Öner Döşer

12 Mayıs Haftası

Bu sayfa 9981 kişi tarafından ziyaret edildi.

12 Mayıs haftası: AKREP BURCUNDA DOLUNAY

İletişim ve ilişkiler açısından dikkat çekici bir haftaya giriyoruz. Venüs’ün stresli açılarına Çarşamba günü Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay da ekleniyor. Duygusal anlamda dengemizi sağlamakta zorlanacağımızın işaretçisi olan bu stresli açılar, Merkür’ün uyumlu açılarıyla bir nebze olsun dengeleniyor. Mantık, sağduyu ve akılcı olmamız sayesinde ilişkilerimizdeki muhtemel stresleri üstesinden gelebiliriz. 

Pazartesi günü kesinleşecek Merkür-Mars üçgeni, iletişimi güçlü ve aktif kullanma şansı veriyor. Fikir ve görüşlerimizi cesaretli ve etkili bir biçimde ortaya koyabiliriz.

Çarşamba günü kesinleşecek Venüs-Plüton karesi, özel ilişkilerde güç çekişmelerini, yıpratıcı durumları, manipülasyonları, kıskançlık ya da intikam alma güdüsünü körükleyebilir. Gölge yönlerimizi ortaya çıkarabilir.

Yine Çarşamba günü Akrep-Boğa ekseninde kesinleşecek Ay-Güneş karşıtlığı (dolunay), duygusal dengemizi sağlamamızı zorlaştırabilir. Bu, dolunaylarda genel olarak geçerli bir durumdur ve dolunay esnasında Ay’ın Akrep burcunda olması duygusal anlamda çalkantı ve huzursuzluğu arttırabilir. Boğa-Akrep eksenindeki dolunaylar benim-senin ya da benim-bizim konularının vurgulandığı, alacak-verecek ya da biriktirmek-harcamak dengesinin sağlanmaya çalışıldığı zamanlardır.

Dolunayın Satürn ile kavuşumda olması, duygusal anlamda baskı yaratabilir. Otorite figürleri tarafından (Güneş) engellenme, bloke olma, bastırılma (Satürn) ve bu duruma duygusal anlamda tepki verme, hassasiyeti vurgulama (Ay) olasılığını tırmandırabilir.

Satürn ile birleşen bu dolunay, ülkemiz astroloji haritasının çocuklar-gençlerle ilgili 5. Evine denk düşüyor. Böylesi hassas ve duygusal çıkışlara açık bir haftada, çocuklar ve gençlerle ilgili temalara her zamankinden daha fazla duyarlılık gösterebiliriz. Borsa ve benzeri spekülasyon içeren alanlarda sorunlar, engellenmeler, kontrolü zor iniş ve çıkışlar da olası. Dolunay TC astroloji haritasının Jüpiter derecesini tetikleyeceğinden, ekonomik konuların yanı sıra, dini konular ve inançlar, yüksek eğitim, yayıncılık ve hukukla ilgili temalar ya da bu alanlarda tanınan, görev yapan kimselerle ilgili stresli gelişmeler de olası. Jüpiter astroloji haritamızın 6. ve 10. evlerini yönettiğinden çalışanlar, işçiler, memurlar, hizmet sektörleri, sağlık sorunları, yöneticiler, gelecek hedefleri ve dış imajımızla ilgili konular da vurgu kazanacak.

Bazı stresli yönlerinin yanı sıra dolunaylar yaratıcı ve doğurgan olduğumuz zamanlardır ve klasik astrolojide Boğa-Akrep ekseni, tüm burç eksenleri arasında (karşıt burçlar) en doğurgan olanıdır. Bu dolunay, yaratıcılığı ortaya bir proje halinde konabilmesi, somutlaşmasına imkan sağlıyor. 

Cuma günü Merkür-Uranüs ve Merkür-Venüs altmışlığının yanı sıra Venüs-Uranüs kavuşumu kesinleşiyor. Merkür’ün bu destekleyici açısının, Venüs-Uranüs kavuşumunun romantik heyecanını aktif edeceğini düşünebiliriz. Güzel sürprizlere, konuşmalara açık bir gündeyiz. Fikirsel yaratıcılığımızı işimize yansıtabiliriz. Artistik ve sanatsal projelere girişmek ya da bunları ortaya koymak açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.

Pazar günü Venüs-Jüpiter karesi kesinleşiyor. İki iyicil arasındaki bu uyumsuz açı, çok önemli olumsuzluklar belirtmez. Ama savurganlık, müsriflik ya da benzeri aşırılığa kaçma eğilimi gösterebileceğimiz durumları ifade edebilir. Yeme içme, keyifler ve harcamalar konusunda dikkatli olsak iyi ederiz bu güzel hafta sonunda!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay, sabaha karşı Jüpiter ile dik açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor (03:50) ve günün geri kalanında ilerlemesine boşlukta (açısız) devam ediyor. Olayların beklenenin dışında yön kazanacağı veya belirsiz kalacağı bir günde olabiliriz. Merkür-Mars üçgeni, iletişimi güçlü ve aktif kullanma şansı veriyor. Fikir ve görüşlerimizi cesaretli ve etkili bir biçimde ortaya koyabiliriz. Ama hemen sonuç almayı beklemezsek, aceleci olmazsak iyi ederiz.

Salı gününe başlarken henüz Terazi burcunda ilerleyen Ay, sabaha karşı 04:06’da Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizin bize yön göstereceği, duygusal anlamda hassas, etrafımızda olan bitenden çok derin etkileneceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatlerinden itibaren etkinleşecek Ay-Neptün üçgeni, duygularımızı ve hissiyatımızı etkin bir şekilde ifade edebileceğimizi gösteriyor. İlham ve yaratıcılığımızın haf safhaya varacağı akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Manevi konulara eğilmek, yardımlaşmak, fedakarlık ve özveri gerektiren, vaz geçmek veya geri çekilmek istediğimiz iş ve durumlar açısından akşam saatlerini kullanabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Akrep burcunda ilerlemekte olan Ay, ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımızla ilgili konular ve bu konulardaki hassasiyetlerimiz açısından önemli bir günde olduğumuzu gösteriyor. Sabaha karşı kesinleşecek Ay-Plüton altmışlığının ardından, sabah saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni etkinleşiyor. Güne güçlü ve aktif başlıyoruz. Kendimizi etkin bir şekilde ifade edebileceğimiz, genişleme ve gelişim fırsatları veren sabah saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Öğle sonrasında etkinleşecek Ay-Satürn kavuşumu ise daralma, engellenme ve blokaj riski içeriyor. Biraz sıkıntılı saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde bu biraz daha belirginleşiyor ve 22:15’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: dolunay! Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton karesi, ilişkilerimiz adına dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Dolunay ve Venüs-Plüton karesinin etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz. 22:15’ten itibaren başkaca temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününe başlarken henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 08:43’te Yay burcuna geçiyor. Olaylara daha geniş bakış açısı yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. İyimserlik ve gelecekten umut temasının vurgu kazanacağı bu güzel günde, bu iyimserliği abartabilir, olmayacak işlerin peşine düşebilir, gerçeklerden uzaklaşabiliriz. Özellikle de Ay-Neptün karesinin etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Mars altmışlığı, enerjimizin ve eforumuzun yüksek olacağını, cesaretimizi göstermek gereken konularda kendimizi dengeli bir biçimde ifade edebileceğimizi işaret ediyor.

Cuma günü boyunca Yay burcunda ilerleyen Ay, inançlarımız, etik ve ahlaki değerlerimizle ilgili konuların ve hukuksal temaların vurgu kazanacağını gösteriyor. Sabah saatlerinde Ay’ın Venüs ve Uranüs ile uyumlu açıları var. Merkür’ün bu destekleyici açısının, Venüs-Uranüs kavuşumunun romantik heyecanını aktif edeceğini düşünebiliriz. Güzel sürprizlere, konuşmalara açık bir gündeyiz. Fikirsel yaratıcılığımızı işimize yansıtabiliriz. Artistik ve sanatsal projelere girişmek ya da bunları ortaya koymak açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Bu açının ardından kesinleşecek Ay-Merkür karşıtlığı, bazı sert söylemlere ve fikirsel zıtlaşmalara da işaret edebilir! 10:43’te kesinleşecek bu açının ardından başkaca açısı kalmayacak Ay günün geri kalanında Yay burcundaki ilerlemesine boşlukta devam edecek.

Cumartesi gününe başlarken henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 11:11’de Oğlak burcuna geçiyor. Beklediğimiz bir takım haberlerin ulaşacağı, olayların belirginlik ve netlik kazanacağı bir gündeyiz. Hayattaki sorumluluklarımızı veya hayatın gerçeklerini hatırlatacak durumlarla, olaylarla karşılaşabiliriz. Akşam saatlerine girerken etkinleşmeye başlayacak Ay-Neptün altmışlığı, hayalini kurduğumuz şeyleri gerçekleştirebileceğimizi, sevdiklerimizle birlikte hoş vakit geçirebileceğimizi gösteriyor. Manevi ve ilahi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar yapmak, artistik ve sanatsal çalışmalar ya da sinema gibi hayal gücümüzü zenginleştirecek faaliyetler, müzik-resim gibi ruhumuzu besleyecek şeylerle ilgilenmek açısından güzel bir akşamdayız. Ve tabii romantik konular açısından da!

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Planlar, organizasyonlar açısından hayli aktif bir gündeyiz. Güzel bir gezi, eğlenceli bir organizasyon tertip edebiliriz. Gergin etkiler yok değil, ama aşabiliriz. Ay’ın Mars, Jüpiter, Uranüs, Plüton arasındaki Büyük Kare açı kalıbını tetiklediği günlerden birindeyiz ve bu açının stresli etkiler içerdiğini önceki yazılarımızda belirtmiştik. Duygusal anlamda kontrollü olmamız, olası sorunları aşabileceğimizi mümkün kılacaktır. Ne de olsa Ay Oğlak burcunda ve bunu yapabilmemize olanak sağlıyor. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, günü dengeli ve sükunetle tamamlayacağımızı işaret ediyor! Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter karesi, abartılara açık olacağımızı, yeme içme ve eğlenceli aktivitelerde ya da harcamalarda buna dikkat etmemiz gerektiğini göstermekte!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

11 Mayıs 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazlabilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

 

 

  

12.05.2014

Designed by Ongunsoft