Öner Döşer

12 Aralık Haftası

Bu sayfa 18520 kişi tarafından ziyaret edildi.

12 Aralık Haftasına Astrolojik Bakış İKİZLERDE DOLUNAY

Türkiye astroloji haritasının 6. Evinde Güneş-Satürn kavuşumunun kesinleşmesinin ardından, hepimizi üzüntüye boğan, çoğunluğu polis olmak üzere çok sayıda şehit verdik.  http://www.milliyet.com.tr/istanbul-da-iki-patlama-sesi-gundem-2359654/ Astrolojide 6. Ev güvenlik güçleriyle alakalıdır. Yay burcundaki Güneş-Satürn kavuşumunun Balık burcundaki Kiron ile dik açısının da etkili olduğu bir zaman dilimiydi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

İkizler burcunda Çarşamba günü 03:05’te gerçekleşecek dolunayın etkileri yönünde ön işaretleri bu patlamayla almış olduk. Bu dolunay Türkiye astroloji haritasının 6-12. Evlerini etkileyecek. Bu yüzden güvenlik önlemlerini sıkı tutmamızda fayda var. Perde arkasında dönen işlere de çok açık bir zaman dilimindeyiz. Bakalım bu patlamanın perde arkasından kimler çıkacak…

Dolunay esnasında Jüpiter-Uranüs karşıtlığı İstanbul’un da bulunduğu Marmara bölgesine odaklanıyor. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

Uranüs’ün dahil olduğu zorlu açılar beklenmedik şekilde gelişen sert ve patlayıcı olayların habercisi olabiliyor. Dolunay esnasında Ay’ın bulunduğu 9. Ev, dış kaynaklı durumlara, uzak yerlerdeki kişilere dikkat çekiyor. Satürn ile dizilimde olan bu karşıtlık, muhtemel doğal afetlere, hızlı ısı düşüşlerine, soğuk hava koşullarına atıfta bulunuyor. Bu dizilimin diğer bir anlamı, otoriteyi temsil eden kişilerin durumu kontrol altına alma çabası olarak algılanabilir. Merkür’ün Plüton ile kavuşuma ilerliyor olması, tedbir amaçlı bazı yaptırımlar, uygulamalar yapılabileceğini düşündürüyor.

Gerek dolunayın Satürn ile dizilimi, gerek dolunayın yöneticisi Merkür’ün Jüpiter-Uranüs-Plüton T-kare açı kalıbının odak noktasını tetiklemeye başlayacak olması, önümüzdeki hafta para piyasalarının hayli değişken bir seyir izleyeceğini düşündürüyor. Haftanın ilk gününden itibaren, ama özellikle ikinci yarısında satış yönünde eğilimler olabilir. Dövizde artış görülebilir.

Dolunay esnasında Güneş’in Ras Alhague ile birleşiyor olması, aldığımız yaraların sarılmaya çalışılacağı bir haftayı işaret ediyor.

Dolunay esnasında Ay’ın Capella, Phact, Bellatrix yıldızlarıyla birleşiyor olması, hızlı hareket etme arzusunu, yeni bir şeylere girişim arzusunu, başarı için kendi hatalarımızla yüzleşmek gerektiğini gösteriyor.

İkizler burcunda dolunaylar, ülkemiz astroloji haritasının 12. Evine iz düştükleri için, ayak oyunlarının arttığı, arkadan çevrilen işlerin çoğaldığı, öte yandan, gizlide olanın açığa çıktığı, gizli düşmanların belirginleştiği, ak koyunla kara koyunun ortaya çıktığı zamanlardır…

Dolunay haritasında egemen olan sert açılar, Satürn ile dizilimde olması, Merkür’ün Oğlak burcunda ilerlemesi ve öncü T-kare açı kalıbını tetiklemesi, sert hava koşullarına işaret ediyor. Kış aylarına girmek üzereyiz ve sanırım bu hafta bunu ziyadesiyle hissedeceğiz!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Boğa burcunda ilerliyor. Maddi ve fiziksel anlamda güvence arayışının ön planda olacağı bir gündeyiz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu sabah erken saatlerde sert ve patlayıcı enerjiler iş başında dikkat! Güneş’in Uranüs ile üçgen, Kiron ile kare açısı da beklenmedik ve hızlı gelişmelere atıfta bulunuyor. Otorite figürleriyle ilişkilerde, iş ilişkilerinde dikkatli adımlar atmamızda, ekonomik anlamda fazla risk almamakta fayda var. Ay 07:04-15:41 saatleri arasında Boğa burcunda boşlukta ilerliyor olacak. Bu saatler arasında piyasalar yön bulmakta zorlanabilir. Yaptığımız girişimlerin ucu açık kalabilir. 15:41’de İkizler burcuna geçecek. Akşam saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin ilişkilerde olumlu gelişmelere destek veren etkileri devreye giriyor.

Salı gününe başlarken Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Değişken enerjilerin hakim olduğu, yeni gelişen şartlara ayak uydurmak gereken bir gündeyiz. Ay’ın Ay Düğümleri-Neptün dizilimiyle sert açıları, kadersel yön değişikliklerine, yanılgılara, aldanmalara açık olduğumuzu gösteriyor. Bir şeylerden vaz geçebilir, daha önce ilgilendiğimiz bazı şeyleri ve kişileri bir kenara bırakabiliriz. Akşam saatlerinde etkili olan Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu gelişmelere fırsat veren açısının yanı sıra, Ay-Satürn karşıtlığının bloke eden engelleyici açısı da devrede olacak. Bir taraftan gelişmeye, büyümeye yönelik enerjiler iş başında, ama diğer taraftan daraltan, sıkıştıran faktörler de peşimizi bırakmıyor henüz. Akşam saatlerinde depreşe edici ortamlardan, kişilerden, dizilerden uzak durmamız yerinde olur! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığının sürprizlerle dolu enerjisi dilerim güzel sürprizler getirir!

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bugün İkizler burcunda dolunay var. İkizler burcunda dolunaylar, ülkemiz astroloji haritasının 12. Evine iz düştükleri için, ayak oyunlarının arttığı, arkadan çevrilen işlerin çoğaldığı, öte yandan, gizlide olanın açığa çıktığı, gizli düşmanların belirginleştiği, ak koyunla kara koyunun ortaya çıktığı zamanlardır… Bu dolunay hakkında detaylı bilgiyi yazımın giriş bölümünde okuyabilirsiniz. Dolunayın hemen ardından Ay-Mars üçgeninin etkili olması, güne enerjik, ama biraz da agresif başlayacağımızı düşündürüyor. Enerjimizin fazlasını açık hava yürüyüşleriyle atabiliriz. 08:57-15:08 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal anlamda hayli hassas bir gündeyiz. Duygularımızı yüksek oktavlı bir şekilde gösterebiliriz. Aile, vatan, birlik hislerinin ön planda olacağını tahmin etmek zor değil…

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Hayli hassas, kırılgan, duygusal tepkilere ve sert çıkışlara açık bir gündeyiz. Ay’ın Neptün ile üçgen açısının etkili olduğu sabah saatlerinin ardından güne yumuşak bir şekilde başlasak da, Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında atışmalara, sözlü sataşmalara açık olacağız, farkında olalım.. Tabii sözlerimize de dikkat edelim! Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler güç çekişmelerine, sert ve hırpalayıcı olaylara açık gözüküyor. Bu açının ardından etkinleşen Ay-Jüpiter karesi, abartılara ve müsrifliğe de açık olabileceğimizi düşündürüyor. Ekonomik açıdan dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz! Dövizde sert çıkışlar, piyasalar açısından zorlu etkiler hakim. Gece saatlerinde Ay-Uranüs karesi de devreye giriyor, patlayıcı enerjinin fitilini ateşliyor adeta!  

Cuma gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. 00:36’da Uranüs ile stresli kare açısını tamamlayan Ay, bu saatten 16:14’e kadar boşlukta ilerliyor olacak. Piyasaların yön tayin etmekte zorlanacağı, gündelik hayatımızda yaptığımız iş ve girişimlerin sonuçlarını netleştirmekte zorlanacağımız bir zaman dilimindeyiz. Önemli adımlar atmayı planlıyorsak, akşamüzeri saatlerini değerlendirebiliriz. Kendine güveni ve yönetme becerisini ortaya koymayı icap ettiren bir zaman dilimindeyiz. Bir şeyler yapacak isek, kararlı ve net olmalıyız!

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sevgi alışverişlerine, takdir kazanmaya ihtiyaç duyduğumuz bir gündeyiz. “Takdir et ki takdir alasın” felsefesini uygulayabiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında bu sevgi alışverişine daha fazla ihtiyacımız olacak. Zira zıtlaşma, karşıtlık enerjisi devrede ve darılmalar, kırılmalara da son derece açığız. Buna mukabil, sevdiklerimize, çocuklarımıza, hatta iş yerinden kişilere arkadaşça, dostane yaklaşımlar bize çok şey kazandıracak! Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olmaya başlayacağı akşam saatlerinden itibaren özel ve sosyal ilişkiler açısından daha olumlu bir enerji akışı var. Değerlendirebiliriz.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Gece yarısını takip eden saatlerden itibaren olumlu açıların art arda gelmesi, sabah erken saatlerde Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşmesi, güne başlarken güzel sürprizlere açık olduğumuzu gösteriyor. Biraz değişiklik yapmak, yeni yerler keşfetmek ya da yeni bir şeylere başlamak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında ve sonrasında kadın erkek ilişkileri açısından güzel bir enerji akışı var. Önem verdiğimiz kişilerle görüşmeler açısından öğle saatleri ve hemen sonrasını değerlendirebiliriz. Ama akşam saatleri civarına kalmamalı, zira hayli sert ve agresif bir enerji akışı var! Kazalara, sakarlıklara, tartışmalara açık bir akşamdayız. Tehlikeli ve riskli ortamlarda bulunmamakta ve şartları fazla zorlamamakta fayda var! 19:55’te boşluğa giren Ay, saat 20:51’de Başak burcuna geçiyor. Önemli iş ve girişimlerimiz varsa, bu saat sonrasına bırakmamız yerinde olur. Mars karşıtlığının sert enerjisi de geride kalmış olur…

Güzel bir hafta geçirmeniz temennisiyle!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

11 Aralık 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan   

11.12.2016

Designed by Ongunsoft