Öner Döşer

12 Eylül Haftası

Bu sayfa 5807 kişi tarafından ziyaret edildi.

 

 

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda hareket ediyor. Sezgilerimizle yol bulacağımız, fedakarlık ve anlayış gerektiren bir gündeyiz. 12:26’da gerçekleşecek Dolunay ile birlikte, duygular tavan yapacak. Hayal gücü ve tasarım becerilerimizin de öne çıkacağı bu günde, artistik ve sanatsal yaratıcılığın da zirvelerini test edebiliriz. Ulvi-ilahi temalara yönelmek, ibadet-meditasyon-zikir-imgeleme çalışmaları yapmak diğer günlerden daha hızlı gelişmelere vesile olabilir. Öte yandan, Dolunayın gergin bir enerjisi de vardır ve duygusal dengeyi iyi sağlayamazsak, özellikle de gereksiz eleştiri ve yargılamalarda bulursak, ilişkilerimize zarar verebiliriz. Merkür-Plüton arasındaki uyumlu açı, fikirlerimizi daha etkin ve karizmatik bir şekilde ortaya koyabileceğimizi, yaratıcı düşünme ve odaklanma yeteneğimizi iyi kullanabileceğimizi gösteriyor. Başkaları üzerinde derin etkiler yaratabileceğimiz bu günü önemli konuşma ve toplantılar, yazışmalar, anlaşmalar açısından değerlendirebiliriz.

Salı gününün ilk saatlerinde Ay Balık burcunda hareket ediyor. Bir gün öncesine nazaran çok daha hareketli, tempolu bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs karşıtlığının ilişkilerde gerginlik yaratması muhtemel etkileri devrede olacak. Yeme içme konusunda da sabah saatlerinde daha dikkatli olmamızda fayda var. 04:46 ile 09:50 arasındaki saatlerde Ay boşlukta hareket ediyor olacağından, önemli-kalıcı-somut sonuç beklediğimiz işlerimizi bu saatler arasına getirmemek isabetli olacaktır. 09:50’de Ay’ın Koç burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, günümüz iyice hareketleniyor. Cesaretli ve kararlı adımlar atmaya eğilim göstereceğimiz bu günde,  acelecilik ve agresyondan uzak kalmamızda fayda var. Gün içerisinde Ay’ın zorlu açıları var ve gerginlik teması ön plana çıkıyor. Öğle sonrasındaki saatlerde giderek yakınlaşan Ay-Uranüs kavuşumunun etkisiyle kendimizi çok heyecanlı, içi içine sığmaz bir duygu hali içerisinde bulabiliriz. Değişiklik, yeni heyecanlar arzusunda olacağımız bu saatlerde yaratıcılığımız da artacak. Ama duygularımızın çabuk değişmesi, duygusal gerginlik hissi, ani ve beklenmedik gelişen olaylar da devrede olacak. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton karesi, duygusal anlamda güç çekişmelerine, gerek kendi içimizde, gerekse başkalarıyla duygusal alışverişlerimizde hırpalanmalara işaret ediyor. Tehlikeli ve riskli iş ve girişimlerden uzak kalmamızda fayda var. Gergin etkiler akşam saatlerinde de devam ediyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda hareket ediyor. Açık yürekliliğin, spontaneliğin ve sıcakkanlılığın öne çıkacağı bu güne damgasını vuracak Ay-Satürn karşıtlığı, her ne kadar hızlı hareket etmek istesek de engellenme veya geciktirilme durumlarıyla karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Bugün Ay’ın başka bir temel açısı olmadığından, Ay-Satürn karşıtlığının ağırlaştıran ve zorunlu bir sabra mecbur bırakan enerjisi kendisini gösterecek. Bu ikilinin gergin açılarında duygularını bastırma, sevgisini ve mutluluğunu ifade edememe enerjisi vardır. Bu yüzden duygularımızı etrafımızdaki kişilere veya bizim için özel olan kişiye ifade etmeye kalkışmak açısından pek de isabetli bir günde sayılmayız. Öte yandan, sorumluluk hissiyatımız da çok aktif olacak ve kendimize gereğinden fazla yükleme yapmamaya, gereksiz endişelerden uzak kalmaya çalışmamız da isabetli olacaktır.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda hareket ediyor. Bir gün öncesinin durguluk ve durağanlığına nazaran çok daha tempolu bir gündeyiz. Özellikle de günün ikinci yarısında, hareket ve temponun, yüksek enerjinin yanı sıra, rekabet ve çekişme enerjisi de devreye giriyor. Risk alma ve cesur girişimler yapma güdümüz aktifleşiyor. Aceleci ve düşünmeksizin yapacağımız girişimler, daha sonra bizi üzecek sonuçlar ortaya çıkarabilir, dikkat! Sakarlık ve kazalara da açık olacağımız bu saatlerin ardından, gece saatlerinde ortalık sakinleşiyor. Duygusallık ve empatinin öne çıkacağı saatlere varıyoruz. Yaratıcılığımızı, duygularımızı doğru ifade edebilme yeteneğimizi daha iyi kullanabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Sadece bir dakika için boşlukta kalacak olan Ay, 22:25 itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde aradığımız huzur ve sakinliği daha rahat bulabileceğiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter üçgeninin olumlu enerjisi sayesinde, daha iyimser ve geleceğe yönelik umutlu olma enerjisi taşıyan bu günde, fikirlerimizi daha geniş kitlelere duyurma olanakları yakalayabiliriz. Yeni şeyler öğrenebilir, bildiklerimizi başkalarına aktarabiliriz. Yazma ve yayınlama, eğitim, hukuk, uluslararası işler ve seyahatlerle ilgili konularda adımlar atmak adına güzel bir gündeyiz.

Cuma günü boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan Ay, sakinlik ve durağanlık arzumuzun öne çıkacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın gün boyunca yapacağı uyumlu açılar da bunu başarabileceğimiz, sağlam adımlar atabileceğimiz bir günde olacağımızı destekliyor. Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Plüton üçgeni, güçlü ittifaklara, duygusal bağlamda destekleşmelere, kendine güven artışı yanı sıra, başkaları üzerinde etki yaratabilme şansını bulabileceğimize işaret ediyor. Ay-Plüton arasındaki uyumlu açılar fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur. Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor. Kadim astrologların en şanslı kavuşum olarak nitelendirdiği bu irtibat civarındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde istediğimiz sonuçları almamız ihtimali güçlüdür. Genel olarak pek çok şey için uygun görülen bu kavuşum civarındaki saatler doktorlarla, avukatlarla, dini kişilerle ve profesyonel kişilerle görüşmek; davalara, seyahatlere, eğitim ve yayıncılıkla ilgili projelere girişmek açısından isabetli bir seçim olabilir. Olumlu hava akşamın ilerleyen saatlerinde de devam ediyor. Öte yandan, yakınlaşan Venüs-Uranüs karşıtlığı, özel ilişkilerimizde dikkatli adımlar atmamız gereken, stresli zamanlara işaret ediyor. Yine de gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür üçgeninin getireceği iyi iletişim ve ifade yeteneği sayesinde, ilişkilerdeki zorlanmaları düzeltme şansımız olabilir.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Yeme içme, keyif ve eğlenceli aktiviteler açısından güzel, sakin bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz etkin olan Ay-Merkür üçgeni, kendimizi iyi ifade edebileceğimiz, iletişi doğru kullanabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Bu ikili arasındaki uyumlu açılar etkin ve unvanlı kişilerle birlikte işlere girişmek, onlardan yardım görmek, değişimler yapmak, yeni arkadaşlıklar, sosyal ilerleme sağlayacak durumlar, edebi veya dini konularla ilgili girişimler, terfi istemek, başkalarının işlerini idare etmek, yeni risklere girişmek, toplantılar düzenlemek, ilerleme sağlamak için yardım almak açısından uygun görülür. Öte yandan, Venüs-Uranüs arasındaki karşıtlığın kesinleşecek olması, özel ilişkilerimizde dengemizi sağlamakta zorlanacağımıza, ani ve aceleci kararlar almamıza, kopmalar ihtimaline işaret edebilir, dikkat! Estetik ve dış görünümle ilgili uygulama ve girişimler açısından da pek uygun bir günde sayılmayız. Sanatsal konular, sanatçılarla ilgili konularda beklenmedik gelişmelere de açık, magazinel açıdan hareketli bir gündeyiz…

Pazar gününün ilk saatlerinde Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Güne sakin ve dingin başlıyoruz. Güzel ve huzurlu bir Pazar kahvaltısı, her zamankinden daha fazla keyif verebilir. Ay-Neptün arasındaki doksan derecelik açı biraz rehavet getirse de, Ay-Mars arasındaki uyumlu açı sayesinde güne sportif aktivitelerle, egzersiz ve yürüyüşlerle de başlayabiliriz. 10:09’da son açısını yapıp boşluğa girecek olan Ay 11:07’de İkizler burcuna geçiyor. Bu aradaki bir saatlik süre boyunca girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. 11:07’de Ay’ın İkizler burcuna giriş yapmasıyla birlikte hareketleniyoruz. Bundan sonraki saatlerde iletişim trafiği çok hızlı akmaya başlıyor. Günün ikinci yarısı boyunca evde ve sakin bir ortamda bulunmak yerine, dışarıda sosyal olmak, yakın yerlere geziler düzenlemek, yeni şeyler öğrenmek üzere girişimler yapmak adına güzel zamanlar devreye giriyor. Öğle sonrasındaki saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığı, heves ve heyecanımızın artacağını, yeni şeyler yapma arzusunda olacağımız, yaratıcılığımızın da yüksek olacağını gösteriyor. Ay-Venüs üçgeninin uyumlu etkisinin de devreye gireceği akşam saatlerinde bu etki daha da artıyor. Özel ve sosyal ilişkilerde şanslı olacağımız akşam saatlerini iyi değerlendirmeliyiz.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

11 Eylül 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçen haftanın yoğun güneş alevlenmelerinden sonra güneş aktiviteleri azalmaya başladı. 11 Eylül itibariyle güneş lekesi sayısı 94 olarak görülüyor.

RETURN TO QUIET: Solar activity is subsiding after last week's flurry of strong flares from sunspot 1283. The sunspot remains capable of M-class eruptions, but Earth would be unaffected by further blasts as the sunspot rotates over the sun's western limb. http://www.spaceweather.com/

Bu haftanın en dikkat çeken güneşmerkezli gezegen açılar şöyle:

12 Eylül Pazartesi: Venüs-Plüton karesi (ilişkilerde çekişme ve gerginlik riski)

13 Eylül Salı: Merkür-Satürn karesi (iletişimsel sorunlar, gecikmeler, eleştirel açıklamalar, ticari alanda sorunlar, sert rüzgarlar, fırtınalar, kasırga riski, değişken hava koşulları)

18 Eylül Pazar gününden itibaren Dünya-Mars karesi ve Venüs-Satürn kavuşumu yakınlaşıyor. Takip eden haftadan itibaren (19 Eylül haftası) en hareketli ve dikkat çekici sürece giriyoruz. Önümüzdeki yazımda bu önemli döneme denk gelen gezegensel açıları yakın plana alacağım.

Geçtiğimiz Haftadan Bazı Haberler

New eruption of Mount Etna, Sicily, Italy (08/09/2011)

On the morning of 8 September 2011, the New Southeast Crater of Etna has produced its 13th paroxysmal eruptive episode of the year 2011, generating a tall eruption column that moved south-southeast, and provoking ash and lapilli falls on numerous population centers including Trecastagni, Viagrande, San Giovanni La Punta, and the eastern part of Catania. http://earthquake-report.com:80/2011/09/09/new-eruption-of-mount-etna-sicily-italy-08092011/

500'den fazla yolcu taşıyan feribot battı (10/09/2011)

Tanzanya’da 500’den fazla yolcu taşıyan feribotun battığı, çok sayıda kişinin kayıp olduğu bildirildi.

http://dunya.milliyet.com.tr/500-den-fazla-yolcu-tasiyan-feribot-batti/dunya/dunyadetay/10.09.2011/1436878/default.htm

Afganistan'da ABD üslerine saldırı (10/09/2011)

Afganistan'in doğusundaki Vardak eyaletinde bulunan bir Amerikan üssüne düzenlenen intihar saldırısında yaklaşık 80 Amerikan askeri yaralandı. http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/09/110911_afghan_usa.shtml

Şemdinli'de saldırı (11/09/2011)

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı'na PKK'lı teröristler tarafından eş zamanlı olarak ateş açıldı.
http://gundem.milliyet.com.tr/semdinli-de-saldiri/gundem/gundemdetay/11.09.2011/1437353/default.htm

11.09.2011

Designed by Ongunsoft