Öner Döşer

12 Kasım Haftası

Bu sayfa 9242 kişi tarafından ziyaret edildi.

Akrep burcunda güneş tutulmasının etkilerini yoğun olarak hissedeceğimiz önemli bir haftaya giriyoruz !...

14 Kasım’a hemen geçişte (Avrupa ve Amerika gibi pek çok bölgeler için 13 Kasım tarihinde) 21 derece 57 dakika Akrep burcunda tam güneş tutulması meydana geliyor. 14 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşecek tam güneş tutulması, kuzey doğu Avustralya’dan gözlemlenecek ve tutulma hattı güney Amerika sahili açıklarına (Santiago) kadar uzanacak.Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Amerika, Güney Pasifik’ten izlenebilecek güneş tutulması ülkemizden izlenmeyecek. Tutulma, her ne kadar bölgemizden izlenmeyecek olsa da, ülkemiz açısından çok önem taşımaktadır. Çünkü ülkemiz astroloji haritasında başta Güneş olmak üzere Venüs, Jüpiter gibi önemli gezegenler ve Şans Noktası da Akrep burcunda yerleşmektedir. Bu tutulma esnasında transit Satürn Güneş’imizin üzerinde olacak ve tutulma derecesi, haritamızdaki Venüs-Jüpiter orta noktası üzerine düşecektir. Bunlar, ülkemizin hem büyük sorumluluklar alacağı, hem de bu geçiş sürecini doğru yönlendirmek açısından önemli şans ve fırsatlar elde edeceğini göstermekte. Tutulmayı ele alan yazıma linkten ulaşabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y98_1_akrep-burcunda-gunes-tutulmasi-ve-biz.html                                                    

14 Kasım Çarşamba günü Merkür-Neptün karesi kesinleşiyor. Merkür-Neptün arasındaki uyumsuz açılar iletişimsel konularda, ulaşımda, seyahatlerde, ticari konularda, hukuksal konularda, eğitim ve yayıncılıkla ilgili alanlarda karmaşalı, belirsizlik ve kararsızlığın yoğun olduğu zamanlarla çakışır. Böyle zamanlarda yanıltıcı ve yanlış yönlendirici bilgiler, dedikodular, asparagas haberler artar. Önemli evraklar imzalamak, anlaşmalar yapmak, konuları kesin karara bağlamak açısından uygun görülen zamanlar değildir. Özellikle de şimdilerde olduğu gibi Merkür gerilemesinin de denk geldiği dönemlerde bu risk daha da fazladır. Yukarıda linkini verdiğim yazımda Merkür-Neptün karesinin etkilerini daha detaylı inceledim.

17 Kasım Cumartesi günü Mars Oğlak burcuna geçiyor. Oğlak burcu kontrollüdür ve öz disiplinini çok yüksektir; bu da Mars’a yoksun olduğu disiplini katmaktadır. Mars’ın Oğlak burcundan geçişi, çok çalışarak ve belirli bir amaca konsantre olarak başarılı olma şansımızı arttırıyor. Oğlak burcu, hedeflerin öz-disiplin ve sıkı çalışma gerektirdiğinin bilincindedir; arzu ettiği enerji de ona Mars tarafından sağlanmaktadır. Bu yüzden bu yerleşim, kararlılık ve dayanıklılık sayesinde, becerilerini de ortaya koyarak başarı vaat edecektir. İdealist olmaktan ziyade, pratik amaçlar peşinde koşarsak, somut sonuçlar elde etme şansımız artacak. Mars’ın Oğlak burcuna geçişinin ardından Mars-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı yaratıcılığımızı ve hayalini kurduğumuz idealleri bir araya getirebilme şansımızı arttırıyor. Altmış derecelik olumlu açı Oğlak ve Balık burçlarını dengeli bir biçimde bir araya getireceğinden, mantıklı ve mantığı aşan temaları, gerçekçiliği ve idealistliği, maddiyatı ve maneviyatı, pratikliği ve hayalleri dengeli bir şekilde bir araya getirebilme imkanı sunuyor. Enerjimizi manevi temalara yöneltmek, metafizik konulara çalışmak, yoga, taichi gibi fiziksel aktivitelere yöneltmek için güzel bir hafta sonu bizi bekliyor.

Yine 17 Kasım Cumartesi günü Güneş-Merkür kavuşumu kesinleşiyor. Klasik astroloji kurallarına göre Merkür Cazimi durumda olacak. Yani Güneş’in sinesinde denilecek kadar ona yakın boylamda bulunacak. Böyle durumdaki bir gezegen korunmuş kabul edilir. Bu da Merkür doğasındaki aktivitelere girişmek açısından değerlendirilebilir. Öğle sonrasındaki saatlerde belirginleşecek bu kavuşumu önemli konuşmaları, fikir alışverişlerini, ticari alışverişleri aktif ederek değerlendirebiliriz…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü sabah saatlerinde Ay henüz Terazi burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında huzur ve denge arayışımız ağırlık tutacak. Sabah erken saatlerde Ay-Mars altmışlığının harekete geçirici etkileri devrede olacağından, enerji, efor ve güç gerektiren işlerimizi bu erken saatlere denk getirebiliriz. 07:13’te Ay boşluğa giriyor. Bu saatle Ay’ın Akrep burcuna geçiş yapacağı 13:10 arasındaki zaman aralığında somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere girişmemek daha akıllıca olacaktır. Ama daha önceden başlattığımız işlerin akışı içerisinde ilerleyebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Akrep burcunun kararlılık ve netlik isteyen enerjisi devreye giriyor. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde sezgilerimize güvenebiliriz. Bu uyumlu açı sosyal ilişkiler, seyahatler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktiviteler, hastaneler, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur. Akşam saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Satürn kavuşumu duygusal zorlanmalara, işlerimizin ilerlemesinde yavaşlamaya ve takılmaya işaret ediyor ise de, mesuliyetini aldığımız işleri yerine oturtmamız, sağlama almamız adına olumlu yönleri de var.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda kendimizi biraz huzursuz hissedebiliriz. Bir şeylerin yerli yerine oturması, yeni şeylerin devreye girmesi için biraz daha sabır gerekiyor. Çarşamba günü gerçekleşecek yeniaydan sonra bu daha mümkün olacak. Ama Ay’ın kapanma fazında olduğu bu günde yeni başlangıçlar yerine eldeki işleri tamamlama, bir şeylerin tamamlanması için uygun bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Plüton altmışlığının yapıcı etkileri devrede olacak. Duygusal anlamda destek bulabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde ise çok hızlı gelişmeler beklemeyelim. Olayların rutine bağlayacağı, monoton ve hareket imkanını çok geniş tutmayan etkilerin öne çıktığı bir gündeyiz.

Çarşamba günü ilk yarısında Ay Akrep burcunda hareket ediyor. Ülkemiz adına yeniliklerin ortaya çıkabileceği, çocuklar ve gençlerle ilgili temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Çarşambaya geçişle birlikte Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: yeniay-güneş tutulması. Tutulmanın bizleri nasıl etkileyeceğini astrolojik açıdan değerlendirdiğim yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y98_1_akrep-burcunda-gunes-tutulmasi-ve-biz.html Merkür-Neptün karesinin kesinleşmesinin ardından Merkür Akrep burcuna geriliyor. Sabah erken saatlerde doğru kararlar alamayabiliriz. İletişimsel aksamalar, yanlışlıklar yaşayabiliriz. Ay-Merkür kavuşumunun etkinleşeceği öğle saatlerinde de bu bağlamda dikkatli olmak gerekiyor. Ama iletişimin yoğun akacağı saatler olacak bunlar. 12:38-12:51 arasındaki 13 dakika boyunca Ay kısa bir süre de olsa boşlukta kalacak. 12:51’de Ay Yay burcuna geçiyor. İyimserlik ve genişleme arzusunun vurgu kazanacağı saatlere geçiyoruz. Ay-Neptün karesinin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde de yanılgı, kararsızlık etkisi hakim olacak gibi gözüküyor. Önemli kararları, alışverişleri bu saatlere denk getirmemek isabetli olur. Özellikle de iletişim, haberleşme ekipmanları, teknolojik aletler alıp satma konusunda. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği akşam saatleri sonrasında ise bu alanlarda olumlu etkiler devreye giriyor. Yeni ve farklı şeylere açık olacağımız, hoş sürprizlerle karşılaşabileceğimiz güzel ve heyecanlı saatlerdeyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerleyecek. Kendimizi iyimser ve yeniliklere açık hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından askeri temalar, memurlar ve çalışan kesimle ilgili konular, sağlık ve hijyen konuları dikkat çekebilir. Gün boyunca Ay’ın sadece bir tek temel açısı var: Jüpiter ile karşıt. Bu açı sabah saatlerinde etkinleşiyor ve günün en tempolu zamanlarında olacağımızı gösteriyor. Aşırılıklara, abartılara açık olacağımız bu saatlerde müsrifçe harcamalar yapabiliriz. Kendimize güvenimizin ve iyimserliğimizin sınırlarını iyi belirlemeliyiz. Aksi takdirde boyumuzu aşan işlere kalkışıyor olabiliriz, dikkat! Öğleden sonraki saatlerde dengeye gelmeye ve kendimizi ayarlamaya yatkın olacağız. Akşam saatlerinden itibaren etkisini gösterecek ve gecenin ilerleyen saatlerinde iyice etkin olacak yakınlaşan Ay-Venüs altmışlığı özel ve sosyal ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, eğlenceli aktiviteler, yeme içme temalarını içeren etkinlikler açısından çok olumlu etkiler altında olduğumuzu gösteriyor.

Cuma günü ilk yarısında Ay Yay burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Venüs ile altmışlık açısından ayrılmış olan Ay’ın Mars ile kavuşuma yakınlaşacağı, dolayısı ile özel ilişkilerimizde çekim ve heyecan etkisinin yüksek olacağı saatlerdeyiz. Aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde diyebiliriz. Sabah saatleri güç ve efor gerektiren işler açısından da gayet verimli gözüküyor. 11:44’te boşluğa girecek olan Ay 12:35’e kadar boşlukta ilerliyor ve bu saatte Oğlak burcuna geçiyor. Üzerinde çalıştığımız iş ve projeleri yerli yerine oturtabileceğimiz, sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz. Tabii ki Merkür gerilemesini de hesaba katmamız, dikkate almamız gerekiyor. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde karşılıklı fedakarlık ve özveri teması ön planda olacak. Yaratıcılığımızı ve sezgilerimizi aktif bir şekilde kullanabileceğimiz saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Uranüs karesinin gergin etkileri devreye giriyor. Olayların nasıl ilerleyeceğini tahmin etmekte zorlanacağımız, kontrol dışı faktörlerin devrede olacağı bu saatlerde güvenli ve istikrarlı ilerlememiz zor olacak gibi gözüküyor. Kazalara ve sakarlıklara karşı dikkatli olmamızda fayda var bu saatlerde. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde ise sağlamlık, istikrar ve denge kazanıyoruz.

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ciddiyet ve güven, sorumluluk ve dikkat isteyen bir gündeyiz. Sabah erke saatlerde Mars da Oğlak burcuna geçiyor. Oğlak burcu kontrollüdür ve öz disiplinini çok yüksektir; bu da Mars’a yoksun olduğu disiplini katmaktadır. Mars’ın Oğlak burcundan geçişi, çok çalışarak ve belirli bir amaca konsantre olarak başarılı olma şansımızı arttırıyor. Oğlak burcu, hedeflerin öz-disiplin ve sıkı çalışma gerektirdiğinin bilincindedir; arzu ettiği enerji de ona Mars tarafından sağlanmaktadır. Bu yüzden bu yerleşim, kararlılık ve dayanıklılık sayesinde, becerilerini de ortaya koyarak başarı vaat edecektir. İdealist olmaktan ziyade, pratik amaçlar peşinde koşarsak, somut sonuçlar elde etme şansımız artacak. Öğle sonrasındaki saatlerde Mars-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı yaratıcılığımızı ve hayalini kurduğumuz idealleri bir araya getirebilme şansımızı arttırıyor. Altmış derecelik olumlu açı Oğlak ve Balık burçlarını dengeli bir biçimde bir araya getireceğinden, mantıklı ve mantığı aşan temaları, gerçekçiliği ve idealistliği, maddiyatı ve maneviyatı, pratikliği ve hayalleri dengeli bir şekilde bir araya getirebilme imkanı sunuyor. Enerjimizi manevi temalara yöneltmek, metafizik konulara çalışmak, yoga, taichi gibi fiziksel aktivitelere yöneltmek için güzel bir hafta sonu bizi bekliyor. Güneş-Merkür kavuşumu kesinleşiyor. Klasik astroloji kurallarına göre Merkür Cazimi durumda olacak. Yani Güneş’in sinesinde denilecek kadar ona yakın boylamda bulunacak. Böyle durumdaki bir gezegen korunmuş kabul edilir. Bu da Merkür doğasındaki aktivitelere girişmek açısından değerlendirilebilir. Öğle sonrasındaki saatlerde belirginleşecek bu kavuşumu önemli konuşmaları, fikir alışverişlerini, ticari alışverişleri aktif ederek değerlendirebiliriz…

Pazar günü öğle öncesindeki saatlerde Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Sabah erken saatlerde Ay’ın ardı ardına birkaç açısı olacağından, sabah saatlerinde çok aktif olacağımızı, iletişimin hızlı akacağını öngörebiliriz. Ay-Merkür altmışlığı, Ay-Venüs karesi ve Ay-Güneş altmışlığını bir arada değerlendirirsek, özel ve sosyal ilişkiler açısından çok güzel saatlerde olacağımız sonucuna varabiliriz. Gerçi 07:54-14:10 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Ama önemli iş girişimleri ve adımlar atmayacağımız bir tatil gününde olacağımızdan, Ay’ın boşlukta ilerliyor olmasını bir problem olarak görmemiz gerekmiyor. Ay boşlukta iken hoşça vakit geçirebilir, boş vakitlerimizi sevdiklerimize ayırabiliriz. Ay boşluğa girmeden son açısını Güneş ile altmışlık olarak yapacağından, özel ve sosyal ilişkiler adına son derece olumlu etkilerden söz edebiliriz. 14:10’da Ay Kova burcuna geçiyor. Sosyal aktiviteler, ekip işi şeyler yapmak, aynı ideali paylaştığımız kişilerle, arkadaşlarla bir araya gelmek açısından çok güzel enerjiler var. Ayrıca yeni şeyler öğrenmek, zihinsel faaliyette bulunmak açısından da öyle. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde bu etkiler daha da artıyor, yaratıcılığımız had safhaya varıyor. Yeni ve farklı işlere yönelmek, heyecanlar yaşamak adına çok güzel saatlerdeyiz. Gece saatlerinde ise Ay-Satürn karesinin gergin, engelleyici etkileri devreye giriyor, dikkat!

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

10 Kasım 2012, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Kasım ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/konu/kasim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış 

Bir müddettir sakin görünen Güneş aktiviteleri 8 Kasım tarihinden itibaren hareketlendi. Bu tarihte güneşlekesi AR611 M.1-7-sınıfı alevlenme üretti. Güneş’in Dünya tarafında hareketlenme var. 9 Kasım tarihinde güneydoğu yarıkürede patlama gözlemlendi ve bu patlamanın ardından parlak bir Koronal Kütle Fışkırması oluştu. Bu patlamanın Yer üzerinde etki yaratmayacağı tahmin ediliyor. Ama bu alan çok yakında Dünya yönüne dönmeye başlayacak. 

Güneşmerkezli bakışla Merkür-Satürn-Güneş diziliminin kesinleşeceği 13 Kasım civarındaki günlerde güneş aktivitelerinde artış görülebilir. 13’ünde (Türkiye için 14’üne geçişte) gerçekleşecek güneş tutulması da (Ay-Güneş-Dünya dizilimi) güneş aktivitelerini ve Yer manyetik alanını etkileyecek önemli bir faktör olarak değerlendirilebilir. Aynı gün Venüs-Neptün karşıtlığı da etkin olacak. Diğer bir dikkat çekici tarih Merkür-Güneş-Dünya diziliminin gerçekleşeceği 17 Kasım olarak görülmekte.  

10.11.2012

Designed by Ongunsoft