Öner Döşer

12 Ağustos haftası

Bu sayfa 11068 kişi tarafından ziyaret edildi.

AŞK DOLUNAYI

15 Ağustos Perşembe günü 15:29’da 22 derece Kova burcunda meydana gelecek dolunay Venüs gezegeni ile yakın hizalanıyor ve ilişkiler açısından çok önemli zamanlara işaret ediyor! Dolunayı burçlara göre değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=JzAYZcvaAdE

Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz.

 

 

Haritada ilk dikkat çeken şey Yükselen derecesinde yerleşen Jüpiter hiç kuşkusuz! Bu yerleşimiyle Jüpiter yeni şans ve fırsatlara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Dolunay derecesi haritanın 2.evine, 3.burca denk düşüyor. Yani finansal konular, yakın çevremizdeki ülkelerle ilişkileri, iletişim ve medya ile ilgili konular bu dolunayın işaret ettiği önemli konulardan.

Haritanın 9.evi içerisinde ve girişine yakın yerleşen Mars, Venüs ve Güneş, 8.evde ama 9.burçta yerleşen Merkür’ü de işin içerisine katarsak, uzak yerler, yabancılar, dış seyahat, turizm alanlarında hızlı gelişmelerin bizi beklediğini düşünebiliriz. Turizm alanında iyi gidiyoruz, bu dolunay civarındaki günlerden sonra beklenenin üzerinde artış da görülebilir. 9.evde yerleşen Mars Regulus yıldızıyla birleşiyor. Bu kavuşum askeri alanda hareketliliğe işaret ederken, başarı şansını da yükseltiyor.

Haritanın 2.evinde yerleşen Satürn-GAD-Plüton ekonomiyle ilgili konularda dikkatli olunması gerektiğini gösteriyor.

Aşk aşk aşk!

Bu dolunayı aşk ve ilişkiler açısından ele almak istiyorum. Çünkü Venüs dolunay derecesine çok yakın yerleşmekte ve aslında Mars da dolunay ile hizalanmakta. Venüs-Mars bir arada sıcakkanlı Aslan burcunda Güneş ile yakın yerleşince, tutkulu, yoğun, enerjik ve heyecanlı aşkları düşündürüyor ister istemez! 

Yani havada aşk kokusu var! Ama bu çok heyecanlı, tutkulu, insanın içini kıpır kıpır eden bir durum yaratacak gibi! Ve karşı tarafa “gör beni!” diye bir tarafı var. İltifat ve takdir bu hafta ilişkilerin olmazsa olmazı durumunda! 

Kalbinizi açın! 

Bir müddettir size ilgi duyan biri cesaretini toplayıp aşkını ilan ederse ne hissedersiniz? Ya da aşkını size göstermek için çılgın şeyler yapan sevgiliniz sizi heyecanlandırmaz mı?

Dolunaylar duyguların dışa vurum zamanlarıdır. Dolunayın gerçekleşeceği Kova burcu soğukkanlı ve mantıklı bir yapı çizer. Ama dolunay esnasında Güneş-Venüs-Mars Aslan burcunda kavuşum yapınca ibreler akıl e mantıktan ziyade kalbi gösteriyor! 

Kısacası, bu dolunay tam da kalbi açma zamanlarında olduğumuzu gösteriyor! Şimdiye kadar içinizde tuttuğunuz, bir türlü ifade edemediğiniz duygularınızı ortaya koymanın tam zamanı! Söylemesi benden! 

Şık ve canlı

Eskiden şık giyinir çıkardık dışarı. Herkes kendi bütçesine göre tabii. Yani marka şeyler giyip çıkmaktan bahsetmiyorum. Bütçesine göre ve biraz da yaratıcılığını kullanarak daha şık gözükebilir insan. Kendimizi beğenirsek, başkaları da bizi beğenir öyle değil mi? Şık ve görkemli gözükmek çok zor değil, zevkinizi işin içerisine katın, kendinizi canlandırın, hem kendi içinizi, hem de başkalarının içini açın! Yazın renkleri harika! Söylemesi benden, uygulaması sizden!

Güzelleştirmek istediğiniz şeyler var mı?

Güneş-Venüs tam kavuşumu 14 Ağustos Çarşamba günü gerçekleşiyor. Aşk ve ilişkiler, sanatsal konular, estetik ve güzellik veya güzelleştirme ve yeniden biçim vermek istediğimiz şeyler üzerine düşünmek, yoğunlaşmak açısından değerlendirebiliriz.

Sözlerle şifalandırmak mı, yoksa şok etkisi yaratmak mı?

Merkür-Kiron üçgeninin etkili olduğu bir haftadayız. Bu uyumlu açı başkalarını şifalandıracak sözler sarf etmek, onların manen yaralandığı konuları aşmalarına yardımcı olmak, cesaretlendirmek açısından değerlendirilebilir. Bu açı Cuma günü kesinleşecek. Öte yandan aynı gün Merkür-Uranüs karesinin etkileri de devrede olacak. Beklenmedik sözlerle karşımızdaki kişiler üzerinde şok etkisi yaratabilir, ortamı elektriklendirebiliriz. Atmosfer ikisini de sunuyor, seçim bizim!

Eleştirmek de bir yere kadar!

Bu geçişle birlikte bir şeyleri düzenlemek, işe yarar hale getirmek üzere harekete geçme arzusu da aktifleşiyor. Tabii mükemmelleştirmek üzere eleştirmek denilince akla gelen ilk burç Başak oluyor öyle değil mi? Başak burcundan gezegen geçişleri yoğun olduğunda bunu daha sık yazıyoruz, söylüyoruz. Eleştirmek, iyileştirmek ve düzeltmek ve hatta tamamlayarak son halini vermek üzere mükemmelleştirmek için yapıldığında harikadır! Ama bozucu yönde hareket ederek eleştirmek, hiçbir şeyi beğenmez gözükmek de ilişkileri zorlayan şeyler arasında yer alıyor. Mars gezegeni enerji, hareket, eylem ile ilişkilendirilir. Düşünmeden, patavatsızca eylemler Mars ile bağdaştırılır. Başak burcu stratejiktir, düşünmeden harekete geçmeyi ifade etmez. Ama enerji sürekli eleştirel yönde odaklanabilir. İşte böylesi dönemlerde insanlardan tepkiler gelebilir. Diyebilirler ki “eleştiri de bir yere kadar!” Aman ha bu Pazar gününden itibaren eleştirilerinizin dozunu iyi ayarlayın! Aksi takdirde beklenmedik tepkiler alabilirsiniz! Önümüzdeki yaklaşık iki aylık süreç boyunca (4 Ekim’e kadar) Mars Başak burcunda ilerliyor olacak. Düzeltmek istediğimiz işler için bu süreci iyi değerlendirebiliriz! 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gelenek, göreneklere önem verdiğimiz bir gündeyiz. Bu enerji özellikle Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu öğle saatlerinde kendini gösteriyor. Yaşlılarımızı, hastalarımızı, ihtiyaç sahibi kişileri ziyaret ve yardım edebiliriz. Ay-Güney Ay Düğümü kavuşumunun ve ardından Ay-Neptün altmışlığının sonrasında da Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerini geçmişin zorlu etkilerini geride bırakmak, affetmek, barışmak, gönül almak, bir şeyleri düzeltip sıfırlayıp yeniden yapılandırmak açısından değerlendirebiliriz!

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Rutin işlerimizi devam ettirebiliriz. Biraz kafamızı boşaltabiliriz. Akşam 18:35’te Ay’ın Kova burcuna geçmesiyle birlikte zihinsel anlamda tekrar hareketleniyoruz. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri boyunca karşılıklı fikir alışverişlerinde, mütalaalarda bulunabiliriz. Bazen karşıt görüş almak iyidir, insanın görüşünü genişletir. Eğer konular hakkındaki fikirlerimizde yeterince objektif olamaz isek, o zaman münazara münakaşaya dönüşür işte!

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs karesinin etkileriyle güne sarsılmış, elektrikli, duygusal anlamda çalkantılı başlayabiliriz. Güneş-Venüs kavuşumunun kesinleştiği bugünü aşk ve ilişkiler, sanatsal konular, estetik ve güzellik veya güzelleştirme ve yeniden biçim vermek istediğimiz şeyler üzerine düşünmek, yoğunlaşmak açısından değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasını önemli iş ve girişimler, alışverişler, farklı yerlere geziler açısından kullanabiliriz. Ufkumuzu genişletecek öğretilerle ilgilenebilir, vizyon sahibi kişilerle bir araya gelerek feyz alabiliriz.   

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Bugün harika bir dolunay var! Saat 15:29’da Ay-Güneş karşıtlığının kesinleşmesiyle dolunay ve buna bağlı olarak duygularımız da zirveye varıyor! Hemen ardından Ay-Venüs karşıtlığı kesinleşiyor. Karşıtlıklar zıtlaşmayı anlattıkları için zorlu açılardır. Ama farklı cinsler arasında çekim yaratırlar. Üstelik tamamlanma enerjisi de taşırlar. Bu yüzden bugün aşk ve ilişkiler açısından çekimin had safhada olduğu bir atmosferdeyiz, değerlendirebiliriz! Söylemesi benden!

Cuma gününe geçişte henüz Balık burcunda ilerleyen Ay sabah saatlerinde Mars ile karşıt açısının kesinleşmesinin ardından (04:01) kısa bir müddet boşlukta seyreden Ay 06:49’da Balık burcuna geçiyor. Gün genelinde Ay’ın sadece bir açısı var, Uranüs ile altmışlık. Bu açının etkin olduğu akşam saatlerinde değişiklik ve yenilik yapabilir, farklı atmosferlere girebiliriz. Merkür’ün Kiron ile üçgen, Uranüs ile kare açısı gün boyunca etkili olacak. Merkür-Kiron üçgeni başkalarını şifalandıracak sözler sarf etmek, onların manen yaralandığı konuları aşmalarına yardımcı olmak, cesaretlendirmek açısından değerlendirilebilir. Merkür-Uranüs karesini de yaratıcı ve çarpıcı fikirler ortaya koymak için kullanabiliriz. İnsanları şaşırtarak dikkatleri üzerimize toplayabiliriz. Tabii beklenmedik sözlerle karşımızdaki kişiler üzerinde şok etkisi yaratabilir, ortamı elektriklendirebiliriz de. Atmosfer ikisini de sunuyor, seçim bizim!

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle öncesindeki saatlerde parasal konularda müsrifliğe ve inandığımız değerlerle ilgili konularda dogmatikliğe açık olacağız, dikkat! Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde dengemizi bulmak ve ayağımızı yere sağlam basmak daha kolay olacak. Ay-Neptün kavuşumunun etkili olduğu gece saatleri manevi açıdan doyum, ruhsal çalışmalar açısından harika fırsatlar sunuyor, söylemesi benden! Ay-Plüton altmışlığının olumlu enerjisini de kullanıp, duygularımızı daha etkin biçimde ifade edebiliriz.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Kararsızlık, ne yapacağını bilememe, çaresizlik hissi bu durumu tarif edebilir. Gayet de normaldir. Bugün hayati kararlardan ve konuşmalardan kaçınabiliriz. Kafamızı boşaltmak için biraz ortamdan uzaklaşabiliriz. Meditasyon veya benzeri faaliyetlerde bulunabiliriz. Akşam saat 19:32’de Ay Koç burcuna geçiyor. Kararlılık e netlik kazanmaya başlıyoruz. Enerji, eylem ve hareket gezegeni Mars 08:18’de Başak burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte bir şeyleri düzenleme, işe yarar hale getirme arzusu da aktifleşiyor. Önümüzdeki yaklaşık iki aylık süreç boyunca (4 Ekim’e kadar) Mars Başak burcunda ilerliyor olacak. Düzeltmek istediğimiz işler için bu süreci iyi değerlendirebiliriz!  

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

 

10.08.2019

Designed by Ongunsoft