Öner Döşer

11 Nisan Haftası

Bu sayfa 5103 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Ailevi ve milli temaların yanı sıra, günlük duygusal alışverişlerimizin de ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Başarı elde etmek için, başkalarının duygularınız, güvenlik ve ihtiyaçlarını hesaba katmamız gerekiyor. Sabah saatlerinde Ay’ın önce Jüpiter ile karesi ve ardından da Venüs ile üçgen, Merkür ile kare yapıyor olması, haftaya iştahlı, hevesli, bir o kadar da hareketli başlayacağımızı gösteriyor. Ama hareketlerimize ve sözlerimize dikkat etmemizde, aceleci beyan ve ifadelerden, duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koymaktan kaçınmamızda fayda var. Öğle saatlerinde Ay-Güneş karesi etkinleşiyor. Önemli kişilerle, otorite temsilcisi figürlerle görüşmeler yapmak için pek de uygun saatlerde değiliz. Karşı cinsle ve ebeveynlerimizle ilişkilerimize de dikkat etmemizde fayda var. Son açısını Güneş ile yapacak olan Ay, 15:05’te boşlukta kalacak. Bu saatlerden sonra girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmemiz zor olabilir. Mars-Plüton karesinin kesinleşeceği gün genelinde, gergin ve kışkırtıcı etkiler hakim olacak, dikkat!

Salı sabahı 06:37’ye kadar boşlukta hareket edecek olan Ay, bu saat itibariyle Aslan burcuna geçiş yapıyor. Başarı elde etmek istiyorsak, kendimize güvenli davranmalı, idari becerilerimizi ortaya koymalı, kendimizi göstermekten çekinmemeliyiz. İdari konular ve idarecilerle ilgili konuların gündemde önemli yer tutacağı bu günde, Ay’ın önünde rahat açıların olması, daha rahat ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Tabii Merkür gerilemesini de hesaba katmak gerekiyor. Merkür-Jüpiter kavuşumunun kesinleşiyor olması, zihinsel ve entelektüel konuklarda gelişim yakalayabileceğimize, etik ev doğru kararlar almaya yatkın olacağımızı gösteriyor. Jüpiter ile kavuşurken Merkür’ün geri hareketli olması, inançlarımızı ve değerlerimizi gözden geçireceğimizi de işaret ediyor. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs üçgeni, güne hızlı ve heyecanlı başlayacağımızın, sürprizlere ve yeniliklere açık olacağımızın işaretçisi. Gün boyunca karşılaşacağımız olaylar bizi beklenmedik bir yöne sürebilir. Akşam saatlerinde Ay-Mars üçgeni etkinleşiyor. Efor, özgüven ve cesaret gerektiren işleri aktive etmemizin tam zamanı!

Çarşamba günü boyunca Aslan burcunda hareket edecek olan Ay, dikkat çekebileceğimiz, yönetici becerilerimizi ve yeteneklerimizi ifade edebileceğimiz bir günde olacağımıza işaret ediyor. Bu günü iş ve girişimlerimiz açısından değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn arasındaki altmış derecelik uyumlu açı sayesinde, mesuliyet ve gerekliliklerimizin üstesinden daha rahat kalkabileceğiz. Ardından gelecek Ay-Merkür üçgeni, kendimizi daha rahat ifade edebileceğimiz, iletişim becerilerimizi iyi kullanabileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor. Öğle saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni etkinleşiyor. Şanslı ve fırsatlara açık olacağımız bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Bu olumlu etki tüm güne yayılıyor. Geç akşam saatlerinden itibaren Ay-Güneş arasındaki uyumlu açının özel ve sosyal anlamda başarıya olanak sağlayan olumlu etkileri aktifleşiyor. Bu olumlu etki gece saatleri boyunca devam ediyor. Ay 22:59’da boşluğa giriyor. Bu saatlerden sonra girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmemiz zor olabilir.

Perşembe sabah saatlerinde boşlukta ilerleyecek olan Ay, 09:41’de Başak burcuna geçiş yapıyor. Çalışan kesinle ilgili konuların, sağlık ve hijyen konularının dikkat çekeceği bir gündeyiz. Başarı elde etmemiz için çalışıp, çabalamamız, organize ve planlı hareket etmemiz gerekecek. Sabah saatlerinde yukarıda bahsettiğimiz konularda uygulamacı olmamız zor gözüküyor. Bu saatlerde etkin olacak ve günün ilk yarısına önemli ölçüde tesir edecek Ay-Neptün karşıtlığı, yanılma ve yanıltma riskimiz bulunduğuna, ayakları yere basacak işler üretmekte zorlanacağımıza dikkat çekiyor. Kendimizi depresif ve çözülmüş hissedebiliriz. Böyle zamanlarda üzerinde çalıştığımız konuya iyi odaklanmamız da zor olabilir ve hata yapmaya açık olabiliriz, dikkat! Akşam saatlerinden itibaren Ay-Plüton üçgeninin odaklayıcı, kontrolü sağlamamıza olanak veren uyumlu açısı devreye giriyor. Duygusal ve özel konularda güç destekleşmeleri adına da gayet olumlu saatlerdeyiz…

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Başarılı olmak adına dikkatli, derli toplu hareket etmek, pratik konulara ağırlık vermek, gerekli ve kullanılabilir şeyleri tercih etmekte fayda var.  Öte yandan, huzursuzluk yaratacak kadar mükemmelci ve ayrıntıcı davranmak, eleştirilerimizin dozunu kaçırmak, ilişkilerimizde zorlanmalar yaşamamıza sebep olabilir, dikkat! Özellikle de Ay-Venüs karşıtlığının etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren. Ay-Venüs arasındaki uyumsuz açılar parasal konulara girişmek için uygun değildir; çünkü müsriflik getirir. Aşkla ilgili konularda dikkatli olmak gerekir. 23:49’da Venüs ile son açısını yaptıktan sonra başka açısı kalmayacak olan Ay, ertesi sabah saatlerine dek boşlukta olacak. 

Cumartesi sabah saatlerinde Ay boşlukta ilerliyor. Bu saatlerde girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmemiz zor olabilir. 09:59’da Terazi burcuna geçiş yapacak olan Ay, gün boyunca hukuk ve adaletle ilgili konuların, ikili ilişkilerin ön plana çıkacağına işaret ediyor. Başarı elde etmemiz için diğer kişilere önem vermemizde, sosyal ve özel ilişkilerimize daha fazla ağırlık vermemizde fayda var. Huzur ve denge arayışı içerisinde olacağımız bu günde, bunu sağlamakta oldukça zorlanacağa benzeriz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs karşıtlığı, duygusal türbülanslara ve huzursuzluklara işaret ediyor. Nahoş sürprizlerle karşılaşma, beklenmedik yön değişikliklerine maruz kalma riskimiz hayli fazla. Öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde dengeli ilerlememiz zor olabilir. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton karesi, duygusal türbülansların artmasına, güç çekişmelerine daha açık hale gelmemize sebep olacak etkilere işaret edebilir. Ay-Mars karşıtlığına doğru ilerleyeceğimiz gece saatlerinde kaza ve sakarlıklara daha açık olacağız. Gergin etkiler ve patlayıcı duygular da devrede, dikkat! Böyle zamanlarda sevgi ve paylaşımı arttırmalı, dayanışma sağlayabileceğimiz sosyal ortamlar yaratmalıyız. Ama kalabalık ve gergin ortamlardan da uzak kalmalıyız.

Pazar günü boyunca Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, özel ve sosyal ilişkilerimizin öne çıkacağı bir günde olduğumuzu gösteriyor. Huzur ve dengeyi sağlamak için ekstra gayret sarf etmemiz gerekecek bu günde, özellikle Ay’ın Mars’tan ayrılmış, ardından Satürn ile kavuşum ve ardından da Merkür ile karşıt açıda olacağı sabah saatlerinde! Sözlerimize çok dikkat etmemiz, aceleci kararlar almaktan kaçınmamız gereken bir gündeyiz. İletişimsel aksamalar da çok olası gözüküyor. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Jüpiter karşıtlığı da aktifleşiyor. Duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma, gereğinden fazla heyecan ve tepki gösterme eğilimimiz artıyor. Akşam saatlerinden itibaren nispeten daha ılımlı hareket edebileceğiz.

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

 

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

10 Nisan 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

Akşam Gazetesi Röportajı

Merkür gerilemesi, Güneş aktiviteleri, 2012 konusu ile ilgili gazeteci Elif Aktuğ'a verdiğim röportajı aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.aksam.com.tr/sadece-merkur-geriliyor--32334h.html

Güneşmerkezli Bakış

Geçtiğimiz hafta ortasında nispeten düşüş gösteren güneş lekesi sayısı, haftanın bu son gününde yine artış trendinde. 3 Nisan’da gerçekleşen etkin Güneş aktivitesi Dünya yönelimli değildi, ama yine de önemli olaylar yaşadık. Fildişi sahiline bombalar sağdı, Japonya’da 7.4 büyüklüğünde etkin bir deprem yaşandı ve nükleer risk konusu tekrar gündeme geldi. Şimdi henüz güneşteki bu hareketliliğin devam ettiği günlerdeyiz.

16-18 Nisan tarihleri arasındaki gezegen dizilimleri dikkat çekerken, Ay’ın Dünya’ya daha yakın olacağı (Perigee) 15-17 Nisan günleriyle de aynı zamana denk gelmesi, bu tarihleri gözlem altına almamız gerektiğini gösteriyor. Bu tarihler arasındaki gezegen dizilimleri şöyle:

Venüs-Dünya-Satürn

Güneş-Merkür-Dünya

Uranüs-Mars-Dünya-Ay

Geçtiğimiz Haftadan Önemli Olaylar

BM Fildişi Sahili'ni vurdu!

Dünya Libya'ya odaklanmışken, bir uluslararası askeri müdahale haberi de Fildişi Sahili'nden geldi. BM, Fransız askerinin de önemli rol oynadığı bir operasyonla Abidjan'ı vurdu. Hedefte, koltuğundan vazgeçmek istemeyen Devlet Başkanı Gbagbo'nun sarayı, konutu ve askeri merkezleri vardı. Şimdi Abican'da Gbagbo ve Uttara yandaşları hakimiyet için son savaşı veriyor.

05 Nisan 2011

http://dunya.milliyet.com.tr/bm-fildisi-sahili-ni-vurdu-/dunya/dunyadetay/05.04.2011/1373698/default.htm

Nato Yanlışlıkla Kaddafi Karşıtlarını Vurdu!

Libya'nın doğusundaki isyancılar Nato hava saldırısında yanlışlıkla kendi adamlarının öldürüldüğünü söylüyor. (Merkür gerilemesinin etkisi)

7 Nisan 2011

Japonya'da yine deprem

 

Japonya'da 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrası tsunami uyarısı ypaıldı


07 Nisan 2011

http://www.interaktifhaber.com/news_detail.php?id=46378

 

10.04.2011

Designed by Ongunsoft