enerjisini hissettiğimiz gece saatleri ilişkiler açısından güzel fırsatlar sunuyor.

Salı sabah saatlerinde henüz Boğa burcunda ilerleyen Ay’ın Venüs ile altmışlık açısı kesinleşiyor. Güne başlarken ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak diyebiliriz. 06:23-09:52 saatleri arasında bir müddet boşlukta ilerleyecek olan Ay 09:52 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. İletişimin hareketlendiği bir gündeyiz. Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde sözlerimiz ve yazdıklarımız sayesinde başkalarını şifalandırıcı rol oynayabiliriz. Ay’ın Mars ile altmışlık açısının etkili olduğu akşam saatlerinde daha aktif olabilir, cesaret ve risk almayı gerektiren işlere girişebiliriz. Gece 22:59’da Merkür Yengeç burcuna geçiş yapıyor. İletişim daha duygusal, düşünceli ve empatik akmaya başlıyor. Aile içi iletişimi aktif etmek, ilişkileri sıkılaştırmak açısından uygun bir zaman dilimine giriyoruz!

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor ve yeniay yapmak üzere kapanıyor. Yeni bir şeyleri başlatmak üzere son konuşmaları ve görüşmeleri yapmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu öğle öncesindeki saatler bir şeyleri bırakmak, vaz geçmek, egoyu geri çekmek, feragat etmek açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Gün genelinde de bırakma, akışta kalmaya yönelik bir enerji akışı var. Gece 22:43’te gerçekleşecek yeniayla birlikte yepyeni bir enerji alanına giriyor olacağız. Önemli bilgi alışverişlerinde bulunmak, örenmek, öğretmek açısından fırsatlar sunan bu zaman dilimini Perşembe gününden itibaren değerlendirebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde iyice etkinleşmiş olan Merkür-Kiron karesi, sözlerle yaralanmalara işaret ediyor, lütfen sözlere dikkat diyorum! 

Perşembe sabah saatlerinde İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 10:19’da Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi ve ulusal konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinden itibaren kendimizi daha özgür ve rahat hissetmeye başlayabiliriz. Ay’ın Kiron-Merkür ve Satürn ile stresli açılar oluşturduğu öğle sonrasındaki saatlerde eleştirilere, yadsımalara, geciktirme ve bekletme yönlü iletişime ve kararlara açık bir zaman diliminde olacağız. Son derece kırılgan ve hassas bir atmosfer var, dikkat! Önemli konuşma ve yazışmaları günün bu ikinci yarısına denk getirmemekte fayda var! Zira beklediğimiz yönde gelişmeler yakalamak ve hızlı ilerlemek zor gözüküyor… Öte yandan, akşam saatlerinden itibaren çok etkili olan Venüs-Uranüs karesi de, başkalarıyla ilişkilerde beklenmedik streslere işaret ediyor, farkında olalım! Venüs’ün Aslan burcuna geçişiyle birlikte (00:54) bugünden itibaren ilişkilerde daha fazla takdir ve övgü bekleyebiliriz. Venüs’ün Aslan burcundaki yerleşimi şıklığı ve kendini göstermeye yönelik bir nitelik taşır. Yani imkanımız ölçüsünde bayramlık kıyafetleri hazırlama, misafirleri en iyi şekilde ağırlama zamanlarına giriyoruz! Çocuklar için şık ve gösterişli ambalajlı şekerlemeleri ve çikolataları, dişe dokunur bayram harçlığını hazır etme zamanı!  

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ve geleneksel konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Şeker Bayramımız kutlu olsun! Sabah erken saatlerde kesinleşen Venüs-Uranüs karesi, geleneğe uygun olmayan uygulama ve durumlara tepki verme riskini arttırıyor olsa da, Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde gerek ilişkiler, gerekse manevi değerler açısından güzel bir enerji akışı var. Hemen ardından da Ay-Neptün üçgeninin olumlu ve ılımlı enerjisi devreye giriyor. Küslükleri ortadan kaldırmak, affetmek ve kendini affettirmek açısından harika fırsatlar sunan bu atmosferin devrede olduğu günün ilk yarısını iyi değerlendirebiliriz! Ay-Plüton karşıtlığının kesinleştiği akşam saatlerinde gergin ve zorlu bir atmosferde olacağız, dikkat! Yolda isek, trafikte isek, riskli ve tehlikeli sürüşten ve süren kişilerden uzak durmamız yerinde olur! 19:18’de bu açının kesinleşmesi sonrasında Ay boşluğa giriyor. Venüs-Kiron üçgeninin etkili olduğu gece saatleri keyifli ve eğlenceli aktiviteler sayesinde kendini ve başkalarını şifalandırma fırsatı sunuyor… Öte yandan, Merkür-Satürn karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde iletişimde engellenme, gecikme, tekliflerin reddedilme riski hayli fazla, farkında olalım!

Cumartesi sabah saatlerinde Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 10:20’de Asla burcuna geçiyor. Bayram sebebiyle aile ziyaretlerini tamamlayanlar için biraz da eğlenme ve hoş vakit geçirme zamanı! Kendi imkanınca güzel kıyafetler giymek ve biraz etrafta gezinmek açısından keyifli bir atmosfer sunan günün genelinde enerjik ve keyifli bir akış var! Ay-Uranüs kavuşumunun maksimumda etkili olduğu öğle saatlerinde her zaman yaptığımızın dışında değişik bir şeyler yapabiliriz. Rutin dışına çıkabiliriz. Eksantrik mekanları ziyaret edebiliriz. Ay’ın Kiron-Venüs üçgenini çalıştırdığı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren akşam saatlerine kadarki süreçte ilişkiler, keyifli ve eğlenceli aktiviteler, güzel yemekler gibi Venüs doğasında şeylerle bir müddettir bizi sıkan şeylerden sıyrılma, şifalanma zamanında olacağız! Ay-Mars karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde kazalara, sakarlıklara, kavga ve gerginliklere davetiye çıkaran bir atmosfer var, dikkat!

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde abartılara ve aşırılıklara açık olabiliriz. Gereksiz harcamalara, aşırı yeme içmeler, yüksek oktavlı duygusal çıkışlar, boyunun ve haddinin üzerinde işlere girişme hevesi bu açının meylettirdiği hallerden bazıları. Gün genelinde coşkulu ve enerjik bir akış var.  

Mübarek Ramazan ayını tamamlamak üzereyiz. Umarım bu mübarek günlerin ulviyetini iyi ilişkilere, birliğe, dirliğe kapı aralayarak taçlandıran, birbirini sevenlerin ve hatta küskünlerin bile bir araya geldiği Şeker Bayramı da ağız tadıyla ve huzurlu geçer!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu kurucusu

10 Haziran 2018, Pazar

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

www.astrolojiokulu.com  

11.06.2018

Designed by Ongunsoft