Öner Döşer

11 Temmuz Haftası

Bu sayfa 4569 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda boşlukta hareket ediyor. Ay’ın Yay burcuna geçiş yapacağı 12:46’ya kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde kalıcı sonuçlar alamayabilir, netleşmekte ve kararlı olmakta zorlanabiliriz. Öğleden sonraki saatlere iyimserlik havası hakim olacak. Ay-Neptün arasındaki dik açı, öğle sonrasındaki saatlerde karşımızdaki kişileri fazla idealize etmemizin ve beklentilerimizi yüksek tutmamızın hayal kırıklığı yaratabileceğini gösteriyor. Önemli parasal işlerde yanılma, yanıltılma riski mevcut. Öte yandan, ruhsal çalışmalar yapmak, sanatsal konularla ilgilenmek için güzel saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Uranüs arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının olumlu etkileri devreye giriyor. Hoş değişiklikler, heyecanlandıran sürprizler için güzel zamanlardayız. Yaratıcılığımızın yüksek olacağı bu saatlerde, yeniliklere, daha önce ilgilenmediğimiz işlere girişebiliriz.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda hareket ediyor. Kendimizi geliştirebileceğimiz konulara yönelmek, yeni şeyler öğrenmek, keşfetmek, seyahatler planlamak için güzel bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars altmışlığı, plan yapabilme ve kendimizi ifade edebilme becerimizi arttırıyor. Ticari işlerle girişmek, anlaşmalar yapmak, önemli yazışmalar ve konuşmaları aktif etmek için bugünü değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Satürn arasında altmış derecelik uyumlu açı kesinleşiyor. Girişeceğimiz işlerde kalıcı ve somut sonuçlar elde etme şansımız yükseliyor. Bu olumlu hava öğle saatlerine kadar devam ediyor. Öğle sonrasında ise, Ay-Mars arasındaki karşıt açının gergin etkileri devreye giriyor. Karşıtlıklara, çekişme ve rekabete açık olacağımız saatlerin ardından, Ay-Merkür arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açının olumlu etkisi devreye giriyor. 15:21’de boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta hareket ediyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları alamayabiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay boşlukta iken şartlar belirsizdir, koşulların ne yönde değişeceğini kestirmek zordur ve kararsızlık havası hakimdir. Bu yüzden net sonuç almak istediğimiz işlere girişimleri Ay boşlukta iken yapmamamız daha isabetli olacaktır. Ama sıradan günlük işler, aktiviteler açısından olumsuzluk söz konusu değildir. 17:14’te Ay Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bu geçişle birlikte, girişimlerimizin sorumluluğunu yüklenmemiz, gerçekçi olmamız gereken bir sürece de giriş yapmış oluyoruz. Ay-Neptün arasındaki altmış derecelik olumlu açının etkinleşeceği akşam saatlerinde, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebileceğimiz girişimlerimiz için adımlar atabiliriz. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn arasındaki dik açı, özel ve sosyal ilişkilerimizde zorlanmalara işaret ediyor. Estetik, girim kuşam, dekorasyon ile ilgili işlerimizde zorlanmalarla karşılaşabiliriz. Geç saatlerde Ay-Uranüs arasındaki dik açının gergin etkileri de devreye girince, duygusal türbülansların öne çıkma riski de artıyor.  

Perşembe günü boyunca Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Bugün başarı ancak ilkeli olmamız ve sorumluluğumuzu bilerek adımlar atmamız sayesinde gelecek. Güne Ay-Jüpiter arasındaki uyumlu açının olumlu etkileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde iyimser koşullar ve fırsatlar söz konusu olabilir. Öğle saatlerinde ise Ay-Satürn arasındaki dik açının duygusal anlamda geren ve koşulları ağırlaştıran etkileri devreye giriyor. Bu saatlerde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Venüs karşıtlığının etkisi de eklenince, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerimizde zorlanma riskimiz artıyor. Yeme içme konusunda dikkatli olmamız gereken saatlerdeyiz. Akşam saatlerine dek etkin olan zorlanmalar, bu saatlerden sonra nispeten yumuşuyor. Ama henüz çok rahat bir atmosferde değiliz.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Sabah 09:39’da kesinleşecek Ay-Güneş karşıtlığının gerginliği özellikle sabah saatlerine yansıyor. 22 derece Oğlak burcunda dolunay gerçekleşiyor. Ardından Ay boşluğa giriyor ve 23:31’de Kova burcuna geçiş yapana kadar boşlukta ilerliyor. Bu yüzden girişeceğimiz işlerde net ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Dolunay döneminde Dünya’nın alanında ekstra iyonizasyon olur ve biyolojik hayat daha fazla etkilenir. Bu esnada pozitif iyon girişi geçici olarak daha fazla olduğundan, insanlar ve hayvanlar üzerinde yarattığı etki daha fazla ve rahatsız edicidir. Bazı bilim insanları, dolunay zamanlarında geniş bir elektromanyetik dalga yelpazesinin insanı sürekli bir bombardımana tuttuğunu bildirmektedir. Dünya negatif yüklüdür, ama dolunayda pozitif yüklü hale gelir. Çünkü Ay, Güneş enerjisini Dünya’ya yansıtır. İnsanlar da negatif yüklü olduğundan, bu değişiklikten etkilenirler ve bazı kişilerde bu rahatsızlığa neden olur. Dolunay zamanlarında, hassas kişiler daha fazla etkilenir. Huzursuz bir mizaca sahip kişileri diğerlerinden daha abartılı tepkiler verebilir, kendilerine ve etraflarındakilere huzursuzluk yaratabilirler. Zaten akıllarında olanı ortaya dökerler, yani tavırları daha belirginleşir. Dolunay zamanları yaratıcılığın da çok arttığı zamanlardır aynı zamanda. Ortaya bir ürün koyma zamanlarıdır. Bu vakte kadar belirginleşmemiz durumların, artık görünür bir duruma gelmesine yönelik etkiler taşır. Tek başına hareket etmekten ziyade, birlikte hareket etme enerjisi taşır. Bu yüzden dolunayın enerjisini zıtlaşma ve fikir ayrılıkları yerine, tamamlanma ve sevgi alışverişine yönelik kullanmamızı mümkün kılar.

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor. Hümanistik ve bilimsel konuların öne çıkacağı, günlük işlerimizde başarıyı mantıklı ve geleceği düşünerek hareket etmemiz sayesinde yakalayabiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığının yaratıcılığı, heyecan ve hevesi arttıran olumlu etkileri devreye giriyor. Öğle saatlerinde Ay-Jüpiter karesinin etkisiyle, duygusal anlamda kendimizi son derece coşkun ve hevesli hissedebiliriz. Abartılara ve gereğinden fazla risk almaya yatkın olacağız aynı zamanda. Ay-Satürn arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı, girişeceğimiz işlerde mantıklı ve sorumluluklu davranmamız sayesinde somut sonuçlar alabileceğimizi gösteriyor. Duygularımız gerçekçi ve bilgece ifade edebileceğiz. Olumlu atmosfer gece boyunca devam ediyor.

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sosyal ilişkilerin, organizasyonların öne çıkacağı, ekipçe hareket etmemizin faydasını göreceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı sayesinde, efor ve güç gerektiren işlerin üstesinden daha kolay gelebileceğiz. Sportif aktivitelerle uğraşmak için de güzel saatlerdeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde etkin olacak Ay-Merkür karşıtlığı, fikirsel zıtlaşmalara ve iletişimde zorlanma, yanlış anlaşılma risklerine açık olacağımızı gösteriyor. Önemli görüşme ve yazışmalarımızı öğle sonrasındaki saatlere denk getirmememizde fayda var. Seyahatlerde ve trafik içerisinde de dikkatli olmalı, sinirsel gerginlik ve stres yaratacak ortamlardan uzak kalmayı başarmalıyız. 15:24’te Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden kalıcı sonuçlar elde edemeyebiliriz, netleşme zorluğu yaşayabiliriz.

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

10 Temmuz 2011, Pazar

Astroloji Okulu, İstanbul

 

Güneşmerkezli Bakış

 

Geçtiğimiz haftaki yazımda Güneşmerkezli bakışla, stresli açıların etkin olacağı bir haftada olduğumuzu belirtmiş, özellikle Merkür’ün Jüpiter-Satürn dizilimini tetikleyeceği, Güneş ve Dünya’nın da bu dizilime dar bir açı toleransıyla dahil olacağı 6, 7, 8 Temmuz günlerinde dünyevi olaylarda hızlanma, türbülans ve huzursuzluklar görülebileceğini, etkin doğa olayları yaşanabileceğini söylemiştim.

http://www.onerdoser.com/HD159_4-temmuz-haftasi.html

 

6 Temmuz 2011 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde Arizona eyaletinin Phoneix bölgesi yoğun bir toz fırtınası altında kaldı. Görüş mesafesinin çok azaldığı fırtınada uçak seferleri ertelendi pek çok uçuş da iptal edildi.

http://www.sismikhaber.org/haber_detay.asp?haberID=8966

 

6 Temmuz 2011 tarihinde Yeni Zelanda'da çok şiddetli deprem oldu. Depremin büyüklüğü 7.6 olarak açıklandı. Artçılarının 7 Temmuz’da da devam ettiği belirlendi.

 

http://w3.gdacs.org/reports.asp?ID=110380&datetime=20110706&groupid=110376

http://www.cnnturk.com/2011/dunya/07/06/yeni.zelandada.buyuk.deprem/622269.0/

10 Temmuz 2011 tarihinde Japonya 7.0 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Şu ana kadar herhangi bir yaralanma ve hasar durumuna ait rapor bildirilmedi. Bölgede Tsunami alarmı verildi.

http://earthquake-report.com/2011/07/10/japan-tohoku-tsunami-and-earthquake-massive-7-0-aftershock-with-tsunami-advisory/

Şu anda güneş lekelerinde kısmı artış var. 9 Temmuz 2011 tarihinde Koronal Kitle Fışkırması gerçekleşti ve Dünya manyetik alanını 12 Temmuz tarihinde vurması bekleniyor. Ama bu Koronal Kitle Fışkırması (CME) Dünya yönelimli olmadığından ve büyük hızla hareket etmediğinden, sadece minör jeomanyetik fırtına bekleniyor. Haberin orijinalini aşağıya kopyalıyorum. Detaylar için www.spaceweather.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

INCOMING CME: A coronal mass ejection (CME) that billowed away from sunspot 1247 on July 9th could hit Earth's magnetic field on July 12th. Because the CME was not squarely Earth-directed and is not traveling at great speed, only minor geomagnetic storming is expected when the cloud arrives. 

Önümüzdeki Hafta

Güneşmerkezli bakışla, önümüzdeki hafta sonundan itibaren gezegensel açıların aktif olacağı birkaç günlük sürece giriyoruz. 17 Temmuz Pazar günü Merkür, Mars-Neptün arasındaki yakınlaşan dik açıyı tetikliyor. Venüs, Uranüs-Plüton arasındaki yakınlaşan açıyı tetikliyor. Dünya-Güneş-Jüpiter arasındaki dik açılar etkinleşiyor. 17, 18 ve 19 Temmuz 2011 tarihlerindeki gezegen dizilimleri, bu tarihlerde etkin deprem veya doğal afetlerin oluşabileceğine işaret ediyor.

 

10.07.2011

Designed by Ongunsoft