Öner Döşer

11 Mart Haftası

Bu sayfa 6921 kişi tarafından ziyaret edildi.

11 Mart Haftasına Astrolojik Bakış

Balık burcunda gerçekleşecek yeniayla birlikte bütünleşme enerjisi taşıyan, evrensel, ilahi ve mistik temalara yönelik girişimler açısından mükemmel bir sürece adım atıyoruz. Astroloji Okulu olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Uluslararası Astroloji Günleri 16 Mart Cumartesi günü başlıyor! Dünyaca tanınmış duayen astrolog dostlarımızla birlikte düzenleyeceğimiz etkinliklerin "bütünün hayrına" olmasını diliyoruz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygularımızın mantığımızın önüne geçeceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın Satürn ve Plüton ile uyumlu irtibatlar kurmuş olması, güne başlarken güçlü ve kontrollü olabileceğimizi, kendimizi iyi ifade edebileceğimizi gösteriyor. Etkin ve önemli pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından sabah saatlerini kullanabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkinleşmeye başlayacağı öğle üzeri saatler özel ve sosyal ilişkilerimiz açısından çok güzel etkiler taşıyor. Romantizmin doruk noktasında hissedileceği öğle saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Akşam saatlerine doğru Ay Güneş’e kavuşmak üzere yoluna devam ediyor. Yeniayın başlangıçları ifade eden güzel enerjilerini güdüsel olarak hissetmeye başlıyoruz. 21:51’de Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: Yeniay. Balık burcundaki bu güzel yeniay özellikle manevi ve ilahi temalara yönelmek açısından çok güzel bir enerji barındırıyor. Evrenin hayrına güzel niyetlerde ve girişimlerde bulunabiliriz. Artistik ve sanatsal konularda, ilham ve hayal gücü gerektiren, tasarım yeteneği isteyen işlerde yeni başlangıçlar yapmak adına yeniayın bir gün sonrasından itibaren girişim yapmamız isabetli olacaktır. Yeniay sonrasında Ay boşluğa giriyor.

Salı günü sabah saatlerinde henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, girişeceğimiz işlerin henüz istediğimiz belirginliği ve kararlılığı kazanmayabileceğini gösteriyor. Saat 13:17’de Ay’ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte giderek kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Ay’ın, sabah saat 08:25’te Koç burcuna geçen Mars ile kavuşumunu kesinleştireceği öğle saatleri civarında kendimizi güçlü ve enerjik, kararlı ve atak hissedebiliriz. Efor ve güç gerektiren işlere girişmek için bu saatleri değerlendirebiliriz. Sportif aktivitelere başlamak için de bugünü kullanabiliriz genel anlamda. Koç burcunda ilerlemesine devam edecek Ay’ın başkaca açısı olmayacağından, bu güçlü ve dinamik enerji günün geri kalanında da devam ediyor. Öte yandan, Ay-Mars kavuşumu civarındaki saatlerde ve sonrasında aceleci, agresif ve keskin hareketlerden kaçınmamız da yerinde olur. Böyle zamanlarda kazalara ve sakarlıklara daha açık hale gelebiliriz. Özellikle de Ay-Uranüs kavuşumunun yakınlaşmaya başlayacağı gece saatlerinde bu etkiler had safhada olacak, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Kendimizi son derece aktif ve dinamik hissedeceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açının olumlu etkilerini sabah erken saatlerde yapacağımız girişimler için kullanabiliriz. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton karesinin gergin etkileri devreye girmeye başlıyor. Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerde mücadele ve çekişme enerjisi vurgu kazanacağından, etkin ve önemli pozisyondaki kişilerle görüşmeler, kritik konuşmalar yapmaktan kaçınmamızda fayda var. Günün geri kalanında gergin etkiler giderek azalıyor. Ay’ın Plüton ile karesinin kesinleşeceği 10:01 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve gün boyunca boşlukta ilerliyor.

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Gece saat 21:08’de Ay Boğa burcuna geçiyor. Kararlılık, netlik, sakinlik ve dinginlik kazanmaya başlıyoruz.

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik, dinginlik ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Neptün ve Merkür ile uyumlu açılar yapmış olacağından, hayal gücümüzü ve tasarım becerimizi, iletişim ve ifade yeteneklerimizi en aktif şekilde gösterebileceğiz. Bu olumlu etkiler öğle saatlerinde de devam ediyor, ama öğle sonrasındaki saatlerden itibaren Ay-Satürn karşıtlığının bloke edici etkilerinin menziline girmeye başlıyoruz. Engellenmeler, gecikmeler ve bastırılma riskleriyle karşılaşabileceğimiz bu saatlerde önemli iş ve girişimlerimizi aktif etmemek daha isabetli olur. Ay-Plüton üçgenini devreye gireceği gece saatlerinde ise güç destekleri bulabilir, duygularımızı daha iyi ifade edebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Kalıcı, sağlam adımlar atmak açısından güzel bir gündeyiz. Aradığımız somut sonuçları elde edebileceğiz. Ay’ın sabah saatlerinde ve öğleden sonrasında temel bir açısı olmadığından, henüz Plüton ile uyumlu üçgen açısının güçlendirici etkilerini üzerinde taşıyacağı bu saatleri önemli girişimlerimiz açısından kullanabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız artıyor. Her türlü sosyal aktiviteye, eğlenceye katılmak açısından mükemmel bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının etkinleşeceği gece saatlerinde olumlu etkiler had safhaya varıyor. Bu güzel günde Astroloji Okulu olarak geçen yıl ilkini düzenlemiş olduğumuz Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğinin ikincisine başlamış olacağız. 10:00-17:00 saatleri arasında Dr Benjamin N. Dykes bizlere Birincil İlerletmeler ve Rektifikasyon konusunu sunacak. Katılmak isteyenler okulumuzla temasa geçebilirler.

Pazar sabahı 08:08’de Ay İkizler burcuna geçiyor. Sabah saatlerinden itibaren bilgi paylaşımı ve iletişim vurgu kazanmaya başlıyor. Yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak adına güzel bir gündeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde kesinleşecek Ay-Neptün karesi yanlış anlaşılma, hata ve yanlışlıklara davetiye çıkarıyor, dikkat! Yine öğleden sonra Ay-Mars altmışlığının etkinleşeceği saatlerde efor ve girişimlerimizi dengeleyebiliriz. Ay-Mars karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde iletişimsel gerginliklere açık olacağız. Yanlış anlaşılma riskimiz hayli fazla. Sözlerimize ve yazdıklarımıza dikkat etmemizde fayda var. Ay-Uranüs altmışlığının etkinleşeceği gece saatlerinde dengeye geliyoruz. Yeni ve yaratıcı şeylere, güzel sürprizlere açık olacağımız saatlerdeyiz. Gece saatlerinde Merkür direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. İletişimsel aksamaların azalmaya, düzelmeye başlayacağı bir sürece giriyoruz. Bugün Uluslararası Astroloji Günleri etkinliği kapsamında Astroloji Okulu’muzda sunulacak iki workshop gerçekleştirilecek. Bunlardan ilkini Romanya Astroloji Derneği Başkanı Mihaela Dicu sunacak. Konu İlişkiler Astrolojisi. Günün ikinci sunumunu ise Bendeniz yapacağım. Sunu konum Transitlerde Püf Noktalar. Katılmak isteyenler okulumuzla temasa geçebilirler.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

10 Mart 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.astrolojitelevizyonu.com/11-mart-2013-haftaya-astrolojik-bakis  

10.03.2013

Designed by Ongunsoft