Öner Döşer

11 Temmuz Haftası

Bu sayfa 13759 kişi tarafından ziyaret edildi.

11 Temmuz haftası TATİL SONRASI

Çoğumuz Pazartesi sendromunu biliriz. Güzel bir hafta sonu dinlenmesinden sonra tekrar iş başı yapmak… Uzun tatiller sonrasında bu daha da zor gelir. Bayram tatilini uzatarak günlük ortamımızdan, çalışma hayatımızdan hayli vakit uzak kaldık çoğumuz. Şimdi geri dönüş zamanı!

Bir tek tatilimiz bu değil. Eylül ayında bir bayramımız daha var. Ayrıca yaz henüz başladı. Önümüzde uzun ve güzel yaz günleri var. Salı günü Venüs, Perşembe günü Merkür Aslan burcuna geçiyor. Aslan burcu zamanı neşe ve eğlence zamanıdır. Hayatın tadını çıkarmaya yönelik bir enerji taşır. İlişkiler ve iletişim gezegenlerinin duygusal ve içe dönüş Yengeç burcunu tamamlayıp, sıcakkanlı ve dışa dönük Aslan burcuna geçişi, ailevi ilişkilerden çok arkadaşlar ve sosyal çevre ilişkilerinde daha aktif ve sosyal olacağımız bir sürece giriş yapmak üzere olduğumuzu gösteriyor.  

Önümüzdeki haftanın enerji akışını anlattığım videoyu izlemek içi linki tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=7ej8pRAYE3c

Cesaretli kararlar ve hızlı fikir değişiklikleri

İletişim gezegeni Merkür Pazartesi günü Mars ve Uranüs ile açısını kesinleştiriyor. Merkür-Mars üçgeninin etkin olduğu sabah erken saatlerde cesaretli kararlar almaya eğilim gösterebiliriz. Ama hemen bu açının ardından, sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Merkür-Uranüs karesi, hızlı fikir değişikliklerine gidebileceğimizi, beklenmedik durumlar karşısında hızlı kararlar alma eğiliminde olacağımızı gösteriyor. Önemli kararlarımızı Merkür’ün Aslan burcuna geçiş yapacağı Perşembe günü sonrasına alırsak, aldığımız kararlarda, uygulamalarda stabilite, devamlılık sağlamamız daha kolay olur.

Evlilik ve ilişkilere yönelik kararlar ve teklifler

Gerek Venüs’ün ve gerekse Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle birlikte ilişkilerimizle ilgili konularda geleceğe yönelik daha kalıcı kararlar almamız mümkün olacak. Önemli teklikler için de değerlendirebiliriz bunu. Bu bağlamda Perşembe ve Cuma günlerini kullanabiliriz. Ama özellikle Ay’ın Merkür-Venüs kavuşumunu uyumlu üçgen açıyla tetikleyeceği Cuma akşam saatleri ve sonrası çok uygun gözüküyor. Ayrıca Merkür-Venüs kavuşumunun kesinleşeceği Cumartesi akşam saatleri ve sonrası da çok uygun! Değerlendirebiliriz!  

Enerjimiz, harekete geçme arzumuz artıyor!

Hafta sonunda etkisini maksimumda gösterecek Güneş-Mars üçgeni, Pazar akşam saatlerinde kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, harekete geçme ve kendimizi gösterme arzumuzu tetikliyor. Kendimizi daha aktif ve enerjik hissedeceğimiz bu hafta sonundan itibaren, önümüzdeki hafta başına da yansıyacak şekilde cesaretli hareket etme ve hızlı ilerleme motivasyonumuz artıyor olacak. Ama unutmayalım ki gezegenler bizim için bir şey yapmazlar! Yapan bizleriz! Dolayısıyla bu motivasyonu nasıl ve ne derecede kullanacağımız tamamen bizimle alakalı bir durum. Durduğumuz yerde bir şey olmaz demek istiyorum. Kendimize güvenelim, cesaret gösterelim, hareketi yaratalım, ondan sonrası Allah’a havale… Kısmetimizde olanı istemek ise bize ait…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve denge arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Bugünün anahtar sözcüğü İLİŞKİLER. Etrafımızdaki insanlarla iyi, dengeli ve adaletli ilişkiler içerisinde olursak, bugünü çok daha iyi kotarabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olduğu sabah saatlerinde cesaretli kararlar alma eğiliminde olacağız. Ama bu açının kesinleşmesinden sonra devreye girecek Merkür-Uranüs karesi, planlarımızda beklenmedik değişiklikler oluşabileceğini de göstermekte. Hızlı değişiklikler karşısında hızlı kararlar almak durumunda kalabiliriz. Önemli olan adil, dürüst ve başkalarını da düşünmeye yönelik kararlar alabilmek. Ay-Satürn altmışlığının destekleyici etkilerinin baskın olduğu sabah saatlerinde bizden daha tecrübeli veya olgun kişilerden yardım isteyebiliriz. Ay-Plüton karesinin etkin olduğu akşam saatlerinde ise hırpalayıcı enerjiler iş başında olacak, farkında olalım! Merkür-Kiron üçgeninin etkili olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerinde yazılı veya sözlü iletişimde başarı sağlama şansımız yüksek. Bu saatleri iletişim becerilerimizi iyileştirmek için de kullanabiliriz. Mesela “kendimi nasıl daha iyi ifade edebilirim?” yönündeki sorularımızın yanıtlarını arayabiliriz. Yabancı lisan öğrenme, yazışmaları nasıl yapacağımızı öğrenme, eğitim ve kurslara iştirak etme yönnde girişimler başlatabiliriz.

Salı gününün neredeyse tamamında Ay Terazi burcunda ilerliyor. Anahtar sözcüğümüz yine İLİŞKİLER. Ama bu konuda dengeyi, huzuru ve adaleti sağlamamız kolay olmayabilir. Yani ilişkiler açısından kolay bir günde değiliz. Hatta haftanın en zor günündeyiz. Sabah saatlerinde henüz etkili olan Ay-Güneş karesi, kadın-erkek ilişkileri açısından stresli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında koparıcı, isyan ve karşı çıkış duygularını tetikleyen bir enerji akışı söz konusu, farkında olalım! Öfkeyle kalkan zararla oturur, unutmayalım! Ay-Merkür karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde kırıcı sözler ve rencide eden bir iletişim tarzına eğilim gösterebiliriz. Eğer farkında olursak, problem yaşamaktan kaçınabiliriz. Saat 18:00’de bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayan Ay, saat 23:52’de Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta devam edecek ilerlemesine. Sabah erken saatlerde (08:33) Aslan burcuna geçiş yapacak olan Venüs, bu burçta ilerleyeceği 5 Ağustos’a kadarki süreçte özel ve sosyal ilişkilerimizde daha canlı, spontane ve neşeli bir süreçte olacağımızı gösteriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda etrafımızda olan bitenden derin olarak etkileneceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin stresli enerjisi gece yarısı saatlerde etkili olurken, sabah saatlerinde Ay’ın başka açısı olmadığından, bu saatlere de yansıyacak. Yani sabah saatlerinde ilişkiler açısından risk içeriyor, çünkü bu anlamda henüz gergin bir enerji akışı mevcut olacak. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren ise biraz daha rahat bir enerji akışı mevcut… Ay-Neptün üçgeninin etkili olacağı öğle saatlerinden itibaren gecenin ilerleyen saatlerine kadar rahat bir akış içerisinde olacağız. Manevi, ruhsal konularla, ilham almaya ve esinlenmeye yönelik alanlarla, sanatla, müzikle, şiirle haşir neşir olmak açısından harika bir zaman dilimindeyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımızı ifade etmek istediğimiz, iletişim kurmak, yazışmak, toplantılar yapmak istediğimiz konularda harekete geçmek için uygun bir gündeyiz. Sabaha karşı Merkür Aslan burcuna geçiyor (03:46). İletişimde kendine güven, spontanelik, yaratıcı ifade becerimiz artıyor. Açık ve dürüst iletişim sayesinde başarılı olabiliriz. Merkür’ün Aslan burcunda ilerleyeceği 30 Temmuz tarihine kadarki süreçte iş buyurma becerimiz artacağından, kendimizi daha güçlü ifade edebileceğimiz iş ve alanlarda başarı sağlayabiliriz. Gün boyunca Ay’ın rahat açıları var. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde duygularımızı güçlü ve etkili biçimde aktarabiliriz. Etkili, güçlü pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından kullanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olacağı öğle ve sonrasındaki saatlerde hukuk, eğitim, finans, uluslararası işler ve seyahatlerle ilgili konularda başarı sağlama şansımız yüksek. Aynı zamanda inançlar, geleceğe yönelik idealler ve başkalarına fayda yaratmaya yönelik işlerde güzel fırsatlar yakalayabiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olacağı akşam saatleri ve sonrasında karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkilerde, iş hayatına yönelik iş ve girişimlerde, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle yapılan görüşme ve işlerde güzel gelişmeler yakalama şansımız mevcut. Değerlendirebiliriz!

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Haftanın bize fırsat veren ve yolumuzu açan ikinci keyifli günündeyiz. Sabaha karşı saatlerde Ay-Mars kavuşumunun keskin ve hırpalayıcı enerjisi henüz devrede ve günün ilk yarısına yansıyacak olsa da, günün ikinci yarısında iyimser ve geleceğe yönelik umudumuzu arttıran enerjiler devreye giriyor olacak. Günün ilk yarısında Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 12:14’te Yay burcuna geçiyor. Günün geri kalanında Ay’ın iki uyumlu üçgen açısı var: Merkür ve Venüs ile. Bu uyumlu açılar, özel ve sosyal ilişkilerde güzel gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Yazımın giriş bölümünde de bahsettiğim üzere “Gerek Venüs’ün ve gerekse Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle birlikte ilişkilerimizle ilgili konularda geleceğe yönelik daha kalıcı kararlar almamız mümkün olacak. Önemli teklikler için de değerlendirebiliriz bunu.” İşte bugün bu tam da böyle bir gün! Ve akşam saatleri özel ilişkiler açısından değerlendirilebilir! Ve her türlü yazışma, konuşma, toplantıda daha sakin ve ılımlı ifade, uzlaşma, barış ve huzuru yakalama şansımız yüksek. Farkında olalım!

Cumartesi günü boyunca Yay burcunda ilerleyen Ay, Satürn-Neptün-Jüpiter gezegenleri arsındaki T-kare açı kalıbını tetikliyor. Sağlıkla ilgili konularda dikkatli olmamız gereken, yeme içme, harcama gibi alanlarda abartılara, aşırılıklara kaçabileceğimiz, sinirsel gerginliklere açık olacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olan Ay-Satürn kavuşumu, yapacağımız iş ve girişimlerde engellenme, gecikme enerjisinin devrede olduğunu gösteriyor. Öğle saatlerine doğru etkinleşen Ay-Neptün karesi, yanlış yönlenme ve yönlendirilme riski taşıdığımızı işaret ediyor. Akşam geç saatlerde etkili olacak Ay-Jüpiter karesi, yeme içme ve harcamalar konusunda abartılara açık olduğumuzu gösteriyor. Fahiş fiyatlarla karşılaşmak istemiyorsak, restoranlarda, eğlenceli mekanlarda önceden fiyat sormak iyi bir fikir olabilir. Gün boyunca etkili ama akşam saatlerinde etkisini maksimumda gösterecek Güneş-Uranüs karesi de aynı şeyi işaret ediyor. Ani ve beklenmedik durum değişiklikleri, birden ortaya çıkan durumlar, isyankar ve karşı duruş enerjisi yayan kişilerle ilgili stresler yaşanabilir. Kalp ve dolaşım ile ilgili sorunları olanlar, ritim bozukluğu olanlar, tansiyon sorunu olanlar özellikle dikkati olmalı hafta sonunda. Merkür-Venüs kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Hoş sözler, teklifler açısından bu akşam saatleri ve sonrasını kullanabiliriz.   

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Yeni şeyler keşfetme, daha geniş alana yayılma arzumuzun tetiklendiği bir gündeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olduğu sabah-öğle saatleri arasındaki zaman diliminde yeni ve değişik şeyleri hayatımıza katabiliriz. Bu yeni bir kişi olduğu gibi, yeni bir eşya, yeni bir fikir ya da yeniliklere kapı açan bir teklif de olabilir. Saat 11:56’da bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay, saat 22:32’de Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlukta devam edecek ilerlemesine. Gün boyunca etkin olan Güneş-Mars üçgeni ve Mars-Kiron üçgeni, şimdiye kadar girişmeye cesaret edemeyeceğimiz işlere girişim yapma cesaretimizi tetikleyecek. Önümüzdeki hafta başından itibaren daha aktif ve cesaretli girişimler yapabiliriz. Sportif aktiviteler, ekstrem sporlar ve uğraşlar, enerji ve efor isteyen işler açısından uygun bir gündeyiz…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

10 Temmuz 2016, Pazar

Burgazada, İstanbul

 

10.07.2016

Designed by Ongunsoft