Öner Döşer

12 Ekim Haftası

Bu sayfa 12564 kişi tarafından ziyaret edildi.

12 Ekim Haftası KAOSA DÜŞMEYELİM!

Ankara Gar Meydanı’nda sivil toplum örgütlerinin düzenlediği Barış Mitingi sırasında düzenlenen bombalı saldırılarda pek çok canımızı yitirdik. Üzüntümüz çok derin. Bu hain saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Dayanılması, hazmedilmesi çok zor…

Patlama anı haritası

İlk patlama anı için çizdirilen astroloji haritasında (10:04) Akrep burcu yükselmekte, Yükselen derecesi Agena yıldızı ile birleşmekte, Satürn doğu ufkuna doğru ilerlemekteydi… Agena yıldızı acı veren deneyimlerle ilişkilendirilir. Satürn gezegeni kötücül, olumsuz ve ölümcül etkileri de temsil eder. Yükselen yöneticisi Mars, Arap Noktaları’ndan biri olan Pars Mortis (Ölüm Noktası) ile birleşmekte; Jüpiter de bu nokta ile yakın durumda, ayrıca kurban olmakla ilişkilendirilen Zosma yıldızıyla da kavuşumdaydı. Ay, bu iki gezegen ile kavuşum yapmasının ardından boşluğa girmişti… Senaryo hazırlanmıştı… İnsan bu olayın astroloji haritasına bakarken bile derin bir üzüntü hissediyor…

Haritada dikkat çeken bir başka husus da Güneş’in açılarıydı. Plüton’dan dik açıyla ayrılmış olan Güneş, Uranüs ile karşıt açıya ilerlemekteydi. Bu durum, şok edici, beklenmedik bir anda ortaya çıkacak sert ve patlayıcı olaylara, durumlara işaret etmekteydi.

Astrolojide Uranüs, ani gelişen durumlarla, birden patlak veren olaylarla, isyan ve karşı çıkışa taşıyan olaylarla ilişkilendirilir. Patlayıcılar, bombalar, teknolojik yok edici silahlar Uranüs ile temsil edilir. Gezegenlerin Uranüs ile uyumsuz açılarında bu nitelikte olaylar tetiklenir. Uranüs’ün Koç burcunda olması, zaten başlı başına agresif bir enerji barındırıyor ve hızlı bir şekilde patlak veren olaylara davetiye çıkarıyor.

Pazartesi gecesini Salıya bağlayan saatlerde Uranüs ile karşıt açı oluşturan bir yeniay meydana geliyor. (13 Ekim 2015, saat 03:05). Bu Uranüsyen yeniay, otorite figürlerine, yöneticilere isyan duygularının vurgu kazanacağı, bunun yanı sıra, kaosa düşmeye eğilim gösterebileceğimiz ve provokasyona açık olacağımız bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu yüzden dikkatli olmamız, sapla samanı iyi ayırt etmemiz gerekiyor. Korkuya ve paniğe kapılmadan, dağılmadan, birbirimize düşmeden, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bilinçli ve akıllıca hareket etmek gereken bir zaman dilimindeyiz. 

Gerek toplumsal bazda, gerekse kişisel bazda değerlendirme yapma konusunda uzun bir yazı yazmak yerine, sözlü ve görüntülü bir anlatım yapmanın daha isabetli olacağımı düşünüyorum. Bu yeniayın nasıl bir enerji taşıdığı, nasıl kullanılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bilgiyi Periscope’ta paylaşacağım.

BEKLENMEYENİ BEKLEMEK

13 Ekim sabaha karşı Terazi burcunda gerçekleşecek olan yeniay, ani ve beklenmedik gelişmeleri ve radikal değişimleri temsil eden Uranüs gezegeni ile hizalanıyor. Bu Uranüsyen yeniayın nasıl bir enerji barındırdığı, gerek toplumsal olarak, gerekse birey bazında, bu zorlu enerjilerle nasıl başa çıkabileceğimiz, nasıl yönlendirebileceğimiz ve nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgi paylaşacağım… Pazartesi gecesi saat 21:00’de Periscope’ta buluşalım…

  

Haftanın dikkat çeken diğer gezegen açıları şöyle…

Jüpiter-Plüton üçgeni: Pazartesi günü aktif olacak bu uyumlu açı, birlikte daha güçlü hareket edebilme ve daha geniş bir kitleye ulaşabilme şansımızı arttırıyor. Yabancı kültürlerden insanlardan destek mesajları vurgu kazanabilir. Yabancılarla yapılan işler, eğitim ve yayıncılık alanları ve hukuksal konularda yapılacak girişimler açısından da kullanılabilecek olumlu bir açı…

Merkür-Satürn altmışlığı (Kaosa düzen): Salı günü kesinleşecek bu uyumlu açı, iletişimin daha aklı başında akmasına, birlikte alınacak akılcı kararların, uygulamaların etkili olmasına yardımcı oluyor. İyi konsantre olacağımız görüşmelerde, toplantılarda ve yazışmalarda başarılı gelişmeler yakalayabiliriz.  

Mars-Plüton üçgeni (Güç birliği): Cesaretini, enerjisi ve gücünü işbirliği ve dayanışma içerisinde ortaya koyma fırsatı sağlayan bu uyumlu açı Cuma sabahı kesinleşiyor. Tek yürek, tek bilek olma, terörle en akılcı şekilde mücadele etme zamanı! Girişimcilik ruhunu tetikleyecek, enerjiyi doğru noktaya yönlendirdiğimizde ve dağılmadan ilerlediğimizde netice almamıza vesile olabilecek olumlu bir açı. 

Venüs-Neptün karşıtlığı: Özel ilişkilerde dikkatli adımlar atma gerekliliğini gösteren, yanılma, yanıltılma, aldanma, hayal kırıklığına uğrama riski taşıyan bu stresli açı Cumartesi sabahı kesinleşiyor. Hafta sonunda ilişkilere dikkat!

Mars-Jüpiter kavuşumu: İnandığımız değerler konusunda harekete geçme, kendine güve sayesinde hızlı ilerleme şansı sağlayan bu kavuşum Pazar gününe geçişten kısa bir müddet sonra kesinleşiyor. Hafta sonu boyunca etkin olacak bu kavuşumun olumsuz yansıyabilecek tarafı ise fanatik saldırı ve provokasyonlara eğilim vermesi.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay ve Güneş’in stresli açılarının yönlendireceği bir gündeyiz. Ülkenin iç güvenliği, kendi içimizde ne kadar dayanışma içerisinde olduğumuz, geleceğimizle ilgili konuların yoğun bir şekilde konuşulacağı bir gündeyiz. Güneş-Uranüs karşıtlığının isyankar, karşı çıkışa yönlendiren enerjisi sabah saatlerinden itibaren devrede olacak. Yönetici figürleri için zorlu bir zaman dilimi. İşten çıkarmalar, görevden almalar yaşanabilir. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından da pek tercih edilmeyecek bir gün. Biraz daha uygun zamanı bekleyebiliriz. Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde gergin enerjiler devrede olacak, dikkat!

Salı günü boyunca Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, sabah 03:05’te gerçekleşecek yeniay sonrasındaki süreç boşlukta ilerleyecek. Uranüs işe hizalanan yeniay, önemli değişim ve sürpriz gelişmelerin çok yakında olduğunu düşündürüyor. Yeniay yenilikler, değişimler demek. Bunlarla birlikte yaşamaya, başa çıkmaya hazır olmalıyız. Olayların ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanacağımız bir gündeyiz. Her ne kadar yeni adımlar atmak istesek de, henüz belirsizlikler var. Yeni adımları bir gün sonrasına bırakmak daha isabetli olabilir…

Çarşamba gününe geçişten kısa bir süre sonra Ay Akrep burcuna geçiyor (00:38). Ülkemizi, gençlerimizi, çocuklarımızı ilgilendiren konuların ve gelişmelerin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Yolumuzu bize gösterecek olan kalbimize ve sezgilerimize güvenmeliyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Önemli iş ve girişimlerimizi de sabah-öğle saatleri arasına denk getirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler manevi ve ilahi konulara yönelmek açısından çok güzel değerlendirilebilir. Karşılıklı fedakarlığın, özverinin değer bulacağı bu günde, kendimizden ziyade başkaları için bir şeyler yapabiliriz. Akşam saatlerinden itibaren, yakınlaşmakta olan Ay-Mars açısının cesaretlendirici ve harekete geçirici enerjisini hissedeceğiz. Bir şeyleri ortaya koymak, adımlar atmak açısından değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, başkalarının hissiyatını ve niyetlerini sezebilme kabiliyetimizin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabaha karşı saatlerde Ay’ın ardı ardına uyumlu açıları var (Mars-Plüton-Jüpiter) ve ardından Ay boşluğa giriyor (03:59) ve gün boyunca boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu şu anlama geliyor: Güne güçlü bir enerji ile ve motivasyonla başlıyoruz. Ama olayları net bir sonuca bağlamakta zorlanabiliriz.

Cuma günün başlarken henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 12:18’de Yay burcuna geçiyor. Bu demektir ki, öğle öncesinde harekete geçmekten ziyade, öğle sonrasını kullanırsak beklediğimiz sonuçları ve gelişmeleri almamız daha kolay olur. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal açıdan baskı altında ve fazla yüklenmiş hissedebiliriz. Mesuliyetini tam olarak almadığımız, halk arasındaki tabiri ile “elimizi taşın altına koymadığımız” işlerde gelişme kaydedemeyebiliriz. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde iletişim daha güçlü akıyor. Kendimizi ifade etmek istediğimiz konularda, toplantılarda, yazışmalarda istediğimiz sonuçları elde etmemiz daha kolay olacak. Değerlendirebiliriz… Gün boyunca Mars-Plüton üçgeni de etkin olacak. Cesaretini, enerjisi ve gücünü işbirliği ve dayanışma içerisinde ortaya koyma fırsatı sağlayan bu uyumlu açı sabah saatlerinde kesinleşiyor. Tek yürek, tek bilek olma, terörle en akılcı şekilde mücadele etme zamanı! Girişimcilik ruhunu tetikleyecek, enerjiyi doğru noktaya yönlendirdiğimizde ve dağılmadan ilerlediğimizde netice almamıza vesile olabilecek olumlu bir açı. 

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda hareket ediyor. Ülkemizin güvenlik güçleriyle, hizmetlileriyle, çalışanlarıyla, memurlarıyla ilgili konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Gün boyunca Ay’ın stresli açıları var ve Venüs-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Özel ilişkilerde dikkatli adımlar atma gerekliliğini gösteren, yanılma, yanıltılma, aldanma, hayal kırıklığına uğrama riski taşıyan bu stresli açının etkisi gün boyunca bizimle olacak, hatta Pazar gününe de yansıyabilir. Sabaha karşı saatlerde Ay’ın bu ikiliyle uyumsuz açıları da etkin olacağından, gerçekten dikkatli olmak gereken bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Ay’ın Mars ve Jüpiter ile kavuşumunu tetikleyeceği öğle sonrasındaki saatler abartılara, aşırılıklara, kontrolü çok zor olabilecek durumlara ve olayların yayılmasına işaret edebilir, dikkat! Bireysel bazda ele alırsak, girişeceğimiz işlerde boyumuzu aşan bazı kararlar alma riskimiz var. Sonradan pişman olacağımız işlere kalkışmamak akıllıca olur. Sakarlık, kaza ve tartışma risklerinin mevcut olduğu bu günde, inandığı değerleri fanatik bir şekilde ortaya koyan kişiler veya gruplarla ilgili konular vurgu kazanabilir.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda hareket ediyor. Mars-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı gece yarısını takip eden saatlerde haddimizi aşma riskimiz mevcut. Olaylar niyet ettiğimizden farklı bir boyuta kayabilir. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı sabahın ilerlediği sabahın ilerleyen saatlerinde ise dengeye geliyoruz. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkiler açısından değerlendirebileceğimiz sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerden başarılı ile çıkabiliriz. Bu olumlu açının kesinleşeceği 11:49’dan sonra boşluğa girecek olan Ay (açısız ilerleyeceği için) saat 21:53’te Oğlak burcuna geçecek. Bu aradaki zaman diliminde hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmiyor. Ama kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlerde bir neticeye varamayacağımızı gösteriyor. Bu konuda daha fazla bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/   

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

11 Ekim 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

11.10.2015

Designed by Ongunsoft