Öner Döşer

12 Eylül Haftası

Bu sayfa 20663 kişi tarafından ziyaret edildi.

12 Eylül haftası TUTULUYORUZ!

16 Eylül Cuma günü gerçekleşecek parçalı Ay tutulması (22:05) önemli değişim zamanlarımızda olduğumuzu gösteriyor. Tutulma Güneş ufkun altında iken gerçekleşeceği için ülkemizden de gözlemlenecek. Güneş tutulmalarına nazaran Ay tutulmalarının daha geniş yelpazeden gözlemlenmesinin sebebi, Ay tutulması esnasında Güneş’in ufkun altında olmasıdır. Bu tutulmanın genel ve ülkemizle ilgili etkileri hakkında detaylı bilgiyi linkteki yazımdan okuyabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/makaleler/tutulmalar-ve-turkiyenin-yazgisi-2-bolum-193

Haftanın gökyüzü konumlarına baktığımızda, dikkati olmamız gereken bir zaman diliminde olduğumuzu öngörebiliyoruz. Esneklik ve tolerans isteyen, hoşgörüyü elden bırakmamak gereken, sert enerjilerin iş başında olduğu bir haftaya giriyoruz, farkında olalım! Bayramda ağzımızın tadı kaçmasın…

Dikkat çekmek istediğimiz şeyleri kısa cümleler halinde toparlarsak:

-      Abartılı cesaret ve gözükara enerjilerin aktif olduğu bir haftadayız. Agresif ve riskli ortamlara çekilebiliriz. Provoke edici ortamlar oluşabilir, uyanık olalım!

-      Yollarda, uzun ve kısa seyahatlerde dikkatli olalım. İnsanlar daha çabuk irrite olacak. Tahammülsüzlük ve acelecilik yüzünden problem yaşamayalım.

-      Kurban kesimi sürecinde yaralanma, yaralama, haşin davranma eğilimi tetiklenecek. Hem kendimizi kollayalım, ama hem kesimi yapılacak hayvanlara özen gösterelim. Yediğimize, içtiğimize dikkat edelim.

-      Spor aktivitelerinde sakatlanma riski artacak, farkında olalım!

-      Mars enerjisi çok aktif olacağından yangın riski fazla; mesire yerlerinde ateş yakanları uyaralım, kendimiz de özen gösterelim.

Yollarda trafikte dikkat!

Gökyüzü, 9 Eylül Cuma gününden başlayarak, 18 Eylül Pazar gününe kadar uzanan süreçte sert ve huzursuz etkilere açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Bayram denilince aklımıza ilk gelen şey aile, akraba ziyaretleri oluyor ve pek çok kişinin gerek bayramlaşmak, gerekse tatil amacıyla başka şehirlere seyahat ettiği birkaç günlük sürece girdiğimizi düşünüyoruz. Bu yazının yazıldığı Cuma gününden itibaren (9 Eylül) pek çok insan yollara düşecek…

Gerek Cuma gününün gezegen konumları (Yay burcunda ilerleyen Ay’ın Satürn ve Mars gezegenlerinin arasından geçiyor olması) gerek tutulma civarındaki günlerde gerçekleşecek gezegen açıları, seyahatlerde dikkatli olmamız gerektiğini göstermekte. Bu konuyu ele aldığım videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar iyi. Daha çok sayıda insan dikkate alır, ayağını gazdan biraz olsun çeker, acelecilikten biraz olsun kaçınır, seyahat esnasında yaşanan tahammülsüzlükler, dalaşmalar, kavga ve gürültüler biraz olsun azalır belki… https://www.youtube.com/watch?v=tNXHr_9k0wA

Aceleci kararlardan ve yorumlardan kaçının!

Kendini ifade etmeyi temsil eden Güneş ve iletişim gezegeni Merkür’ün hareket gezegeni Mars ile dik açıları, Pazartesi ve Salı günleri kendimizi güçlü bir şekilde ortaya koyma, olayları kendi istediğimiz yöne çekme arzumuzu tetikleyecek. Egomuzu kontrol altında tutmakta zorlanacağımız bu iki günlük süreçte sözlerimize dikkat etmemizde, aceleci ve hızlı yorumlardan, eleştirilerden kaçınmamızda fayda var. Sonradan pişman olacağımız sözler sarf etmeye eğilimimiz hayli fazla olacak, dikkat! Bu üç gezegen arasındaki kavuşum ve kare açıların kesinleşeceği gün ve saatler şöyle: Merkür-Mars karesi (Pazartesi 21:58), Güneş-Merkür kavuşumu (Salı 02:39), Güneş Mars karesi (Salı 23:38)

Yaralayıcı faktörler devrede

Astrolojide “yaralanma” sözcüğü en çok Kiron ile bağdaştırılır. Bu yaralanma fiziksel olabileceği gibi, gönül yaralanması olarak da yansıyabilir. Kazalarda veya kavgalarda-çatışmalarda yaralanma denilince akla ilk Mars gelir. Mars-Kiron arasındaki uyumsuz açılar, sadece gönül yaralanmalarını değil, fiziksel yaralanmaları da beraberinde getirebilir.

Güneş’in Kiron’a karşıt açısının kesinleşeceği Perşembe günü (11:26) ve Mars’ın Kiron ile kare açısının kesinleşeceği Cuma günü (06:54) bu bağlamda özellikle dikkat çekiyor. Ay’ın bu açıları tetikleyeceği gün de yine Cuma, yani tutulmanın gerçekleşeceği gün. O gün Ay Merkür-Mars-Kiron T-karesini tetikliyor. Kazalara, yaralanmalara, sakarlıklara, sakatlıklara açık bir gündeyiz. Patlayıcı ve sert etkiler had safhaya varıyor. Enerji bir yerden dışarı çıkacak, boşalacak bu belli. Uygun bir enerji çıkışıyla dengelmek, bireysel bazda daha mümkün, ama kolektif anlamda zor tabii…

Cuma günü gerçekleşecek Ay tutulması esnasında Ay-Markab yıldızıyla birleşiyor. Bu yıldız kesikler, yaralanmalar, patlamalar, yangınlar, bıçaklanmalar, ateşli ve salgın hastalıklarla ilişkilendirilir. Tutulma esnasında Mars Ras Alhague ile birleşiyor. Göklerin şifacısı olarak tanımlanan bu yıldız da bazı başka özelliklerinin yanı sıra yaralanmalarla ilişkilendirilir. Bu kadar gösterge benzer şeyleri işaret ediyorsa, o halde biz de daha soğukkanlı olmaya, acelecilikten kaçınmaya gayret edelim. Aksi halde hem fiziksel ve hem de duygusal yaralanmalara maruz kalabiliriz.

Cumartesi günü kesinleşecek Mars-Uranüs üçgeni (10:04) sürprizlere ve değişikliklere açık olduğumuzu gösterirken, altını çizdiğimiz fiziksel ve duygusal yaralanmaların kolayca ortaya çıkmasının yolunu da açabilir. Bayram dönüşü yollarda olanlarımızın acelecilikten, sabırsızlıktan kaçınmaları; dalaşmalardan, sürtüşmelerden uzak kalmaları çok önemli! Aksi takdirde beklenmeyen durumlar, olaylar içerisinde kalabilirler.

Birbirimizin üzerine varmayalım!

Pazar günü Venüs-Uranüs karşıtlığı kesinleşiyor (11:05). Bu karşıt açı, aşk ve ilişkilerde beklenmedik çıkışlar, patlamalar yüzünden kopma riskine dikkat çekiyor. Uranüs özgürleşme ihtiyacını ifade eder ve içinde bulunduğumuz dönemde Uranüs Koç burcunda olduğundan, bu ihtiyacı bireysel özgürlük alanı yaratma yönünde ortaya çıkartır. Terazi burcunda ilerlemekte olan Venüs, ilişkilerde denge yaratma amacıyla karşı tarafa ayak uydurmak gerekeceğini işaret etmekte. Eğer karşılıklı olarak birbirimizi özgür bırakırsak, karşı tarafın üzerine varmazsak, bu stresi daha kolay atlatabiliriz.

Astroloji Okulunda dersler yakında başlıyor!

Okulumuz 23 Eylül Cuma günü açılıyor! 10:30-13:30 saatleri arasında yeni açılan Temel Seviye sınıfının ilk dersiyle en temel astroloji bilgileriyle eğitimimize başlıyoruz. Hiç astroloji bilmeyen, yeni öğrenmeye başlayacaklar için açtığımız üç sınıfımız var. Bunlardan biri 23 Eylül Cuma sabahı, bir diğeri 25 Eylül Pazar günü öğleden sonra, bir diğeri de online olarak 26 Eylül Pazartesi gecesi ders işleyeme başlayacak. Okulumuz ve derslerimizle ilgili bilgi için www.astrolojiokulu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Arzu ederseniz daha detaylı bilgi almak için 0216 386 73 96 veya 0532 284 89 79 numaralı telefonlardan arayıp öğrenci işleri görevlimiz Yasemin Bayer ile görüşebilirsiniz. Bayramda dahil telefonlara cevap verilecektir. info@astrolojiokulu.com adresine email atıp, eğitimle ilgili bilgi de isteyebilirsiniz.  

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Aile birliğine, geleneklere önem vereceğimiz, yapılması gerekenleri formuna uygun bir şekilde yerine getirme arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay’ın Güneş ve Merkür ile uyumlu açılarının etkin olduğu sabah saatlerinde barışçıl ve uyumlu bir enerji akışı söz konusu olacak. Bayramlaşmak, mesajlaşmak, küskünlükleri gidermek açısından güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Uranüs karesinin ani ve beklenmedik, patlayıcı ve isyankar enerjisinin aktif olduğu öğle saatlerinde dikkatli olmamız gerekiyor. Bu açının kesinleştiği 12:59 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Yani kesinleşmesini beklediğimiz bir şeyler boşlukta ve ucu açık kalabilir. Günün ikinci yarısında etkili olan Merkür-Mars karesi, sert sözlere ve tartışmalara davetiye çıkarıyor adeta. Sözlerimize çok dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz! Aceleci yorumlar, kararlar, açıklamalar, sonradan bize maliyet getirebilir, dikkat!

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra Ay Kova burcuna geçiyor (00:28). Birlikte yapılacak programlar, organizasyonlar açısından güzel bir gündeyiz. Güne, henüz etkin olan Ay-Jüpiter üçgeninin güzel enerjisiyle başlıyoruz. Güneş-Merkür kavuşumunun kesinleşeceği gece yarısı saatlerinden itibaren (02:39) günün ilk yarısında zihnimizi gelecekte yapmak istediğimiz şeylere, plan ve programlarımıza odaklayabiliriz. Ama aceleci kararlar almaktan kaçınmamız gerektiğini unutmayalım. Gün boyunca etkin olan Güneş-Mars karesi, gereğinden fazla aceleciliğe, agresyona ve şartları zorlamaya çekebilir, dikkat! Güç çekişmelerine, yüzleşmelere, meydan okumalara açık bir gündeyiz. Ay-Satürn altmışlığının aktif olduğu akşam saatlerinde topa basmak, ağırdan almak daha mümkün olacak. Ama Güneş-Mars karesinin gergin etkileri gece saatlerinde de henüz gergin bir atmosferde olduğumuzu, sakatlıklara, sakarlıklara açık olduğumuzu gösteriyor, farkında olalım!

Çarşamba günü boyunca Ay ova burcunda ilerliyor. Sosyal organizasyonlar açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Birlikte kahvaltı etmek, güzel vakit geçirmek için ideal, giyim kuşam alışverişleri, hediye alışverişleri açısından da kullanabileceğimiz güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde girişeceğimiz işlerde enerjimizi güçlü bir şekilde ortaya koyabiliriz. İlişkiler açısından yine güzel bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz, çünkü Ay Venüs’ten aldığı ışığı Mars’a taşıyacak. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri hoş sürprizlere ve beklenmedik gelişmelere açık gözüküyor. Saat 18:31’de son açısını yapan Ay, bu açının ardından açısız, yani boşlukta ilerliyor. Bazı belirsizliklere ve kararsızlıklara açık bir zaman dilimindeyiz.

Perşembe gününe geçişte henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, sabaha karşı 05:22’de Balık burcuna geçiyor. Duygusal anlamda dengesizliklere açık bir gündeyiz. Ülkenin yöneticilerini, geleceğe yönelik kararlarını ilgilendiren alanlarda ve konularda bazı önemli gelişmelerle karşılaşabiliriz. Bu hem bugün ve hem de Cuma günü için geçerli. Gün genelinde etkili olan Güneş-Kiron karşıtlığı önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilgili konularda yaralanmalara, streslere, zorluklara işaret ediyor. Ay’ın 1 Eylül tarihindeki Güneş tutulmasını tetikleyeceği, dolayısı ile tutulmanın gergin etkilerini aktif edeceği bir gündeyiz. Ay’ın Neptün ve Satürn karesini tetikleyeceği bir günde olduğumuzdan, yanılgılar, yanlış yönlendirmeler, aldanmalar, hayal kırıklıklarına açığız, dikkat! Ayağı yere sağla basmalı, yanlış idealler ve olmayacak hedefler peşinde olmamalı…

Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda dengesizliklere açık bir gündeyiz. Ülkenin yöneticilerini, geleceğe yönelik kararlarını ilgilendiren alanlarda ve konularda bazı önemli gelişmelerle karşılaşabiliriz. Gün genelinde etkili olan Mars-Kiron karesi, fiziksel ve duygusal yaralanmalara açık olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın Merkür ile karşıt açısı, sabah erken saatlerde sözlerimize dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Ani ve hızlı kararlar almamakta, önemli imzaları ve anlaşmaları bu zaman aralığına koymamakta fayda var. Ya da çok dikkatli ve hesaplı olmamız gerekecek. Ay’ın Merkür-Mars-Kiron T-karesini tetiklediği gün genelinde kazalara, sakarlıklara, sakatlıklara, yaralanmalara açığız, dikkat! 22:05’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor. Tutulmanın doruk noktasındayız! Bu tutulmanın genel ve ülkemizle ilgili etkileri hakkında detaylı bilgiyi linkteki yazımdan okuyabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/makaleler/tutulmalar-ve-turkiyenin-yazgisi-2-bolum-193 Tam karşıtlığın ardından Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününe geçişte Ay henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Koç burcuna geçeceği 07:22’ye kadar henüz belirsizlikler hakim. Bu geçişle birlikte kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Mars-Uranüs üçgeninin etkili olduğu gün genelinde güzel ve sürpriz gelişmelere açığız. Her şey beklediğimizden hızlı gelişebilir. Mars-Uranüs arasındaki uyumlu açılar, özellikle Mars’ın başka stresli açıları varsa, gerginliklerin de kolayca ve rahatça yayılmasına sebep olabiliyor. Bu notu da eklemek isterim. Bu açının kesinleşeceği saatlerde Ay-Jüpiter karşıtlığı da devrede olduğu için, enerji hayli yüksek ve abartılı akıyor. Sakin kalmaya çalışmak yerinde olur. Ay-Satürn üçgeninin uyumlu etkilerinin devrede olduğu akşam saatleri ve sonrasında kendimizi ve ilişkilerimizi dengelememiz daha kolay olacak. Olgun ev deneyimli kişilerden istifade edebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, aktif ve agresyonu bol bir gündeyiz, farkında olalım! Venüs-Uranüs karşıtlığının ilişkilerde çalkantıya sevk eden enerjisi gün boyunca devrede olacak. Mars, 16 Eylül’deki Ay tutulması derecesini tetiklediğinden, gün boyunca dikkatli olmakta fayda var. Ay-Plüton karesinin etkinleştiği sabah saatlerinde ilişkilerde güç çekişmelerine açığız. İlle de benim dediğim olsun yaklaşımından uzak kalsak iyi ederiz. Günün ikinci yarısında Ay Venüs-Uranüs karşıtlığını tetiklemeye başlıyor ve önceki satırlarda bahsettiğimiz gibi, adeta ilişkilerimizi testten geçiriyor. Bu açının kesinleştiği akşam saatlerinde bu gergin enerji maksimuma varıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Mars üçgeni etkinleşiyor. Aradaki açı uyumlu olsa da, Mars’ın aktif edici enerjisini göz önüne almaya, ilişkilerde acelecilikten ve hızlı tepki vermekten uzak durmaya devam!  

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

OPA Türkiye Temsilcisi

9 Eylül 2016, Cuma

Burgaz adası

09.09.2016

Designed by Ongunsoft