Öner Döşer

13 Ekim Haftası

Bu sayfa 8209 kişi tarafından ziyaret edildi.

13 Ekim Haftası: İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRME ZAMANI!

Astrolojide “İyiciller” olarak tanımladığımız Jüpiter-Venüs ikilisinin uyumlu açısının damga vuracağı bir haftadayız! Venüs aşk ve ilişkiler gezegenidir. Jüpiter, her türlü yardımlaşma, destek, gelişme, ilerleme ve genişleme prensibini temsil eder. Bu iki iyicil gezegenin uyumlu açıda olması, yaşadığımız zorlu geçiş sürecinde bir “nefes” veriyor adeta! Pazartesi gününden devreye giren olumlu enerji, Salı günü had safhaya varıyor.

İletişim gezegeni Merkür, ilişkilerde denge ve adalet ile bağdaştırılan Terazi burcundaki gerilemesine devam ediyor. Güneş ve Merkür’ün Mars ve Venüs ile irtibatları, aşk ve ilişkilerle alakalı alınmış kararları, konuşmaları, olan biteni gözen geçirmek, bazı şeyleri tekrar konuşmak adına gündeme getirmek açısından isabetli bir haftada olduğumuzu gösteriyor.

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimin aktif akacağı bir gündeyiz. Yeni şeyler öğrenebilir, bilgi paylaşabiliriz. Sabaha karşı iyicil Jüpiter ile altmış derecelik uyumlu açı yapan Ay, bu açının ardından Güneş ile yüzyirmi derecelik uyumlu açı yaptı. Sabahın çok erken saatlerinde etkin olan bu açının ardından, önümüzdeki dakikalarda bu kez Ay'ın Mars ile sert açısı var (Karşıt açı). Saat 08:12’de kesinleşecek bu gergin açı, tartışma ve çekişmelere davetiye çıkarıyor adeta! Agresyon yaratabilecek konuşma ve tartışmalardan uzak durmamızda fayda var. Sakarlıklara ve kazalara açık olacağımız bu saatlerde acelecilikten, trafikte sürat ya da riskli hareketler yapmaktan kaçınmalıyız. Bu gergin açının etkileri öğle saatlerinde azalıyor. Ay-Merkür üçgeni, iletişimi ve akışı kolaylaştırıyor. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın açılarını tamamlayıp boşluğa gireceği 20.58 sonrasına bırakmasak isabet ederiz!

Salı gününe başlarken henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 02:30’da Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Ailevi ilişkiler, yardımlaşma, manevi ve maddi destekler, ev ve yerleşimle ilgili konular, milli hisler ve duygular vurgu kazanıyor. Öğle saatlerine doğru etkisi maksimuma varan Ay-Neptün üçgeni, ruhsal konularda açılımlar yakalamak açısından ideal bir günde olduğumuzu gösteriyor. Artistik ve sanatsal konularda ilham alma yetimiz ve sezgilerimiz tetikleniyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter altmışlığı, her türlü iş ve girişim açısından kullanabileceğiz, etrafımızdakilerden destek ve fayda görebileceğimiz enerjilerin işbaşında olduğunu işaret ediyor. Özel ilişkiler, evlilik yolunda atılacak adımlar, sanatsal projelerde gelişmeler, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konularda olumlu yönde ilerlemeler kaydedebiliriz! Gece saatlerinde ise zorlu etkiler devreye giriyor. Riskli ve tehlikeli ortamlardan uzak durmamız, Ay-Plüton karşıtlığının agresif ve manipülasyona yönelten etkilerini göz önüne almamız yerinde olur.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusallığın ve duyarlılığın had safhaya varacağı bir gündeyiz. Alınganlık, kırgınlıklara açık bir zaman diliminde olduğumuzun fark edelim ve mümkün mertebe başkalarının hassasiyetlerini göz önüne alalım. Ay-Uranüs karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde beklenmedik duygusal çıkışlar yapabiliriz. Nahoş sürprizler, sakar enerjiler, patlayıcı duygular devrede, dikkat! Ay-Venüs karesinin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde ilişkilere yönelik dengesizlikler belirginleşiyor. Duygusal konuların dışında, yeme içme konularına yönelik abartılar ve ardından gelen rahatsızlık riski de hayli fazla. Ay-Satürn üçgeninin desteğiyle gece saatlerinde kulağının üzerine yatmak, duymazdan veya görmezden gelmek sayesinde dengeyi yakalayabiliriz. Bilgelik ve sabır göstermek gereken saatlerdeyiz, çünkü bu açının ardından yine dengesizlik ifade eden Ay-Güneş karesi var ve bu ikili arasındaki uyumsuz açılar ailevi, özel, sosyal ilişkilerde zorlanma ve stres işaretçisidir. Şartları zorlamasak iyi ederiz bu saatler civarında da… Gün boyunca etkin olacak Güneş-Mars altmışlığı, güç ve efor gerektiren ya da cesaret isteyen işleri başarma şansımızı arttırıyor. Enerjisi yüksek bir gün; ama bu enerjiyi dengeleyebilir, iyi yönde kullanabiliriz…

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcundaki ilerlemesine devam ediyor. Duyguların sözlere yansıyabileceği bir gündeyiz. Bu bağlamda, sözlerimize dikkat etsek isabet olur. Ay-Merkür arasındaki dik açının 02:26’da kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor ama öğleye kadarki saatlerde henüz bu dengesiz açının etkisi devrede olacağından, sözlü tartışmalara, fikir ayrılıklarına açık saatlerde olduğumuzu, önemi görüşmelerde işimizin zor olacağını fark etmemizde fayda var. Saat 13.29’da Aslan burcuna geçiş yapacak olan Ay, günün ikinci yarısında kendine güven, dürüstlük ve yönetme becerilerimiz sayesinde ilerleme kaydedebileceğimizi gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Merkür kavuşumu, önemli gözden geçirmeler yapmak, içe dönmek ve kendimize vakit ayırmak, tefekkür ve zihinsel yoğunlaşmanın yanı sıra, aklı başında kimselerle karşılıklı fikir alışverişleri açısından ideal bir günde olduğumuzu işaret ediyor. İlişkilerimizi gözden geçirebilir, hem karşımızdakileri hem de kendimizi daha iyi görebilme şansı yakalayabiliriz. İyi niyetlerle ve güzel düşüncelerle yapılan girişimlerin hakkını alacağı bir gündür belki de bu kim bilir?

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimizi göstermek, dikkat çekmek, önemsenmek isteyebileceğimiz bir gündeyiz. Bu ihtiyacın farkına varabilir, karşımızdaki kişilerin bu ihtiyacını yadsımak yerine, ilgi göstermeyi, fırsat vermeyi deneyebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin olumu etkilerinin kendini göstereceği akşam saatlerinde, yaratıcı ve özgün projeler ortaya çıkarabiliriz. Başkalarına hoş sürprizler yapmak açısından da güzel enerjiler taşıyan bu zaman dilimini, hayatımıza biraz değişiklik ve yenilik katmak için kullanabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars altmışlığı ve Merkür-Venüs kavuşumu, aşk ve ilişkiler, artistik ve sanatsal projeler, giyim kuşam, estetik ve zarafet, eğlenceli aktivitelere yönelik girişimlerimizi ve ileri yönelik projelerimizi konuşmak, üzerinde düşünmek, tekrar gündeme almak açısından isabetli bir günde olacağımızı gösteriyor. İlişkiler üzerinde tekrar düşünmek, geçmişte olan biteni değerlendirmek, üzerinde konuşmak açısından bazı fırsatlar yaratabiliriz! Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter kavuşumu, güzel niyetler, dilekler, hayır işleri, topluma yararlı işler açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı müjdeliyor!

Cumartesi günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay, hayli sosyal, aktif ve yaratıcı bir günde olacağımızı işaret ediyor. Günün ilk saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, bilgi paylaşımları öğrenme ve kendini geliştirme açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu açının hemen ardından etkinleşecek Ay-Satürn karesi, duygularımızı ifade etmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. İlişkilerde zorlanabiliriz. Gecikmeler, engellenmeler yaşayabiliriz. Öğleye kadarki bu zaman aralığında, sağlığımıza da daha fazla özen göstermemizde fayda var. Ay-Venüs altmışlığının olumlu, ılımlı etkileri öğle saatlerinde devreye giriyor ve rahatlamaya başlıyoruz. Aşk ve ilişkiler açısından harika saatlerdeyiz. Sevdiğimiz birilerine hediye almak, giyim kuşam alışverişleri yapmak, sosyal ve sanatsal aktivitelere, eğlencelere vakit ayırmak açısından da öyle! Hemen bu açının ardından kesinleşecek Ay-Mars üçgeni, aşk ve ilişkilerde şans, uyum, denge ve güzel gelişmeler yakalama şansımızı daha da arttırıyor. İkindi civarında etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı ise, tüm bu enerjiyi maksimuma çekiyor! Değerlendirebiliriz! Ay’ın boşluğa girmesinden öncesi daha isabetli olur! (Saat 16:09 öncesi). Bu saat sonrasında Ay Aslan burcunda ve açısız (boşlukta) ilerleyecek, ama ardı ardına yaptığı uyumlu açıların dengeli enerjisini üzerinde taşımaya devam edecek. Yani hoş atmosfer gece saatlerinde de devam ediyor…

Pazar gününe geçtiğimizde henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 0207 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Duygusal anlamda biraz huzursuz, hem kendimizden hem de etrafımızdakilerden tatmin olmakta zorlanabileceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatleri civarında Ay-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Pasifleştirici ve çözücü etkiler iş başında! Kararsızlık, belirsizlik hali vurgu kazanıyor. Bir taraftan kolay beğenmeyip yargılarken, diğer taraftan bir şeyleri fazlaca umursamayıp, olduğu gibi kabullenmek ya da akışa bırakmak isteyebiliriz. Manevi ve ruhsal konulara vakit ayırabiliriz. Kendimizi dinleyebiliriz. Sinema gibi, bizi günlük olaylardan uzaklaştıran ve zihnimizi boşaltmamıza yardımcı olacak şeylere yönelebiliriz.

Keyifli, başarılı ve sağlıklı bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER 13 Ekim 2014, Pazartesi

Bükreş-Romanya

13.10.2014

Designed by Ongunsoft