Öner Döşer

11 Mart Haftası

Bu sayfa 22428 kişi tarafından ziyaret edildi.

KALBİNİZE DÖNÜN!

Merkür-Güneş kavuşumunun kesinleştiği, geleneksel ifadesiyle Merkür’ün “Güneş’in kalbinde” olacağı 15 Mart Cuma günü bu haftanın merkezinde yer alıyor. Güneş “İlahi Öz’ü” temsil eder ve kalple ilişkilendirilir. Sufi ustalarına göre Nefs-i Mutmainne makamını temsil eden Güneş sırların noktasındadır ve hakikat bilgisini ifade eden dördüncü semadadır. İdris (as) kalbî hakikati bildiği için bu nefs makamına koyulmuştur. Merkür bilgi almak ve bilgiyi iletmekle alakalıdır. Güneş ile çok yakın olduğu ve özellikle de Güneş’in kalbinde olduğu (Cazimi) zamanlarda adeta onun sırlarını almak ve iletmek üzere İlahi Öz’e yolculuk yapmaktadır. Aşağıda tam kavuşum anına yönelik haritayı görmektesiniz.

 

 

Merkür-Güneş kavuşumunun burçlara göre değerlendirmesini yaptığım videoyu izlemek için linki tıklayınız. 

https://www.youtube.com/watch?v=E8XPIDi9GXU&t=240s

 

Kendi içinizdeki sırları keşfedin!

Bir gezegenin Güneş’in kalbinde olması geleneksel astrolojide çok özel görülmüştür ve gezegenlerin güçlerini hesaplamak üzere puantaj yapılırken, haritadaki bir gezegen ekstra beş puan alır. Güneş’in kalbinde yanı Cazimi kabul edilebilmesi için Güneş’e yakınlığı (önde veya arkada) 0 derece 17 dakika sınırları içerisinde olmalıdır. 15 Mart Cuma günü Merkür’ün bu sınırlar içerisinde, yani Merkür’ün Güneş’in kalbinde olacağı saat aralığı 01:08am-08:16am olacak. Yani Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece yarısından sonra 01:08’de başlayacak. Bu zaman dilimini kendi iç dünyamıza dönmek, içimizi dinlemek, kendi iç derinliklerimizden bilgi almak açısından değerlendirebilir, gerçekte neye ihtiyacımız olduğunu keşfedebiliriz. İçimiz bize doğru yolu gösterecektir. 

SEMA GÖSTERİSİ

Merkür’ün Güneş ile tam kavuşumunun gerçekleşeceği 15 Mart Cuma gününü Astroloji Okulu olarak en iyi şekilde değerlendirmek istedik. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Uluslararası Astroloji Günleri etkinliğinde sabah 10:15’te Silivrikapı Mevlana Kültür Merkezi semazenleri sema gösterisi yapacak. Ardından naçizane bendeniz Sufi Geleneğinde Kozmoloji ve Astroloji başlıklı bir sunum gerçekleştireceğim. Etkinlik hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/8-uluslararasi-astroloji-gunleri/

Egonuza gol atın!

Balık burcunda geri harekette olan Merkür’ün Güneş ile kavuşumu hafta boyunca etkili olacak. Bu zaman dilimini biraz olsun egomuzdan sıyrılmak için kullanabiliriz. Fedakarlık bilincimizi genişletebiliriz. Başkaları lehinde kendi hakkımızdan, ihtiyacımızdan vazgeçmek üzerine çalışabiliriz. Bazı zamanlarda geri adım atmak iyidir. Bunun üzerine çalışabiliriz.

Mesela büyük konuştuk ve sarf ettiğimiz sözleri geri almakta zorlanıyoruz. Egomuz inciniyor. Gururumuza dokunuyor. İşte bu hafta bu açıdan güzel bir fırsat sunuyor. Geri adım atın! Gerekiyorsa özür dileyin. Alttan alın. Hiç de küçülmeyeceksiniz, aslında tam tersi. Ben bunu bazen yaparım. Egomu çözebildiğim, bir şeyleri başkalarının lehinde feda edebildiğim, vazgeçebildiğim, bırakabildiğim, gururuma rağmen geri adım atabildiğim zamanlarda egoma bir gol daha attığım için gizli bir sevinç duyarım. Bunu çok tavsiye ederim. Merkür’ün Balık burcunda Retro ettiği ve egoyu temsil eden Güneş ile yakın seyrettiği bu haftayı kendiniz için “egodan çözülme haftası” ilan edin ve egonuza attığınız her gol için kendi hanenize bir çizik atın!  

8. uluslararası Astroloji Günleri-İstanbul

Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Uluslararası Astroloji Günleri 14 Mart Perşembe günü Astroloji Okulunda düzenleyeceğimiz Konferans Öncesi Workshop ile başlıyor! 15 Mart Cuma günü Kozmoloji, Mitoloji ve Astroloji konu başlıklı konferans konuşmaları için Mercure Otel Altunizade’de olacağız. Dünya çapında tanınmış astrologları konuk ettiğimiz konferans ve etkinliklerimiz hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/8-uluslararasi-astroloji-gunleri/  

 

 

 

Önemli kişilerle görüşmeler, toplantılar

Etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, talepte bulunmak veya kendimizi etkili bir şekilde ifade etmek açısından Güneş-Plüton altmışlığının etkili olduğu ve Ay tarafından bu açının aktif edildiği Salı ve Çarşamba günlerini, Merkür-Plüton altmışlığının etkili olduğu Cumartesi gününü kullanabiliriz.

Abartmayın, aşırıya kaçmayın!

Güneş ve Merkür’ün Jüpiter ile kare açısının etkili olduğu bir haftadayız. Bu açılar abartılı girişimler, parasal konularda aşırı riskler ve aşırı harcamalar ya da ifadelerde aşırıya kaçma ve haddini aşma potansiyeli taşır. Bu açının etkili olduğu Perşembe günü ve Merkür-Jüpiter karesinin etkili olduğu Cuma günü bu açıdan dikkatli olmamızda fayda var! Merkür-Jüpiter karesinin etkilerinden bir tanesi de bilgiyi bol ve yoğun bir şekilde paylaşmaktır. Bu açının etkili olduğu Cuma günü Uluslararası Astroloji Günlerinde izleyicileri tam bir bilgi bombardımanı bekliyor olacak. Katılacakların not defterlerini yanlarına almaları tavsiye edilir 😊

Gücün dengeli kullanımı ve dayanıklılık

Mars-Satürn üçgeninin de etkisini göstereceği bir haftadayız. Bu açı güç ve enerjinin dengeli, doğru kullanımını destekler. Dayanıklılığın artmasına yardım eder. Güç ve efor isteyen ya da cesaretli ama mantıklı girişimler içeren konularda destek bulabileceğimiz bir enerji atmosferine işaret eden bu açıyı değerlendirmek bakımından Pazartesi ve Perşembe günlerini kullanabiliriz. Sportif aktiviteler açsından da uygun bir zaman dilimindeyiz.


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Venüs ile kare açı yapan Ay, akşam saatlerinde Mars ile kavuşum yapıyor. Yani Ay Venüs-Mars karesini çalıştırıyor. Dolayısı ile ilişkiler açısından gergin bir zaman dilimindeyiz. Şartları zorlamadan, karşımızdaki kişilerin fazla üzerine gitmeden idareli bir şekilde davranırsak bugünü stres yaşamadan atlatabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri sonrasında daha ılımlı bir enerji akışı var. Dayanıklılık-güç-efor isteyen işler açısından ise uygun bir gündeyiz ve özellikle de akşam saatlerini bu açıdan değerlendirebiliriz. Yakınlaşan Ay-Güneş altmışlığı, gece saatlerinde her türlü iş ve ilişkilerimizde uzlaşma, uyum ve denge yakalayabileceğimizi gösteriyor. 

Salı gününün ilk yarısında Boğa burcunda ilerleyen Ay’ın uyumlu açılar var. Dolayısıyla uyum, denge ve uzlaşı şansı yüksek sabah-öğle arasını iyi değerlendirebiliriz. Ay’ın sırasıyla Güneş-Plüton-Merkür ile uyumlu açıları önemli pozisyondaki kişilerle görüşmeler, toplantılar, özel konuşmalar açısından günün ilk yarısının daha isabetli olduğunu işaret ediyor. 12:30-18:47 saatleri arasında Boğa burcunda boşlukta (açısız=belirsizlik) ilerleyen Ay 18:47’de İkizler burcuna geçiyor. Akşam saatlerinden itibaren iletişim trafiği hızlanıyor, bilgi akışı artıyor! 

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Gün genelinde Ay’ın bir tane açısı var, o da Venüs ile üçgen. Dolayısı ile gün genelinde rahat bir akış öngörebiliriz. Özel ilişkiler açısından da olumlu bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Güneş-Plüton altmışlığının etkisini maksimumda hissedeceğimiz bugünü önemli-etkili pozisyondaki kişilerle görüşmek, talepte bulunmak, kendimizi ifade etmek açısından kullanabiliriz. Akşam saatlerinden sonra etkinleşen Ay-Neptün karesi yanılgı, hayal kırıklığı, netlik eksikliği işaretçisi. Önemli kararları almak veya beyan etmek açsından uygun bir akşamda değiliz; ilaveten Güneş-Jüpiter karesinin abartma ve aşırıya kaçma eğilimini tetikleyen etkileri de devrede farkında olalım!

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Güneş-Jüpiter karesinin yanı sıra, Ay’ın da Jüpiter ile karşıt açıda olması, ilaveten Ay’ın Güneş ve Merkür ile dik açıya ilerlemesi iş, para, ticaret, konuşma ve toplantılar, kararlar ve açıklamalar bakımından abartılara, aşırılıklara açık olduğumuzu gösteriyor. Bu iki açı aynı zamanda para piyasalarında ani yükselme ve değişikliklere işaret ediyor olabilir, farkında olalım! Mars-Satürn üçgeninin de devrede olması, bir dengeleme yaratabilir. Aklı başında ve acelesiz davranmak en akıllıcası olur. Merkür ile kare açısının ardından Ay’ın boşluğa girdiği 15:30 sonrasında belirsizlik enerjisi devreye giriyor…

Cuma gününe geçişten kısa bir müddet sonra, Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusallığın, sahiplenme ve sahip çıkılma arzusunun vurgu kazandığı bir gündeyiz. Kendimizi ait hissettiğimiz, aile içerisinde gibi gördüğümüz ortamlarda rahat edebiliriz. Astroloji ailemizle buluşacağımız güzel günde Astroloji Okulu olarak biz de hem bu yıl sekizincisini yapacağımız bir konferansta sevdiklerimizle birlikte olacağız, hem de okulumuzun 14.yaş gününü kutlayacağız! Ne mutlu bizlere ki siz astroloji sevenlere ulaşabiliyor, her ne kadar her birinizle yüz yüze görüme imkanımız olmasa da, karşılıklı sevgi bağımızı gönülden hissediyoruz. Merkür’ün Güneş’in kalbinde olacağı saat aralığı 01:08am-08:16am olacak. Yani Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece yarısından sonra 01:08’de başlayacak. Bu zaman dilimini kendi iç dünyamıza dönmek, içimizi dinlemek, kendi iç derinliklerimizden bilgi almak açısından değerlendirebilir, gerçekte neye ihtiyacımız olduğunu keşfedebiliriz. İçimiz bize doğru yolu gösterecektir.

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu sabah erken saatlerde gecikme, bekletilme enerjisi hakim, dikkat! Ay-Mars altmışlığının etkisinin devreye girdiği sabahın ilerleyen saatlerinde tempo hareketleniyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde güç çekişmeleri ve rekabet arzusu devrede olacak, farkında olalım! Ama hemen ardından gelen Ay-Merkür üçgeni ve gün boyunca etkili olan Merkür-Plüton altmışlığı çok daha baskın olacak. Önemli konuşmalar, sunuşlar, toplantılar, kendimizi ifade etme şansı bulduğumuz konularda başarı yakalama potansiyelimiz yüksek, bugünü bu açıdan değerlendirebiliriz! Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında günün en güzel atmosferini yakalıyoruz! 21:03’te bu açısının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Pazar gününe geçişten bir müddet sonra Ay Aslan burcuna geçiyor (03:56). Ve hemen ardından Uranüs ile kare açısının devreye girmesi, sabah saatlerinin sürprizler, sarsıcı veya ani değişiklik dolayısıyla şaşırtıcı etki yaratan elektrikli enerjisi devreye giriyor. Günün geri kalanında Ay’ın kesinleşen açısı yok, ama Ay giderek Venüs-Mars karesini etkinleştirmeye başlıyor. İlişkiler açısından zorlu bir gündeyiz, farkında olalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

10.03.2019

Designed by Ongunsoft