Öner Döşer

11 Haziran Haftası

Bu sayfa 6366 kişi tarafından ziyaret edildi.

Haftanın ilk iki gününde çok etkin olacak Merkür-Uranüs karesi ve Merkür Plüton karşıtlığı bu iki günlük süreçte fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanacağımızı gösteriyor. Tartışmalara da açık olacağımız bu süreçte sözlerimize dikkat etmeliyiz. Astrolojide Merkür anlaşma ve sözleşmeleri de temsil ettiğinden bu iki günde atacağımız önemli imzalar ya da söz vereceğimiz ve el sıkışacağımız konular sonradan bizi zorlayabilir, dikkat! 4 Haziran’daki Ay tutulmasının gergin etkilerinin tekrar edebileceği birkaç günlük süreçte olduğumuzu unutmayalım!

Çarşamba günü kesinleşecek Güneş-Satürn üçgeni somut projelere adım atma veya mevcut projeleri tamamlama ve ortaya çıkarma şansı sunuyor. Hem Güneş hem de Satürn otorite figürlerini temsil ettiğinden, önemli kişilerle yapacağımız iş ve görüşmeleri bugüne denk getirebiliriz.

Haftanın ikinci yarısında genel olarak yapıcı etkiler hakim gözüküyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Maneviyatın ve duygudaşlığın öne çıkacağı bir gündeyiz. Sezgilerimiz bize doğru yolu gösterecek. Yeter ki kendimizi akışa bırakabilelim. Gergin ve çatışmacı etkilerin öne çıkacağı bir gündeyiz ve dolayısıyla esneklik, tolerans, geri çekilebilme kabiliyetimizi kullanmamızda fayda var. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Mars karşıtlığı rekabetin dozunu kaçırabileceğimize ve tartışmalara açık olacağımıza işaret ediyor. Küçük sakarlıklara, kazalara karşı temkinli olmalı, gözükara hareketlerden kaçınmalıyız. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Güneş karesi bu gergin etkileri tetikliyor. 4 Haziran’daki Ay tutulmasının gergin etkilerinin tekrar edebileceği bir günde olduğumuzu unutmayalım! Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs karesi iletişimin sıra dışı, tuhaf, kontrol dışı ve istenmeyen yönde akabileceğini düşündürüyor. Bugün verdiğimiz sözleri tutmakta zorlanabiliriz ya da şartlar farklı yönde ilerleyeceğinden istesek de gerçekleştiremeyebiliriz. Önemli konuşmaları iki gün kadar ertelemek isabetli olabilir. Merkür-Uranüs karesinin kesinleşeceği akşam saatlerinde istenmeyen söz ve davranışlara, yanlış anlaşılmaya çok açık olacağız, dikkat! 20:23’te Ay boşluğa giriyor.

Salı günü sabah erken saatlerde Ay henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu yüzden Ay’ın Koç burcuna gireceği 07:22 öncesindeki saatlerde kalkışacağımız işler netlik ve kararlılık kazanmayabilir. Ay’ın Koç burcunda hareket etmeye başlamasıyla birlikte hareketlilik ve tempo artıyor. Rekabete ve çekişmelere açık bir gündeyiz. Hızlı hareket etmekle aceleciliği birbirine karıştırmamayı başarmalıyız. Merkür-Plüton karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde fikir ve görüşlerimizde fazla ısrarcı olabilir. Gereksiz takıntılar yapabiliriz. Ama bunlardan uzak durma şansımız var. Her şey bilinçli ve farkında olmamızla alakalı sonuçta… Öte yandan, Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde destekleyici etkiler de devrede olacak. Akşam saatlerinden itibaren yine gerginlikler etkinleşiyor. Ay’ın Uranüs ile kavuşumu ve Plüton ile kare açısı kesinleşiyor. Duygularımızın hızlı yön değiştirebileceği, istikrarsız tavırların öne çıkacağı bu saatleri önemli görüşme ve kararlar için kullanmasak isabet ederiz. Ailevi ilişkilerde, kadın-erkek ilişkilerinde ve yeme içme konularında dikkatli olmak gereken saatlerdeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Heves ve coşkunun vurgulu biçimde öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Merkür karesinin heyecanına kaptırıp abartılı duygusal çıkışlar yapabilir, kırıcı konuşabiliriz. Uyanık olmakta fayda var. Ama Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkisi de devrede olacağından bu açı çok da problematik durumlar yaratmayacaktır muhtemelen. Özellikle de öğleye yakın saatlerde uyum ve dengeyi sağlamamız daha kolay olacak. Ay-Venüs arasında uyumlu açı olduğu zamanlar özel ve sosyal ilişkilere adım atmak, giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon ev düzenlemeyle ilgili girişimler, yeme içme ve eğlenceli aktiviteler organize etmek için kullanılabilir. Öğle sonrasındaki saatlerde kesinleşecek Güneş-Satürn üçgeni somut projelere adım atma veya mevcut projeleri tamamlama ve ortaya çıkarma şansı sunuyor. Hem Güneş hem de Satürn otorite figürlerini temsil ettiğinden, önemli kişilerle yapacağımız iş ve görüşmeleri bugüne denk getirebiliriz. Özellikle de öğle sonrasındaki saatlere. Olumlu etkiler akşam saatlerinde de devam ediyor.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay’ın günün önemli kısmında Koç burcunda ama boşlukta ilerleyecek olması aksiyon almak isteyeceğimizi ama buna muvaffak olmakta zorlanabileceğimizi düşündürüyor. Ay sabah 06:09’dan itibaren boşluğa giriyor ve 19:22’ye kadar boşlukta kalıyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. 19:22’de Ay Boğa burcuna geçiş yapıyor ve rahatlıyoruz. Gecenin geri kalanında sakinlik ve dinginliğin ön plana çıkacağı, şartların sabitlik ve durağanlık kazanacağı saatlerde olacağız.

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay’ın az sayıda açısı olacağından sakin ve durağan bir gündeyiz diyebiliriz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün altmışlığı ruhsal çalışmalar yapmak, sanatsal aktivitelerle uğraşmak açısından güzel bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Neptün uyumlu açılarının etkin olduğu zamanlar sosyal ilişkiler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur. Öğle saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Duygusal destekler alabileceğimiz ve duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton arasındaki uyumlu açılar fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur. Olumlu etkiler günün devamında da devrede olacak. Gece geç saatlerde yakınlaşan Ay-Merkür altmışlığının iletişimi kolaylaştırıcı etkileri devreye giriyor. Kendimizi iyi ifade edebileceğimiz, önemli konuşma ve yazışmalar için kullanabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirelim!

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sevdiklerimizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğimiz keyifli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkileri devrede olacağından iletişim rahat akacak. Önemli konuşma ve yazışmaları öğle öncesi saatlere denk getirmek olumlu sonuç alma ihtimalimizi güçlendiriyor. Ay-Merkür arasında uyumlu açının etkin olduğu zamanlar eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, kontrat ve anlaşmalar imzalamak için uygundur. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars üçgeni cesaret ve efor gerektiren işler için kullanılabilir. Kendimizi daha enerjik hissedeceğimiz bu saatlerde sportif ve enerjik aktivitelere yönelebiliriz. 15:10’da Ay boşluğa giriyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay’ın boşlukta olması durumu günün sonuna kadar devam ediyor…

Pazar gününe başlarken henüz Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. 08:25’ten itibaren Ay’ın İkizler burcuna geçişiyle olaylar da belirginlik kazanmaya başlıyor. Gezip tozmak, yeni yerler görmek açısından harika bir gündeyiz. Ama yeni şeyler öğrenmek sadece gezip tozmakla sınırlı değil. Eğitsel çalışmalar içerisinde yer almak ve bilgimizi genişletmek açısından da Ay’ın Jüpiter ile kavuşum yapacağı sabah erken saatlerini değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumları en iyicil kavuşumlardan biri olarak görülür ve genel olarak pek çok şey için uygundur. Doktorlarla, avukatlarla, dini kişilerle ve profesyonel kişilerle görüşmek için uygundur. Davalar veya buna benzer pek çok konu açısından uygundur. Şanslı olacağımız sabah saatlerini bu bakımdan değerlendirebiliriz. Ayrıca namaz, dua, zikir, tefekkür, meditasyon gibi aktivitelere yönelmek açısından da değerlendirilebileceğimiz harikulade saatlerdeyiz! Öğle saatlerine kadar olumlu ve akıcı etkiler devam ediyor. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün karesi kafa karıştırıcı ve yanıltıcı etkileri öne çıkartabilir. Yanlış kararlar verme, yalpalama eğiliminde olabiliriz. Kararsızlık da artabilir. Bu yüzden önemli kararları öğle sonrasındaki saatlere denk getirmemek isabetli olacaktır. Yine en iyisi ruhsal çalışmalar yapmak, iç bilgeliğine yönelmek olacaktır. Doğru cevapları orada bulabiliriz. Ama dışarıdan alacağımız tavsiyeler ve özellikle de nesnel-mantıklı-rasyonel bilgiler yanıltıcı olabilir.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haziran ayının burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/konu/haziran-2012-burc-yorumlari

Öner DÖŞER

10 Haziran 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşlekesi sayısının yüksek gittiği bir haftadayız. 9 Haziran itibariyle güneşlekesi sayısı 107 olarak bildirilmekte.

Geçtiğimiz haftaki yazımda etkin gezegen dizilimlerinden bahsetmiş, 4-6 Haziran arasında etkin olacak bu dizilimlerin güneş aktivitelerine ve yer manyetik alanında türbülansa sebep olabileceğini belirtmiştim. Böyle de oldu. 4-5 Haziran tarihlerinde yüksek-hızda güneş rüzgarları Dünya manyetik alanına ulaştı. Akabinde kutuplar civarında jeomanyetik fırtına oluştu. Yeni güneşlekesi AR1504 M-sınıfı alevlenmeler üretiyor. Bunlardan bir tanesi 9 Haziran’da bir diğeri 10 Haziran’da oldu fakat her ikisi de Dünya yönelimli değildi. NOAA tahmincileri bugün itibariyle M-sınıfı güneş alevlenmeleri olmasına %45 ihtimal veriyorlar. Güneşlekesi AR1504 Dünya yönüne döndükçe Dünya yönelimli patlamalar oluşturabileceği belirtiliyor.

Geçen haftaki yazımda bu etkin gezegen dizilimlerinin doğal afetleri tetikleyebileceğinden söz etmiştim. Deprem aktivitelerinin yoğunlaştığı bir hafta yaşadık. Daha evvelce deprem görülmeyen yerlerde de depremler görülebileceğini yazı ve seminerlerimde vurguluyorum. Bu hafta İrlanda’da nadir görülen bir deprem de yaşandı. Bazı linkleri aşağıya kopyalıyorum.

http://earthquake-report.com/2012/06/06/a-very-rare-m4-earthquake-hits-ireland

http://www.aksam.com.tr/marmarada-korkutan-deprem--120231h.html

http://www.haberturk.com/gundem/haber/749647-oludenizde-deprem 

10.06.2012

Designed by Ongunsoft