Öner Döşer

13 Ağustos Haftası

Bu sayfa 17453 kişi tarafından ziyaret edildi.

PANİĞE KAPILMAYIN?

Dolar, Euro ve altın fiyatlarının hızlı bir şekilde arttığı Cuma günü ardından hemen herkesin aklında olan soru “Bundan sonra ne olacak?” idi muhtemelen. Bu konuda görüşlerimi kısaca paylaştığım ve burçlar bazında da değerlendirme yaptığım yayını arşivden izleyebilirsiniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=zzxnZFD_ZJU&feature=youtu.be

1999 yılında da 11 Ağustos’ta aynı Zodyak derecesinde gerçekleşen Aslan burcu tutulması sonrasında yıkıcı bir deprem yaşamıştık. Bu kez bir ekonomik deprem mi yaşayacağız düşüncesi aklımın bir kenarında döndü durdu. Cuma günü de bu riskin bir ön işaretçisini yaşadık. Bunun ne denli büyük bir risk olduğunu ve sonuç olarak hepimizi yakından ilgilendirdiğini toplumca anladık, idrak ettik. Öyle umarım!

Çok yakında canlı yayında

Türkiye astroloji haritası üzerinden de değerlendirmeler yapacağım ve önümüzdeki süreci başka bir yayında değerlendireceğim. Hafta içinde yapacağım bu yayından ve başka sürpriz yayınlardan anında haberdar olmak için Youtube Astroloji Televizyonu kanalımıza üye olabilirsiniz.  

 

Paniğe kapılmayın!

Mars’ın da Oğlak burcuna gerilemesiyle birlikte Oğlak burcunda üç gezegen geriler durumda olacak. Oğlak burcu sakin ve soğukkanlı hareket etmeyi temsil eder. Geri hareket eden gezegenler (Mars-Satürn-Plüton) oğlak burcunda iken kaçınmamız gereken şeylerin başında panik geliyor! Bankalar batıyor ya da Türkiye bitiyor paniğinden uzak durmamız çok ama çok önemli! Yaşadığımız gelişmeler karşısında endişe etmekte haklıyız, ama bu endişeyi paniğe dönüştürmek, korkuya kapılmak ve başkalarını da korkutmak iyi fikir olmadığı gibi kendi kendimizi sabote etmemiz anlamına da geliyor. En azından bu haftayı sağduyulu bir şekilde atlatabilirsek, bayram sonrasında bir şeyleri yoluna koymak daha mümkün olacak diye düşünüyorum. Bu arada Mars gerilemesi tamamlanmış olacak, hatta daha önce Merkür gerilemesi de tamamlanmış olacak. Gerilemelerin çok olduğu dönemlerde sonradan pişman olacağımız aceleci adımlar atma olasılığımız da yüksektir. Bunu unutmayalım! Gereksiz korku ve endişeden uzak duralım, birbirimizi endişelendirip toplumda genel bir endişenin hakim olmasına yol açmayalım. Bu hiç birimize kazanç getirmez, farkında olalım!

Şimdi astrolojik açıdan durum değerlendirmesine geçebiliriz…

Ekonomi tutulması

Kova ve Aslan burcundaki tutulmalar Türkiye astroloji haritasının para evlerine (2.ve 8.evler) denk geldiği için ekonomik anlamda önemli bir süreçten geçeceğimizden bahsetmiştik geçmiş haftalarda. 27 Temmuz’daki ay tutulması ülkemiz ekonomisinde dalgalanmanın en önemli işaretçilerinden biriydi. Dolar/TL kuru sanırım o günlerden bu yana tırmanışa başladı. O haftaki yazımızda ve haftalık yorumlarımızda bahsetmiştik. Astroloji haritamızın 5.evinde yerleşen Güneş derecesini tetikliyordu 27 Temmuz tutulması. 11 Ağustos tutulması için de benzeri yorumu yaptık, astroloji haritamızın 5.evindeki Venüs’e dik açı yapan tutulmanın kuvvetle muhtemel olarak borsa ve piyasalarda spekülatif hareketlere işaret ettiğini yazdık, söyledik. Tutulmaya bir gün kala bu işaretlerin doğrulamasını almış olduk. Peki, bundan sonra bizi neler bekliyor?

Bu hafta çok önemli

Çok önemli bir haftaya girdiğimiz bir gerçek. Çok hızlı gelişmeler olmadığı takdirde dövizdeki artışın en azından biraz daha devam edeceği söyleniyor. Yine de Pazartesi günü boyunca Ay’ın Başak burcunda hareket edecek olması, mevduat sahiplerinin ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin soğukkanlı davranması, Hükümet yetkililerinin aklı başında kararlar alacağı ve açıklamalar yapacağı yönündeki umudumuzu arttırıyor. Sabah piyasaların açıldığı saatlerde etkili olan Ay-Neptün karşıtlığı gereksiz panik ve kafa karışıklığı yüzünden yanlış kararlara açık bir zaman diliminde olduğumuzu vurguluyor. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında ve öğle sonrasında görerek ve aklı başında kararlar alarak girişeceğimiz işlerde daha olumlu sonuçlar alabiliriz. Önemli işlemler ve hareketler yapmak açısından uygun zamanlar olarak Pazartesi öğleden sonrayı, Salı öğleden sonrayı ve Çarşamba’yı tavsiye edebilirim. Çoğu insanın bayram tatiline çıkacağı Cuma günü genelinde olumlu bir atmosfer var. Sabah saatleri hariç! Çünkü orada abartılı ve gereksiz hareketlere açık olabiliriz, dikkat! Günün finalinde Ay-Jüpiter kavuşumu olduğundan, zorlu haftayı iyi bir şekilde kapatacağımızı ümit ediyorum. Mars’ın Oğlak burcuna gerilemesiyle birlikte aksiyonlarımızda, harekete geçtiğimiz konularda daha tedbirli ve stratejik olmak gerektiğini fark edeceğimiz bir sürece giriyoruz.

Kolay bir dönem değil!

Gerek tutulmalar, gerekse dönemsel olarak aldığımız transitler ekonomik anlamda hiç de kolay bir dönemde olmayacağımızı göstermekte. 26 Ağustos’taki dolunay haritası da aynı şeyi söylüyor. Merkür’ün tutulma derecesini tetikleyeceği 27 Ağustos haftasında Hükümet kanadında ekonomi anlamında önemli açıklamalar, yorumlar, duyurular yapılması muhtemeldir. Bazı yaptırımlar, yeni uygulamalar, tedbirler açıklanabilir. Basın ve medyada duyurular yapılabilir. Bu kısa bir süreç değil. Biraz daha ileri tarihlere gidersek, Mars’ın ay tutulması derecesini tetikleyeceği Eylül sonu (27 Eylül civarı) ve güneş tutulması derecesini tetikleyeceği Ekim sonu (26 Ekim civarı) astrolojik açıdan ekonomiyle ilgili ve Hükümeti ilgilendiren durumlar açısından kritik zamanlar olarak görülüyor.

Gerçekçi ekonomik tedbirler

Mars’ın da Oğlak burcuna gerilemesiyle birlikte, Oğlak burcunda üç önemli gezegen Retro durumda oldu. Bu gerilemeler, en azından Mars gerilemesinin tamamlanacağı 27 Ağustos’a kadar bir nevi geri çekilmeye, beklemeye, bir şeylerin hazırlanmasına işaret ediyor olsa gerek. Satürn de 6 Eylül’de gerilemesini tamamlıyor. Bu şartlarda ekonomide yapısal reformlar, yeniden yapılanmayla ilgili bir şeyler Eylül ayının ilk haftasından itibaren yavaş yavaş yerli yerine oturtulacaktır muhtemelen. Alınacak tedbirlerin gerçekçi ve açıklanacak paketin/programın ayağı yere basan bir program olması gerekiyor.

Ekonomide dönüşüm dönemi

Yapısal reformlar, yeni sistemler, uzun vadeli bir dönüşüm dönemi… Ekonomik sistemlerin dönüşmesi gerekiyor. Bu sadece Türkiye için geçerli değil, dünya genelinde yorumlanması gereken bir durum. Satürn’ün direkt harekete döndüğü 6 Eylül’den itibaren bu dönüşüm döneminin tanımlanacağı ve muhtemelen de hemen ardından uygulamaya konulacağı bir zaman diliminde olacağız. 9 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek yeniayın ardındaki günler başlangıç yapmak veya bir şeyleri uygulamaya/yürürlüğe koymak anlamında uygun gözükmekte. Bu yeniayın Neptün ile karşıt açıda olması, hayalcilikten ve boş umutlardan kesinlikle uzak ve somut gerçekliklere dayanan bir program ve uygulamaya gerek olduğunun açık bir işaretçisi.

Disiplinli ekonomi-Satürn başrolde!

Sanırım “disiplinli ekonomi” tabiri kullanılıyor ve bu tabir Satürn’ün Oğlak burcundan geçmekte oluşuna tıpa tıp uyuyor. Evet, ekonomide disipline ya da disiplinli ekonomiye ihtiyacımız olduğu bir gerçek! Oğlak burcunda geri harekette olan Satürn, içinde bulunduğumuz dönemin tam bir tasarruf dönemi ya da ayakları yorgana göre uzatma döneminde olduğumuzu, 6 Eylül’den itibaren ileri doğru adım atarken de yine temkini elden bırakmamak gerektiğini gösteriyor. Finansal istikrar ve güven kazanmak Satürn’ün Oğlak burcunda hareket etmesiyle bağlantılı olarak içinde bulunduğumuz dönemi anlatan anahtar sözcükler…

Bankacılık, sigortacılık, inşaat, gayrimenkul

Mars’ın da Oğlak burcuna gerilemesiyle birlikte, önümüzdeki bir müddet için Oğlak burcunda zorlu karakterde gezegenler (Mars-Satürn-Plüton) bir arada olacak. Bu pozisyonlar finans dünyası, iş dünyası, kurumsal dünya, bankacılık sektörü, sigortacılık sektörü, gayrimenkul sektörü, inşaat sektörü çok hassas ve kırılgan bir dönemden geçiyor olacak. En azından Eylül başlarına kadar büyük zedelenmeler olmadan gidebilirsek, bu süreci daha kolay atlatabiliriz. Eğer bu dönemi iyi yönetemezsek, bu sektörlerde, ama özellikle bankalarla ilgili zorlu durumlarla karşılaşabiliriz! 

Üretim ve istihdam çok önemli

Ağır hareket eden gezegenlerden Plüton ve Satürn Oğlak burcundan geçiş yapmakta iken yeniden yapılanma ile ilgili tedbir ve uygulamalarda üretim konusunun öncelikli bir sıraya oturması gerektiğini hatırlamalıyız. Reel sektör her zaman çok önemli, ama özellikle bu aşamada çok önemli! Ayrıca daha evvelki yazılarımda dikkat çektiğim bir şeye bir kez daha dikkat çekmek isterim: tarım ziraat konusu. Ülkemizin yakın geleceği açısından çok ama çok önemli olacak. Bunu bir kenara yazalım lütfen! Ve tabii istihdam konusu…

Kabinede değişiklikler olabilir mi?

Aslan burcunun 18 derecesinde gerçekleşen güneş tutulması Türkiye astroloji haritasının 5.evinde yer alan ve bu evin yöneticisi olan Venüs’e partil dik açı yaptı. Astrolojik ifadesiyle Venüs’ü tetikledi. Venüs haritanın 11.evinin de yöneticisi olduğuna göre bu tetikleme Meclis’te, kabinede değişikliklere sebep olabilir mi? Bu bir ihtimal olarak bir kenarda duruyor. 11.ev Hükümetin bütçesi, hazineyle de ilgilidir. Aynı zamanda yasalar, hükümetin yasama organlarıyla da ilgilidir. Bir başka yönüyle ülkenin dostları ve müttefikleriyle de ilişkilendirilir. Tutulma Venüs’ü stresli açıyla tetiklediğine göre, bu alanlarda stres ihtimali güçlüdür.

Dış aktörler iş başında!

Oğlak burcunda seyreden Satürn ve Plüton Türkiye astroloji haritasının 7.evine denk düşmekte. Dünya Astrolojisinde 7.ev “diğer ülkeler” ile ilişkilidir. Dışarıdan gelen etkiler 7.ev ile bağdaştırılır. 7.ev aynı zamanda açık düşmanlıklar, dış eleştirilerle alakalıdır. Oğlak burcunda hareket eden (gerileyen) gezegenlerin artmasıyla birlikte “bozucu” dış faktörler daha da baskın bir şekilde devrede olacak, farkında ve yanık olalım! Ekonomik anlamda önemli açıklamalar yapılırken Trump’tan gelen tweet’i gördük! Bu ve benzeri dış faktörler devam edecek, dış aktörler ziyadesiyle devrede olacaktır, farkında olalım!

İkili ilişkiler ve ekonomi bağlantısı

Bir şeyin altını çizmek gerekiyor tabii. Bir müddettir ABD ile ilişkilerde kriz yaşıyoruz ve bu krizin yansıması ekonomi alanında oldu. Umarım bu kriz girmekte olduğumuz kritik haftada aşılabilir ve dövizdeki artışın önüne geçilebilir. Ama başka ülkelerle yaşayacağımız yüksek tansiyonun da yansıması yine ekonomiye olacaktır kuvvetle muhtemel. Bunun da farkında olmamız gerekir. Çünkü ekonomideki dalgalanmayı anlatan gezegen geçişleri ve açıları, ülkemiz haritasının diğer ülkelerle ikili ilişkiler alanına denk düşüyor (Oğlak burcu, 7.ev). Yani bu ikisi arasında bağlantı var. Mars’ın Oğlak burcuna gerilemesi, diğer ülkelerle ikili ilişkilerde ortaya koyulan agresif tavrın ekonomik alandaki yansımalarını fark etmemizi, bu alanda uyguladığımız stratejinin sonuçlarını sağduyulu bir şekilde gözden geçirmemizi tavsiye eder gibi adeta!

Üç kötücül gezegen (mecazi anlamda negatif etkileri anlatan) Mars, Satürn ve Plüton’un ülkemiz astroloji haritasının 7.evinde Retro olduğu bir dönemde diğer ülkelerle ilişkilerimizi gözden geçirmemiz, stratejik anlamda bazı geri adımlar atabilmemiz veya esneyebilmemiz, yanlış anlaşılmaların önünü kesebilmemiz ve kendimizi daha doğru/anlaşılır biçimde ifade etmeye çalışmamız en doğrusu. Özellikle Mars bu alanda geri harekette iken gereksiz dalaştan, karşılıklı atışmalardan veya genel olarak ifade edildiği şekliyle “tehdit” niteliğindeki söylemlerden uzak durmalıyız!

Şimdilerde Aslan/Kova eksenine denk düşen güneş ve ay tutulmaları Ocak 2019’dan itibaren Yengeç/Oğlak ekseninde çalışmaya başlayacak. Diğer ülkelerle ilişkiler konusu daha da önemli hale gelecek. Eğer ekonomide istikrar istiyorsak, diğer ülkelerle ilişkilerimizi iyi dengelememiz gerekiyor. Bu astrolojik açıdan bir tavsiye, bir öngörü sadece, siyaset bizim işimiz değil. Ama görünen köy de kılavuz istemiyor… Ticari anlamda bir bloğu tercih edip, diğer bloğu göz ardı edersek, ilişkileri dengelemek yerine ticari savaşın tarafı olmaya yönelik kararlar alırsak, ekonomik açıdan işimiz zor olacağa benzer!

Eğlence sektörü, sanat, sanatçılar

Tutulmanın Venüs’e dik açısı eğlence sektörü, sanat ve sanatçılarla ilgili stres ve zorlanmalara da dikkat çekmekte! Bu bazen bir sanatçının kaybı ya da stresli bir durumda kalmasını, bazen eğlence sektörüyle ilgili zorlu durumları, mecburi değişimleri anlattığı gibi, toplumun eğlenme ve keyif alma konusundaki keyifsizliğini de işaret eder. Ekonomik anlamda zorlu bir süreçten geçtiğimiz ve geçmeye devam edeceğimiz bu dönemde eğlenceli aktivitelere, hobilere, sanatsal konulara harcamalar da azalabilir. Bu alanlara ayrılan bütçe kısıtlanabilir. Yapılandırılabilir. Bu konuda görüşlerimi kısaca paylaştığım ve burçlar bazında da değerlendirme yaptığım yayını arşivden izleyebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=zzxnZFD_ZJU&feature=youtu.be

İletişim normale dönüyor!

İletişim gezegeni Merkür 19 Ağustos Pazar sabahı direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bu durum, bir müddettir aksayan iletişimin, birbirini anlama konusunda karşılaşılan olumsuzlukların, gerileyen veya bekleten durumların giderek ortadan kalkmaya başlayacağını gösteriyor. Hangi alanda mı? Bu konuda kişisel haritalarda değerlendirme yapmak için haritanızda Aslan burcunun denk düştüğü alanı göz önüne almanızı öneririm! Yükselen burcunuzu biliyorsanız işiniz kolaylaşacak. Yükselen burcunuzdan itibaren Aslan burcuna kadar kaç burç ilerlediğinizi sayın. Mesela Yükselen Koç için Aslan 5.burçtur yani Merkür’ün düz harekete dönmesiyle ilgili düzelme/açılma/hızlanma yönündeki gelişmelerin 5.ev konularında kendini göstereceğini düşünebilirsiniz. Yükselen Akrep için Aslan 10.burçtur, dolayısı ile 10.ev konularında düzelme/açılma/hızlanma beklenir. Evlerin konuları hakkındaki bilgiyi internette bulabilirsiniz. Ya da Astroloji Öğreniyoruz video serisinin evler konusuyla ilgili bölümünü izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=HYVjKNfrtYs

Hoş izlenim bırakmak

Her ne yapıyorsanız yapın, hangi işle uğraşıyorsanız uğraşın, kendini iyi ve güzel ifade etmek çok önemlidir. Merkür’ün Venüs ile uyumlu altmışlık açısının etkili olduğu hafta sonunda iletişim becerilerinizi iyi bir şekilde kullanabilir, insanlar üzerinde hoş izlenim bırakabilirsiniz. Bu açıdan Cumartesi ve Pazar günlerini iyi değerlendirmenizi tavsiye edebiliriz. Hafta sonunda yapacağımız toplantılarda, konuşmalarda, yazışmalarda karşımızdakiler üzerinde iyi izlenim bırakabilir, hedeflerimize yönelik olumlu gelişmeler kaydedebiliriz.

Güçlü maneviyat

Jüpiter-Neptün üçgeninin etkili olduğu hafta genelinde maneviyatımızın ne denli önemli olduğunu ya da aslında güçlü maneviyatın ne demek olduğunu bir kez daha fark edebiliriz. Belki bizden, belki de etrafımızda gelişen olaylardan kaynaklanacak, ama hayat bize bunu bir kez daha gösterecek. Tabii fark edebilen, görebilenler açısından geçerli bu söylediğimiz. Bütünü düşünerek egodan uzak ve tevazu ile davranmak, toplumun hayrına işler yapmak, zorlu zamanlarda tevekkülde kalmayı başarmak, olayları geniş açıdan görüp güncel şartların getirdiği olaylar karşısında gereksiz panikten uzak durmak bu açının temsil ettiği değerlerden ve erdemlerdendir.


Günlere göre değerlendirmeler

Bir nevi geçiş haftasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Bayramdan önceki son haftadayız ve bayram tatiline kadarki süreçte bir şeyleri dengede tutabilmek çok ama çok önemli!

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sistemli, organize ve dikkatli hareket etmek gereken bir gündeyiz. Ekonomiyle ilgili ayrıntıları gözden kaçırmamaya özen göstermekte, gereksiz panikten kaçınmakta fayda var! Sabah çok erken saatlerde etkili olan Ay-Jüpiter altmışlığının ardından, piyasaların açıldığı saatlerde etkili olan Ay-Neptün karşıtlığı gereksiz panik ve kafa karışıklığı yüzünden yanlış kararlara açık bir zaman diliminde olduğumuzu vurguluyor. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında ve öğle sonrasında görerek ve aklı başında kararlar alarak girişeceğimiz işlerde daha olumlu sonuçlar alabiliriz. Mars’ın Oğlak burcuna gerilemesiyle birlikte aksiyonlarımızda, harekete geçtiğimiz konularda daha tedbirli ve stratejik olmak gerektiğini fark edeceğiz. Bu gerilemeyi Türkiye astroloji haritası açısından değerlendirirsek, diğer ülkelerle ikili ilişkilerde ortaya koyulan agresif tavrın ekonomik alandaki yansımalarını fark etmemizi, bu alanda uyguladığımız stratejinin sonuçlarını sağduyulu bir şekilde gözden geçirmemizi tavsiye eder gibi adeta!

Salı gününe Ay-Mars üçgeniyle birlikte dinamik bir başlangıç yapıyoruz. Biraz sabah sporu, yürüyüş iyi gelebilir. Saat 07:56’da Ay Terazi burcuna geçiyor. Özel ilişkiler, insanlar arasındaki ikili ilişkiler, diğer ülkelerle ilişkiler ve diplomasi konuları ön plana çıkıyor. Bu alanlarda atılacak adımları öğle sonrasına bırakmak isabetli olabilir. Zira sabah öğle arasındaki saatlerde etkili olan Ay-Satürn karesi gecikme, engellenme, zorlanma işaretçisi. Buna mukabil öğle sonrasındaki saatlerden itibaren giderek Ay-Venüs kavuşumunun olumlu ve rahatlatıcı enerjisi devreye giriyor olacak. Akşam saatlerinde Ay-Venüs Terazi burcunda buluşuyorlar. Haftanın en romantik gecesindeyiz, söylemesi benden!     

Çarşamba günü boyunca Terazi burcunda hareket eden Ay ikili ilişkilerin önemine dikkat çekiyor! Ay-Merkür altmışlığının henüz etkili olduğu sabah saatlerini önemli konuşmalar ve toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Ay-Plüton karesinin gergin etkilerinin devrede olduğu öğle sonrasındaki saatlerde biraz dikkatli olmak gerekiyor. Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkilerinin devreye girdiği akşam saatleri sonrasında ve gece saatleri boyunca ikili ilişkiler açısından harika bir atmosfer var, farkına olalım! Gerek karşı cinsle ilişkiler, gerek ebeveynlerle ilişkiler ve gerekse iş ilişkileri açısından değerlendirebiliriz. Talep ve teklifler açısından da çok uygun bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Terazi burcunda ilerliyor. Zorlu etkilerin baskın olduğu bir gündeyiz, farkında olalım! Ay-Mars karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde agresif ve aceleci girişimlerden kaçınmakta fayda var! Kazalara, sakarlıklara, tartışmalara açık zorlu bir zaman dilimindeyiz. 10:55-11:54 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay 11:54’te Akrep burcuna geçiyor. Türkiye astroloji haritasının borsa ve spekülasyon ile ilgili 5.evinin vurgulandığı bir öğleden sonra bizi bekliyor! Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerin nereye gideceğini tahmin etmekte zorlanabiliriz. Beklenmedik durum değişikliklerine ve sürprizlere açık olduğumuz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde şartları stabil hale dönüştürebiliriz. Olgun ve deneyimli kişilerden alacağımız tavsiyeler yönünde olumlu gelişmeler kaydedebiliriz.   

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Türkiye astroloji haritasının borsa ve spekülasyon ile ilgili 5.evinin vurgulandığı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde yapılan açıklamalar veya gereksiz zorlamalar bizi yanlış kararlara ve yönlere çekebilir, dikkat! Önemli girişimler ve hareketler ya da konuşmalar açısından Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu öğle sonrasını tavsiye ederim. Ay’ın Jüpiter-Neptün üçgenini çalıştıracağı akşam saatlerinde yumuşak ve ılımlı bir atmosferde olacağız. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşamüzeri saatlerinde güç birliği ve destek alıp verme, güçlü açıklamalar veya güç tazeleme enerjisi hakim gözüküyor.  

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde rekabete ve çekişmeye açık olacağız. Önemli talepler, başvurular için uygun bir zaman diliminde değiliz. İlişkiler açısından da “köşeli” zorlu bir zaman dilimindeyiz, şartları fazla zorlamasak iyi ederiz! Ay’ın Mars ile uyumlu açısının etkili olduğu akşam saatlerini sportif aktiviteler, yürüyüşler veya güç ve enerji harcamak gereken işler açısından kullanabiliriz. Merkür-Venüs altmışlığının etkili olduğu gün genelinde yapacağımız konuşma ve yazışmalardan güzel neticeler alabiliriz. 18:34-19:44 saatleri arasında Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 19:44’te Yay burcuna geçiyor. Ay-Kiron üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde rahatlatıcı ve şifa dolu bir enerji akışı var.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser etkilerin ağırlık tuttuğu bir gündeyiz. Günlük rutinden ve güncel streslerden uzaklaşma arzumuz artıyor! Değişiklik yapmak, farklı yerlere gitmek, sevdiklerimizle vakit geçirmek açısından harika bir zaman dilimine giriyoruz! Ay’ın Merkür ve Venüs ile uyumlu açılarının etkili olduğu gün genelinde insanlarla iletişim kurmak, konuşma ve yazışma yapmak, yakın yerlere seyahat etmek, gezip tozmak, keyifli ve eğlenceli aktiviteler içerisinde yer almak açısından harika bir gündeyiz. Bugün kesinleşen Jüpiter-Neptün üçgeni, en önemli şeyin birbirimizle ilişkilerimiz olduğunu, güncel stres ve işlerden uzaklaşıp, hayata geniş plandan bakarak daha evvelce fark edemediğimiz bir şeyleri fark etme zamanlarında olduğumuzu gösteriyor. Farkındalığınızın artması dileğiyle!

Sevgi, ışık ve her daim umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu kurucusu

www.astrolojiokulu.com

12 Ağustos 2018, Pazar

Astroloji Okulu - İstanbul

 

12.08.2018

Designed by Ongunsoft