Öner Döşer

11 Mayıs Haftası

Bu sayfa 13860 kişi tarafından ziyaret edildi.

Klasik astrolojide gezegenler iyicil (Benefik) ve kötücül (Malefik) olarak tasnif edilmiştir. Jüpiter ve Venüs iyiciller (Benefikler) olarak nitelendirilirken, Satürn ve Mars kötücüller (Malefikler) olarak nitelendirilmişlerdir. Böyle nitelendirilmelerinin sebebi, bu ikisinin hayatiyeti olumsuz yönde etkileyen aşırı doğalarıdır. Satürn aşırı soğuk ve kuru, Mars aşırı sıcak ve kurudur.

Yıllık astrolojik tahminler yapılırken, bu iki kötücülün kavuşum ve karşıt açıda bulunduğu zamanlar dikkate alınır (Kare açıları da alınır, ama kavuşum ve karşıt önceliklidir) ve bu tarihler civarında olumsuz, sert, problemli olayların ortaya çıkacağı öngörülür. Bu olumsuzlukların neler olabileceği Güneş’in Koç burcuna giriş yaptığı anı esas alan Ingress yani Giriş haritalarında ya da yılın her dörtte birlik değerlendirmelerini yaparken yararlanılan mevsimsel haritalarda Satürn ve Mars kavuşum ve karşıtlığının hangi evlere denk düştüğüne göre değerlendirilir.

Ankara için çizdirilmiş Koç Giriş haritasında Satürn-Mars karşıtlığı 6/12. evler eksenine denk düşmekte. Bu yerleşim, içinde bulunduğumuz dönemde stres ve zorlukların en çok etkileyeceği alanların askeri konular, ordu ve polis, çalışanlar, memurlar ve hizmet sektörleri, toplum sağlığını tehdit eden durumlar, küçükbaş hayvanlarla ilgili olabileceğini; gizli düşmanlıklara, perde arkası oyunlara, düzenbazlıklara açık bir dönemde olduğumuzu düşündürmektedir. Hastaneler, hapishaneler gibi kapalı yerler ve bu yerlerde bulunanlarla ilgili stres ve zorlanmalar da Satürn-Mars karşıtlığının ortaya çıkarabileceği muhtemel etkilerdendir.

Satürn-Mars karşıtlığı Yay/İkizler burçlarında oluşacağından eğitim, iletişim, medya ile ilgili stres ve zorlukların oluşabileceğini de tahmin edebiliriz. Seçimler yakın olduğuna göre, söz düelloları yaşanması zaten tahmin etmesi zor olmayan durumlardan bir tanesi. Yay burcu inançlarla ve ilahi konularla, İkizler burcu yazılı kaynaklarla ilgili olduğuna göre, bu temalar üzerinde de stres ortaya çıkabilir veya daha evvelce ortaya çıkmış stresler tetiklenebilir. Fanatik düşüncelerin eyleme dönüşmesine açık bir gündeyiz!

Bu karşıtlığın bizler üzerinde yaratacağı muhtemel etkilere gelince: Fikir ve görüşlerimizi, başkaları hakkında hissettiklerimizi ifade konusunda zorlanabiliriz. Kendini bastırmak, sözünü esirgemek, söyleyememek depresifleştirebilir. Buna mukabil, patavatsızca söylemler, arkasının nereye gideceğini düşünmeden sarf edilen sözler kırıcı olabilir. Kısacası, sözlerimiz ve tavırlarımız konusunda dengeli olmayı başarmamız gereken bir haftadayız. Farkında ve bilincinde olalım…

Cuma günü kesinleşecek ve tüm haftayı etkileyecek bu karşıtlık hakkında bilgi paylaştığım videoyu izlemek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. 

http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-mayis-2015/

Zorlu bir haftanın sonuna vardığımızda ise duygusal atmosfer değişiyor. Venüs-Neptün üçgeninin yumuşatıcı, sevgi dolu, bütünleştirici enerjisi Cumartesi ve Pazar günlerinde bizimle birlikte olacak. Aşk ve romantizm, duygusal paylaşımlar açısından harika bir hafta sonu bizi bekliyor…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay, hepimizi topluca ilgilendiren konuların, insani temaların, bilim ve teknoloji alanlarında muhtemel gelişmelerin vurgu kazanacağını gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Jüpiter karşıtlığının etkisi devrede olacağından, duygusal anlamda abartılara, aşırıya kaçmaya eğilim gösterebiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde yeni ve sürpriz gelişmelerle karşılaşabiliriz. Haftaya başlarken bazı değişiklikler yapmak, bizi rutin dışına çekecek bazı şeyleri hayatımıza katmak, haftaya güzel bir başlangıç yapmamıza yardımcı olabilir. Ay-Güneş arasındaki dik açının etkin olacağı öğle saatleri ve hemen sonrasında ise ilişkilerde gerginliklere açık olacağız, dikkat! Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden yardım ve destek istemek, görüşmeler yapmak, önemli girişimler yapmak açısından pek de uygun saatlerde sayılmayız. Şartları fazla zorlamadan, esnek davranarak ilerlemekte fayda var bu saatlerde. Akşam saatlerine doğru ve gerginlik azalıyor ve dağılıyor. Ay-Güneş karesinin kesinleşeceği 13:36 sonrasında başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay, günün devamında Kova burcunda boşlukta ilerliyor olacak.

Salı gününe başlarken henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 05:53’te Balık burcuna geçiyor. Harekete geçme ve kendini ortaya koyma fonksiyonlarımızı temsil eden Mars gezegeni, iletişim ve haberleşmeyi, bilgi aktarımını temsil eden İkizler burcuna geçiyor. İletişim trafiği ve bilgi akışı hızlanmaya başlıyor. Yön bulmakta ve kararlılık göstermekte zorlanacağımız sabah saatlerinde Ay’ın Mars ve Satürn ile uyumsuz açılarının (Kare) gergin etkisi devrede olacak. Tartışmalara, sakarlıklara, kazalara açık olacağımız bu saatlerde sözlerimize de özen göstermeliyiz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri ve sonrasında ise olumlu, dengeli enerjiler devreye giriyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında aşk ve romantizm, sevgi alışverişleri açısından harika bir zaman diliminde olacağız!

Çarşamba günü boyunca Balık burcunda ilerleyen Ay, olayla olay olmayıp, işi akışına bırakmamızın isabetli olacağını gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Merkür karesi, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir zaman diliminde olduğumuzu işaret ediyor. Ay-Plüton altmışlığının dengeleyici etkilerinin devreye gireceği sabahın ilerleyen saatlerinde, sevdiğimiz kişilerden destek bulmakta zorlanmayacağız. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı, önemli iş ve girişimlerimizi bu saatlere denk getirmemizin isabetli olacağını göstermekte. İş başvuruları yapmak, önemli mercideki kimselerle görüşmek, karşı cinsle ilişkilere yönelik adımlar atmak adına güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! Akşam saatleri ve sonrasında da enerji rahat ve uyumlu akıyor. Ay-Güneş altmışlığının 19:54’te kesinleşmesinin arsından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününe başlarken henüz Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Koç burcuna geçiş yapacağı 08:13 öncesindeki saatlerde netleşmemiz ve kararlılık kazanmamız zor olabilir. Sabahın ilerleyen saatlerinde kendimizi daha dinamik ve atılgan hissedebilir, bir müddettir cesaret edemediğimiz işlere girişim yapabiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı sabah-öğle arasındaki saatler harekete geçmek açısından isabetli gözüküyor. Ay-Satürn üçgeninin etkinleşeceği öğle saatleri ve sonrasında sağlam adımlar atabiliriz. Olgun ve tecrübeli kişilerden destek bulabilir, tavsiyeler alabiliriz. Otorite figürü çizen kişilerden yardım ve destek isteyebilir, önemli başvurularımızı öğle sonrasındaki saatlere denk getirebiliriz. Ay-Venüs karesinin dengesiz enerjisinin devrede olacağı akşam saatleri ve sonrasında ikili ilişkilerde dengesizlik riskimiz artıyor, dikkat! Yeme içme konularında, alışverişlerde abartıya kaçabileceğimiz, gereksiz harcamalarda bulunabileceğimiz saatlerdeyiz.

Cuma günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, gözü kara girişimlerde bulunma eğilimimizi tetikliyor. Önemli iş ve girişimlerimizi, konuşma ve yazışmalarımızı Ay’ın Merkür ve ardından Jüpiter ile uyumlu açılarının etkin olacağı sabah erken saatlere denk getirebiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde daha ziyade gergin bir enerji akışı var zira. Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi, Satürn-Mars karşıtlığının gergin enerjisinin en çok hissedileceği gündeyiz. Ay’ın Plüton-Uranüs ile uyumsuz açılarını da hesaba katarsak, hayli çekişmeli ve zorlu bir enerji akışının devrede olacağını söyleyebiliriz. Dini ve ilahi konuları, inançlarla ilgili konuları fazla zorlamamakta, fanatik düşünce ve eylemlere açık bir günde olduğumuzu tekrar hatırlamakta fayda var. Alacak verecek konuları, ödemeler, harcamalarla ilgili konularda stres ve zorluklar da işbaşında olacak gün boyunca. Dengemizi koruyalım, tahrik eden sözlere ve tavırlara kapılmayalım! 15:03’te Uranüs ile kavuşumunun ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Olayların nereye gidebileceğini kestirmekte zorlanacağımız, beklenmedik gelişme ve durumlara adapte olmamız gereken saatlerdeyiz…

Cumartesi gününe başlarken henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 10:02 itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik, dinginlik ve huzur arayışında olacağımız bir güne başlıyoruz. Uyumlu ve dengeli açıların hakim olacağı bir gündeyiz, bu yüzden huzuru ve sakinliği sağlamakta fazla zorlanmayacağız muhtemelen. Venüs-Neptün üçgeninin yumuşatıcı, sevgi dolu, bütünleştirici enerjisi Cumartesi ve Pazar günlerinde bizimle birlikte olacak. Aşk ve romantizm, duygusal paylaşımlar açısından harika bir hafta sonu bizi bekliyor…

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Keyifli, huzurlu ve sakin bir gündeyiz. Ay’ın Neptün-Venüs üçgenini tetikleyeceği sabah erken saatlerde aşk, huzur ve uyum enerjisi yoğun bir şekilde hissedilir olacak. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde duygusal anlamda abartılara açık olsak da, bu açının hemen ardından etkinleşecek Ay-Plüton üçgeni, dengeye gelmemize yardımcı oluyor. Sevdiklerimizden güçlü destekler alacağımız, ailemizle ve sevdiklerimizle hoş vakit geçirebileceğimiz harika bir gün bizi bekliyor! Pazartesi sabahı gerçekleşecek yeniaya varmak üzere olduğumuzdan, yeni bir şeylere başlamak üzere elimizdeki işleri tamamlama, bırakma, salıverme zamanlarındayız. Bir sonraki haftaya yeniayın dinamik enerjisi ile başlamak üzere güzelce dinlenelim ve enerjimizi dengeleyelim…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

10 Mayıs 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

10.05.2015

Designed by Ongunsoft