Öner Döşer

12 Ocak Haftası

Bu sayfa 8991 kişi tarafından ziyaret edildi.

12 Ocak Haftası: KORKUYA KARŞI CESARETLE BÜTÜNLEŞMEK

Pazartesi öğle saatlerinde Mars gezegeninin Balık burcuna geçmesiyle birlikte, bir müddettir etkin olan Mars-Satürn arasındaki dik açının daha etkin olacağı bir sürece giriyoruz. Klasik astrolojide Mars ve Satürn kötücüller olarak tanımlanırlar. Bunun sebebi bu gezegenlerin zorlu ve problemli şeyleri temsil etmesidir. Bu ikisinin zorlu açılarında, başa çıkılması gereken korku ve endişe hakimdir. Satürn ile dik açısının ardından Mars, Neptün ile kavuşuma doğru ilerleyecek. Astrolojik ifadesiyle Mars, Satürn-Neptün karesini tetikleyecek. Bu tetikleme, önümüzdeki birkaç günlük süreçte korku ve endişe yaratmak isteyenlere karşı cesaretle birlik ve bütünlüğümüzü koruyarak mücadele etmemiz gerekeceğini göstermekte…

Çoğu astrolog korkuları Satürn’e atfetmiştir. “Yöneticilikler Kitabı”nda Rex E. Bills korku nedenli rahatsızlıkları Satürn ve Neptün ile bağdaştırır. Bills, terörün kendisini Satürn ile bağdaştırırken, terörist aktiviteleri Plüton ile bağdaştırmaktadır. 5 Ocak 2015 tarihinde yaşadığımız Yengeç dolunayında Güneş-Plüton ile kavuşmaktaydı. Dolunay derecesi Ay Düğümleri ile partil dik açı yapıyordu ve Uranüs-Plüton dik açısını tetikliyordu. Bu sert dolunay, son birkaç gündür yaşanan üzüntü verici şiddet olayları haber verir gibiydi adeta. Yılbaşından itibaren etkin olan Mars-Jüpiter karşıtlığı da fanatik saldırılara davetiye çıkarıyordu…

Son yaşadığımız dolunay Sirius yıldızıyla kavuşum yapmaktaydı. Geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi, bu yıldızın mesajı “Küçük eylemler büyük sonuçlar doğurur”. Son birkaç gündür yaşanan eylemlerin “küçük” olduğunu söylemiyorum tabii ki, pek çok can kaybı ve yaralanmalar oldu. Daha büyüklerini yaşamıştık. Ama bu kez global tepki vermek üzere pek çok ülke liderinin de katıldığı büyük bir yürüyüş düzenleniyor. Teröre karşı birlik mesajı veriliyor. http://www.haberturk.com/dunya/haber/1029093-insanlik-yuruyusuYengeç burcunda gerçekleşen bu dolunayın mesajı, yaşayacağımız travmatik olayların duygusal anlamda birbirimize daha çok bağlanmamıza sebep olacağı, terör ve dayatma yoluyla toplumları sindirmeye ve kontrol etmeye çalışanlara (Plüton Oğlak’ta) karşı tepkilerimizi cesaretle ortaya koyacağımızı (Uranüs Koç) yönündeydi.

Astrolojide, korkuyla ilişkilendirilen Satürn ve Neptün’ün yanı sıra, korkusuzluğun tek göstergesi Mars olarak belirtilmiştir. Mars’ın Satürn-Neptün karesini tetikleyeceği önümüzdeki günlerde korku ve endişe yaratma yönünde girişimler de olabilir. Ama bu açı aynı zamanda, bu türde eylemlere karşı cesaretle (Mars) birlik ve bütünlük (Balık burcu) içerisinde olunacağının da göstergesidir!

Salı ve Çarşamba günleri Venüs ve Merkür Uranüs’e altmış derecelik uyumlu açıda olacaklar. Bu uyumlu açılar, insani konularda sevgi ve fikir birliği içerisinde hareket etmemizi, sevgi, dayanışma ve birlik mesajları vermemizi, hiçbir korkunun bizi kısıtlayamayacağını ve özgürlüğümüzden taviz vermeyeceğimizi göstereceğimizi işaret etmekte…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Huzur ve adalet arzumuzun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın Merkür ile uyumlu üçgen açısı etkinleşiyor. Önemli konuşmaları, görüşme ve yazışmaları bu saatlere denk getirebiliriz. Ay-Venüs arasındaki uyumlu üçgen açının etkin olacağı öğle saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yüksek olacak. Önemli teklifler düşüncemiz varsa, tam da günündeyiz! İkindi sonrasındaki saatlerden itibaren daha ziyade gergin etkiler devreye giriyor. Ay’ın Uranüs ile karşıt, Plüton ile dik açısı, gergin ve patlayıcı enerjilere dikkat çekiyor. Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz bu saatlerde. Öğle saatlerinde Mars Balık burcuna geçiyor. Enerjimizi ve cesaretimizi evrensel sevgi, birlik ve bütünlük için ortaya koyacağımız bir sürece giriyoruz!

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. İkili ilişkilerin, eşitlik ve denge arzusunun öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olan Ay-Jüpiter altmışlığı, girişeceğimiz çoğu işte rahat ve sorunsuz ilerleme, çabuk genişleme şansı veriyor. Çok sayıda insana ulaşma ve mesajlarımızı ulaştırma şansımız var bu saatlerde. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı öğle saatleri civarında liderlik ve güç çekişmelerine, kadın erkek ilişkilerinde dengesiz çıkışlara ve duygusal çalkantılara açık saatlerdeyiz. Kendimizde dengesizlik hissettiğimiz anlarda geri çekilip kendimize çeki düzen vermemizde fayda var. Bu açının kesinleşeceği 11:46’dan sonra başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında Terazi burcunda ve boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu stresli açı günün birkaç saatlik zaman dilimini etkilese de, gün genelinde etkin olacak Venüs-Uranüs altmışlığı, özel ilişkilerimizde heyecan ve hevesin yüksek olacağını göstermekte. İlişkilerde sürpriz gelişmeler yaşayabiliriz. Özellikle de bu açının kesinleşeceği gece saatlerine doğru. Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı ortaya çıkartabilmemiz için de fırsatlar sunuyor bu uyumlu açı…

Çarşamba gününe geçişte henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, gece yarısı saat 01:43’te Akrep burcuna geçiyor. Mücadele gücümüzü ve cesaretimizi etkin bir şekilde kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars üçgeni de bunu destekliyor. Sportif aktiviteler, yürüyüşler, egzersizler için güzel saatlerdeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında mistik, ruhsal, sanatsal konularla ilgilenebiliriz. Fedakarlık ve özverinin, duygusal dayanışmanın ve yardımlaşmanın vurgu kazanacağı bu saatleri güzel değerlendirebiliriz. Bu olumlu etkiler günün geri kalanında da aktif olacak. Ama gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi iletişimi agresifleştirebilir. Gecenin geç saatlerinde sözlerimize dikkat etmemiz yerinde olur.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin bize yol göstereceği, duygusal anlamda biraz çalkantılı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Venüs karesi duygusal dengesizliklere davetiye çıkartıyor. Günün ilk yarısını bu açı etkiliyor ve günün ikinci yarısında Ay-Jüpiter karesi de etkinleşiyor. Duygusal abartılara açık bir gündeyiz, dikkat! Yeme içme konularında, harcamalarda da abartıya kaçabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Mars-Satürn karesi, korku ve endişeye sevk eden travmatik durumlara açık olacağımızı gösteriyor. Cesaret, birlik ve bütünlüğümüzü korumayı başarmamız gerekiyor. Yangına körükle gitmememe özen göstermeliyiz! Akşam saatlerinden itibaren Ay-Güneş altmışlığının dengeleyici ve olumlu enerjisi devreye giriyor. Sosyal ve özel ilişkilerimiz açısından olumlu gelişmelere açık saatlerdeyiz.  

Cuma gününe başlarken Ay-Güneş altmışlığı kesinleşiyor ve bu açının ardından Ay boşluğa giriyor (01:51). Ama Ay-Güneş altmışlığının olumlu enerjisi sabah saatlerinde henüz devrede olacak. Sabah saat 10:00’da Ay Yay burcuna geçiyor. Dini ve ilahi temaların vurgu kazanacağı, duygusal anlamda bütünleşmeye ihtiyaç duyacağımız ev bu bağlamda global mesajlar vermeye açık bir gündeyiz. Ay’ın Satürn ile kavuşuma ilerlediği ve Mars ile dik açısını etkinleştireceği öğle saatlerinde bu etkiler iyice belirginleşiyor. Bir taraftan agresif ve sert etkiler devrede, diğer taraftan bütünleşmeye ve birlik mesajları vermeye yönelik enerjiler devrede. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde bu karmaşık enerjiler zirveye varıyor. Haftanın belki ve en türbülanslı ve karmaşık gündeyiz. Bütünlüğümüzde kalmayı, inançlar, etik ve ahlaki değerler konusunda esneklik ve hoşgörüde kalmayı başarmamız gerekiyor!

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda hayli gergin bir günün ardından daha yumuşak etkiler var. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde hızlı gelişmelere ve hoş sürprizlere açık olacağız. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle saatlerini önemli konuşmaları, yazışmaları, toplantıları aktif etmek için kullanabiliriz. Ticari konular, seyahatler açısından güzel enerjiler hakim. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı ikindi ve akşam saatleri civarında aşk ve ilişkilerden yana şanslı enerjiler var. Sadece özel ilişkilerde değil, arkadaşlarımız ve sosyal çevremizdeki kişilerle uyum ve dengeyi sağlayabiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Sosyalleşmek adına harika bir gün! Ay-Jüpiter üçgeninin 21:25’te kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Pazar gününün ilk yarısında Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 14:04’te Oğlak burcuna geçiyor. Ev ve aileyle ilgili konularda, geleceğe yönelik plan ve programlarımızda gerçekçi olmamız ve mesuliyet almamız gereken bir gündeyiz. Akşam saatlerinden itibaren yakınlaşan Ay-Mars altmışlığının ve Ay-Neptün altmışlığının uyumlu enerjileri devreye giriyor. Bütünün hayrına işler yapmak, yardımlaşmak adına çok güzel bir gündeyiz. Ve tabii ki mistik konularla ilgilenmek, ruhsal çalışmalar yapmak, imgeleme çalışmaları yapmak açısından da öyle. Hayalini kurduğumuz şeylerle ilgili harekete geçme zamanı!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

11 Ocak 2015 Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.astrolojitelevizyonu.com/tv/haftalikburcyorumlari/ 

11.01.2015

Designed by Ongunsoft