Öner Döşer

11 Şubat Haftası

Bu sayfa 12639 kişi tarafından ziyaret edildi.

PATLAK VERİYORUZ!

Mars-Uranüs kavuşumunun etkilerinin iyice belirginleşeceği bir haftaya giriyoruz. Geçtiğimiz hafta sonunda tetiklenen ve etkilerini önceden belli eden bu kavuşum 13 Şubat Çarşamba günü kesinleşiyor.

Mars gezegeni agresyonu ve dışa vurumu ifade eder. Uranüs beklenmedik çıkışlar yapmaya meyil ettirir. Mars-Uranüs kavuşumu zaten eril ve ateş elementinde bir burçta bulunduğundan fitili her an ateşlenmeye hazır bir bomba gibiler. Buna bir de kavuşumun Koç burcunun son derecesinde olmasını eklersek (Anaretik, kritik bir derecedir), bu kavuşumu her an patlak vermek üzere kaynayan bir volkana benzetebiliriz. Aşağıda tam kavuşumun Ankara merkezli haritasını görmektesiniz.

 

 

Sabırsızlık maliyet getirebilir!

Mars-Uranüs kavuşumunun bir an önce harekete geçmeye meyil ettiren, aceleci ve ateşli enerjisi geçtiğimiz hafta sonunda kendini göstermeye başladı. Şimdi had safhaya varıyor. “Acele işe şeytan karışır” derler. Gerçekten de öyledir. Koç burcunun son derecesinde olunca acelecilik enerjisini de had safhaya vardıran bu kavuşum kazalara, sakarlıklara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Tahammül etmekte zorlandığımız konularda patlak verme olasılığımız çok fazla. Gereksiz yerde ve zamanda patlamamız, sonradan bize bedelini ödemekte zorlanacağımız maliyetler çıkartabilir, farkında olalım!  

Düşünmeden karar almayın!

Mars-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu özellikle haftanın ilk iki gününde aceleci kararlardan kaçınmamız yerinde olur. Sonradan pişman olabiliriz. Mars’ın Boğa burcuna geçiş yapacağı Perşembe gününden itibaren enerji akışı biraz sakinleşmeye başlıyor. Tabii burada da biriktirip, sonra sert bir şekilde patlak verme olasılığımız var, ama ateşli ve agresif enerji akışının yön değiştirmeye başlayacağını söyleyebiliriz en azından.

Sevgililer gününde gökyüzü

14 Şubat için çizdirilmiş ve gün ortasını esas alan haritada Mars’ın henüz Koç burcunda olduğunu ve Uranüs ile kavuşumunun hayli etkili olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile günün ilk yarısında agresif, aceleci, sert, dik başlı davranışlara meylettiren bir enerji akışı var. Öğleden sonra saat 12:51’de Mars’ın Boğa burcuna geçişiyle birlikte nispeten sakinleşmeye başlıyoruz.

 

 

Gün genelinde Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim açısından bu iyi, ama kalıcı sözler vermek açısından pek de öyle sayılmaz. İkizler değişken burçlardan biridir ve kalıcılığı anlatmaz. Ayrıca Ay’ın Neptün-Jüpiter karesini çalıştıracağı günün ikinci yarısında hayal kırıklığı yaratabilen, yanıltıcı etkilerin hakim olduğu bir enerji akışı içerisinde olacağımızdan da bahsetmeden geçemeyeceğiz. Ancak Ay-Jüpiter karşıtlığının tamamlandığı ve Ay’ın Güneş ile uyumlu açıya ilerlediği gece 22:55’ten sonrasında daha rahat ve uyumlu bir akış olduğundan bahsedebiliriz. Geç saatler olduğunun farkındayım, ama gökyüzünün akış planı böyle…

İlişkinizin sorumluluğunu almaya hazır mısınız?

İlişkiler gezegeni Venüs Oğlak burcunda ilerliyor, bu iyi. Zira Venüs bu burçta belli bir güce sahiptir ve ilişkilerde kalıcılığı anlatabilir. Venüs’ün Satürn’e kavuşuma ilerliyor olması da benzeri şeyi düşündürür. Çünkü Satürn de kalıcılığı, sorumluluk almayı ifade eder. Şu halde, yeni bir ilişkiye adım atmayı düşünenler veya ilişkiyi ciddi bir aşamaya taşıma planları yapanlar bu sorumluluğu taşımaya, zorlukları göğüslemeye hazır olup olmadıklarını gözden geçirmeli ve ayaklarını yere sağlam basmalılar diyebiliriz.


Meksika turnemizden notlar

Düşündüğümden de verimli geçen Meksika astroloji turnemizin son günündeyiz. Yuvamıza, ülkemize geri dönmenin verdiği büyük mutluluğun yanı sıra, güzel anılarla, astrolojik açıdan başarılı bir performansla dönüyor olmaktan da memnuniyet duyuyoruz. Mexico City’de üç, Celestun Xixim’de iki, Tulum’da bir olmak üzere bu turnede toplam altı sunum yaptım. Hepsi de çok güzel geçti ve çok ilgi gördü. Ülkemi en iyi şekilde temsil ettiğimi hissetmenin gururu ve manevi huzuru tarif edilmez.

Yazın online olarak açmayı planladığım ve İngilizce olarak sunacağım Horary (Soru Astrolojisi) derslerine çok sayıda başvuru oldu burada ve bu gerçekten harika bir gelişme! İlerleyen zamanlarda Osmanlı’daki astrolojiyi de anlatacağım dersler sunacağımı söyleyince buradaki ilgi daha da arttı. Meksika turnemizden bazı kareleri paylaşmak istedim.


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Koç burcunda ilerleyen Ay, Uranüs ile tam kavuşumunun ardından boşluğa giriyor (01:47) ve kısa bir müddet boşluğun ardından Boğa burcuna geçiyor (03:28). Saat 05:56’da kesinleşen Ay-Merkür altmışlığı, sabah saatlerinde henüz etkili olacak. Sabah-öğle arasındaki zaman dilimini önemli alışverişler, yazışmalar, anlaşmalar, duyurular, paylaşımlar, tanıtım ve toplantılar için kullanabiliriz. Öğle saatlerinden sonra Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor ve akşam saatlerinde zirveye varıyor. İlişkiler konusunda girişimler yapmak açısından harika bir zaman dilimindeyiz. Kişisel bakım, ev alışverişi, dekorasyon, güzelleştirme, sanatsal işler açısından akşam saatlerini ve sonrasını değerlendirebiliriz.  

Salı günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından uygun bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu sabah saatleri sevgi alışverişleri, maneviyat, sanatsal ilham, şifa çalışmaları açısından uygun gözüküyor. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerini para ve yatırım işleri, bürokrasi işleri, günlük işleri halletmeye yönelik girişimler açısından kullanabiliriz. Günün ikinci yarısında Ay-Plüton üçgeninin olumlu ve güçlü enerjisi devrede olacak. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler, güç ve mücadele gerektiren işler, başkaları üzerinde etki yaratmak istediğimiz konuşmalar ve paylaşımlar açısından kullanabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Güneş karesinin zorlu etkileri devreye giriyor. Mücadele, çekişme, rekabet enerjisi devrede, ilişkiler rahat akmayabilir, şartları fazla zorlamasak iyi ederiz!

Çarşamba günü Çarşamba gününün ilk yarısında henüz Boğa burcunda ilerleyen Ay gece 00:26’dan itibaren sabah 11:31’e kadar boşlukta olacak. Yani öğleden önce girişeceğimiz işlerde beklediğimiz neticeleri alamayabiliriz. Şartlar kontrolümüz dışında gelişebilir. Mars-Uranüs kavuşumunun da kesinleştiği bir gündeyiz, kararlar, şartlar ani bir şekilde değişikliğe uğrayabiliriz. Hem pozitif, hem negatif manada sürprizlere açık bir gündeyiz. Sert, şiddetli, agresif ve patlayıcı, keskin bir enerji akışı var. Kazalara, sakarlıklara, hırsızlıklara, gasp-darp gibi olaylara, yangınlara, patlamalara davetiye çıkaran bir atmosfer söz konusu, farkında olalım! Gereğinden fazla sorumluluğu kaldıramayabiliriz. Saat 11:31’de Ay İkizler burcuna geçiyor ve ardından Merkür ile kare açıya ilerliyor. İletişim trafiğinin yoğun olduğu günün ikinci yarısında tartışmalara, sözlü dalaşmalara, anlaşmazlıklara açık olacağı. Fazla ısrarcı olmamakta, mümkün olduğunca esnek davranmakta fayda var!

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimin yoğun ve hızlı aktığı, sohbeti bol bir gündeyiz. Ay’ın Neptün-Jüpiter karesini çalıştırdığı gün genelinde kararsızlık, belirsizlik enerjisi aktif olacak. Yanılgılara ve yanlış kararlara da açık bir atmosfer söz konusu, özellikle finansal konularla ve yatırımlarla ilgili dikkatli olmakta yarar var. Döviz, altın gibi yatırım birimlerinin fiyatlarında, borsada oynak ve değişken bir ortam oluşabilir, dikkatli olalım! Ay’ın Güneş ile uyumlu açıya ilerlediği gece 22:55’ten sonrasında daha rahat ve uyumlu bir akış olduğundan bahsedebiliriz. Geç saatler olduğunun farkındayım, ama gökyüzünün akış planı böyle… SEVGİLİLER GÜNÜ kutlu olsun! Birbirini seven herkesin günü olarak kabul ediyorum ben bugünü, sadece sevgilisi olanların değil, altını çizmek isterim. Sevdiğimiz insanlara onlara olan sevgimizi belirtebilir, kalplerini kazanabiliriz.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu sabah-öğle arasındaki zaman dilimini önemli iş ve girişimlerimiz için kullanabiliriz. Önemli toplantılar, başvurular, talepler, özel ve sosyal ilişkiler açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olduğu öğle saatleri ve hemen sonrasında güzel ve sürpriz gelişmeler yakalayabiliriz. Bu açının kesinleştiği 14:48 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay, 16:02’de Yengeç burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerini güç, cesaret ve efor gerektiren işler için kullanabiliriz. Spor, yürüyüş, enerjimizi dengeleyici çalışmalar yapabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi konuların, milli hislerin, duygusallığın ön planda olduğu bir gündeyiz. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerini tanıtım, pazarlama, duyuru, alışveriş, ticari işler, parasal konular, toplantılar, başvurular, onaylar, imzalar ve el sıkışmalar için kullanabiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde özel ilişkiler açısından zorlu bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Kişisel bakım konuları açısından da pek uygun bir zaman diliminde değiliz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu akşamüzeri güzel, romantik bir atmosfer sunuyor. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu gece saatlerinde ise zıtlaşma, engellenme enerjisi devrede, farkında olalım! Biraz depresif, sıkıntılı hissedebiliriz. Yalnız kalmamak, enerjisi yüksek insanlarla bir arada olmak iyi gelebilir. 

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu sabah erken saatlerde güç çekişmelerine meyil ettiren, zorlu ve haşin bir enerji akışı var. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde Biraz dağılıyor ve Venüs-Neptün altmışlığının olumlu enerjisi devreye giriyor. Özel ve romantik ilişkiler açısından harika bir gündeyiz. Fakat gün genelinde stabil bir akış yakalamak zor, zira Ay-Uranüs karesinin ani değişimlere yol açan baskın enerjisi devrede olacak.

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

Cancun Havaalanı, Mexico

 

10.02.2019

Designed by Ongunsoft