Öner Döşer

11 Şubat Haftası

Bu sayfa 7632 kişi tarafından ziyaret edildi.

11 Şubat Haftasına Astrolojik Bakış

Haftaya Pazar günü gerçekleşmiş olan yeniayın güçlü enerjisiyle başlıyoruz. Entelektüel ve zihinsel aktivitelere girişmek, grupsal etkinlikler düzenlemek ve birlikte idealist girişimlerde bulunmak adına harika bir haftadayız. İyi değerlendirelim!

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Manevi değerlerin, fedakarlık gösterebilme kapasitemizin ve empati kurabilme yeteneğimizin testten geçeceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın arka arkaya Jüpiter ve Mars ile açılar yapacak olması, kendimize güvenimizi abartılı bir şekilde ortaya koymamız ve boyumuzu aşan risk almamız neticesinde zarar görebileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerine kadar gergin etkiler devam ediyor. Fikir ve görüşlerimizi ortaya koymak, önemli konuşmalar yapmak açısından Ay-Merkür kavuşumunun en etkili olacağı ikindi saatleri civarını kullanabiliriz. Ay’ın Satürn ve Plüton ile uyumlu açılarının arka arkaya geleceği akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerden daha iyi sonuçlar alabiliriz. 19:02’de son açısını yapacak Ay bu saat itibariyle boşluğa giriyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn karesi özel ilişkilerde stres ve gerginliklere, engellenmelere ve gecikmelere işaret ediyor, dikkat! İlişkileri fazla zorlamamak gereken bir gündeyiz genel olarak.

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Olayları rahat akacağı bir gündeyiz. Aslında işleri kontrol etmeye çalışmak yerine akışına bıraksak beklediğimizden daha iyi sonuçlar alabiliriz. Ay gün boyunca boşlukta ilerleyecek zira. Öte yandan, Merkür’ün Plüton ve Satürn ile uyumlu açıları iletişimsel alanda olumlu gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Kendimizi ifade etmekte pek zorlanmayacağız bugün. Ama Ay’ın gün boyunca boşlukta ilerlemesinden dolayı somut ve kalıcı sonuçlar elde etmek de zor olacak.

Çarşamba sabaha karşı 03:51’de Ay Koç burcuna geçiyor. Hareketli, tempolu bir güne başlıyoruz. Kararlılık ve cesaret bugünün anahtar sözcükleri olacak. Ay-Uranüs kavuşumunun etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde hızlı, sürpriz gelişmelere açık olacağız. Ani duygusal tepkiler vermekten ve hızlı kararlar almaktan kaçınmamız yerinde olur. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı akşamüzeri saatlerine doğru girişeceğimiz işlerde fayda ve destek bulmamız daha kolay olacak. Ay-Plüton karesinin etkinleşeceği gece saatlerinde ise hırpalayıcı, stresli etkiler ön plana çıkacak. Duygusal ilişkilerde dikkat!

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Olayların spontane akacağı, samimiyetin ve açıklığın önem taşıyacağı, ilişkilerin sıcak akacağı bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının yapıcı, olumlu etkisiyle başladığımız bu bgüzel gün boyunca da olumlu etkiler devam ediyor. Artistik ve sanatsal konular, alışverişler, giyim kuşamla ve dekorasyonla ilgili işler-alışverişler, yeme içme, müzik ve eğlenceli aktivitelere yönelik organizasyonlar, sürpriz hediyeler, mutluluk veren jestler, sıcak ve içten sözler... Sözün özü aşk ve romantizm açısından fevkaladenin fevkinde enerjiler gün boyunca bizimle olacak. Akşam saatlerinden itibaren etkisini belli etmeye başlayacak Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkileri başta kadın erkek ilişkileri olmak üzere tüm özel ve sosyal ilişkiler açısından olumlu enerjileri bizlere taşıyacak. Bu demektir ki özellikle aşk ve ilişkilerden yana çok şanslı bir gece bizi bekliyor. Tam da sevgililer gününde gezegenlerin böyle güzel konumlarda olması bu gün sözlenen, nişanlanan, evlenenler için büyük şans. Arkadaşlık teklifi, evlenme teklifi düşüncemiz varsa tam zamanıdır! Gündüz 15:48-17:31 ile gece 21:15-22:20 saatleri arasındaki zaman aralığı bu açıdan çok uygun mesela. Benden söylemesi :)

Cuma günü ilk yarısında Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde kesinleşecek olan Ay-Güneş altmışlığı güne başlarken özel ve sosyal ilişkilerde olumlu gelişmeler kaydedebileceğimizi gösteriyor. Gerçi 05:35 ile 12:07 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor olacak; ama kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlerin dışındaki işler açısından bu pek de sorun değil. Öğle sonrasındaki saatlerde Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay huzurlu ve sakin bir gün yaşayacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerinde Ay-Neptün altmışlığı etkinleşiyor. Manevi ve ilahi temalar, ruhsal çalışmalar, artistik ve sanatsal konular açısından değerlendirebiliriz bu güzel saatleri. Gün boyunca etkin olacak Mars-Plüton altmışlığı kendimizi etkin ve güçlü bir şekilde ortaya koyabileceğimizi, güç ve efor, cesaret ve kararlılık gerektiren işlerde başarı kaydedebileceğimizi gösteriyor.  

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz, aradığımız huzur ve dengeyi sağlayabileceğimiz güzel bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Plüton ve Mars ile uyumlu açıları var ve bu uyumlu açılar güç destekleri bulabileceğimizi, girişim ve atılganlığımızı değerlendirebileceğimi, enerjimizi ve eforumuzu doğru kullanabileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Satürn karşıtlığı günün en stresli ve sabır gerektiren saatlerinde olduğumuza işaret ediyor. Öğleden sonraki saatlerde gergin etkiler yumuşamaya, dağılmaya başlıyor. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde önemli konuşmaları, anlaşmaları, ticari işleri aktif edebiliriz. Mars-Satürn üçgeninin girişimleri kalıcı ve sağlam kılan enerjisi gün geneline yayılıyor.

Pazar gününün neredeyse tamamında Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerde temkinli, ağırbaşlı ve acelecilikten uzak kalmamız gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Venüs karesinin ilişkilerde gerginlik yaratabilecek etkileri devrede olacak. Öğle saatleri civarı biraz daha sakin olsa da, Ay-Güneş karesinin etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren gerek öze ve gerekse sosyal ilişkilerde gerginliklere eğilim gösterebiliriz. Önemli ve etkin kişilerle görüşmek, yardım ve destek istemek, önemli konuları açma ve konuşmak açısından pek de uygun bir günde sayılmayız. 22:30’da son temel açısını tamamlayacak olan Ay 23:492da İkizler burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerleyecek.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

10 Şubat 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

10.02.2013

Designed by Ongunsoft