Öner Döşer

12 Şubat Haftası

Bu sayfa 17981 kişi tarafından ziyaret edildi.

AKIL TUTULMASI!     

 

15 Şubat gecesi (16 Şubat 00:05) 27 derece Kova burcunda gerçekleşecek ve Merkür-Uranüs-Jüpiter ile açı yapacak parçalı güneş tutulması hayatımızda ama büyük, ama küçük bazı değişiklikler, yenilikler yapmamızın zamanının geldiğini gösteriyor. Tutulma Kova burcunda olunca ve bu üç gezegenle irtibat kurunca insanın aklına zihinsel ve entelektüel konularda önemli gelişmeler yakalama şansımızın yüksek olduğunu gösteriyor.

 

 

Tutulma haritasının 1.evinde genişleme ve büyüme işaretçisi Jüpiter’in yerleşiyor olması, ülkemizin de dahil olduğu lokasyonda yeni fırsatlar yakalanabileceğini göstermekte.

Tutulma da dahil olmak üzere çok sayıda göstergenin 4.evdeki yerleşimi, ülkemizin iç meselelerine ve sınırlarımız-güvenliğimizle ilgili konulara odaklanacağımız birkaç aylık süreçte olacağımızı işaret etmekte. Toprak ürünleri ve kamu binaları, doğal afetler gibi temalar da 4.ev konuları arasındadır. Tutulma derecesinin haritanın köşe evlerine-eksenlerine denk düşmesi, o coğrafyadaki ülkelerin tutulmanın ana temalarını temsil eden türde olaylarda daha fazla etki alacağını gösterir.

Mars’ın 2.evdeki yerleşimi finansal açıdan risk alma ve özellikle silah ve mühimmata para alınacağını; Satürn’ün ve Plüton’un 3.evdeki yerleşimi, komşularla ilişkilerimizde problemlerin devam edeceğini düşündürmekte.

Tutulmanın burçlar üzerindeki etkileri hakkında bilgi için linki tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=i_pg3-yf42I&feature=youtu.be

 

Mental yorgunluklara dikkat!

Tutulma Kova burcunda ve Merkür ile çok yakın kavuşumda olduğundan, zihinsel, mental odaklanmayı arttıracak; zihnimiz yeni fikirlerle dolacaktır muhtemelen. Bu güzel, ama aşırı mental faaliyet bizi yorabilir. Aralarda zihni boşaltmak üzere farklı konularla ilgilenmek isabetli olacaktır.

Onu özgür bırakın!

Kova burcunda gerçekleşecek tutulma Juno isimli asteroidle çok yakın kavuşumda ve Uranüs ile de altmış derecelik açıdan gerçekleşiyor. Juno evlilikler başta olmak üzere, özel ilişkilerle alakalıdır. Tutulma ile irtibatta olması, gerek özel gerekse ailevi ilişkilerde karşımızdaki kişiyi özgür ve rahat bırakmamızın isabetli olacağını anlatıyor. Aslında her türlü ilişkide muhatabınızı özgür bırakmamız isabetli olur, zira aksi takdirde isyankar ve sert çıkışlarla, tepkilerle karşılaşabiliriz.

Kadın hakları

Tutulmanın Juno ile Kova burcunda birleşmesinin mesajlarından biri de kadın hakları ile ilgili kişisel kanımca. Juno-Uranüs arasındaki altmış derecelik açı, kadın hakları konusunda önemli gelişmelere açık bir zaman diliminde olduğumuzu işaret ediyor. Evlilik, nikah gibi konularda da bazı hususlar gündeme gelebilir.

Temizlenme zamanı!

Tutulmanın yakın kavuşumda gerçekleşeceği asteroidlerden biri de Hygeia. Bu asteroid temizlik, sağlık, hijyen, iyi olma hali, saflaşmak, arınmakla ilişkilendirilir. Bu kavuşum en çok zihinsel açıdan, ama diğer açılardan da tam bir temizlenme, arınma zamanında olduğumuzu düşündürüyor. Aşırı mental yoğunlaşma yapmış isek, farklı konulara yönelerek zihnimizi temizleyebiliriz.

Birlikte çalışın!

Kova burcu ekipçe, takım olarak yapılan işleri temsil eder. “Biz” teması içerir. Kova burcunda tutulmanın gerçekleşeceği ve Merkür dışında iki asteroidin de Kova burcunda seyahat ettiği bu zaman diliminde geleceğe yönelik ideallerimiz konusunda bize benzer düşüncede olan kişilerle bir araya gelebilir, güzel işlere girişebiliriz. Hatta bu işler toplum yararına olursa tam da Kova burcu doğasında olur ve sağlayacağı katkı daha büyük olur düşüncesindeyim. Kısacası tek başına çalışmak yerine, başkalarıyla birlikte yapacağımız çalışmalardan daha fazla verim alabiliriz.

Türkiye astroloji haritası

Tutulma derecesi Türkiye astroloji haritasının 9.evine (8.burcuna) denk düşüyor. Bu yerleşim, uluslararası konular ve durumlarla ilgili önemli gelişmelere dikkat çekerken; yine başka devletlerle finansal ilişkilerimizde bazı sorunlara da dikkat çekebilir. Geri ödeme, tazminat, kredi-borç gibi konular önümüzdeki altı aylık süreçte gündemimizde önemli yer tutabilir. Aşağıda tutulma haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine yansıtılmış şekilde görmektesiniz.

 

 

Kova burcundaki tutulma, ülkemiz haritasının 5.evinde Akrep burcunda yerleşen gezegenlerle dik açı oluşturuyor. Özellikle de Jüpiter ile daha yakın bir dik açı. Dış ödeme, tazminat, bütçe açığı gibi temaların borsa ve para piyasalarına güçlü yansımaları olabilir. Tutulma haritamızın Ay derecesine üçgen açı yapıyor. Birileri perde arkasında spekülasyonlardan para kazanmaya devam edecek anlaşılan…

ABD Astroloji haritası etkileniyor!

Amerika Birleşik Devletleri astroloji haritasında Ay 27 derece Kova burcunda yerleşmekte ve 15 Şubat gecesi 00:05’te gerçekleşecek parçalı güneş tutulması da 27 derece Kova burcuna denk düşüyor. Yani tutulma ABD astroloji haritasının Ay derecesini tetikliyor. Sadece bu kadar değil; ABD Başkanı Donald Trump’ın astroloji haritasının Mars derecesinin de karşısına denk düşüyor bu tutulma. Aşağıda ABD-Trump-Tutulmayı gösteren iç içe geçmiş üçlü haritayı görmektesiniz.

Tutulma derecesi ABD-Trump haritasının Ay-Mars karşıtlığımı tetikliyor. Bu durum Trump’ın yapacağı bazı girişimler veya takınacağı bazı tavırların halktan tepki alabileceğini düşündürüyor. Ya da benzeri bir agresif, stresli, zorlu durumu işaret ediyor olabilir; zira tutulma esnasında Mars da ABD haritasının Yükselen derecesinden geçiş yapmakta olacak.

SEVGİLİLER GÜNÜ 

14 Şubat günü Ay Kova burcunda ve kapanmakta olacak. Ay’ın bu fazı balsamik faz olarak tanımlanır ve genel olarak bitişlerle ilişkilendirilir. Ay’ın bu konumu ister istemez akla “oturmamış ilişkilerin sona erebileceğini” getiriyor. Ya da geleceğe yönelik yeni bir adım atmak üzere bir hazırlık evresinde olunduğunu düşünebiliriz diğer bir açıdan ele alırsak. Aşağıda gün batımı için çizdirilmiş astroloji haritasını görmektesiniz.

 

Sevgililer günü boyunca Venüs gezegeni Balık burcunda olacak ve güneş battıktan sonra ufkun üzerinde gözükecek. Bu çok güzel ve romantik bir konumlanma! Peki, bu ne anlama geliyor? Aşk ve romantizm vurgu kazanacak, bu belli, ama aynı zamanda ilişkide özverinin, anlayışın önemli olduğunu gösteriyor. Bu konudaki değerlendirmem hakkında bilgi için linki tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=i_pg3-yf42I&feature=youtu.be

Yaratıcı fikirlerle ortaya çıkın!

Fikirler ve düşünceler denilince akla ilk Merkür gelir. Gerek Merkür’ün güneş tutulmasında başrol oynayacak olması, gerekse Jüpiter ve Uranüs ile açıları, yaratıcı fikirlerle ortaya çıkmak, başkalarını etkileyici konuşmalar yapmak açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Bu bağlamda Perşembe gününü, daha da iyisi tutulmanın ertesi gün olan Cuma gününü iyi değerlendirebiliriz!

Tutamayacağınız sözler vermeyin!

Salı ve Çarşamba günleri hayli etkili olan Merkür-Jüpiter karesi, boyumuzu aşan işlere girme, tutamayacağımız sözler verme eğilimimizi tetikleyebilir. İyi niyetli de olsak, sonradan mahcup duruma düşmemek adına sınırlarımızı, kapasitemizi, yapabilirliğimizi iyi değerlendirmemizde fayda var!

Hafta sonunda yanılgılara dikkat!

Mars-Neptün karesinin etkisini maksimumda göstereceği hafta sonunda yanıltılmaya, yanlış yönlendirilmeye açık olacağız, dikkat! Kararlarımızda yanılgıya düşme riskimiz de var, kararsızlık çekme ihtimalimiz de güçlü. Bu bağlamda özellikle Cumartesi günü riskli kararlar almamakta fayda var! Zira hem Mars-Neptün karesi kesinleşiyor, hem de Ay bu ikisinin açısını tetikliyor…

Değişen şartlara adapte olan kazanır!

İletişim gezegeni Merkür’ün ve Güneş’in Balık burcuna geçişiyle birlikte Pazar gününden itibaren değişken, adaptasyonu kolaylaştıran bir enerji atmosferine de girmiş olacağız. Fikirsel açıdan esneklik kazanabiliriz. Merkür’ün Balık burcunda çok da rahat etmediğini dikkate alırsak, zihinsel anlamda dağılma riskimizden bahsedebiliriz.


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Üzerine odaklandığımız konularda bize düşen sorumluluğu fark etmemiz gereken bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu günün ilk yarısında girişeceğimiz işlerde daha kolay ilerleyebiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkisini göstereceği günün ikinci yarısında başarı sağlamak için mücadele etmemiz gerekecek. Hayatımızı yeniden değerlendirmeye ve yapılandırmaya sevk edecek kişilerle ve durumlarla karşılaşabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Jüpiter altmışlığı, ilahi konulara yönelmek açısından güzel bir fırsat sunuyor.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Her ne kadar sistemli, düzenli ve programlı ilerlemek istesek de, bunu başarmakta zorlanabiliriz. Zira güne Ay-Uranüs karesi ile başlıyoruz ve 06:43-18:11 saatleri arasındaki uzun zaman dilimi boyunca Ay boşlukta ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atmakta, yön kazanmakta zorlanabiliriz. Beklenmedik değişiklikler bizi başka yöne çekebilir. Esnek olmakta fayda var! 18:11’de Kova burcuna geçen Ay, üzerinde uğraştığımız işlerin ancak akşam saatlerinden itibaren kararlılık ve yön kazanmaya başlayacağını işaret ediyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor ve giderek küçülüyor. Mevcut kalıplardan eskimiş şeylerden uzaklaşmak, bir şeyleri artık geride bırakmaya başlamak açısından harika bir zaman dilimindeyiz! Güneş-Uranüs arasındaki altmış derecelik açı da özgürleşmek, rahatlamak üzere bırakma-vaz geçme kararı alma yönünde destek veriyor. Değişik, farklı bir şeylere yönelme, hayatımızda yenilikler yapma arzumuz artıyor. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde kendimizi daha kararlı hissedebilir, eyleme geçebiliriz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Jüpiter karesi, zihinsel anlamda fazla aktif bir güne işaret ederken, vereceğimiz taahhüt ve sözler konusunda abartılı davranmamaya özen göstermemiz gerektiğinin altını çiziyor adeta! Güneş battıktan sonra ufkun üzerinde gözükecek Venüs, insanda hoş bir duygu yaratacak, ufuk çizgisinde harika bir görünüm sergileyecek muhtemelen. Sadece aşıkların değil, birbirini seven herkesin günü bugün! Sevgililer Günü kutlu olsun!

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Gün boyunca etkili olan Merkür-Uranüs altmışlığı, yaratıcı ve yeni fikirler üretmeye çok açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Bu gece yarısı gerçekleşecek güneş tutulması sonrasında yeni fikirlerle ortaya çıkabiliriz! Günün ilk yarısında etkili olan Ay-Jüpiter karesi, abartılara ve risk almaya eğilim veriyor. Boyumuzu aşan riskler alabilir, tutamayacağımız sözleri verebiliriz, dikkat! Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu günün ikinci yarısında özgürleşme, bir şeyleri değiştirme arzumuz tavan yapıyor! Bu gece yarısı gerçekleşecek tutulma da tam bunu hazırlıyor: ÖZGÜRLEŞME ZAMANI!

Cuma gününe geçişten hemen sonra (00:05) Kova burcundaki parçalı güneş tutulmasının zirve noktasına varmış oluyoruz. 00:05-05:41 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, 05:41 itibariyle Balık burcuna geçiyor. Haftanın en rahat ilerleyebileceğimiz günündeyiz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde sağlam ve kalıcı işler yapabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında sevdiğimiz kişilerle bir araya gelebiliriz. En romantik gecedeyiz! Sevgililer Gününde bir araya gelemeyenler açısından değerlendirilesi harika bir duygu atmosferi içerisindeyiz… 

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Mars-Neptün karesinin etkisini maksimumda göstereceği bugünde, Ay da bu ikilinin açısını tetikleyecek. Gün genelinde yanıltılmaya, yanlış yönlendirilmeye açık olacağız, dikkat! Kararlarımızda yanılgıya düşme riskimiz de var, kararsızlık çekme ihtimalimiz de güçlü. Güneş-Merkür kavuşumunun kesinleştiği öğle sonrasındaki saatlerde geleceğe yönelik ideallerimiz yönünde imgeleme yapabilir, aklımıza düşenleri bir kenara not düşebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde duygularımızı daha etkili ifade etme, bizi seven kişilerden duygusal destek alma potansiyelimiz artıyor. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde kendimizi şanslı, gelecekten umutlu, desteklenmiş hissedebiliriz!

Pazar gününün ilk yarısında Ay Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor (01:13-15:04 arası). Sabah 07:27’de Merkür, gece 20:17’de Güneş Balık burcuna geçiyor. Dolayısıyla olayların rahat, ama değişken aktığı, şartların çok belirgin ve net olmadığı bir gündeyiz diyebiliriz. Esnek, akışta, şartlara uyumlu hareket edersek daha rahat ederiz. Ay’ın Koç burcuna geçişinden sonrası daha aktif olacaktır muhtemelen (15:04 sonrası).

 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

10 Şubat 2018, Cumartesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal  

 

10.02.2018

Designed by Ongunsoft