Öner Döşer

11 Nisan Haftası

Bu sayfa 11963 kişi tarafından ziyaret edildi.

11 Nisan Haftası RAHATLIYORUZ!

Mart başından bu yana hayli stresli bir süreçten geçmekteyiz. Mart ayındaki güneş ve ay tutulmaları, iyice aktifleşen Jüpiter-Satürn-Neptün T-karesi, 7 Nisan’daki Uranüsyen yeniay… Baş döndürücü bir hızda gelişen olaylar karşısında gerginleştik, pek çok şeye yetişmeye çalışmaktan yorgun düştük. Had safhaya vardığımız bir doruk noktasının ardından başlayacak yeni hafta, son bir buçuk ayın yorgunluklarını atma, işleri daha kolayca yoluna koyma, yüklerden kurtulma ve biraz rahatlama fırsatı veriyor.

Özel ilişkiler açısından fırsatlar var

Salı günü kesinleşecek Merkür-Neptün altmışlığı ve Venüs-Mars üçgeni gerek özel, gerekse sosyal ilişkilerde güzel gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Önemli konuşmalarımızı, toplantılarımızı Salı gününe alabiliriz. Yazmak ve duyurmak istediğimiz şeyleri, teklif veya önerilerimizi ortaya koyabiliriz. Hayal gücünün yüksek olacağı bu zaman dilimini yaratıcığımızı aktif etmek için değerlendirebiliriz. Salı akşam saatlerinden itibaren özel ilişkiler açısından hayli olumlu etkiler mevcut. Venüs-Mars üçgeninin özel ilişkileri destekleyen olumlu enerjisi Perşembe akşam-Cuma akşam saatleri arasında Ay tarafından tetiklenecek. Dolayısı ile bu zaman dilimini de değerlendirebiliriz.

Yazışma, konuşma, duyuru ve organizasyonlar için uygun zamanlar

Perşembe günü kesinleşecek Merkür-Jüpiter üçgeni, Çarşamba günü Ay tarafından tetiklenecek. Bu iki günü derdimizi anlatmak, yazışmalar ve konuşmalar yapmak için ideal bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Bu uyumlu ve performanslı açıyı eğitim, yayıncılık, yazarlık, hukuk, turizm alanlarında yapılacak işler ve başvurular, seyahat organizasyonları, bürokratik veya politik iş ve girişimler açısından değerlendirebiliriz.

Pazar günü kesinleşecek Merkür-Plüton üçgeninin karizmatik enerjisi Cumartesi günü de devrede olacak. Önemli duyuru, anons, bilgi aktarımı, eğitim açısından değerlendirilebilir. Karşı taraf üzerinde güçlü ve derin etki yaratmaya yönelik bir enerji bu, farkında olalım ve kullanalım!

Enerji içe dönmeye ne zaman başlıyor?

Hareket gezegeni Mars, 17 Nisan Pazar günü gerilemeye başlamak üzere durağanlaşıyor. Mars gerilemesi dönemlerinde enerji içe dönmeye başlar. Aktif olmak ve harekete geçmek zor olur. Mars Yay burcunda gerilemeye başlayacağına göre uluslararası işler, eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuk gibi alanlarda hız kaybedebilir, gerilemeler yaşayabiliriz. Mars gerilemesi hakkında genel bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y156_0_mars-gerilemesi-basliyor.html

Mars gerilemesi dönemlerini değerlendirmek de mümkündür. Mesela enerjimizi ve eforumuzu eskiden üzerinde uğraştığımız ama eksikleri kalmış konularda bu eksikleri tamamlamak ve hataları düzeltmek için kullanabiliriz. Bu gerilemeyi haritasının 3. Evinde alacak bir eğitmen olarak bendeniz de bu enerjiyi eğitimle ilgili olarak kullanacağım. Öğrencilerimin eksik olduklarını düşündüğüm, daha iyi olmaları için üzerinden geçmeleri gerektiğini hissettiğim konuları bir arada işleyen bir workshop yapacağım. Bu workshopta hem öngörü tekniklerini bir arada kullanmayı öğreteceğim, hem de bazı Sabit Yıldızlar, Arap Noktaları gibi yorumda önem taşıyan yan faktörlere yer vereceğim. Bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD731_seminer--ongoru-tekniklerini-harmanlamak.html

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmeleri

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Birçok farklı konuda bilgi edinebilir, farkında olmadığımız bazı şeyleri fark etmeye başlayabiliriz. İletişim trafiği çok hızlanacağı için, bilgi bombardımanına tutulabilir, pek bazı beklediğimiz haberleri alabiliriz. Dedikodular, asılsız haberler de etrafımızda dolanabilir. Ay’ın Neptün-Jüpiter-Satürn T-kare açı kalıbını tetikleyecek olması, sabah saatlerinden itibaren ekonomik anlamda spekülasyonlara, yanıltıcı durumlara, iniş çıkışlara açık olacağımızı söylersek hata yapmış olmayız sanırım. Öğle saatlerine kadar henüz bloke olan enerji akışı, öğle sonrasında rahatlamaya başlıyor. Ay-Uranüs altmışlığının aktif olacağı akşam saatlerinde hoş ve güzel yeni gelişmelere açık olacağız. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı gece saatleri özel ilişkiler açısından güzel ve olumlu bir enerji akışı sunuyor. Ailevi konuları gündeme getirmek, aile büyükleriyle görüşmek, akıl ve tavsiye almak açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz. Saat 21:56’da Ay boşluğa giriyor.

Salı gününe başlarken henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 11:06’da Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal açıdan hayli aktif bir gündeyiz. Ülkemiz, değerlerimiz, halkımızla ilgili konular açısından da duygu yoğunluğu yüksek bir zaman dilimindeyiz. Bugün kesinleşecek Merkür-Neptün altmışlığı ve Venüs-Mars üçgeni gerek özel, gerekse sosyal ilişkilerde güzel gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Önemli konuşmalarımızı, toplantılarımızı bugüne alabiliriz. Yazmak ve duyurmak istediğimiz şeyleri, teklif veya önerilerimizi ortaya koyabiliriz. Hayal gücünün yüksek olacağı bu zaman dilimini yaratıcığımızı aktif etmek için değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren özel ilişkiler açısından hayli olumlu-güzel etkiler mevcut, farkında olalım!

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan yine aktif ve yoğun bir gündeyiz. Sabah çok erken saatlerde henüz Ay-Venüs karesinin ilişkilere biraz huzursuz yansıyan enerjisi devrede olsa da, ardından gelecek Ay-Neptün üçgeni ve Ay-Merkür altmışlığı uyum, huzur ve dengeyi koruyabileceğimizi, yaratıcılığımızı ve fikirlerimizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerine doğru Ay-Jüpiter altmışlık açısı kesinleşiyor. Yabancılar, eğitim, yayıncılık, hukuk, bürokrasi, diplomasi, seyahat, turizm gibi alanlarda çalışan kişiler açısından iyi değerlendirilebilecek bir zaman dilimindeyiz! Ay’ın Plüton-Uranüs karesini tetikleyeceği akşam saatlerinde ise hayli stresli, gergin enerjiler mevcut, sakarlıklara, kazalara, tartışmalara dikkat! Huzursuz, psikolojisi bozuk kişilerden ve ortamlardan uzak durmakta fayda var.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. İçinde bulunduğumuz duygu yoğunluğu bazı dengesiz çıkışlar yapabilir. Özellikle de Ay-Güneş arasındaki dik açının stresinin etkin olduğu sabah saatlerinde. Bu stresli açının 06:59’da kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay, saat 16:52’ye kadar boşlukta devam edecek Yengeç burcundaki yolculuğuna. Aradaki zaman diliminde girişeceğimiz işler boşlukta ve kararsız kalabilir. Ay’ın saat 16:52’de Aslan burcuna geçişiyle birlikte kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Kendimize güven, dürüstlük ve sıcak kanlılık sayesinde girişeceğimiz işlerde başarı sağlayabiliriz. Önemli yazışma, konuşma ve başvurularımız açısından değerlendirebileceğimiz akşam saatlerinde Merkür-Jüpiter üçgeninin destekleyici enerjisi devrede olacak. Bu uyumlu ve performanslı açıyı eğitim, yayıncılık, yazarlık, hukuk, turizm alanlarında yapılacak işler ve başvurular, seyahat organizasyonları, bürokratik veya politik iş ve girişimler açısından değerlendirebiliriz.

Cuma günü boyunca Aslan burcunda ilerlemekte olan Ay, sosyal anlamda aktif, aşk ve ilişkilerden yana hayli şanslı bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın Venüs-Mars arasındaki uyumlu açıyı tetikleyeceği sabah-ikindi arasındaki zaman diliminde bu şansımız maksimumda olacak. Sosyal organizasyonlar açısından da değerlendirebileceğimiz bu uyumlu enerjiyi giysi alışverişleri, ev dekorasyonu, ev onarımı veya eşya tamiratı, terzilik işleri, moda ve sanat alanındaki girişimler açısından da değerlendirebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde sözlere dikkat! İstemeden sarf ettiğimiz sözler özel ve sosyal ilişkilerimizde zorlanma yaratabilir. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı gecenin ilerleyen saatlerinde olgun ve deneyimli kişilerden tavsiye almak, onlarla birlikte vakit geçirmek ve tecrübelerinden istifade etmek isabetli olabilir.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Dikkat çekmek, gücümüzü ortaya koymak, kendimizi göstermek, üzerinde çalıştığımız işleri başkalarına etkin bir şekilde tanıtmak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs üçgeni, güzel yenilenmelere ve değişikliklere göz kırpıyor. Sürprizlere de açık olduğumuz bir gündeyiz. Günün ikinci yarısından itibaren etkin olacak, ama özellikle akşam saatlerinde etkisi maksimuma varacak Ay-Güneş üçgeni, her türlü iş ve girişim açısından değerlendirilebilir. Kendine güven, cesaret ve girişim arzusunun had safhada olacağı ve girişimlerimizde istediğimiz sonuçları almaya yönelik destekleyici enerjilerin iş başında olacağı bu zaman dilimini iyi değerlendirelim! Özellikle Ay’ın boşluğa gireceği 20:48 öncesini… Aşk ilişkileri, aile ilişkileri açısından olumlu bir zaman dilimindeyiz. Ayrıca iş ilişkileri ve önemli kişilerle görüşmeler açısından da…

Pazar gününe geçişte henüz Aslan burcunda ilerleyen Ay, 02:22’de Başak burcuna geçiyor. İnce eleyip sıkı dokuyacağımız, detayları iyice gözden geçirmek kaydıyla başarı elde edeceğimiz ve belki de bildiğimizi zannettiğimiz, ama detaylara girince aslında çok şey öğrendiğimizi fark edeceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatlerinde kesinleşecek Merkür-Plüton üçgeninin karizmatik enerjisi Cumartesi günü de devrede olacak. Önemli duyuru, anons, bilgi aktarımı, eğitim açısından değerlendirilebilir. Karşı taraf üzerinde güçlü ve derin etki yaratmaya yönelik bir enerji bu, farkında olalım ve kullanalım! Akşam saatlerinde Ay-Mars karesinin gergin etkileri devreye giriyor. Gergin ortamlardan ve kişilerden uzak durma zamanı! Mars’ın geri hareketine başlamak üzere durağanlaştığı bu günde enerjimizi dengeleme çalışmaları yapmamız isabetli olabilir. Mars gerilemesi hakkında genel bilgi için linki ziyaret ediniz. http://www.onerdoser.com/Y156_0_mars-gerilemesi-basliyor.html

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

10 Nisan 2016, Pazar

AstroArt Astroloji Okulu (ASA), Caddebostan

10.04.2016

Designed by Ongunsoft